Koç Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Jüpiter Gerilemesi Sona Eriyor

Yazar 

Koç burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayı astroloji gündeminizi önemli hatlarıyla anlatarak yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor.

2016 yılında zamanın ruhu sürekli dalgalanıyor. Bir ay enerji dolu hissediyoruz, bir sonraki ay yorgun ve isteksiz. Mayıs 2016, Nisana ayına göre yine farklı bir zaman dilimi olacak.

Koç burcu Mayıs 2016 yorumu, değişen enerji nedeniyle oluşan çalkantıların kaynağını görmenize yardımcı olacak bilgiler içersin istiyorum.

Lafı uzatmadan başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Koç Burcuna Etkileri

Güzel haberi en baştan vereyim: 4 aydır devam eden Jüpiter gerilemesi nihayet 9 Mayıs’ta sona eriyor. 👏👍 Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, yeniden kolaylaştırıcı etkisini sunuyor olacak. Harika bir haber!

Jüpiter normal seyrinde tam 4 ay devam edecek. Eylül ayına kadar önünüze birbirinden önemli fırsatlar çıkaracaktır. Umarım ki fırsatları değerlendirme gücü bulursunuz.

Elbette Jüpiter var diye fırsatların ayağımıza gelmesini beklemek iyi fikir değil. Biz bir hedefe doğru ilerlerken ve şartları zorlarken ve hatta gerektiğinde risk alırken Jüpiter’le karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Hatırlatmak istedim. 😊

Jüpiter’in koç burcunu hangi konularda etkilediğini bir kez daha belirteyim:

 1. çalışma hayatınız, iş ortamı
 2. birlikte çalıştığınız insanlar, iş arkadaşları
 3. kazançlı ve rahat bir iş, üretken ve değerli olma/hissetme
 4. iş/özel hayatınızda iyi işleyen, sorunsuz bir düzen
 5. zamanı ve fiziksel enerjinizi doğru yönetme
 6. iş ve özel hayatı sürdürülebilir kılma, çalışma ve eğlence arasında denge kurma
 7. başta sağlık olmak üzere önem verdiğiniz şeylerin yolunda olması

Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde şunlar mümkündür: Çalışma hayatınızı iyileştirmek, çalışmıyorsanız işe girmek, iş değiştirmek istiyorsanız güzel fırsatlar yakalamak, daha sağlıklı olabilmek için spor yapmak, kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız kilo vermek, yeni bir sosyal düzen kurmak vs..

Jüpiter’in sırrının “gökten inen güzellikler” olduğunu düşünmeyin lütfen, asıl sır bizde yarattığı motivasyon değişikliği.

Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı getiren de büyük ölçüde budur!

Diğer bir konuya geçelim.

Mayıs ayında Jüpiter gerilemesi biterken diğerleri devam ediyor: Merkür, Mars, Satürn ve Pluto geriliyor. Aslında her yıl birkaç gezegen aylar boyunca birlikte geriler, yani bu ara 4 gezegenin geriliyor olmasında bir gariplik yok.

Fakat, 2 yılda bir gerileyen Mars, bu yıl yay burcunda geriliyor, ayrıca Satürn de yay burcunda geriliyor. İşte bu önemli bir olaydır çünkü iki etkili gezegen aynı alanda hareket halindeler..

Bu nedenle, Mars/Satürn kaynaklı konular (bkz. koç burcu Nisan 2016 yorumu) en az 4 ay boyunca gündeminizi meşgul edecektir mutlaka. Bu konuyu geçtiğimiz aylarda uzun uzun anlattığım için detaylara girmiyorum müsadenizle.

Ayrıca yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum. ♈️

Devam edelim çünkü vurgulamak istediğim bazı olaylar ve tarihler var:

Birincisi, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde adımlar atmanız gerekiyorsa, 1-5 Mayıs arasını mutlaka değerlendirin, harika bir enerji olacak.

İkincisi, ilişkilerinize yönelik kararlar için 10-15 Mayıs arası ideal çünkü Venüs-Jüpiter etkileşimi var o tarih aralığında. Venüs varken finansal konular da işin içindedir.

Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı konulara ilişkin karar ve girişimleriniz 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Bu aralar acele etmemek gerekiyor. Sakin ve kararlı şekilde düşünmeye, sorgulamaya, araştırmaya ve fikir edinmeye devam..

Dördüncüsü, Mars geriliyorken fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Özellikle fiziksel anlamda kendinizi zorlamayın, sakatlanma riski görece yüksektir. Ayrıca neden böyle garip hissediyorum diye düşünüyorsanız ben cevap vereyim: herkes aynı.

