Yükselen KoçKoç Burcu Haziran 2016 Yorumu: Yepyeni Bir Hayata Doğru

Haziran 1, 2016by Zafer Ceyhun31

Koç burcu Haziran 2016 yorumu, yılın en önemli günlerinde yaşanacak değişimlere odaklanıyor, doğru analizler yapmaya çalışıyor. Kim ne derse desin, ben çok iyi biliyorum ki koç burcu 2011 yılından bu yana benzersiz bir dönüşüm süreci yaşıyor. Satürn bir yanda, Uranüs ve Neptün diğer yanda koç burcunu etkisi altına almış durumda. Değişim kaçınılmaz! 2016 yılı da bu değişim sürecinin bir parçası fakat bu sefer Satürn etkisi farklı, ayrıca işin içinde Mars da var. Zaten yılın başından bu yana anlatıyordum, inanıyorum ki bugünleri az çok tahmin edebiliyordunuz.. 2016 yılının ilk yarısını bitireceğimiz Haziran ayını değerli yapan şey, gezegenlerin gökyüzündeki dizilimlerinin sıra dışı olması. Her biri kendi başına etkin olan 5 olay eş zamanlı olarak Haziran aynın ilk haftasında yaşanacak ve hayatımızı değiştirecek. Koç burcu Haziran 2016 yorumu başlasın öyleyse! 👍

Koç Burcunu Haziranda Neler Bekliyor?

Öncelikle önümüzdeki günlerde hangi astroloji olaylarının gerçekleştiğine değinmeliyiz, inceleyin lütfen, çok önemli. Sırasıyla şöyle:
 1. Güneş-Neptün etkileşimi – 2 Haziran
 2. Güneş-Satürn karşıtlığı – 3 Haziran
 3. Güneş-Jüpiter etkileşimi – 4 Haziran
 4. İkizler burcunda Yeniay – 5 Haziran
 5. Güneş-Venüs kavuşumu – 6 Haziran
 6. Yay burcunda Dolunay – 20 Haziran
 7. Mars gerilemesi bitiyor – 29 Haziran
Her şeyden önce, eğer ki işin içinde Güneş varsa, bilin ki bir hareketlilik olacak! Haziranın ilk haftasında Neptün, Satürn, Jüpiter ve Venüs sırayla Güneş’le temas ediyorlar. Hareketliliği siz düşünün! 🌞 İşin şöyle bir yanı da var: Bu önemli astroloji olayları birbirinin peşi sıra yaşanacağı için, birçok farklı gelişme aynı anda ve bağlantılı olarak gerçekleşecektir. Olasılıkları şöyle düşünebilirsiniz:
 • beklenmeyen bir olay olabilir
 • beklenen bir gelişme netleşebilir
 • bir süredir devam eden konuda karar aşaması gelebilir
 • mevcut bir konuda eskisi gibi devam etmeniz imkansız hale gelebilir
 • seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz
 • başkalarının seçimlerine uyum sağlamanız/direnmeniz gerekebilir
Peki hayatınızın hangi alanları bu olaylardan etkilenecek? Bu noktada her gezegenin etkisini ayrı ayrı anlatmak istiyorum, sonra özetleriz.

Güneş/Venüs etkisi

 1. eğitim, öğrenme
 2. entelektüel çalışmalar (tez yazmak gibi)
 3. seyahatler, sunumlar, iş görüşmeleri
 4. taşıtlar ve ulaşımla ilgili meseleler
 5. taşınma: şehir/ülke değiştirme dahil

Mars/Satürn etkisi

 1. yurt dışı bağlantılı gelişmeler
 2. yabancı dil öğrenme, yabancılarla temas
 3. bilmediğiniz, yabancısı olduğunuz ortamlara girme
 4. kitap yazmak, yayıncılıkla ilgili işler
 5. danışmanlık, öğretmenlik gibi alanlardaki girişimler
 6. iyimserlik, kendinize/geleceğe inanç

Jüpiter etkisi

 1. çalışma ortamınız, kazancınız
 2. iş arkadaşlarınızla ilişkiler
 3. işte kendinizi değerli hissetme ihtiyacınız
 4. hayatınızın düzeni/yapısı

