Koç Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran ayları koç burcu için -genel olarak- hareketli ve neşeli bir dönemi işaret eder. Güneş’in ve Ay’ın etkileşimleri, zaten dinamik ve dışa dönük içsel enerjinizi daha da canlandırma potansiyeli taşır. Haziran 2015, bunun da ötesinde olacak, detayları birazdan vereceğim, öncesinde Haziran 2015 astroloji görünümünü madde madde görelim:

 1. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 2. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 3. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 4. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 5. 16 Haziran Yeni Ay
 6. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 7. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Koç Burcu Haziran 2015 Görünümü

Almanların Zeitgeist dediği, bizim “Zamanın Ruhu” diyebileceğimiz bir tabir var, bilenler bilir. Aynı adlı belgeseli de vardır hatta ve zamanın ruhunu kaçınılmaz olarak astrolojik terimlerle anlatır. Zamanın ruhunu anlamak ve anlatmak için astrolojiden başka bir kaynak olabilir mi ki? Mümkün değil! Sanıyorum astroloji ile gerçek manada ilk karşılaşmam, yıllar önce bu belgeseli izlediğimde gerçekleşmişti ve epey şaşırmıştım, sonra unuttum gitti doğrusu. Şimdi astroloji yazıyorum, nereden nereye! 🙂 Yazılarımda amacım, zamanın ruhunu anlamanızı ve “büyük resmi” görmenizi sağlamak. Siz de bu gözle okuyun isterim. Lafı daha fazla uzatmadan Haziran 2015’in genel atmosferini anlatayım: Bu ayın baskın enerjisi, yönetici gezegeniniz Mars’dan geliyor olacak. Bunun anlamı, kendinizi ekstra dinamik ve cesur hissedeceksiniz! Özellikle bir hedef peşinde koşuyorsanız ve önümüzdeki günlerde atacağınız adımlar fark yaratmanızı sağlayacaksa, Haziran’da ayrıcalıklı bir dönem sizi bekliyor. Adımlarınız yerde ses çıkaracak kadar etkili olacaktır. Mars etkisinden sık sık bahsetmem biliyorsunuz, bu ay ise yazıyı tamamen Mars’a ayırmamın önemli bir nedeni var: 14 Haziran’da Güneş-Mars kavuşumu yaşayacağız ve bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir. Mars kavuşumu nadir bir olaydır ve hangi burçta gerçekleştiğinden bağımsız olarak her zaman sizi yakından ilgilendirir çünkü Mars sizin gezegeniniz! 15 gündür her zamankinden daha hareketli ve yoğun bir dönem yaşıyor musunuz? Sohbet, seyahat, toplantı, anlaşma, organizasyon, arkadaş ortamları, eğitim, acil işler ve saire…İşte bu hareketli dönemin nedeni Mars! Yapmanız gerektiğini düşündüğünüz ne varsa, 24 Haziran’a kadar bitirmenizi öneriyorum, Mars o tarihe kadar sizi destekleyecek. Diğer yandan, Merkür gerilemesi devam ettiği için, 14 Haziran’a kadar yeni bir adım atmak akılcı olmayabilir. Bu nedenle, 11 Haziran’da gerileme sona erdikten sonra harekete geçmek ve kritik adımları 14-24 Haziran arasında atmak doğru olacaktır.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhu, Mars’ın coşkulu enerjisinden geliyor, orası kesin! Bu eneryiyi daha iyi anlamak ve farklı açılardan bakabilmek istiyorsanız, bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziran 2015 ile ilgili haberler “genel olarak” iyi olsa da, ilk haftası olumsuz başlayacak gibi görünüyor. Nedeni ise 31 Mayıs’ta kendini gösterecek olan Neptün! Haziran ayını 3 bölüme ayırabiliriz aslında: 1 – 7 Haziran, 8 – 24 Haziran ve 25 – 30 Haziran. İlk bölümü keyifsiz, ikinci bölümü ise dinamik ve enerjik olacak. 2 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay, Neptün’ün gölgesinde kalacak. Koç burcunun Dolunay gündemi şu alternatiflerden biri olacaktır:
 1. hayatınızı tamamen değiştirecek ölçüde önemli bir konu netleşecek
 2. eğitim/iş hayatınızda var olan gündem sonuçlanacak
 3. yurt dışı bağlantılı gündem kesinleşecek: eğitim, tatil veya iş gezisi olabilir
 4. kardeş/kuzen gibi yakın akraba ile ilgili mesele sonuçlanacak
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. 2 Haziran Dolunayı sırasında Neptün işin içinde olacak. Bu nedenle, ya yukarıdaki konular tam olarak istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir ya da tamamen farklı bir meselede bir kayıp veya sağlık sorunu yaşanabilir. Diğer yandan, Neptün kafa karışıklığına da neden olabilir. Eğer Dolunay gündemi büyük bir karar vermenizi zorunlu kılıyorsa, ertelemeye bakın. Eğer erteleme şansı da yoksa, yanılgıya düşme ihtimalinizin olduğunu akılda tutarak, güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini almayı ihmal etmeyin. Dolunay etkileri 1 Haziran’da başlayacak ve oluşacak gündem 7 Haziran gibi sona erecek. Bir önemli bilgi daha vereyim: 21 Haziran‘da, sonuçlanan Dolunay gündeminize yeniden dönmek ve o konuda bir düzeltme yapmak isteyebilirsiniz. Buna fırsatınız olacak. İşin güzel yanı, 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli yüksek. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa ve geçiştirmek ve ertelemek mümkün olursa, 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor olacak.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… 16 Haziran’da gerçekleşecek Yeni Ay, iletişim, öğrenme ve ulaşım alanında gerçekleşecek. Genelde bu alandaki Yeni Ay, hareketli bir dönemin başlamasına neden olur, ki zaten Mars da aynı alanda olduğu için çifte etki olacak. Yeni Ay sırasında Neptün yok, hatta Mars dışında başka etki yok. Bunun anlamı şu: tam koç burcuna göre bir Yeni Ay geliyor. Yeni Ay gündeminiz için bazı alternatifler:
 1. eğitim/öğrenim ile ilgili başlangıç: üniversite sınavına girenler şanslı.
 2. iş veya çalışma ortamı ile ilgili önemli bir gelişme
 3. iş/ev veya muhit değişimi gibi bir taşınma
 4. araba alıp-satma, ulaşımı ilgilendiren bir olay
Sizin için Haziran ayının en hareketli günleri, 14 Haziran gibi başlayacak ve en az 10 gün sürecek. 14 Haziran’da oluşacak enerji patlaması, 16 Haziran’da Yeni Ay ile birleşip iyice tırmanacaktır. Bu nedenle, yineliyorum: önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız, bu tarih aralığında başlayın ve böylece bilin ki Mars’ın desteği hep arkanızda olacak! Son olarak bir hatırlatma yapayım: Mars coşku ve azim verdiği gibi, aksaklıklara karşı tahammülsüzlük de getirir. Mesela, kardeşiniz veya arkadaşlarınızdan birisi size muhalif hareket ederse, birden sinirlenebilir ve yüksek tondan tepkiler verebilirsiniz. Eğer gerekli ise sorun yok ama Mars varken “gereksiz sert tepkiler” verme ihtimali artar, aklınızda olsun. Haziran olumsuz bir hava ile başlayabilir ancak öyle devam etmeyecektir. Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>