Koç Burcu Kasım 2015 Yorumu

Yazar 

Koç burcu Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

Geçen ay en çok sizin hayatınızda keskin değişimler oldu diye düşünüyorum değerli dostlarım, umarım ki her verdiğiniz karar, attığınız her adım sizi daha mutlu bir geleceğe taşır.

Kasım ayında zamanın ruhu, Ekime göre oldukça farklı. Değişimden ziyade, yeni döneme uyum sağlamakla geçecek önümüzdeki günler, elbette durağan olmayacak ancak asıl değişim yaşandı bitti. Artık, temelin üzerine sağlam ve şık bir bina inşa etme dönemi başlıyor.

Yeni döneminiz hayırlı olsun.

Kasım ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım 🙂

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Ekimde yeni bir dönemin ilk adımını atan koçlar, özellikle evlilik ve ilişki alanında, Kasımda keyifli günler geçirecekler çünkü 8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda ise Mars karşıt burcunuz teraziye geçiyor.

Kasımın ilk 8 günü ise gündem daha çok özel/profesyonel hayatınızda taşları yerine oturtmakla geçecek gibi görünüyor. Şöyle ki, 3 Kasımda Venüs ve Mars başak burcunun aynı noktasında bir araya geliyorlar. Bu durum, ilgilenmeniz gereken birçok konu olduğuna işaret ediyor.

Belki yeni bir ev aldınız ve onunla ilgileneceksiniz, belki iş yerinizde görevinizle ilgili yeni bir pozisyona atanacaksınız veya bu konularda bekleme süreci sona erecek. Sağlıkla ilgili konular varsa, yine harekete geçmek için 3-7 Kasım aralığını tercih etmenizi öneririm, sonrasına bırakmayın.

Bu arada, Kasımın ilk haftasında yaşananların, Ekimde yaşananların doğal bir uzantısı/sonucu olacağını tahmin ediyorum. Aslında geçen ayda atılan önemli adımların devamını yaşıyoruz diyebiliriz. Sizde durum böyle, değil mi?

Devam edelim.

8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda ise Mars terazi burcuna geçecek demiştik. Venüs/Mars desteği ile enerji dolu olacağınız alan ilişki ve evlilik olacak.

Bunu çok önemsiyorum çünkü birçok koç burcu için son zamanlarda gündem zaten buydu. Ekimde Güneş-Uranüs karşıtlığı ve Pluto etkileşimleri de buna işaret ediyordu. Ayrıca kariyerinizle ilgili önemli gelişmeler de yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi kariyer konusu geri plana atılacak çünkü muhtemelen netlik kazanacak, aklınızdaki soru işaretleri silinecek, rahatlayacaksınız. Belki gelişmeler yine hızlı ve dinamik olacak ancak belirsizlik olmayacak en azından.

Özellikle Mars’ın hangi alanı etkilediği sizler için çok önemli çünkü Mars koçun yönetici gezegeni. Bu nedenle, 13 Kasımdan itibaren, ta ki Ocak ayına kadar, evlilik planlarınıza yönelik adımlar Mars destekli olacak.

Diğer yandan, Mars kızgın bir gezegendir, sizler gibi acelecidir. Bu nedenle, istekleriniz hemen gerçekleşmezse, eşinize/sevgilinize de kızmayın hemen 🙂

Önümüzdeki yıl Mars sırayla akrep ve yay burcuna geçiyor, Nisan ayında gerilemeye başlıyor. Mars gerilemesi sizler için herkes için olduğundan çok daha önemlidir. Zamanı geldiğinde uzun uzun anlatacağım.

Şimdilik bir ipucu vereyim: 2016 yılının ilk yarısı, yurtdışı kaynaklı konular ile eğitim hayatınıza yönelik gelişmeler üzerine olacak.

11 Kasım YeniAy koç burcunu nasıl etkiler?

Yeniay sizler için finansal konularla ilişkili olacaktır. Eğer ki yakın zamanda kredi çekmek, büyük ölçekli bir satın alma yapmak istiyorsanız, Yeniayı takip eden günlerde yapmanızı öneriyorum çünkü harika bir enerjisi var.

Yeniay 11 – 17 Kasım arasında etkin ve koç burcuna göre muhtemel gündem maddeleri şunlar:

 1. para harcamanız gerekecek, bütçenizi etkileyecek ölçekte olabilir
 2. kredi/borç veya varsa alacağınız gündeme gelebilir
 3. bir ihtilaf varsa, dava süreci başlayabilir veya zaten dava varsa, bir karar alınacaktır
 4. bir miras olayına ilişkin meseleler gündeme gelebilir
 5. iş hayatınıza yönelik adım atmak isteyebilirsiniz, iş değişimi dahil
 6. bir nedenle çıkarlarınızı savunmanız gerekebilir
 7. çatışma ortamı varsa, kritik bir adım atmanız gerekebilir, mutlaka birilerinin desteğini de alın

Yeniay yeni bir süreç başlatır, bu nedenle, olumlu etkileri olacağı net olan 11 Kasım Yeniay enerjisi atmosferi sardığında atacağınız adımların etkileri uzun vadeli olur, yeni bir trend başlatır.

