Koç burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2016 yılının geneline bakarak diyebiliriz ki, bu yıl hayatınızda önemli bir dönüm noktası olacak. Nedeni ise değerli dostlar, yönetici gezegeniniz olan Mars’ın aylar süren gerileme sürecine girecek olması. Mars gerilemesi 2 yılda bir kez gerçekleştiğinde, bir yol/yön değişiminin içinde buluruz kendimizi. 2016 işte böyle bir yıl olacak. Mars gerilemesi  Nisan ayında başlayacak olsa da, etkilerini Mart’ın ilk günlerinden itibaren bir şekilde yaşayacağız. Nasıl bir gündem/enerji olacağını anlamak için, Şubatın ilk haftasında yaşadıklarınızı hatırlamanız yeterli. O günlerde de Mars etkisi hakimdi.. Mart 2016, Mars etkisinden çok daha fazlasını içeriyor. Her biri birbirinden önemli olduğu için, değinmeden geçmemiz de mümkün değil. Birincisi, 9 Mart’ta balık burcunda Güneş tutulması yaşayacağız. Her Güneş tutulması ciddi bir astroloji olayıdır, 9 Mart ise kesinlikle istisna değil.. Aynı gün, Güneş-Jüpiter karşıtlığı olacak, yani bu iki gezegen karşıt burçlarda yer alacaklar (balık-başak). Jüpiter enerjisi, Güneş-Jüpiter temasını takip eden günlerde kendini net olarak belli edecek, hayatımıza etki edecek. İki hafta sonra, 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik etkiler getirmese de, Ay tutulmaları da dikkate değer olaylardır. Ay tutulmasının yaşandığı günlerde, 25 Mart günü Satürn gerilemesi başlayacak. Gerileme baskı oluşturan bir olaydır ve kendini bir hafta önceden belli eder. Bu nedenle, 18-25 Mart arasında yoğun baskı oluşacaktır. Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 Koç burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak.  Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Koç Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmasının etkilerinden bahsetmek istiyorum. Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündemdeki bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur. Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim koç burcuna özel Güneş tutulması gündemine. Öncesinde hatırlatayım, tutulma keyifsiz bir alanda gerçekleşiyor.

Kayıp/Ayrılık

Güneş tutulması etkisiyle; sosyal/finansal bir kayıp yaşamanız veya ilişkilerinizde bir ayrılık gerçekleşmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Örneğin,
 1. bir ilişki sona erebilir, arkadaş veya eş/sevgili gibi..
 2. istemeseniz de sevdiğiniz kişi, şehir veya işten ayrılmanız gerekebilir
 3. birileri çıkarlarınıza zarar vermeye çalışabilir
 4. sevdiğiniz insanlar, kendi aralarında olumsuz şeyler yaşayabilir
 5. gizli saklı bir şey açığa çıkabilir, gizli yapılan bir şey öğrenebilirsiniz
 6. itibarınızı sarsabilecek saldırılara maruz kalabilirsiniz
 7. yatırımlarınız, geliriniz veya işinizdeki konumunuz zarar görebilir
 8. dolandırıcılık gibi saldırgan girişimlere maruz kalabilirsiniz
 9. sağlık sorunu, tedavi ihtiyacı gündeme gelebilir
Bu dönemin bir diğer özelliği de, girişmeniz gereken bir konu varsa, bunu aleni olarak değil, gizli olarak yapmanızın doğru olacağını işaret etmesidir. Kısacası, planlarınızı herkese açık etmeyin, adımlarınızı perde arkasından atmanın faydalarından yararlanın. Tabi gerekiyorsa..

Yalnızlaşma ve Yorgunluk

Tutulma enerjisiyle birlikte, geçmişte yaşadıklarınıza yönelik bir değerlendirme yapmanız gerekebilir. Örneğin,
 1. bir sebeple çevrenizdeki insan sayısı azalır, kendinizle baş başa kalabilirsiniz
 2. hayatınızdaki yükler fazla gelir, çekip gitmek isteyebilirsiniz
 3. tadınızı kaçıran bir olay olur, iç dünyanıza dönebilirsiniz
 4. geçmişi değerlendirmeniz, hatalarınızı ayıklamanız gerekebilir

Jüpiter Kaynaklı Gündem

Jüpiter kaynaklı gündeminiz, Güneş tutulmasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşiyor ve bu başlıkta yer alıyor. 2016 yıllık yorumunuzda şöyle yazmıştım: “Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.” Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konular şimdi olgunlaşıyor. Konu başlıkları şöyle:
 1. iş hayatınız ve iş yerinizdeki düzen
 2. gelir ve kazanç
 3. çalışma arkadaşlarınızla ilişkiler
 4. zamanı etkin kullanma, öncelik sıralaması
 5. iş yapma şeklinizle ilgili rahatsızlığınız/eleştiriler
 6. sürdürülebilir sağlık/mutluluk için rahatlama ve dinlenme imkanları
9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Koç Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Gündem 20 Mart gibi kendini net olarak gösterecek ve muhtemelen 28-29 Mart gibi netleşecektir.
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Ay tutulmasının etkilerini şu alanlarda yaşayacaksınız:
 1. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki mesele
 2. eşiniz/sevgilinizin hayatındaki önemli konu
 3. çatışma/uzlaşmazlık yaratan durum
 4. nişan veya evlilik gündeminiz
Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. Geçen yıl Ekim ayında yaşadığınız gelişmeleri hatırlıyor musunuz? Ay tutulmasının gündemi, o günlerde başlayan sürecin devamı/uzantısı olacaktır. Ay tutulması sırasında Satürn duraklamış olacak. Bu nedenle, Satürn kaynaklı gündeminiz baskı oluşturacak veya çabalamanız/sorumluluk almanız için zorlayacaktır. Peki gündem maddeleri neler olacak?
 1. hayatınıza yeni bir katman ekleyecek, geleceğinizi yeniden şekillendirecek ana konu (evlilik, iş vb)
 2. eğitim hayatınızla ilgili gelişmeler, özellikle yüksek lisans/doktora
 3. yurt dışına yerleşme, iş/eğitim için ülke değiştirme
 4. dil öğrenme
Bu noktada, gündeminizi anlayabilmeniz için Aralık ayını hatırlayın lütfen. Satürn kaynaklı gündeminiz, resmi olarak Aralıkta başlamıştı. Martın son haftasında o sürecin yankılarını, uzantı veya sonuçlarını yaşıyor olacaksınız. 26 Mart günü Mars ile Güneş temas ettiğinde, yukarıda saydığım Satürn kaynaklı konularda Mars enerjisini hissedeceksiniz. Mars; atak, harekete geçmeye istekli, dinamik ve cesur bir enerji getirir. Fakat aynı zamanda çatışmaya yönelik dik başlı tutum da Mars’ın getirdikleri arasındadır. Hangisinin olacağı, tamamen gündeminize bağlı. Olumlu bir gündem varsa, sertleşmenize gerek kalmaz. Zaten Mart sonunda oluşacak Mars/Satürn gündemi işaret eden ipuçları, Mars 5 Mart’ta yay burcuna geçtiğinde görünür olmaya başlayacaktır. Ay boyunca gündem yavaş yavaş şekillenecektir. Koç burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>