Koç burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Oldukça hareketli geçen zamanlardan sonra keyifli zamanlara yaklaştık diyebiliriz kıymetli dostlar, Kasım 2016 güzel bir enerjiye sahip. Burcunuzdaki Uranüs, geçtiğimiz ay Güneşle karşıt konuma gelerek yıllık döngüsünde önemli bir viraj almış, içsel motivasyonunuza etki etmişti. Kasım’da aktif olan gezegenlerin enerjisi çok daha huzurlu olacak, bu nedenle zamanın ruhu yumuşayacak, şartlar iyileşecek, işler yoluna girme eğiliminde olacak. Koç burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Koç Burcu Yorumu

Venüs ve Neptün kaynaklı enerjinin hakim olduğu zamanlarda, olumlu deneyimler yaşama ihtimali artar kıymetli dostlar. Kasım 2016 tam da böyle bir zaman dilimi… Bu nedenle Kasımda güzel gelişmeler olacağı gibi huzur seviyesi ve keyifli sosyal aktiviteler de artacaktır. Biraz astolojik olaylardan bahsedeyim: Venüs, Kasım’a girmek üzere iken, 30 Ekimde Satürn ile yay burcunda aynı noktada buluşacak, Kasım bitmek üzere iken Pluto ile oğlak burcunda aynı noktada olacak. Satürn ve Pluto; baskı, belirsizlik, hırs ve takıntı oluşturan gezegenler olduğu için etkisini hissettiğimiz alanlarda işleri zorlaştırır. Biliyorsunuz, Satürn 2015’ten, Pluto ise 2008’den bu yana aynı burçtalar. Venüs’ün gelişi, geçmişte oluşan gerginliğin azalması ve şartların iyileşmesi anlamına geliyor. Yani Kasımdaki Venüs teması hepimize çok iyi gelecek. Çünkü kıymetli okurlarım, Venüs güzelliklerin gezegenidir. Venüs varsa rahatlık vardır, işler yolunda gider, keyifli ortamlarda bulunuruz, eğleniriz, tadımız yerinde olur. Hırs olmaz, stres ve baskı olmaz! Venüs on numara beş yıldızdır, hep olsun denilesi harika gezegendir. 🍀🍀 Venüs etkisinin sonuçları ile devam edelim. Satürn yay burcuna geçtiğinden bu yana Venüs sadece bir kez yay burcuna gelmişti, o da Ocak 2016da olmuştu. Şimdi ikinci ve son kez Venüs ile Satürn aynı burçta bulunuyor ve temas ediyorlar. 2016 yılının büyük bölümünde Satürn etkisiyle oluşan baskı, belirsizlik ve sorunlar; Venüs’ün gelişiyle birlikte güzel bir istikamete ve keyifli gelişmelere evrilecektir. Eğer şimdi sayacağım alanlarda insiyatif alma imkanınız varsa, Kasım ayının ilk günlerine/haftasına yönelik planlar yapmanızı öneriyorum.
 1. yurt dışı kaynakları konular
 2. eğitim hayatınız
 3. öğretmenlik, danışmanlık gibi bilgiyi aktardığınız işler
 4. yayıncılık: kitap, blog, instagram vb.
 5. seyahatler ve yeni dostluklar
 6. etki alanınızı genişletme isteği ile attığınız adımlar
 7. geleceğe olan inancınız, iyimserlik
 8. hayattan beklentiler, daha fazlasını deneyimleme isteği
 9. fiziksel aktiviteler: spor, macera, geziler, dans vb.
Satürn etkisi, bu saydığım alanlarda baskı oluşturmuştu ve etkisi devam ediyor aslında. Önümüzdeki 14 ay boyunca Satürn yay burcunda kalarak bu alanlarda gündem oluşturmaya devam edecektir. Biliyorsunuz Satürn varken daha fazlasını isteriz fakat bir noktada tıkandığımız için istediğimiz hızda ilerleyemeyiz. Çözüm arayışı başlar, bulmak da zaman alır. Bu nedenle baskı oluşur… Neyse ki Kasımda Venüs işleri düzeltme imkanı veriyor. 12 Kasım’a kadar etkisi sürüyor, iyi kullanmak lazım. 👍 12 Kasım’dan itibaren Venüs oğlak burcunda olacak. Venüs’ün ikinci teması Pluto ile olacak. 25 Kasım’da gerçekleşecek Venüs/Pluto kavuşumu, bu defa kariyere ilişkin konularda işleri kolaylaştırma eğiliminde olacak. Eğer ki peşinde koştuğunuz başarılar varsa, hırs ve azimle bir şeyler yapmaya çalışıyorsanız Kasım sonunda şartlar lehte olacak. Bu noktada bir ekleme yapmak istiyorum. Kasım 2016 gündemi, Ekim’de yaşananların uzantısı olacak çünkü Kasım’da Venüs’le temas eden gezegenler, Ekim’de enerjik/agresif Mars ile temas etmişlerdi. Bu nedenle Ekim’de gündeminizi meşgul eden konu ve gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya gelecektir.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.
Neptün’e gelelim çünkü Kasım boyunca etkisi sürüyor. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆ Peki Neptün koç burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. ayrılıklar, uzaklaşmalar, küslükler
 2. yalnızlık ve izolasyon durumları
 3. muhatap olduğunuz ve sevdiğiniz insanların size karşı aldığı tavırlar
 4. engelleyemediğiniz olaylar
 5. birilerini kırmamak için yaptığınız şeyler, fedakarlıklar
 6. metafizik olaylar
 7. dini inancınız, deneyimleriniz
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!  

