Koç Burcu: Mars-Uranüs Karşıtlığı

Yazar 

Koç burcuna göre Mars-Uranüs karşıtlığı, Uranüs koç burcunda (1. evinizde) Mars terazi burcunda (7.evinizde) olduğu için çok önemli. Bu yıl ikinci defa yaşayacaksınız, bu nedenle Mars-Uranüs karşıtlığının yüksek enerjisi konusunda deneyimlisiniz 🙂 23 Nisan’da Mars ile Uranüs, yine koç-terazi burçlarında karşı karşıya gelmişti.

Koç burcu, Uranüs etkisini 2011 yılından bu yana benliğinin merkezinde yaşıyor, bu nedenle iş-aşk-para-aile, aklınıza gelebilecek her konuda hiç gündemde olmayan şeyler birden ortaya çıkıp hayatınızın gidişatında büyük değişimler yaratabilir. Uranüs etkisi, zamanın hızlanmasına neden olur, her şey ışık hızında olup biter ve bize sadece izlemek düşer. Koç burcu, Uranüs etkisiyle birlikte ülke çapında tanınan bir film yıldızı da olabilir, tüm beklentilerinde hüsrana da uğrayabilir. Uranüs, hata kabul etmez, doğru adımlar atarsanız muhteşem sonuçlar alırsınız, yanlışınız cezasız kalmaz çünkü sizin dışınızda gelişen olayları kontrol etme kabiliyetiniz düşer.

Koç burcu, Mars etkisini ise Aralık 2013’ten bu yana yaşıyor, gündeminde eşi/sevgilisi ile ilişkileri var. Mars kızgın ve enerjiktir, bu nedenle Mars etkisi altında eşinizi/sevgilinize karşı tahammülsüz olabilirsiniz ama aynı zamanda onun uğruna çok büyük fedakarlıklar yapacak cesaret ve güç de yanınızda olur.

Bekar olan /sevgilisi olmayan koç burcu ise, 7 aydır çok hareketli, kendine yakışacak bir sevgilisi olsun diye cesur girişimlerde bulundu. Mars, Sparta’lıların gezegenidir, hem cool hem agresif, cesur ve fedakar…

Mars-Uranüs karşıtlığı, varsa ilişkinizde/evliliğinizde keskin bir bıçak etkisi yapabilir. Örnek vereyim: ilişkinizi bir budaklı bir çam dalı olarak görün. Eğer çam dalı (ilişkiniz) yeterince sağlamsa, bıçak darbeleri budaklarını kesip atacak ve ilişkiniz pürüzsüz hale gelecek ancak zayıf bir ilişkiniz varsa, budaklarla birlikte dal da ortadan ikiye bölünebilir. Bu nedenle, koç burcunun ilişkisi Mars-Uranüs karşıtlığının yarattığı yüksek voltaj enerjinin testinden geçecek diyebiliriz. Önceki yazımda belirttiğim gibi, Mars-Uranüs söz konusuysa, nerede durduğunuz önemlidir: uçurum kenarında mı duruyorsunuz, bir üst basamağa sıçramak üzere kendinizi mi hazırlıyorsunuz? Bu soruya vereceğiniz cevap ve birkaç gündür hissettikleriniz, önümüzdeki dönemi tahmin etmenizi sağlayacak.

Sevgilerimle, gönlünüze göre olur inşallah, bu yıl değişim rüzgarları bir türlü hız kesmedi. Temmuz’un sonlarını bekliyoruz sabırla, hepimiz!!

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

3 Yorum

 1. Derya

  24/06/2014

  Çok güzel bir yorum olmuş.Teşekkurler 🙂

 2. ay

  26/06/2014

  Burcumuzu okuyacagiz yoksa yukselen burcumuzumu

  • burcunagorecom

   27/06/2014

   Gündeminizi ve iç dünyanızda yaşananı her zaman burcunuz belirler (bazı istisnalar hariç) bu nedenle önce burç. Ayrıca, yükselen burcunuz kendinizi nasıl ifade ettiğinizi belirlediği için, onu okumanızda fayda var. tşk.