Burcuna Göre ya da Koç Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden önemli? Biliyor musunuz, Facebook’ta paylaştığım yazılarınızı görememe ihtimaliniz  %80 den fazla. Bu olmamalı! Sizin için yazdığım tüm yazılardan, tam zamanında haberdar olmanızı çok önemsiyorum. Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek.

EYLÜL YORUMU

Eylül, genel olarak sakin bir ay olacak, geçtiğimiz aylardan çok farklı bir enerjisi var. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Özellikle vurguluyorum, Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi ve akrep burcunda güneş tutulması..vay vayy vayyy! Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Koç burcu için terazi burcunun ayrı bir önemi vardır, hangi gezegen olursa olsun, terazi burcuna geçtiğinde koç burcunda önemli etkileri olur çünkü terazi karşıt burcunuz.. Merkür’ün terazi burcuna geçişi, zihninizin ilişkinize yönelmesi demek. Eğer bir ilişkiniz yoksa, kendinizi plan yapıyorken bulabilirsiniz…Ayrıca, sorunlu bir ilişkiniz varsa, sorunları çözmek için yeterince odaklanma gücünüz, çözüm üretme kapasiteniz olacak. 2 Eylülde başlayacak Merkür etkisi, ilişkiniz üzerinden kendinizle ilgili kararlar vermenize de neden olacaktır. Örneğin, kötü giden bir ilişkide, “ben böyle davranmasaydım farklı olurdu” diyebilirsiniz. Ayrıca, ilişkiniz yoksa ve olmasını istiyorsanız, nerede hata yaptığınızı fark edeceksiniz. Hepimiz, kendimizi tanımlarken “diğerleri ile ilişkilerimizi” referans olarak kullanırız, öyle değil mi? Seviliyorsak kendimizi daha çok severiz, sevilmiyorsak kendimizle ilgili duygu ve düşüncelerimiz de değişir. Eylül ayı huzurlu ve rahat enerjisiyle, Ekim ayındaki zorlu günler öncesinde, düşünmek/dinlenmek ve işlerinizi halletmek için yeterli zamanı verecek. 10 Ekimde başlayacak Merkür gerilemesi/retrosuna kadar hala 40 gününüz var; önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs rahatın ve güzelliğin gezegenidir, Venüs varken sorunlardan uzak olmak isteriz, tartışma ve çekişmelere tahammül edemeyiz. Koç burcu bile, Venüs etkisi varken taviz vermeye meyillidir. Eylül ayı çalışma ayı demiştim ya, Venüs etkisi sizi bu alanda destekleyecek. İşlerinizi, görev ve sorumluluklarınızı hallederken, kendinizi bir kelebek kadar hafif hissetmenizi sağlayacak. Bu hem iyi hem de küçük bir riski var, işleri ertelemek isteyebilirsiniz. Sakın ertelemeyin, bu ay ne işiniz varsa yapın. Örneğin, önemli bir proje üzerinde mi çalışıyorsunuz ya da bir iş değişikliği/yükselme gibi gündeminiz mi var, Eylül ayında gereken her türlü adımı atın, sonucunu alana kadar peşini bırakmayın. Kesinlikle 10 Ekimden önce bitmeli! Bazı öneriler:
 1. tatilde ihmal ettiğiniz ne varsa halledin
 2. kariyer hedeflerinize ulaşmak için iş yerinde sosyal bağlantılarınızı güçlendirin, şimdi tam zamanı
 3. bu ay iş arkadaşlarınız size yardımcı olmak isteyecekler, değerlendirin
 4. aşk arıyorsanız, iş yerindeki potansiyeli değerlendirin
 5. iş arkadaşlarınızın tanıdıkları da size aşkı getirebilir
 6. sağlığınız önemli, her türlü spor/diyet için ideal zaman

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Balık burcu dolunayı, takip eden 5 gün boyunca, 14 Eylüle kadar yalnızlaşma isteğinizin artmasına neden olacak. En iyi ihtimalle, işlerinize odaklanmakta zorlanacaksınız. Ekim ayındaki dolunay sizin burcunuzda olacak, Eylül ayındaki ise balık burcunda ve size kenara çekil, fazla zorlama diyecek. Dolunay enerjisine 5 gün boyunca direnmeyin, rahatlayın ve geriye yaslanın, işlerinizi halletmek için daha uzunca bir zaman var. Koç burcu dolunay gündemi çok keyifli değil, bazı olası örnekler:
 1. “her şey yolunda gitsin diye çok çabaladım, peki nerede hata yaptım” diyeceksiniz
 2. geçmişi değerlendirmek için fırsatınız olacak, ne yapıp yapmayacağınıza dair net kararlar alacaksınız
 3. bir süredir rekabet içindeyseniz, kim neyin peşinde ortaya çıkacak
 4. yakınım dediğiniz bir/birkaç insanın çok da yakın olmadığını göreceksiniz
 5. kendi hatalarınız ve fedakarlıklarınız nedeniyle pişmanlık yaşayacaksınız
 6. sakladığınız sırlarınız bir şekilde açığa çıkacak, ya da tersine, birinin sırrını öğreneceksiniz
 7. dolunay, genel olarak geçmişi önünüze getirecek, kendi bilinçaltınız veya başkalarının düşüncelerini net olarak görmeye başlayacaksınız
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Dolunaya kadar geçen sürede, gelişmeler yaşandıkça, konunun ne olduğunu biliyor olacaksınız, belki de şimdiden biliyorsunuzdur.

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Koç burcu, Mars yay burcuna geçtiğinde, Ekim sonuna kadar, hayatının sıkıcı yönlerinden kurtulmak için kullanacak. Hem iyi hem riskli; iyi çünkü daha renkli bir hayat için atılması gereken adımları cesaretle atacaksınız, riskli çünkü sıradan günlük işleri tahammül edilemez bulacaksınız, ancak unutmayın, 10 Ekime kadar günlük işler dahil her işinizi bitirmeniz önemli. Örneğin,
 1. mevcut hayatınızın yavan yönleri gözünüze batacak
 2. sizin coşkulu karakterinize daha uygun bir yaşam tarzı isteyeceksiniz
 3. ben kendim doğruyu bulurum, kimsenin bana akıl vermesine ihtiyacım yok diyeceksiniz
 4. düşüncelerinize sıkıca sarılacaksınız, en doğru benim doğrum diyeceksiniz
 5. yeni insanlarla tanışmak için istek duyacaksınız
 6. hiç görmediğiniz yerler görme fikri sizi heyecanlandıracak
 7. “farklı bir şey” arayışı bu dönemin en temel arayışı olacak, bildiğiniz şeyler sıkıcı gelecek
 8. eğitiminizle ilgili önemli kararlar da alabilirsiniz, master/doktora gibi..
Mars, iki yönlü enerjidir, işler iyi gidiyorken neşeli/coşkulu olmamızı sağlar, aksi halde sonunu düşünmeden agresif tepkiler vermemize neden olur. Eylül ve Ekim ayı boyunca, düşüncelerinize saygı duymayan insanlara agresif tepkiler verebilirsiniz. Ayrıca, mevcut hayatınız çok eğlenceli ve hareketli değilse, sıkılabilir, huzursuz hissedebilirsiniz. En iyi çözüm, yeni ortamlara girmektir. Mümkünse bir kursa başlayın ama daha önce hiç gitmediğiniz bir şey olsun, ve kesinlikle yeni insanlarla, özellikle farklı tarz insanlarla tanışma fırsatı sunsun. Bunu 10 Ekimden önce yapın, mümkünse Eylül ayında…Nasıl bir hayat yaşadığınızı bilmiyorum, sonuçta hepimiz bambaşka hayatlar yaşıyoruz, önemli olan ana fikri anlayıp sizin için en doğruyu bulmayı başarmak..Bunu ancak siz yapabilirsiniz ve kesinlikle emek harcamadan, harekete geçmeden olmuyor. Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>