Koç Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlatacağım. Nisan 2015 nasıl gidiyor kıymetli okurlarım, enerji değişmeye/güzelleşmeye başladı mı? Biliyorsunuz, Nisan ayı sizin yeni yılınız, Güneş yeniden doğduğunuz güne/aya geldi, 1 yıllık astroloji süreci yeniden başladı, bir önceki sona erdi. Bu nedenle, her Nisan sizin için önemlidir. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bahsettiğim gibi (okumak için: Koç Burcu Nisan 2015) 4 aydır devam eden olumsuz enerji geçtiğimiz günlerde sona erdi, yerini daha güzel, daha neşeli bir enerjiye bıraktı. Havalar düzeldi ve keyfimiz yerine geldi sanmayın; aslında gelen Jüpiter oldu 🙂 Bu yazının konusu şunlar olacak:

 1. 18 Nisan Yeni Ayı
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

18 Nisan Koç Burcunda Yeni Ay

Burcunuzda gerçekleşen Yeni Aylar her zaman önemli olaylardır çünkü hayatınızı daha ileriye götürmek için somut bir adım atma isteği/ihtiyacı duyarsınız. Sizin için çok önemli bir konuda, hayatınızı daha iyi hale getirmek için harekete geçmenin tam zamanıdır. Bu nedenle, 18 Nisan Yeni Ayında kendiniz için yapacağınız en güzel şey, önümüzdeki bir yılda hayatınızda değiştirmek istediğiniz önemli konuyu tespit edip, ilk adımı atmak olacak. Yeni yılınıza hızlı bir başlangıç yapmalısınız, hızlı olduğu kadar da kararlı! Eğer zaten aklınızda/gündeminizde bir konu varsa, Yeni Ay etkisinin devam ettiği 18 – 23 Nisan boyunca, kendinizi kararlı ve hedef odaklı hissedeceksiniz. Bu enerjiyi/fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Elbette herkesin hayatında farklı bir gündem var ancak ben bazı olasılıklardan bahsedeyim:
 1. fiziksel enerjiniz yüksek olacak, spora başlamak için harika bir zaman
 2. yalnız mısınız? aşk hayatınızda bir gelişme yaşanması ihtimali aylardır hiç bu kadar yüksek olmamıştı
 3. sevgilinizle evlilik kararı vermek veya bu konuları konuşmak için ideal bir ortam var
 4. sevgilinizle/eşinizle aranızda sorunlar varsa ve sorunları aşmanın bir yolu varsa, harekete geçin
 5. iş hayatınızda bir atılım mı planlıyorsunuz? işte zamanı geldi!
 6. sağlık meseleniz varsa doktordan randevunuzu alın
 7. görüntü/imaj değişikliği için uygun bir zaman
Dediğim gibi, sizin için önemli olan çok farklı bir gündeminiz olabilir, bir aile meselesi, ev/araba almak gibi konular, kardeşinizle ilgili bir mesele, gibi..Önemli olan şu: hayatınızda en çok değişime/gelişime ihtiyaç duyduğunuz, en acil/en önemli konu nedir? Bu konu zihninizde netse, sorun yok, harekete geçin. Eğer net değilse, Yeni Ay bunu düşünmek için, geleceğinize hangi alanda yatırım yapacağınızı belirlemek için de en doğru zaman.. 18 – 23 Nisan  arasında 5 gününüz olacak.

Jüpiter’in Koç Burcuna Etkisi

Jüpiter’in aslan burcunda olması sizi harika etkiliyor, öyle ki, önceliğiniz aşk/sevgi ise, daha iyisi olamazdı. Aylardır gerilemede olan Jüpiter, 8 Nisan itibarı ile yeniden güzel enerjisini getirdi, eminim ki büyük çoğunluk farkı hissetmeye başladı bile. Peki ne değişecek, ne zamana kadar etkili olacak? Öncelikle, Jüpiter etkisini Ağustos 2015’e kadar hissedeceksiniz, sonrasında güzel enerji gitmeyecek ama sizi etkilediği alan değiştirecek. Yeni etkiyi, zamanı geldiğinde detaylı olarak yazacağım fakat şimdi önemli olan, önümüzdeki 4 aylık süreç! Bazı olasılıklar:
 1. kendinizi çok ama çok neşeli/mutlu hissedeceksiniz
 2. aşk ve seks hayatınız hareketlenecek
 3. fiziksel enerjiniz/direnciniz yüksek olacak
 4. kendinizi gösterme fırsatları bulacaksınız
 5. popüler olacaksınız/hissedeceksiniz
 6. varsa çocuklarınızla ilgili güzel haberler alacaksınız
 7. sevdiklerinize karşı sevgi dolu/tahammüllü olacaksınız
 8. şans oyunları/borsa/döviz işlerinde şansınız artacak
 9. zaten gururlu insanlarsınız, bu daha da belirginleşecek
Saydığım olasılıkları önümüzdeki 4 ayda doya doya yaşayacağınızı düşünüyorum ama hayatınızı güzelleştirecek bazı önerilerim de olacak:
 1. spora başlayın, hayatınızın kalitesini yıllarca artıracak
 2. sevdiklerinizle daha çok zaman geçirin; onlara hediyeler alın, mutlu edin/olun
 3. sevgiliniz yoksa, daha çok insanla tanışmak için sosyal olun
 4. “tam size göre” birine denk gelme olasılığınız normalden çok daha yüksek, unutmayın
 5. eşiniz/sevgilinizle birlikte romantik akşamlar/seyahatler ayarlayın
 6. cinselliğe yönelik enerjiniz yüksek olacak, israf etmeyin
 7. bebek sahibi olmak için harika zamanlar olduğunu bilin
Uzun lafın kısası, Ağustos ayına kadar güzel bir dönem sizi bekliyor, iyi değerlendirin. Koç Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde, sonunda güzel haberler verdiğim için ben de çok mutluyum : ) Her şey gönlünüze göre olsun.. Sevgilerimle, Ceyhun]]>