Koç burcu Haziran 2016 yorumu, yılın en önemli günlerinde yaşanacak değişimlere odaklanıyor, doğru analizler yapmaya çalışıyor. Kim ne derse desin, ben çok iyi biliyorum ki koç burcu 2011 yılından bu yana benzersiz bir dönüşüm süreci yaşıyor. Satürn bir yanda, Uranüs ve Neptün diğer yanda koç burcunu etkisi altına almış durumda. Değişim kaçınılmaz! 2016 yılı da bu değişim sürecinin bir parçası fakat bu sefer Satürn etkisi farklı, ayrıca işin içinde Mars da var. Zaten yılın başından bu yana anlatıyordum, inanıyorum ki bugünleri az çok tahmin edebiliyordunuz.. 2016 yılının ilk yarısını bitireceğimiz Haziran ayını değerli yapan şey, gezegenlerin gökyüzündeki dizilimlerinin sıra dışı olması. Her biri kendi başına etkin olan 5 olay eş zamanlı olarak Haziran aynın ilk haftasında yaşanacak ve hayatımızı değiştirecek. Koç burcu Haziran 2016 yorumu başlasın öyleyse! 👍

Koç Burcunu Haziranda Neler Bekliyor?

Öncelikle önümüzdeki günlerde hangi astroloji olaylarının gerçekleştiğine değinmeliyiz, inceleyin lütfen, çok önemli. Sırasıyla şöyle:
 1. Güneş-Neptün etkileşimi – 2 Haziran
 2. Güneş-Satürn karşıtlığı – 3 Haziran
 3. Güneş-Jüpiter etkileşimi – 4 Haziran
 4. İkizler burcunda Yeniay – 5 Haziran
 5. Güneş-Venüs kavuşumu – 6 Haziran
 6. Yay burcunda Dolunay – 20 Haziran
 7. Mars gerilemesi bitiyor – 29 Haziran
Her şeyden önce, eğer ki işin içinde Güneş varsa, bilin ki bir hareketlilik olacak! Haziranın ilk haftasında Neptün, Satürn, Jüpiter ve Venüs sırayla Güneş’le temas ediyorlar. Hareketliliği siz düşünün! 🌞 İşin şöyle bir yanı da var: Bu önemli astroloji olayları birbirinin peşi sıra yaşanacağı için, birçok farklı gelişme aynı anda ve bağlantılı olarak gerçekleşecektir. Olasılıkları şöyle düşünebilirsiniz:
 • beklenmeyen bir olay olabilir
 • beklenen bir gelişme netleşebilir
 • bir süredir devam eden konuda karar aşaması gelebilir
 • mevcut bir konuda eskisi gibi devam etmeniz imkansız hale gelebilir
 • seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz
 • başkalarının seçimlerine uyum sağlamanız/direnmeniz gerekebilir
Peki hayatınızın hangi alanları bu olaylardan etkilenecek? Bu noktada her gezegenin etkisini ayrı ayrı anlatmak istiyorum, sonra özetleriz.

Güneş/Venüs etkisi

 1. eğitim, öğrenme
 2. entelektüel çalışmalar (tez yazmak gibi)
 3. seyahatler, sunumlar, iş görüşmeleri
 4. taşıtlar ve ulaşımla ilgili meseleler
 5. taşınma: şehir/ülke değiştirme dahil

Mars/Satürn etkisi

 1. yurt dışı bağlantılı gelişmeler
 2. yabancı dil öğrenme, yabancılarla temas
 3. bilmediğiniz, yabancısı olduğunuz ortamlara girme
 4. kitap yazmak, yayıncılıkla ilgili işler
 5. danışmanlık, öğretmenlik gibi alanlardaki girişimler
 6. iyimserlik, kendinize/geleceğe inanç

Jüpiter etkisi

 1. çalışma ortamınız, kazancınız
 2. iş arkadaşlarınızla ilişkiler
 3. işte kendinizi değerli hissetme ihtiyacınız
 4. hayatınızın düzeni/yapısı

Neptün etkisi

 1. başkalarından beklentileriniz, hayalleriniz
 2. iradeniz dışında yaşananlar
 3. isteklerinizin engellenmesi veya istemediğiniz bir şeye zorlanmak
 4. başkalarını etkileme/manipüle etme isteğiniz
 5. gizli işler, perde arkası girişimler
Değerli dostlar, Haziran ayının önemli olmasının nedeni, tüm bu konuların aynı anda gündemde yer alacak olması. Hemen herkes için gündemi oluşturan etkiler Mars/Satürn’den gelecektir çünkü zaten aylardır gündemi oluşturuyorlar. Bu noktada 2 hatırlatma yapmak istiyorum: Güneş-Venüs kavuşumu harika bir zamanda gerçekleşiyor, bu yoğun gündem içinde derin bir nefes alıp oh çekmeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca işin içinde Jüpiter de var! Şöyle söylemek lazım: Eğer ki Venüs ve Jüpiter aynı anda varsa, işler kötü gidemez! Evet kolay olmayabilir, zorluklar çıkabilir fakat zor/kötü görünen bile harika sonuçlar verebilir. Yeter ki inanın, sakın moral bozmayın ve elbette teslim olmayın! Zorlayıcı olaylar yaşasanız da, karmaşık kararlar almanız gerekse de, güzel sonuçlar çıkma potansiyeli oldukça yüksek, bunu hatırlayın lütfen. 🍀 Birkaç örnek vereyim: Yurt dışında eğitim, çalışma veya bir sebeple taşınma gibi bir durum var (mars/satürn), sonuçta hayatınızın düzenini toptan değiştirecek ve belki gelirinizi de artıracak (jüpiter). Şimdi taşınma hazırlıkları yapıyorsunuz (güneş/venüs) Yazdığınız bir kitap var (mars/satürn). Bu aralar her şey o kadar hızlı gelişti ki, şaşkınsınız (neptün). çünkü teklifler geliyor! Kitabınızı yayınlamak istiyorlar. Şimdi karar vermeniz gerekiyor. Mevcut işinizde devam edecek misiniz yoksa artık yazar mı olacaksınız? Kısacası zorluklar da olacaktır, fırsatlar da… Bu noktada, sonuç alıcı önemli kararlar almanız, bir seçim yapmanız zorunlu olabilir. İyimser olup kendinize inanarak yola devam etmelisiniz! Önemli not: Yaşadığınız gelişmelerin hangi konu başlığında olduğuna dikkat edin. Mesela Güneş, Venüs veya Jüpiter kaynaklı gündem baskınsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Fakat şurası kesin: şanslı dahi olsanız, atacağınız adım Mars/Satürn konularında bir baskı unsurunu beraberinde getirecektir.. Zaten gündeminiz şimdiden size bunu gösteriyordur.. Hayat hızla değişiyor, umarım ki en şanslı ihtimalli yaşarsınız. Gözleri dört açmak, sakin kalmak, ince eleyip sık dokumak gerekiyor! Koç burcu Haziran 2016 yorumu, bu ay yazacağım tek yazı olmayacak, başka yazılar da yazmak istiyorum. Bir yazı ile anlatılamayacak kadar zengin bir gündem var. 😊 Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim bu arada, böylece hep birlikte bir ortak akıl geliştirme imkanı olur. Ayrıca koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize bu yazıdan bahsetmeyi ihmal etmeyin. Onları önemsediğinizi göstermenizin iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum. En güzel olasılıkları yaşamanız, en doğru kararları almanız dileğimle… Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>