Son olarak, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. Bu nedenle ilk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim.

Ayrıca, Merkür iş hayatınız, geliriniz ve gayrimenkul yatırımlarınızı temsil eden alanda gerilediği için, bu alandaki girişimleri (mümkünse) gerileme sonrasına ertelemenizi öneriyorum.

Merkür gerilemesi var diye dehşet duymanın, her şeyi ötelemenin bir anlamı yok elbette fakat gerilemenin farkında olmak, önemli başlangıçları ertelemek yerinde olur. ☿ 👍

6 Mayıs Yeniay ve Koç Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz Yeniay başlangıç ve hareket enerjisi getirir. 6 Mayıs’ta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay, iş hayatınız, geliriniz ve yatırımlarınıza yönelik bir enerji getirecektir.

Yeniay sırasında gezegenlerin konumu ve etkileri önemlidir. Bu sefer, gezegenler ve yaptıkları açılar kusursuz: Jüpiter, Neptün ve Pluto etkileşimleri harika, ayrıca Venüs de Güneş’e çok yakın konumda.

Eğer Merkür ve Mars/Satürn gerilemiyor olsaydı, son yılların en güzel Yeniayı derdim, öylesine güzel. Tek mesele, zamanın ruhu, bu güzel enerjiyi doyasıya kullanmamıza imkan vermeyebilir!

Genel olarak “harekete geçmekten” ziyade “düşünüp değerlendirme” sürecinde olduğumuz için, Yeniay sırasında oluşacak kusursuz enerjiyi pas geçme ihtimalimiz var.

Yine de hatırlatayım: Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa yahut bir meseleyi güzel yoldan çözmek istiyorsanız, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirmelisiniz.

Olası Yeniay konu başlıkları:

 1. gelirinizi etkileyecek gelişmeler ve kararlar
 2. iş değişimi, terfi ve işe girme
 3. harcama/yatırım yapmanızı gerektirecek adımlar
 4. önemli bir satın alma-satma
 5. gayrimenkul başta olmak üzere, size ait olan mallara ilişkin kararlar

Evet Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri varken, zamanın ruhu atılımlar yapmayı dolu dizgin desteklemiyor fakat geleceği doğru yönde şekillendirmeyi garanti edecek değerlendirmeler ve hesaplar yapmak için harika bir zaman aralığı…

Belki bu ay önemli adımlar atmazsınız, bu mümkündür, fakat şurası kesin: bu ay zihninizden geçenler dahi çok kıymetli olacaktır. Bugünlerde aldığınız kararların meyvesini ileride toplayacaksınız.

22 Mayıs Dolunay ve Koç Burcuna Etkileri

Mayıs ayının ilk 10 günü ve son 10 günü çok önemli değerli dostlar. 10 Mayısa kadar keyifli bir hareket enerji olacak, 20 Mayıs’tan sonra ise önemli kararlar alınacak, bazı meseleler netleşecek.

Detaylara geçelim.

22 Mayıs ve takip eden 5 gün içinde şu astroloji olayları gerçekleşiyor:

 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor

Son zamanlarda sürekli bahsediyorum, Mars/Satürn yay burcunda geriliyor. Bütün gerilemeler, hayatımızda bir süreç/evre oluştururlar. Bu süreçler, yaşanan bazı olaylar ile sonuca bağlanır.

Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek 2 Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu nedenle diyebiliriz ki, Nisan 2016 yorumunuzda detaylıca bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündeminizde ilk aşama, Mayıs’ın son haftasındaki Dolunay ile netleşecek.

Zaten bir süredir bu gündemi yaşadığınız için, ne olup bittiğini en iyi siz biliyorsunuz. Hem Nisan yorumundan da gündeme ilişkin öngörülerimi biliyorsunuz.

Bu noktada eklemek istediğim konu, Dolunay etkisiyle Mayıs’ın son günlerinde netleşecek olan gündeminiz, işin içinde Mars olduğu için, enerjik/hareketli bir döneme kapı aralayacaktır.

Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa, coşkulu günler başlıyor demektir. Gelişmeleri büyük bir coşku ve hevesle kabulleneceğinizi düşünüyorum. Kısacası ileride güzel hatırlayacaksınız. 😊

Olumsuz bir gündem varsa, agresif hissetmeniz, gergin olmanız mümkündür. Belki engellenmiş hissedebilirsiniz veya aşmanız gereken zorluklar belirebilir. Diğer yandan sert tavırlarla karşılaşmanız da mümkündür.