Hani “nasıl başlarsa öyle devam eder” denir ya, kim demişse doğru demiş. İyi değerlendirmek gerekiyor 🙂

26 Kasım Dolunay koç burcunu nasıl etkiler?

26 Kasımda ikizler burcunda yaşayacağımız Dolunay, gündeminizdeki bir konunun 1 Aralık gibi sonuçlanmasına vesile olacaktır. Belik bir karar alırsınız, belki bir haber; sonuçta mesele gündemden düşecek, bir dönem sona erecektir.

Dolunay gündeminiz, yoğun bir sürecin sona ereceğini ve daha sakin bir dönemin başlayacağını gösteriyor. Bu arada, bazılarınız için tam tersi de mümkün, bir süredir hayatınız sakinse, mutlaka hareket gelecektir.

Konu ne olur bilemiyorum, herkes için farklı olacaktır fakat her halükarda, Dolunay gündemi netleştiğinde, önümüzdeki 2 yıl etkin olacak Satürn gündeminiz kendini ilk defa gösterecek.

Şöyle ki:

 1. yurtdışına yerleşme kararınız
 2. üniversite eğitimi, master/doktora konusu
 3. dış ticaretle ilişkili gelişmeler
 4. yurt dışında eğitime yönelik olasılıklar
 5. dil öğrenme girişimleriniz
 6. öğretmenlikle ilgili konular (üniversite dahil)

Bu saydığım konular, önümüzdeki 2 yıl gündeminizde bir şekilde yer alacaktır.

Satürn etkisi her zaman yeni sorumluluklar getirir. 1 Aralık civarında Satürn kendini gösterdiğinde, biliyorum ki bazılarınızın hayatında ve hayat görüşünde ciddi değişimlere neden olacak yepyeni bir dönemin kapıları aralanıyor olacak.

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

35 Yorum

 1. Ozlem

  13/11/2015

  Ceyhun Bey Merhaba,
  büyük bir özveriyle hazırladığınız yazılarınızı özellikle koç burcuna ilişkin yorumlarınızı ilgiyle takip ediyorum, bilgilendirici paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Sanırım kuzey ay düğümü başak burcuna geçti bu dönemde kuzey ay düğümü başakta olanlara farklı bir etki söz konusu mu?

 2. Senem

  16/11/2015

  Ceyhun bey merhaba
  Hep yazıyorum ama benim yazdıkalarıma cvp vermiyosunuz:(
  Burcum koc yukselen ve ay burcum terazi.ask evlilik diyorum ne zaman olur diyorum.geçen sene askta koclarin yılindiydi ben ask diyemedim ama iş ve kariyerde benim yılım oldu terfi aldım başka bankaya transfer oldum vs.ama anlamadıgim jüliter 12 yılda bir geliyosa bu şanstan ben neden mahrum kaldım:)aşk icin jüpiterin teraziye mi gecmesini beklemem gerekiyo acaba bizi aydınlarn lütfen ceyhun beyy
  Sevgiler

 3. Merve kaynak

  16/11/2015

  11 Kasımda yeni bir iliskiye başladım fakat bir türlü anlaşamıyoruz bugün 16 kasım ve biz ayrıldık gündemimizde bir değişim olur mu ?

 4. Nur

  24/11/2015

  Bunca zaman bekledim hiç bir şey sonuca bağlanmıyor niye??

 5. Alihan

  26/11/2015

  Ciddiyim bu ay planetlere bakmicam dedim ay sonu bakiyim dedim inanın bu kadar olmaz. Bir takım sağlık sorunlarım arkadaşlarımla ilişkilerimi ve derslerimi etkilerken yeni aydan sonra ekimde başladığım tedavi işe yaramaya başladı yeni aydan sonra kalıcı kararlar aldım kendim için aldığım kararların üstesinden geldim . Ruhsal ve zihinsel değişim yaşadım.

  Martta sınavım var , Üniversite sınavına hazırlanıyorum , 2 senenin konusu şimdiden belli 😀

  Size bir sorum olucak Transit satürn ile ilgili ; şimdi Satürnüm şuanda 6. Evimde ve doğum haritamdaki Plüto ile kavuşuyor ikisi de 7 derecede yay burcunda . Bu beni nasıl etkileyecek gerçekten çok merak ediyorum.

  Şimdiden teşekkürler