Neptün etkisi

 1. başkalarından beklentileriniz, hayalleriniz
 2. iradeniz dışında yaşananlar
 3. isteklerinizin engellenmesi veya istemediğiniz bir şeye zorlanmak
 4. başkalarını etkileme/manipüle etme isteğiniz
 5. gizli işler, perde arkası girişimler
Değerli dostlar, Haziran ayının önemli olmasının nedeni, tüm bu konuların aynı anda gündemde yer alacak olması. Hemen herkes için gündemi oluşturan etkiler Mars/Satürn’den gelecektir çünkü zaten aylardır gündemi oluşturuyorlar. Bu noktada 2 hatırlatma yapmak istiyorum: Güneş-Venüs kavuşumu harika bir zamanda gerçekleşiyor, bu yoğun gündem içinde derin bir nefes alıp oh çekmeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca işin içinde Jüpiter de var! Şöyle söylemek lazım: Eğer ki Venüs ve Jüpiter aynı anda varsa, işler kötü gidemez! Evet kolay olmayabilir, zorluklar çıkabilir fakat zor/kötü görünen bile harika sonuçlar verebilir. Yeter ki inanın, sakın moral bozmayın ve elbette teslim olmayın! Zorlayıcı olaylar yaşasanız da, karmaşık kararlar almanız gerekse de, güzel sonuçlar çıkma potansiyeli oldukça yüksek, bunu hatırlayın lütfen. 🍀 Birkaç örnek vereyim: Yurt dışında eğitim, çalışma veya bir sebeple taşınma gibi bir durum var (mars/satürn), sonuçta hayatınızın düzenini toptan değiştirecek ve belki gelirinizi de artıracak (jüpiter). Şimdi taşınma hazırlıkları yapıyorsunuz (güneş/venüs) Yazdığınız bir kitap var (mars/satürn). Bu aralar her şey o kadar hızlı gelişti ki, şaşkınsınız (neptün). çünkü teklifler geliyor! Kitabınızı yayınlamak istiyorlar. Şimdi karar vermeniz gerekiyor. Mevcut işinizde devam edecek misiniz yoksa artık yazar mı olacaksınız? Kısacası zorluklar da olacaktır, fırsatlar da… Bu noktada, sonuç alıcı önemli kararlar almanız, bir seçim yapmanız zorunlu olabilir. İyimser olup kendinize inanarak yola devam etmelisiniz! Önemli not: Yaşadığınız gelişmelerin hangi konu başlığında olduğuna dikkat edin. Mesela Güneş, Venüs veya Jüpiter kaynaklı gündem baskınsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Fakat şurası kesin: şanslı dahi olsanız, atacağınız adım Mars/Satürn konularında bir baskı unsurunu beraberinde getirecektir.. Zaten gündeminiz şimdiden size bunu gösteriyordur.. Hayat hızla değişiyor, umarım ki en şanslı ihtimalli yaşarsınız. Gözleri dört açmak, sakin kalmak, ince eleyip sık dokumak gerekiyor! Koç burcu Haziran 2016 yorumu, bu ay yazacağım tek yazı olmayacak, başka yazılar da yazmak istiyorum. Bir yazı ile anlatılamayacak kadar zengin bir gündem var. 😊 Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim bu arada, böylece hep birlikte bir ortak akıl geliştirme imkanı olur. Ayrıca koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize bu yazıdan bahsetmeyi ihmal etmeyin. Onları önemsediğinizi göstermenizin iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum. En güzel olasılıkları yaşamanız, en doğru kararları almanız dileğimle… Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>

31 comments

 • Emre

  Haziran 1, 2016 at 10:21 am

  Iyi gunler zafer bey iste cok ama cok korktugum haziran geldi..
  Ve ben yazdiklarinizi yasadim ve yasiyorum …
  Simdi sabirla yukselenim akrep i beklioyorum
  Maddi konular ve insa ettigim yepyeni hayatim soz konusu..ayni yunus baliginin okyanusa birakilmasi gibi..
  😉
  Gönul islerinden hicbahsetmemissiniz ama 🙂
  Sizi ve yorumlarinizi cok ama cok seviorum..
  Almanyadan sevgiler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 1, 2016 at 11:22 am