Her koşulda, Mayıs sonunda, coşkulu veya gergin olmanızdan bağımsız olarak, gelişmeleri sakin şekilde  karşılamanızı öneriyorum. Heyecan veya kızgınlıkla ileride “keşke” denilecek adımlar atmamak için bu yazıyı aklınızda tutmanız iyi olur. Mayıs’ın son haftası önemli bir hafta!

Neden böyle diyorum biliyor musunuz?

Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda olacağı için, Mayıs sonundaki gelişmelerin aslında bir “ara sonuç” olma ihtimali yüksek. Mayıs Dolunayında netleşen mesele, önümüzdeki aya uzanarak bir şekilde yeniden gündem olacaktır.

Acele etmek, meseleyi hemen çözmek gerekmiyor yani. 😊     

Koç burcu Mayıs 2016 yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

En güzelini yaşamanız dileğimle..

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

31 Yorum

 1. Öykü

  30/04/2016

  Zafer bey ben oğlak burcuyum yükselenim Koç. Dediğiniz gibi mart ayındaki güzel bir sonuç elde ettim sınav açısından. Şu an önemli bir dönemeçteyim ve haziran 19-26 günlerinde sınavlarım var. Nasıl etkileneceğim mayıstan itibaren? Çünkü isteksiz hissediyorum kendimi ve çok iyi bir sonuç alma şansım varken sanki isteksizleştim gibi. Cevap için teşekkürler ☺️❤️❤️

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   süper haber! 🙂
   isteksizlik bu dönem en büyük risk/tehdit..
   tereddüt etmeyin, enerjinizi ve motivasyonunuzu koruyun Öykü hanım..
   başarılar dilerim, güzel haberlerinizi bekliyorum 🙂 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 2. Asrena

  30/04/2016

  Merhaba ceyhun bey. 5.8.1984 yilinda doğdum. Saat 4.50 civarinda karabukde. Son 3 senedir. Maddi manevi coktum. Benim içinde güzel umut verici birkaç yorumunuz varmi. Basarilariniz devamini dilerim.

 3. Dilek

  30/04/2016

  Ceyhun bey bu gökyüzü hep Yay burcuna yüklendi son 2 senedir. Satürn-Mars-Dolunay- ne zaman bitecek bu karmaşık hal. Hep bir gerileme ve hepsi Yay burcunda dayanacak halimiz kalmadı. yaylar gibi pozitif insanları bile bu gerilemeler ve hareketlilik çok agresif ve yorgun yaptı. ilk defa yaşlandığımı hissediyorum

 4. selen

  30/04/2016

  Yukselen koçum ve 22 mayista kpss var ceyhun bey, ne diyorsunuz 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   süper diyorum Selen hanım!! 🙂 🙂
   harika bir enerji olacak, tam size göre..
   başarılar dilerim şimdiden, Ceyhun

   • selen

    04/05/2016

    Çok çok tesekkur ederim, insallah

   • Sümeyra

    04/05/2016

    Ceyhun bey 01.04.1980 16:55izmir doğumluyum 22 mayısta kpssye giricem sonuç olarak işe atanabilecekmiyim sizce

 5. Aygül

  30/04/2016

  Zafer bey kolay gelsin öncelikle ve ellerinize sağlık teşekkürler! Ben yine her zamanki gibi hemen hemen hergün açıp tekrar okutacağım yazılarınızı! Diğerlerini de sabırsızlıkla bekliyorum. Ďaha önce de yazdım ve cvp verdiniz “vazgeçme yine doğru insanlarsiniz” dediniz. Biz Nisan 21’de görüştük ilişkiye başlayalım dedik 23’unde ve devamında şu anda için ayrıldık! Ve surecimiz hep söylediğiniz gibi Ekim 2015 de başladı ilk, ocakta ve şubatta hizlandi ve en Son nisanda bunlar yaşandı aramızda ve ben şimdi ümitle ve hata yapmadan sakince beklesem mi yoksa bu bizim için bir Son muydu gerçekten? Umidimi kesip yeni bir yol cizsem mi kendime? Ben koç yükselen yengeç, o başak yükselen ikizler! Cvbiniz çok değerli ilerlemekte çok teşekkür ediyorum ve diğer yazılarınızı da bir ay durmadan okumak üzere sabırsızlıkla bekliyorum!

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   yeniden merhaba Aygül hanım..keşke güzel bir haber alsaydım 🙁
   neden/nasıl bitti?

