Koç burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Farkında mısınız değerli dostlar, yeni bir dönem başlamak üzere! Eskinin gündemi sonuçlanmak üzere çünkü aylardır tırmanmaya çalıştığımız dağın zirvesine varmamıza çok az kaldı. Zirveye çıktığımızda olayları ve olasılıkları daha net görüyor olacağız. Bu nedenle, nereye gitmemiz gerektiğine ve neyi/nasıl yapacağımıza karar verirken sisten ve belirsizliklerden arınmış olacağız. Önümüzdeki Mart’a kadar -geçmişe kıyasla- refah bir dönem bizleri bekliyor. Peki Eylül 2016 nasıl bir ay olacak? Öncelikle, Eylül’de Güneş ve Ay tutulması gerçekleşiyor: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması, 16 Eylülde ise balık burcunda Ay tutulması var. 1 Eylül’de başaktaki tutulma ile balık-başak Güneş tutulmaları serisi sona eriyor. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. 1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için – referans olması açısından- size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

Koç Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayının ilk günü Güneş tutulması yaşanacak kıymetli okurlarım, bu önemli haberdir! Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler/haberler alırız
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının koç burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim. Fakat öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum. Birçok okurum biliyordur, Jüpiter Ağustos 2015’te başak burcuna geçerek fırsatlar döneminin kapılarını aralamıştı. Yeni açılan bu kapıdan girmeyi başaranlar eminim ki son derece mutlu olmuştur. Özellikle sağlık hissiyatında iyileşme, endişelerden arınıp rahatlama, spora ve hobilere yönelme, iş ortamında rahatlık ve huzur, gelirde ve üretkenlikte artış ana konu başlıkları olsa gerek! Belki bir ortak işe de girdiniz, birlikte zaman geçirdiğiniz bir dost/akraba size mutluluk verdi. 1 Eylüldeki Güneş tutulması da başak burcunda gerçekleşiyor! Zamanlaması manidar Tam Jüpiter başaktaki bir yıllık sürecinin sonuna geldiğinde! Jüpiter başağa geçtiği sıralarda başakta tutulma olmuştu, şimdi başaktan teraziye geçerken yine oluyor! Bunların hepsi birer işaret kıymetli dostlar, hayatımızın geçmiş yılda çok değiştiğine işaret! Değişim henüz bitmedi, 1 Eylüldeki tutulma zincirin son halkası olacak ve artık mührü vuracaktır! Olası etkilerin görüleceği konu başlıkları mı?
 1. işle ilgili bir gündem oluşması: işe girmek, işten ayrılmak
 2. gelirinizi etkileyecek kararlar almak
 3. iş arkadaşlarınızla ilgili meseleler
 4. üretmek, değer yaratmak için harekete geçmek
 5. yeni görevler üstlenmek, bir görevin sona ermesi
 6. sağlık/tedavi süreciyle ilgili gelişmeler
 7. hayatınızın olağan düzeninin değişmesi
 8. spor vb hobilere zaman ayırmak
 9. zamanınızı doğru organize etmek için sisteminizi değiştirmek
Öte yandan, Güneş tutulmasının ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay daha var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Peki bu ne demektir, nasıl etkiler getirir? Yine konu başlıklarını sıralayalım, sonra olasılıklardan bahsederiz. Bu konulardan bazıları yıl boyunca zaten gündeminizde kalmıştı:
 1. eğitim hayatınız (üniversite, y.lisans, doktora vb)
 2. yurt dışı bağlantılı konular (iş, eğitim, taşınma, ticaret)
 3. siz/sevdikleriniz için neyin doğru olduğuna dair inancınız
 4. dini görüşünüz dahil hayat algınız, bakış açınız
 5. hayatınızın daralmış sınırlarını genişletme isteğiniz
 6. sağlık sorunları, kayıplar veya ayrılıklar
 7. sevdiklerinizin yaptıkları ve yapmadıkları ile oluşan hayal kırıklığınız