   Emre hanım merhaba,
   sizden gelen yorumları her gördüğümde harika bir enerji ile doluyorum, siz hep yazın 🙂 🙂
   akrep yorumunda görüşmek üzere..
   sevgiler, Ceyhun

  • kindar.cikolata

   Temmuz 1, 2016 at 5:41 am

   Emre hanim ben de koc burcuyum ve yukselenim akrep gundeminizde bir sinav ve yasadiginiz sehir değişimi sozkonusu mudur 🙂

 • Eda

  Haziran 1, 2016 at 10:22 am

  Merhabalar Ceyhun bey, ellerinize sağlık. Yine harika bir yorum yazmışsınız. Sizi bir yılı aşkın süredir takip ediyorum ve beğeniyorum.
  Ben koç burcuyum ve yükselenim terazi. Hangi burca daha çok dikkat etmeliyim sizce? Zor ve yorucu dönemlerden geçiyorum herkes gibi. Herşey bir anda olsun istiyorum :))
  Teşekkür ederim bu yazılarınız bizleri aydınlatıyor.
  Sevgiyle ve sağlıkla kalın:)

  Reply

 • Günsenin

  Haziran 1, 2016 at 10:44 am

  30 Mayıs bi süredir süren ilişkimizi sonlandırdığımız tarih. Dün başka bir burcun altına yorum yapmıştım. Sizde, sizden kaynaklı değil deyip karşı tarafın burcunu sormuştunuz. Çok doğru tespit benden kaynaklı değil ! Karşı taraf Balık. Şer gibi görünüp aslında benim adıma hayırlı bir durum olduğunu seziyorum.. Nedense umutsuzluğa kapılmıyorum.. Kapılamıyorum 🙂 Bir şeyler buna izin vermiyor sanki. İleride bitecekti zaten şimdi bittiği daha iyi diyorum 🙂 Ben bu 2016’nın ikinci yarısını acayip merakla bekliyorum 🙂 Neden böyle acaba ?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 1, 2016 at 11:11 am

   ben diyorum ki hisleriniz hiç tesadüf değil Günsenin hanım 🙂 hele ki Jüpiter ilişki alanında iken ilişkiden mutlu olmayan birinden bahsediyoruz (balık), her şerde bir hayır var dedikleri işte böyle bir şey olmalı..
   sevgiler, Ceyhun

  • Günsenin

   Haziran 1, 2016 at 11:31 am

   İnşallah hislerimde yanılmam 🙂 Çoookkk teşekkürler 🙂

 • Elif

  Haziran 1, 2016 at 10:51 am

  13 nisanda yaptigim is gorusmesinin sonucunu galen beklemekteyim. Kesinlesmesibin bir ayi bulacagini soylediler. Acaba haziranin ilk haftasi olumlu cevap alir miyim ki? Ya da ne zaman?
  Tesekkurler

  Reply

 • Cy

  Haziran 1, 2016 at 11:12 am

  Ceyhun bey ozel hayatımı yeni yoluna soktum şimdilik epey de güzel sokmusum gibi görünüyor:) inşallah özel hayatta sıkıntılar var demeyeceksiniz değil mi?

  Reply

 • Balıkçı

  Haziran 1, 2016 at 11:35 am

  Balığı da hemen yazın 🙂 cok bekletmeyin. Bugun hemen olsun mesela :))

  Reply

 • Sevgi

  Haziran 1, 2016 at 11:35 am

  Ceyhun Bey bitirme tezimi yazıp artık teslim etmem lazım neredeyse 4 yıldır süren bi ilişkim var ama olumsuzlukların artık kaldıramadığı yüreğim de bıkmış,inancıni kaybetmiş herkes nisanlanmamizi bekliyor ama malesef ben öyle bir adım atmayacağım. Dünya da kadın olmak bu kadar zorken yanına alacağınız insanın suya sabuna dokunamayacak haliyle nasıl kafa tutacagim ki. Yurtdışı düşünüyorum bi şekilde gideceğim ama şimdilik kendimce aldığım bi karar.