   • Aygül

    04/05/2016

    Zafer bey öncelikle tüm yazılarınızı ve cvbinizi hergün bakarak sabırsızlıkla bekledim çünkü yazılarınız yol gösterici ve cvbinizi da yazilardan sonra vereceginizi biliyodum çünkü okurlariniza değer veriyosunuz çok teşekkürler! Sonsuz başarılar!Aslinda biz bayagidir görüşüyorduk ama acilmamistik sonra o ufak bi adım attı ve ilk ben soylemem gerektiğini söyledi.Şimdiden sonrasını esprili anlaticam gülelim ağlanacak halime. Sonra verdi gazı ben de söyledim aşık olduğumu bu sefer hemen beni bi daha arama dedi.Tamam ben de biliyorum imkansız aslında o yüzden çok açık oldum ve karae versin diye öyle konustum zaten göze alacaksa olsun diye alamayacaksa şimdi gitsin diye çok canım acımadan. Gitti. Ama tam olarak gitmiyo hergün burnumun dibinde bi de biz koclara bencil derler bu bencillik değil mi? Gidersen gidersin kalırsan kalırsın ne bu böyle hem kususuz guya konusmuyoruz hem de kendini resmen gözümün içine sokuyo. Karae vermek bu kadar mi zor? Üstelik beni yüzeysel taniyo ozel hayatimi bilmiyo ki bi kere bile sormadı belki sorsaydi kendi isini de kolaylastirirdi karae vermekte. Anlamiyorum beni çok iyi tanimadan kafasinda evleniyo benimle tamam onur duydum eglenilecek değil evlenilecek biriymisim anladım ama niye bana acı veriyosunki dogru düzgün gitmeyerek? Ben şimdi bunu soyliycem ya gitsin ya kalsin? Gidemiyor ve kalamiyorsa ben gidicem çünkü ben çok acı çekerim böyle! Aslinda demek istemistim ki herkes bana ben sana hastayım!Korktu! Ya başlamalı ya bitmeli arada kalmamalı yoksa bu acı beni yorar ve bu bencillikte aslında beni sogutur ondan değerini kaybettirir! Amacı ne çok merak ediyorum! Catliycam meraktan, öfkeden! Çok teşekkürler Zafer bey çok degerlisiniz!

   • Aygül

    04/05/2016

    Bi de Zafer bey bu yıl evrenin intikamı gibiymis ya biz koclar ve yengecler çok üzüldük son 4 yıldır falan biliyosunuz bi kac burc daha var tabi bizim gibi ama sanki öyle geliyo ki evren bu yıl intikami yada hayati yonlendirmenin firsatini sunuyo. Cunku herhangi bi alanda nereye dokunduysam bu yil 90’dan gol oldu ben düşündüm oldu bu da tutarsa ben devamını biliyorum hayatin zaten! Çok ukalaca oldu ama hissettiğim bu! Ama sizin yorumlarinizin desteği olmalı ki doğruyu yapalım biz yine de kimseyi uzmeyelim! Kismet

 6. Hazal

  30/04/2016

  Tesekkurler efendim
  Kızım 20.01.2010 newyork-stoniburuk
  Doğumlu hocam kızımın yukselenburcunu sizden rica edebilirmiyim lütfen
  Tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   Hazal hanım merhaba,
   yükselen burç her şeyden önce doğum saati ile ilişkili ve siz vermemişsiniz 🙂 ):
   alabilir miyim?

 7. Emel

  30/04/2016

  Zafer bey merhabalar ,bir senedir iş arıyorum başvurularım hep olumsuz dönüyor ne Zaman yoluna girecek?25.03.1974 doğumluyum yükselen burçum ne acaba ? Doğum saatim 5:30 teşekkür ederim

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   Emel hanım merhaba,
   Jüpiter gerilemesi sona erdiğine göre, gerekli adımları attığınızda şans sizden yana olacaktır.
   neden işten ayrılmıştınız?

   • Emel

    23/05/2016

    Zafer bey merhabalar özel sektörde yöneticiydim malum özel sektör ne Zaman iş konusunda şansım açılacak ????

 8. sevmek

  01/05/2016

  Yorumlariniza bayiliyorum oyle guzel aciklayici ki en unlu astrologlar bile boyle sizin gibi ozenli aciklayici yorumlar yapamiyorlar armut pis agzima dus metoduyla calisiyorlar basarilarinizin devamini dilerim ayrica parasi olanada olmayanada hitap ediyorsunuz tebrik ederim sizi 🙂 yani kibirli bir astrolog degilsiniz anladigim kadariyla.

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   🙂 🙂
   Burcuna Göre bir başkadır..
   sevgiler, Ceyhun

 9. Sevgi

  02/05/2016

  Ceyhun Bey, ellerinize sağlık inşallah hep beraber güleceğiz

  • Zafer Ceyhun

   03/05/2016

   inşallah..az kaldı, ben şahsen Sonbaharın yolunu gözlüyorum Sevgi hanım 🙂 🙂

 10. Tuğçe

  04/05/2016

  Ceyhun bey merhaba 22.03
  1992 istanbul dogumluyum (15.00 saat)
  Is hayatim cok karisik bayadir birturlu olmuyor sizce bu ay baska bir is olur mu ?
  Teşekkür ederim

 11. Furkan

  04/05/2016

  Ceyhun Bey merhaba. Yükselen burcunun öğrenmek istiyorum. 13.04.1995 saat 13:20 de doğdum.

  Ayrıca aşk ve arkadaşlık ilişkilerim hep kısa süreli çok hızlı etkili huzurlu mutlu oluyor ama çabuk bitiyor ve iki taraf da sıkılıyor. Bunun burcla ilgisi var mıdır?

  Teşekkürler..

 12. Sümeyra

  04/05/2016

  Ceyhun bey sizi bugün keşfettim yorumlarınız ve ilginiz müthiş :)umarım banada yardımcı olursunuz 01.04.1980 16:55 izmir doğumluyum 2 oğlum var haritamda 3.çocuk gözüküyormu ve cinsiyeti nedir acaba birde bulunduğum ortamdan uzaklaşmak istiyorum şu an mümkün değil gibi rica etsem haritamda bununla ilgili sevindirici haber varmı başka şehire taşınmak gibi şimdiden tşk ederim

 13. kindar.cikolata

  06/05/2016

  Ceyhun bey yeniden merhaba
  Merkür gerilemesi devam ederken harekete geçmemekte fayda vardir dersiniz hep ama koc yukselen akrepim ve jupiterim 12.evde akrepte retro.tam da yeniay gününde elime biyerden toplu para geçti ve ben onu 9 taksitte odeyip bu surecte kendime araba almak istiyorum.bu fikir daha onceden gundemimde yer almisti bu yüzden biraz da olsa rahatım ama yine de sizin yorumunuza ihtiyac duyuyorum araba almak icin onumuzdeki hangi donem benim icin elverislidir simdiden tesekkurler

 14. merve

  06/05/2016

  merhaba. Ben koç burcuyum sevgilim aslan. 9 aydır beraberdik ve askerde. Herşeyde beni suçluyodu kendimi ne kadar anlatsamda anlamadı aylardır. 6 gün öncede sevmediğini söyledi ayrıldı.. Şimdi bekliyorum sadece ama ne yapmalıyım

 15. ayla

  10/05/2016

  merhaba..ceyhun bey supersiniz her ay yazilarinizi dort gozle bekliyorum.cocuklarimda sizi takip ediyor bu arada burcum koc yukselenim koc 29.03.1973 guzel gunler gorecekmiyim acaba???Allahim beni bu dunyaya cile cekmeyemi getirdi acaba!!!

 16. Fulya

  22/05/2016

  Merhabaalar yazılarınızı dikkatli birşekilde uyarak takip ediyorum 1 nisan 1995 18.00 dogumluyum mayıs ayı bir çoskulu bir stresli geçiyor motivasyonumu toparlamakta zorluk çekiyorum öyleki 25mayıs-3haziran sınavlarm var çok yogun bir dönem yaşayacağım ancak bu isteksizlik ne kadar devam edicek gezegenlerin birbiriyle etkileşimiyle mi alakalı neler yapmalıyım geçici bir süreç mi bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler

 17. Deniz

  23/05/2016

  CEYHUN BEEY!! merhaba burcum koc yukselen oglak.iatanbul 1985 dogumluyum.nasip olursa haziran ilk günleri yada ilk 10 gun icerisinde desem daha yerinde olur, embriyo transferim gerceklesecek sizce doğru zamanmi ? Cevabiniz benim icin cok cok muhim duruma göre rotami belirlemek isterim..şimdiden tesekkurler

 18. Sinemis

  31/05/2016

  Merhabalar Ceyhun Bey. Uzun zamandir sitenizi takip ediyor. Soylediginiz cogu seyi yasadim diyebilirim 🙂 Bazen beni acaba taniyor musunuz diye supheye dusuyorum)) Benim burcum Yay, Ay burcum ise Koc. Bu surecten nasil etkilenirim? Yazdiklariniz disinda ilave edebilceginiz bir yorumunuz varsa cok memnun olurum. Islerinizin ve basarinizin devamini dilerim.

  • Zafer Ceyhun

   31/05/2016

   🙂 🙂 sağ olun var olun. haziran ayındaki yazılarda detaylıca bahsedeceğim.
   sevgiler, Ceyhun

YORUMUNUZU ALAYIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir