2015 Mart koç burcuna neler getirecek sorusuna cevaplar arayalım. Önemli bir ay yaşayacaksınız. Bu ay en sona koç burcu yorumu kaldı ama biliyorsunuz kural böyle, Martta ilk burç balık, en son burç ise koç, Nisanda ilk siz olacaksınız. Kaderin bir cilvesi olsa gereke, en sona koçu yazıyorum ama Mart ve Nisanda yaşanacak gelişmelerden en çok siz etkileneceksiniz. Nedenlerini anlatayım. Öncelikle, bu ay Venüs, Mars ve Uranüs sizin burcunuzda olacak, peş peşe birbirleri ile temas kuracaklar, ayrıca hep birlikte Pluto ile etkileşime girecekler. Bu çok önemli günlerin geldiğini gösteriyor, kesinlikle bir şeyler değişecektir. Zaten hayatınız 2011 yılından bu yana sürekli değişim içinde. Eminim ki roket takılmış gibi sürekli hareket halindesiniz, ayrıca hem enerjiniz hem de egonuz çok yüksek, bir yanardağdan farkınız yok. Koç burcu Uranüs, Pluto ve Satürn etkilerinin bir araya geldiği 2012 yılından bu yana başka biri oldu, farklı bir hayat yaşıyor ama bu süreç bu yıl sona erecek. Yani 2015 sonlarına doğru, şimdikine göre daha sakin bir hayatınız olacak. Mart 2015 yorumu iki bölümden oluşuyor:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Uranüs-Pluto kaynaklı değişim enerjisi artık sona eriyor, Mart ayında son kez zirve yapacak. Artık bugüne kadar ektiklerimizi biçme zamanı geldi, sonrasında toprağı nadasa bırakacağız. Hasat zamanı geldi. 2012 yılından bu yana gündeminizi meşgul eden Uranüs-Pluto etkileşimi, her ne kadar Kasım ayına kadar arka planda sürecek olsa bile, bir daha hayatımızı değiştirme gücüne sahip olmayacak. Ama, bu ay o güce sahip olacağını bilmelisiniz. Peki sizi nasıl etkileyecek? Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. hayatınızın yönünü değiştiren bir olay yaşadınız
 2. çok büyük bir hedefiniz vardı, ona ulaştınız
 3. kariyerinizde bir gelişme yaşandı, bir sıçrama veya düşüş
 4. evlendiniz veya çocuk sahibi oldunuz, bir şekilde toplumsal rolünüz değişti
 5. sevgilinizle/eşinizle alakalı bir gelişme oldu
 6. karakterinizi değiştirmenize neden olacak kadar büyük bir sorun oldu
 7. bir güç mücadelesine girmek zorunda kaldınız
 8. bir başarı hikayesi yazdınız, adınızdan söz edilir oldu
 9. itibar patlaması yaşadınız, çok daha saygın bir göreve geldiniz
 10. üstlerinizle ilişkileriniz değişti
 11. başarı için büyük bir fedakarlık yaptınız, belki gaddarca davrandınız
 12. özgürlüğünüzü kısıtlayan birini hayatınızdan çıkardınız
 13. sağlığınızla ilgili önemli bir gelişme oldu, korktunuz
Bu saydıklarımdan hepsi, aynı konu çerçevesinde, ters yönde de yaşanmış olabilir. Örneğin, kariyeriniz tepetaklak olmuş olabilir veya eşinizden ayrılmış olabilirsiniz, gibi. Uranüs çok ilginç bir gezegendir, beklenmedik olaylar yaşanmasına neden olur. Zirveye de çıkarır, yerin dibine de batırır, bunu yaparken de bizi seçim şansı vermez pek. Uranüs yüksek kapasitenin, aydınlanmanın ve özgürleşmenin gezegenidir. Hayatınızın son yıllarda ışık hızında yaşanıyor olmasının nedeni, Uranüs’ün sizin burcunuzda olması. Diğer yandan bazı okurlarım “ne ışık hızı yahu, ben sıkıntıdan patladım” diyecektir, o da Uranüs etkisi, diyorum ya, zirveye de çıkarır, yerin dibine de götürür…Arası yok malesef, sonuçta hayata bakışınız ve hayatınız çok değişecek. Pluto ise gücü temsil eder, zayıflığa tahammül etmez; eğer bir zayıflık varsa, kesinlikle kriz çıkarır. Pluto varken, işinizi şansa bırakamazsınız, merhametli olamazsınız, bu kadarı bana yeter diyemezsiniz. Pluto etkisi, kariyer ve başarı alanında etkiliyor sizi; iş hayatınızda yaşadığınız olayların kaynağında o var. Hadi şimdi Martın takvimine bakalım.

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak çünkü Venüs koç burcunda olacak. Evet, Venüs’ün varlığı kendinizi iyi hissedeceğiniz anlamına geliyor. Yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa, ki vardır mutlaka, 10 Marta kadar kararınızı verin, adımlarınızı atın. Ortamın enerjisi ideal olacak. Venüs başta eş/sevgili olmak üzere, hayatınızdaki insanlarla ilişkilerinizi yönetir. Sizin burcunuzda olması, sorunlu ilişkilerinizi onarmak/tamir etmek için ideal bir ortam sunacak. Diğer yandan, sorunlarınızın aşılması zor görünüyorsa, çok zorlamayın, Nisan sonrasına bırakın. Yılın en iyi ayında olduğumuz söylenemez sonuçta. Sevgilisi olmayanlar koçlar için Mart 2015 genel olarak “fırsatlar zamanı” ama ilk 10 günün enerjisi çok daha uygun olacak, sonraki günlerde tanıştığınız insanların veya başladığınız ilişkilerin gelecekte öfke/çatışma getirmesi muhtemel. Martın ilk 10 gününü fırsat olarak görmelisiniz, olursa 10 Marta kadar olsun.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında tamamen farklı bir senaryo olacak çünkü Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Mars’ın enerjisi sinirlidir, istediğini hemen elde etmek ister ve hesaplı davranmaz. Kısaca agresiftir, kavgadan yanadır. Tanıdık geldi mi? Mars, sizin yönetici gezegeniniz 🙂 Aceleci ve sabırsız olmanızın sebebi Mars. 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Kolay olmayacak ama sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>