  Reply

 • Deniz

  Haziran 1, 2016 at 11:58 am

  Ceyhun Bey yorumlarınız için çookk teşekkürler..Birçok arkadaşıma tavsiye ettim..uzunsüredir takipteyim..Ama haziran yorumunuzu okuyunca biraz korktum,biraz heyecanlandım..2011 yılından beri yaşadıklarımız dediğiniz gibi gerçekleşti..ama güzel şeyler olduğu kadar, dibe vurduumuz zamanlar da çok oldu…Ben artık durağan bir zaman dilimindeyim diye düşünüyordum ki, yazınızı okuyunca aman Allahım yine neler olacak endişesine kapıldım..Burcum koç, yükselenim aslanın son açıları..Akademik anlamda olan gelişmeler benim için çok önemli, birkaç satır yazarsanız memnun olurum..

  Reply

 • Hazal

  Haziran 1, 2016 at 12:02 pm

  Tesekkurler hocam ellerinizle saglik
  Hocam kiizm 20.01.2010 newyork.stoniburuk.amerika doğumlu
  Yükselen burnunu rica edebilirmiyim
  Lütfen

  Reply

 • emel

  Haziran 1, 2016 at 12:33 pm

  Zafer bey merhabalar yazılarınızı takip ediyorum.1 senedir işşizim özel sektörde yönetici olarak çalışıyordum hala iş bulamadım şansım açılacak mı ?
  teşekkür ederim

  Reply

 • seren

  Haziran 1, 2016 at 12:33 pm

  Yükselen koç bir öğretmenim..hayallerimin başka olduğunu hissetsem de artık bu yola girdim ve atanmak zorundayım zafer bey.bu güzel etkiler bana yardım eder de atanip para kazanirsam ilk işim sizden danışmanlık almak olacak. Belki o zaman gerçekten hangi mesleğe,hangi hayale ait olduğumu siz bana söylersiniz

  Reply

 • BAŞAK KADINI

  Haziran 1, 2016 at 12:52 pm

  Ceyhun Beyy acaba başağı ne zaman yazarsınızz? Nefesleri tuttuk sizi bekliyoruzz

  Reply

 • Derin

  Haziran 1, 2016 at 1:46 pm

  Ceyhun bey benim kiz kardesim burcu koc yukseleni basak ay burcu balik . Cok sinirli kendi kendini yiyor herseye pesimist yaklasiyor . Benim burcum basak yukselenim koc ay burcum basak ben oyle biri degilim zorlaniyorum iletisim kurarken . Uzuluyorum bir abla olarak. Cok yipratiyor kendini .

  Reply

 • kadriye

  Haziran 1, 2016 at 2:56 pm

  Merhaba Ceyhun Bey
  yorumlarınız tesbitleriniz yol gösteriyor uzun süredir takipteyim martta keşfetim sizi iş ve kariyer konusundaki yorumlarınızın tamamını bir bir yaşamış bir insan olarak haziran akrep yorumunu dört gözle bekliyorum.

  Reply

 • MERVE

  Haziran 1, 2016 at 3:05 pm

  benimde sevgilim koç burcuydu ve bizde ayrıldık ama sorun bende olduğunu düşünmüyorum.sizce balık burcu olduğum için mi olmadı

  Reply

 • Hilal

  Haziran 1, 2016 at 3:58 pm

  Ceyhun bey,
  Yazılarınız gerçekten cok güzel ve anlaşılır bunun için özellikle tşk etmek istiyorum .
  22 ocak kova burcuyum yükselenim Balık gerçekten son 3 senedir hayatım allak bullak hiç birşey düzgün gitmiyor .Bu nezaman düzelecek gerçekten yıldızların konumuyla alakalı mı durumum
  Cok tşk ederim
  İyi çalışmalar
  Hilal

  Reply

 • Esin karaoğlan

  Haziran 1, 2016 at 7:52 pm

  Zafer bey öncelikle ellerinize sağlik,31.03 doğum tarihli biri olarak,her şey o kadar çok düğüm olduki..tam her şey bitti derken yeniden başlangıçlar,tam her şey yolunda derken tekrar kara bulutlar ve bitişler…bu hep böylemi gidecek,bitmeyecek mi bu yada hiçbir zaman netleşmeyecek mi ?? Gerçekten artik yordu bu gezegenler ve etkileri ne yapmali ne etmeli???ne olur artik beklemeye devam demeyin

