Koç burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek sorusuna, bu yazıda cevap bulacaksınız. Yeni Ay önemli bir olaydır; ayda 1 defa, yılda toplam 12 defa yaşanır. Bu ay, 18 Mayısta boğa burcu sahasında gerçekleşiyor. Yeni Ay ile birlikte gelen enerji, odaklanmayı mümkün kılan türdendir. Her zaman harekete geçmeye teşvik eder. Yeni Ayın neden çok önemli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum yazısında anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

Mayıs ayının sizin için anlamını şöyle özetleyebilirim: “ne yaparsam rahat yaşarım?” Rahat yaşamak için para kazanmak ve kazancımızı doğru yere harcamak isteriz. 18 Mayıs, bu anlamda sizin için değerli bir enerji getirecek. Yeni Ay’ın koç burcunun hangi konulara odaklanmasına neden olacağını anlatayım:
 1. gelir artırıcı adımlar atmak
 2. işe girmek, iş değiştirmek
 3. bir harcama yapmak, bir süredir aklınızda olanı satın almak
 4. menkul veya gayrimenkul alım-satımı yapmak
 5. konforunuzu artırmak için aklınızdakini hayata geçirmek
 6. yurt dışı bağlantılı bir iş planlamak
 7. hayat kalitenize dair yeni görüşler edinmek
 8. mevcut işinizin sıkıcı olduğunu fark etmek
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim, şimdi de tekrar etmekte fayda var: 19 Mayısta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, araba almaya karar verirseniz, Haziran ayına bırakın. Gerileme sırasında yapılan başlangıçların ve atılan adımların evdeki hesaba uymama ihtimali normalden çok daha yüksektir, bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Aralık ayından bu yana yay burcunda ve Mart ayından bu yana geriliyor. Satürn gerilemesinin en önemli dönemeçlerinden birisi, Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesidir. Satürn, 22 Mayıs’ta Güneş ile karşı karşıya geliyor. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, Satürn baskısı sonucu 2 aydır oluşan çaresizlik veya yetersizlik hissinin azalmaya başlayacağı gün olacak. Değerli bir gün! Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunu bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>