Evet, sanıyorum ki olasılıklardan bahsetme zamanı geldi. Olasılık 1 İşle ilgili attığınız adımların, değerlendirdiğiniz fırsatların sonucunda hayallerinize kavuşmanız mümkündür. Bu durumda, önümüzdeki yıllar boyunca, çalışma ortamınızdaki değişim sayesinde daha fazla hizmet/değer üretme imkanınız olacaktır. Belki de yurt dışında bir göreve atanırsınız/başlarsınız! Olasılık 2 Sağlığınızı meşgul eden meseleler mi olmuştu? Güneş tutulmasıyla birlikte yaşanan gelişmeler, bir kez daha sağlığınızla ilgilenmenizi gerektirebilir. Bu kez, iyimser kalmayı unutmayın! Karamsarlığın veya korkunun birilerine iyi geldiği görülmemiş. Olasılık 3 İş kurmak, iş değiştirmek gibi planlarınız mı var? Belki de mevcut işinizde yeni bir göreve talipsinizdir. Güneş tutulması, beklentinizi karşılamaya yetecek kadar güçlü enerji getirecektir. Sonucunda hayatınızın başka bir yöne seyredeceğini söylersem şaşırtıcı olmaz, değil mi? Güneş tutulması sonuçta! Olasılıklara bakarak, hayatınızın gidişatını ve mevcut şartları da göz önüne alarak, hayatınızda neler olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz değerli okurlarım? Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum! Tutulma sırasında yine başak burcunda Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisi hakkında detaylıca bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Bundan sonraki 1 yıl boyunca Jüpiter’in açılımlar getiren etkisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. sosyal/özel ilişkilerden yana şansınız iyi olacak
 2. bir ilişkiniz yoksa, yakında olma ihtimali çok yüksek
 3. evlilik kararı için doğru zamanlar
 4. sorunlu ilişkiler düzelme eğilimine girecektir
 5. sorunların aşılması imkansızsa, ayrılık olur ve rahatlarsınız
 6. doğum haritanızda Güneş’in konumuna göre fırsatlar çıkacaktır
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok.  Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının Koç Burcuna Etkileri

16 Eylülde Ay tutulması gerçekleşiyor ve her tutulma gibi güçlü bir enerji getirecek! Güneş tutulmasının aksine, Ay tutulması yeni bilgiler getirmez, yeni gündem de oluşturmaz! Ay tutulması, bir gündemin netleşmesine ve bir dönemin sona ermesine olanak verir. Peki Ay tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?
 1. gizlice yürüttüğünüz bir iş nihayet sonuçlanabilir
 2. gizlediğiniz veya sizden gizlenen bilgiler açığa çıkabilir
 3. arkanızdan bazı işler çevrildiğini, kuyunuzun kazıldığını öğrenebilirsiniz
 4. bir ayrılık, sosyal/finansal kayıp yaşanabilir
 5. gündemdeki bir konuda alttan almanız, fedakarlık yapmanız gerekebilir
 6. hasmane/kötü tavırlara maruz kaldığınız olay sona erer
Ay tutulmasının konuları keyifli değil fakat balık burcunda ilk tutulma değil bu. Geçtiğimiz 2 yılda Ay tutulması değilse de 2 Güneş tutulması yaşadınız balıkta! Tarihler ise 2015/2016 Mart’tı. Yani gözünüz korksun istemem! Tutulmadan birkaç gün önce, 13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş-Mars karesi de önemli bir olaydır. Neden? Hayatımızın gözle görünen gündemini çoğu zaman Mars, Jüpiter ve Satürn belirliyor değerli dostlar! Mars ve Satürn, 2016 yılında gerileme sürecine girdiklerinde ortak gündem oluşturmuştu. Gerileme süreçleri bittiğinde ise (Mars Temmuz, Satürn Ağustos) gündeme ilişkin değerlendirme ihtiyacı sona ermişti. Artık karar verme, ilerleme zamanı geldi diyebiliriz. Eylül 2016 bu imkanı verecek! 2 Eylül’de Mars, 13 Ağustos’ta ise Satürn Güneşle temas ediyor ve artık son hamlemizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Konu başlıkları mı? Eğitim hayatınız, seyahatler ve maceralar, yurt dışı kaynaklı gelişmeler, bilginizi ve görüşlerinizi başkalarına ulaştırma motivasyonu ve yeni anlam arayışınız.. Tabi bir de şu var: Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. Koç burcu Eylül 2016 yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>