  Reply

 • Ömer

  Haziran 1, 2016 at 9:22 pm

  Zafer bey emeğiniz için teşekkür ederim.
  Bir işe başvurdum. İki görüşme gerçekleştirdim. Artık karşı taraf bir kaç gün içinde geri dönecek. Eğer olumlu olursa yurtdışı bağlantılı bir iş. İşin isterleri benim şu anki bilgi seviyemden yüksek. Eğer kabul ederlerse çok zorlayıcı olacağını düşünüyorum. Koç burcunun yükselenim olduğunu düşünüyorum. (4.10.1974 istanbul 19:00)

  Reply

 • gülşen

  Haziran 2, 2016 at 1:57 am

  merhaba ceyhun bey bütün işlerimin ters gittiği gibi 1 mayıs ödemeli senedim vardı ödeme yapmadılar icra takibi başladı zorlada olsa ben bu parayı alabilecekmiyim gezegenlerin etkisine göre yada kayıplara devammı aynen söylediğiniz gibi 2011 yılından beri neyim varsa kaybettim hepside dalavereyle haksız yere kaybedecek bişeyim kalmadı artık teşekküür ederim şimdiden cevabınızı bekliyorum sabırsızlıkla

  Reply

 • İlknur

  Haziran 2, 2016 at 7:02 am

  Son 6 aydır kuzenimin tavsiyesiyle sizi takip etmeye başladım. 40 yaşındayım ve gerçekten 2011 yılından beri bir değişim içersindeyim ve özellikle son bir yıldır aldığım kararlarlada hayatım tamamen değişti. Ben bu değişim sürecini 35 yaşın farkındalıkları diye düşünüyordum fakat sizi takip etmeye başladığımdan beri bunun sadece bu yüzden olmadığınıda gördüm. Ben bir yükselenini bilemeyen çünkü annem doğduğum saati hatırlamıyor :)) koç burcu olarak hayatımın olumlu yönde tamamen değiştiğini söyleyebilirim. Yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

  Reply

 • Sima

  Haziran 3, 2016 at 1:09 pm

  Sitenize 2-3 gün önce tesadüfen rastladım. Son haftalar fazlasıyla kafa karıştırıcı geçtiğinden çeşitli astrologların haziran ayı yorumlarını okuyorum kaç gündür , belki biraz bu karmaşayı anlamama yardımcı olur diye.Önemli günler , etkiler konularında benzer şeylerden bahsediyorlar . Fakat dün , 2 haziranda öyle bişey oldu ki bugün ilk aklıma sizin yazdıklarınız geldi.Yanılıyor muyum diye hemen yorumunuza baktım ve şaşkınlık içinde kaldım. Yukarıda bahsettiğiniz olasılıkların hepsi birebir gerçekleşti.Kendi adıma üzgünüm ama sizi ayakta alkışlıyorum ve haziran ayı için diğer yazılarınızı dört gözle bekliyorum.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 3, 2016 at 1:39 pm

   Sima hanım merhaba,
   öncelikle aramıza hoş geldiniz 🙂
   Burcuna Göre her yönüyle benzersiz bir astroloji platformu, sizi de aramızda görmekten her zaman mutlu olacağız, yorumlarınızla katkılarınızla..
   anladığım kadarıyla olumlu bir sonuç çıkmadı şimdilik sizin adınıza.. inşallah 15 hazirana kadar oluşacak yeni şartlar durumu lehinize çevirir..
   sevgiler, Ceyhun

