Koç burcu Nisan 2015 yorumu, gündeminizde ne varsa anlatıyor. 2015 yılının kötü başlayacağını ama güzel devam edeceğini söylemiştim, Burcuna Göre’yi düzenli okuyanlar, tıpkı benim gibi, dört gözle Nisan’ın gelmesini bekliyordu. Nisan 2015 bu anlamda herkes için özel olsa da, sizler için farklı bir anlamı var çünkü sizler Mart sonu veya Nisan’da doğdunuz. Bu nedenle Nisan ayı, koç burcunun yeni yılının başlangıcıdır. İyi yıllar ve tabi ki “iyi ki doğdunuz” 🙂 Nisan ayının astrolojik gündemi şunlar olacak:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Koç burcu için Nisanda birden çok yazı yazacağım için bu yazıyı kısa tutacağım ve sadece ay tutulmasının koç burcunu nasıl etkileyeceğini yazacağım. Hadi başlayalım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Nisan 2015 sizin için çok hareketli olacak gibi görünüyor, gündeminizde hayatınızı baştan sona değiştirebilecek önemli konular olmalı. Uzunca bir süredir sizi meşgul eden bir konu artık sonuçlanacak. Bunun en önemli nedeni ise 4 Nisan’daki ay tutulmasının getirdiği enerji olacaktır. Bu nedenle ay tutulması hakkında bilgiler vereyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Peki 4 Nisan ay tutulması koç burcunu nasıl etkileyecek? Öncelikle, gündeminizin eşiniz/sevgilinizle alakalı olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Zaten son zamanlardaki gündeminiz bu konudaysa, bilin ki tutulmanın etkisini de bu alanda yaşayacaksınız. Eğer gündeminizde eşiniz/sevgiliniz yoksa, mutlaka geleceğiniz açısından çok önemli bir konu vardır. İlla ki yaşanan bir olay olmayabilir, iç dünyanızda yankılanan önemli bir mesele de olabilir, yani bir karakter meselesi. Önemli kararlar alma arifesinde olabilirsiniz. Bazı olasılıkları sayayım:
 1. evlilik/nişan gibi hayatınızı değiştirecek harika bir gelişme
 2. eşinizle/sevgilinizle ilişkinizde bir yol ayrımı
 3. ilişkinizde yaşanan sorunların sona ermesi, güzel günlerin başlangıcı
 4. kariyerinizde önemli bir atılım
 5. iş/şehir hatta ülke değiştirme
 6. son zamanlarda gündeminizdeki önemli meselenin sonuçlanması
 7. sizi sinirlendiren olaylar sonucunda artık farklı davranma isteği
 8. karakterinizi, hayatınızdaki insanları sorgulama ve belki de değiştirme ihtiyacı
 9. sağlığınızla ilgili bir meselenin sonuçlanması
 10. tavrınız veya görüntünüzle ilgili kararlar alma
Nisan ayının yeni yılınızın başlangıcı olduğunu söylerken ciddiydim 🙂 Koç burcu için önemli bir dönemece gelindi. Geçen ay olumsuz bir gündeminiz vardı, umarım önemli sağlık sorunlarına veya büyük kayıplara neden olmamıştır. Bu ay tamamen farklı bir enerji olacağına emin olabilirsiniz. Ay tutulması sırasında Uranüs ve Pluto enerjisi de olacak, bu nedenle bazılarınız şöyle etkilenecektir: 2012 yılından bu yana yaşadığınız süreç sonunda bugün geldiniz nokta, ay tutulmasında sonuçlanacak. Pluto kariyer ve itibarınızı ilgilendiren alanda etkiliyor sizi, Uranüs ise hayatınızı baştan sona yeniden dizayn ediyor, sizi daha güçlü/bağımsız insanlar yapıyor. 4 Nisan tutulmasıyla birlikte, artık zorlu geçen süreçlerin sonucunda bir yere varacaksınız. Umarım sevdiğiniz bir yer olur. Son olarak, Pluto ve Uranüs etkisi, olumsuz bir gündem yaşıyorsanız, çok gergin olmanıza neden olabilir. Zaten birkaç gündür gerginliği hissediyor olabilirsiniz. Bu enerjiyi kontrol etmeye gayret edin mutlaka. Eğer güzel bir gündeminiz varsa, enerji/coşku dolu olacağınızı söyleyebilirim, yine de bu süreci temkinli ve sakin atlatmaya çalışın. Ay tutulmasının etkileri 10 Nisan’a kadar devam edecektir, 8 Nisan’dan itibaren Jüpiter gerilemesi de sona erecek. Aklınızda olsun, Jüpiter aşk hayatınızı etkiliyor 🙂 8 Nisan’dan itibaren aşk ve mutluluk peşinizde olacak. Sevgilerimle, Ceyhun]]>