30 Ekim Yeniay: Koç Burcuna Etkileri

Yeniay akrep burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım, akrep sizin için parasal mevzuları öne çıkarır çoğu zaman. Etkilerine geçmeden önce Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay bir şeye adım atma, başlama enerjisidir! Yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi verir. Bu nedenle her Yeniay’da aslında yeni bir dönem başlar. Güçlü/atak bir odaklanma sağladığı için karar vermeyi ve harekete geçmeyi tetikler. Bazen de her şey kendiliğinden gelişir. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! Koç burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. bir yatırım/harcama yapmak
 2. para ihtiyacının doğması, kredi kullanmak, borçlanmak
 3. işle ilgili bir gelişmenin ortaya çıkması
 4. bir konuda hırslanarak harekete geçmek
 5. hayatınız istediğiniz gibi gitmiyorsa düzeltmek için girişimlerde bulunmak
 6. güven ilişkisi/ortaklık tesis etmek
 7. cinsellik temasının önde yer aldığı bir döneme girmek
Yeniay sırasında gündem olacak konular, geçtiğimiz aylarda Mars’ın akrepte bulunduğu/gerilediği zaman aralıklarında da gündem olmuştu: Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016. O zaman aklınızda veya gündeminizde olan konular her ne ise, şimdi olgunlaşarak yeniden gündeme geliyor olmalı.

14 Kasım Dolunay: Koç Burcuna Etkileri

Yeniay bir dönemi başlatırken, Dolunay bir başka dönemi bitirir değerli okurlarım. Dolunay etki alanında bulunan gündeminiz olgunlaşır ve sonuçta gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir/belli olur ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. işle ilgili gündeminiz
 2. gelirinizi etkileyecek konu
 3. kazancınızı artırmaya yönelik karar
 4. bir satın alma: muhtemelen gayrimenkul
Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün kaynaklı “bulanık hissiyata” dikkat edin lütfen. Zihniniz karışabilir! Bu dönemde atılacak adımların sonuçlarını iyi hesaplamış olmak gerekir.

29 Kasım Yeniay: Koç Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Yeniay yay burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım.. Yay burcu deyince aklınıza Satürn geliyor olabilir, haklısınız da! Satürn yay burcunda olduğu için, yayda gerçekleşen olayların tamamı, Satürn yaydan ayrılıncaya kadar (Aralık 2017) kesintisiz olarak gündem oluşturmaya devam edecek. 29 Kasımdaki Yeniay da bu çerçevede değerlendirilmeli. Olasılıklar ve konu başlıkları, Venüs etkisini anlattığım konu başlıkları ile aynı! Yani,
 1. yurt dışı kaynakları konular
 2. eğitim hayatınız, uzmanlığınızı artırma girişimleri
 3. öğretmenlik, danışmanlık gibi bilgiyi aktardığınız işler
 4. yayıncılık: kitap, blog, instagram vb.
 5. seyahatler ve yeni dostluklar
 6. etki alanınızı genişletme isteği ile attığınız adımlar
 7. geleceğe olan inancınız, iyimserlik
 8. hayattan beklentiler, daha fazlasını deneyimleme isteği
 9. fiziksel aktiviteler: spor, macera, geziler, dans vb.
Şimdiden en güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Koç burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>