 • Murad BAŞOĞLU

  Haziran 7, 2016 at 9:42 am

  Merhaba Zafer bey,
  Tam olarak da 2011 Eylül ay’ından beri tabir-i caiz ise patlıcancı hep beni kovalıyor 🙂 İş değiştirdim, ülke değiştirdim, ezber bozdum, aile hayatım alt üst oldu, para kaybettim. Enteresan olan bu kadar kötü gidişe rağmen hala ayaktayım, gelecekten ümidimi kesmedim. Yıkılmadım ayaktayım, derler ya işte öyle. Fakat çok yoruldum, omuzlarım ve dizlerim bu kadar yükü tek başıma kaldırmama artık dayanamıyor gibi sinyaller veriyor. 04-1972 doğumluyum, evliyim harika bir eşim ve dünya tatlısı iki oğlum var. Her şeyimi onlar için feda etmeye hazırım. Fakat önce tekrar küllerimden doğmam lazım. Şu anda da zurna’nın tamda zırt dediği delik deyim, halen daha üstüme üstüme geliyor olaylar. Sanki bugün her şey hiç yaşanmamış gibi yeniden başlayacakmış gibi görünüyor. Tekrar taşınma, çocukların okul değişikliği, ailem ile tekrar işim için ayrı kalmam, mevzular böyle uzayıp gidiyor. Sabır, sabır, sabır nereye kadar? Bir fikriniz var mı?
  Saygılarımla
  Murad BAŞOĞLU
  POLONYA’dan

  Reply

 • Günsenin

  Haziran 8, 2016 at 11:39 am

  Merhaba yine ben, şöyle hatırlatayım kendimi. Balık burcu partnerimle Mayısın son günü ayrılmıştık, hatta siz demiştiniz ki ondan kaynaklı 😉
  6 Haziran’da insanlık bende kalsın diye bir adım atayım dedim (ilişki anlamında) aslında hak edilmeyen bir davranışta buldum bile bile. Bir an iyi, bir an kötü Yap-Boz’a dönmesinden ciddi anlamda rahatsızım. Bu anlamda Haziran içerisinde (olumlu-olumsuz) bir gelişme olma ihtimalini soracaktım. Zira kara kaplı deftere isim yazmak için beklemeye geçtim de 🙂

  Reply

  • Zeynep

   Haziran 16, 2016 at 12:49 am

   Mayis sonu ben de balik burcu tarafindan birakildim ve gorusmuyoruz. Hersey de net. Bence kendinizi rezil etmeyin. Ayrica eski iliskiler hem bende hem onda tekrar gundeme geldi gibi hissediyorum. O anlamda da bir sonuc olcak gibi degil en azindan kendi adima. Ozetle balik burcundakine kesinlikle bel baglamayin derim. Tam da 22 mayista bitti. Benim burdan cikardigim sonuc ise iliskide nasil davranilmasi gerektigine dair bir fikir edinmemle alakali oldu. Aslinda eskinin degerini bilememisim dedim ama tabi eskiye donus de pek mumkun deil. Biseyler bittigi icin onumuze bakmamiz lazim.

 • Birsen

  Haziran 16, 2016 at 1:42 am

  Merhaba zafer bey, güneşi koç ve yükseleni yengeç biri olarak şu mayıs ve haziran ayı beni ve eminim ki bir çok kişiyi epey zorladı ve yordu. Esasen ortada can sıkıcı extrem bir durum olmasa da malum mars retrosundan nasibimi fazlasıyla alıp iç sıkıntılarımla kendimi nerelere sığdıracağımı bilmediğim günlerden geçtim ve geçiyorum.Ha gayret az kaldı bitti bitiyor derken bugün çok fena gol yedim.Hard diskim in bozulmasıyla birlikte 15 yılımın bütün digital verileri de gitti…haliyle manevi değeri olan veriler de.Çöktüm yani bildiğiniz. Artık hangi gezegenin eli değdi bilmiyorum ama sert bir tokat oldu.Hem üslubunuzu hem de tespitlerinizi severek okuyan biri olarak bu anlattıklarımla benim de size bir katkım olmuştur umarım.Yine de bu son tokatı atan gezegen hangisi hakikaten çok merak ettim. Yorumunuzdaki bahsettiğiniz alternatif ihtimallerden hangisine yoracağımı bilemedim de Sevgiyle kalın

  Reply

 • meral

  Haziran 19, 2016 at 1:53 pm

  merhaba zafer bey .burdan ne sorulabilirki derdim hep ama benim de soracağım bişi çıktı. son 2 gündür hiç olmadığım kadar gergin kızgın sabırsız kıskanç vee vee hiç olmadığım kadar hırslı ve sinirliyim. kendimden korktum inanın. lütfen yazımı görüp cevap yazarsanız çok sevinirim :((15.04.1965 sabaha karşı 4-5 arası dogum saatim

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin