Koç burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayı astroloji gündeminizi önemli hatlarıyla anlatarak yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. 2016 yılında zamanın ruhu sürekli dalgalanıyor. Bir ay enerji dolu hissediyoruz, bir sonraki ay yorgun ve isteksiz. Mayıs 2016, Nisana ayına göre yine farklı bir zaman dilimi olacak. Koç burcu Mayıs 2016 yorumu, değişen enerji nedeniyle oluşan çalkantıların kaynağını görmenize yardımcı olacak bilgiler içersin istiyorum. Lafı uzatmadan başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Koç Burcuna Etkileri

Güzel haberi en baştan vereyim: 4 aydır devam eden Jüpiter gerilemesi nihayet 9 Mayıs’ta sona eriyor. 👏👍 Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, yeniden kolaylaştırıcı etkisini sunuyor olacak. Harika bir haber! Jüpiter normal seyrinde tam 4 ay devam edecek. Eylül ayına kadar önünüze birbirinden önemli fırsatlar çıkaracaktır. Umarım ki fırsatları değerlendirme gücü bulursunuz. Elbette Jüpiter var diye fırsatların ayağımıza gelmesini beklemek iyi fikir değil. Biz bir hedefe doğru ilerlerken ve şartları zorlarken ve hatta gerektiğinde risk alırken Jüpiter’le karşılaşma ihtimalimiz artıyor. Hatırlatmak istedim. 😊 Jüpiter’in koç burcunu hangi konularda etkilediğini bir kez daha belirteyim:
 1. çalışma hayatınız, iş ortamı
 2. birlikte çalıştığınız insanlar, iş arkadaşları
 3. kazançlı ve rahat bir iş, üretken ve değerli olma/hissetme
 4. iş/özel hayatınızda iyi işleyen, sorunsuz bir düzen
 5. zamanı ve fiziksel enerjinizi doğru yönetme
 6. iş ve özel hayatı sürdürülebilir kılma, çalışma ve eğlence arasında denge kurma
 7. başta sağlık olmak üzere önem verdiğiniz şeylerin yolunda olması
Önümüzdeki 4 ay boyunca Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde şunlar mümkündür: Çalışma hayatınızı iyileştirmek, çalışmıyorsanız işe girmek, iş değiştirmek istiyorsanız güzel fırsatlar yakalamak, daha sağlıklı olabilmek için spor yapmak, kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız kilo vermek, yeni bir sosyal düzen kurmak vs.. Jüpiter’in sırrının “gökten inen güzellikler” olduğunu düşünmeyin lütfen, asıl sır bizde yarattığı motivasyon değişikliği.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı getiren de büyük ölçüde budur!
Diğer bir konuya geçelim. Mayıs ayında Jüpiter gerilemesi biterken diğerleri devam ediyor: Merkür, Mars, Satürn ve Pluto geriliyor. Aslında her yıl birkaç gezegen aylar boyunca birlikte geriler, yani bu ara 4 gezegenin geriliyor olmasında bir gariplik yok. Fakat, 2 yılda bir gerileyen Mars, bu yıl yay burcunda geriliyor, ayrıca Satürn de yay burcunda geriliyor. İşte bu önemli bir olaydır çünkü iki etkili gezegen aynı alanda hareket halindeler.. Bu nedenle, Mars/Satürn kaynaklı konular (bkz. koç burcu Nisan 2016 yorumu) en az 4 ay boyunca gündeminizi meşgul edecektir mutlaka. Bu konuyu geçtiğimiz aylarda uzun uzun anlattığım için detaylara girmiyorum müsadenizle. Ayrıca yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum. ♈️ Devam edelim çünkü vurgulamak istediğim bazı olaylar ve tarihler var: Birincisi, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde adımlar atmanız gerekiyorsa, 1-5 Mayıs arasını mutlaka değerlendirin, harika bir enerji olacak. İkincisi, ilişkilerinize yönelik kararlar için 10-15 Mayıs arası ideal çünkü Venüs-Jüpiter etkileşimi var o tarih aralığında. Venüs varken finansal konular da işin içindedir. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı konulara ilişkin karar ve girişimleriniz 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Bu aralar acele etmemek gerekiyor. Sakin ve kararlı şekilde düşünmeye, sorgulamaya, araştırmaya ve fikir edinmeye devam.. Dördüncüsü, Mars geriliyorken fiziksel yorgunluk, isteksizlik ve odakta değişim olabilir. Özellikle fiziksel anlamda kendinizi zorlamayın, sakatlanma riski görece yüksektir. Ayrıca neden böyle garip hissediyorum diye düşünüyorsanız ben cevap vereyim: herkes aynı. Son olarak, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. Bu nedenle ilk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Ayrıca, Merkür iş hayatınız, geliriniz ve gayrimenkul yatırımlarınızı temsil eden alanda gerilediği için, bu alandaki girişimleri (mümkünse) gerileme sonrasına ertelemenizi öneriyorum. Merkür gerilemesi var diye dehşet duymanın, her şeyi ötelemenin bir anlamı yok elbette fakat gerilemenin farkında olmak, önemli başlangıçları ertelemek yerinde olur. ☿ 👍

6 Mayıs Yeniay ve Koç Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz Yeniay başlangıç ve hareket enerjisi getirir. 6 Mayıs’ta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay, iş hayatınız, geliriniz ve yatırımlarınıza yönelik bir enerji getirecektir. Yeniay sırasında gezegenlerin konumu ve etkileri önemlidir. Bu sefer, gezegenler ve yaptıkları açılar kusursuz: Jüpiter, Neptün ve Pluto etkileşimleri harika, ayrıca Venüs de Güneş’e çok yakın konumda. Eğer Merkür ve Mars/Satürn gerilemiyor olsaydı, son yılların en güzel Yeniayı derdim, öylesine güzel. Tek mesele, zamanın ruhu, bu güzel enerjiyi doyasıya kullanmamıza imkan vermeyebilir! Genel olarak “harekete geçmekten” ziyade “düşünüp değerlendirme” sürecinde olduğumuz için, Yeniay sırasında oluşacak kusursuz enerjiyi pas geçme ihtimalimiz var. Yine de hatırlatayım: Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa yahut bir meseleyi güzel yoldan çözmek istiyorsanız, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirmelisiniz. Olası Yeniay konu başlıkları:
 1. gelirinizi etkileyecek gelişmeler ve kararlar
 2. iş değişimi, terfi ve işe girme
 3. harcama/yatırım yapmanızı gerektirecek adımlar
 4. önemli bir satın alma-satma
 5. gayrimenkul başta olmak üzere, size ait olan mallara ilişkin kararlar
Evet Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri varken, zamanın ruhu atılımlar yapmayı dolu dizgin desteklemiyor fakat geleceği doğru yönde şekillendirmeyi garanti edecek değerlendirmeler ve hesaplar yapmak için harika bir zaman aralığı… Belki bu ay önemli adımlar atmazsınız, bu mümkündür, fakat şurası kesin: bu ay zihninizden geçenler dahi çok kıymetli olacaktır. Bugünlerde aldığınız kararların meyvesini ileride toplayacaksınız.

22 Mayıs Dolunay ve Koç Burcuna Etkileri

Mayıs ayının ilk 10 günü ve son 10 günü çok önemli değerli dostlar. 10 Mayısa kadar keyifli bir hareket enerji olacak, 20 Mayıs’tan sonra ise önemli kararlar alınacak, bazı meseleler netleşecek. Detaylara geçelim. 22 Mayıs ve takip eden 5 gün içinde şu astroloji olayları gerçekleşiyor:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Son zamanlarda sürekli bahsediyorum, Mars/Satürn yay burcunda geriliyor. Bütün gerilemeler, hayatımızda bir süreç/evre oluştururlar. Bu süreçler, yaşanan bazı olaylar ile sonuca bağlanır. Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek 2 Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu nedenle diyebiliriz ki, Nisan 2016 yorumunuzda detaylıca bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündeminizde ilk aşama, Mayıs’ın son haftasındaki Dolunay ile netleşecek. Zaten bir süredir bu gündemi yaşadığınız için, ne olup bittiğini en iyi siz biliyorsunuz. Hem Nisan yorumundan da gündeme ilişkin öngörülerimi biliyorsunuz. Bu noktada eklemek istediğim konu, Dolunay etkisiyle Mayıs’ın son günlerinde netleşecek olan gündeminiz, işin içinde Mars olduğu için, enerjik/hareketli bir döneme kapı aralayacaktır. Eğer ki olumlu bir gündeminiz varsa, coşkulu günler başlıyor demektir. Gelişmeleri büyük bir coşku ve hevesle kabulleneceğinizi düşünüyorum. Kısacası ileride güzel hatırlayacaksınız. 😊 Olumsuz bir gündem varsa, agresif hissetmeniz, gergin olmanız mümkündür. Belki engellenmiş hissedebilirsiniz veya aşmanız gereken zorluklar belirebilir. Diğer yandan sert tavırlarla karşılaşmanız da mümkündür. Her koşulda, Mayıs sonunda, coşkulu veya gergin olmanızdan bağımsız olarak, gelişmeleri sakin şekilde  karşılamanızı öneriyorum. Heyecan veya kızgınlıkla ileride “keşke” denilecek adımlar atmamak için bu yazıyı aklınızda tutmanız iyi olur. Mayıs’ın son haftası önemli bir hafta! Neden böyle diyorum biliyor musunuz? Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda olacağı için, Mayıs sonundaki gelişmelerin aslında bir “ara sonuç” olma ihtimali yüksek. Mayıs Dolunayında netleşen mesele, önümüzdeki aya uzanarak bir şekilde yeniden gündem olacaktır. Acele etmek, meseleyi hemen çözmek gerekmiyor yani. 😊      Koç burcu Mayıs 2016 yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>