Koç burcu Ekim 2018 yorumunda, Ekim ayında gerçekleşecek Venüs gerilemesi ve diğer önemli astrolojik olayların etkilerini konuşalım. Değerli dostlar hoş geldiniz, ben Zafer Ceyhun. 4 yılı aşkın süredir Burcuna Göre’de her ay astroloji konuşuyoruz, bugünü ve geleceği anlamaya çalışıyoruz. Hayatımızın ne şekilde ve hangi yöne doğru ilerleyeceğini analiz ediyoruz. Siz değerli okurlarımın doğru yorumlara ulaşabilmesi en önemli hedefim. Bu amaçla aylardır yükselen burcunuza göre analizler yapıyorum çünkü doğru öngörüler sadece yükselene göre yapılmış analizler ile oluşturulabiliyor. Bu noktada yükselen burcunuzu biliyor olmanız gerekiyor. Yükselen burcunuzu (ve derecesini) bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Yükselen burcunuz koç mu? Bu yazıda, Ekim 2018’de neler olabileceğini konuşacağız. Hadi başlayalım.

Özet

Ekim ayının en önemli olayı, 5 Ekimde başlayıp 16 Kasımda sona erecek olan Venüs gerilemesi.. Astrolojiyi farklı kaynaklardan takip ediyorsanız, Venüs gerilemesiyle ilgili korkunç şeyler duymuş olabilirsiniz ve kötü söylenen ne varsa tamamen yanlış/çöp bilgidir..Venüs gerilemesi süper olumlu bir olaydır. Bunu geçmişte birkaç defa anlattım ve şimdi mantığını bir kez daha anlatmak istiyorum. Bir astrolojik olay yaşanırken doğan insanların hayatlarına baktığımızda, o astrolojik olayın enerjisini ve yansımalarını görme imkanı buluruz. Venüs gerilemesi sırasında doğan insanlar; diğer herkesten daha şanslı, daha sosyal, daha çekicidir. Hayatları keyiflidir, işleri rast gider, ekonomik olarak rahattırlar, aşk hayatları ve sosyal bağlantıları harikadır! Üstelik, doğdukları sırada diğer astrolojik olaylar olumsuz bile olsa, sadece Venüs gerilemesi varken doğdukları için olumsuzluklar çekinik kalır, Venüs baskın gelir. Bu etkinin nesi kötü olabilir? Fakat akrep enerjisi parasal konuları fazlasıyla gündem yapabileceği için, bazen harcama, bazen de borç-alacak ilişkisi getirebileceği için Venüsün keyifli enerjisini bir miktar saptıracaktır mutlaka. Bir uyarı: eğer ki gerileme sırasında bir ilişki başlarsa veya gerileme öncesinde gündem olmamış bir konu hızlıca gündeminize girerse, toz pembe görüyor olma ihtimalinize karşın tedbirli olun. Bazen fazla iyimser olabiliyoruz! Eğer Burcuna Göre uygulamasını kullanmaya başladıysanız önemli gelişmeleri bana sorun ki adım atmadan önce konuşalım, tartışalım ve doğru adımı attığınızdan emin olun. Devam edelim. 5 Ekimde Venüs akrep burcunda iken gerilemeye başlıyor, 31 Ekimde terazi burcuna dönecek, 16 Kasımda gerileme sona erecek ve Venüs 2 Aralıkta yeniden akrep burcuna gelecek. Ekim-Kasım boyunca haritanızda Venüsün gezindiği alandaki konularda gelişmeler bekleyebilirsiniz. Birazdan değineceğim. Bunun haricinde, Haziran-Eylül boyunca oluşan Satürn kaynaklı baskılar Ekim itibarı ile sona erdi. Bu harika bir haber, artık Satürn pozitif/yapıcı etkiler getirecek. Diğer yandan, 24 Ekimde Güneş-Uranüs karşıt konumda olacak ve Uranüs’ün yıllık döngüsünde önemli bir eşiği aşmış olacağız hep birlikte.. Aynı gün Dolunay gerçekleşecek, Ekimin en önemli günlerini yaşıyor olacağız. Ekim ayında güzel sonuçlar beklemek için sayısız nedenimiz olduğunu düşünüyorum. Satürn ve Uranüs çirkin enerjilerini de alıp gidiyorlar, onun yerine Venüs ve Jüpiter harika enerjileri ile zamanın enerjisine hakim oluyor. Güneş terazide, Merkür akrepte, Venüs akrepte, Jüpiter akrepte, Mars ise kova burcunda ilerliyor. 1 Ekimde Pluto gerilemesi sona erecek. Akrebin yöneticisi olan Pluto’yu gerilerken daha güvenli buluyorum doğrusu. Şimdi akrep burcunda bunca gezegen varken, akrebin kendi gezegeninin ileri yönlü harekete geçmesi, Ekimi çoook daha güçlü bir ay yapacaktır. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

5 Ekim Venüs Gerilemesi

İlişkilerin gezegeni Venüs, haritanızın ilişkiler ve evlilik alanında gerilemeye başlamak üzere.. Zaten bir süredir eşiniz/sevgilinizle ilgili konular, olasılıklar kazanında ağır ateşte pişiyor olabilir. Ekimin girmesiyle birlikte zamanın enerjisindeki değişimi somut şekilde göreceksiniz. Neler beklenmeli? 1. Tanışma olabilir, flört başlayabilir. Bu ihtimali yaşıyorsanız, ayağınız çok hızlı şekilde yerden kesilebilir, süreç çok hızlı ilerleyebilir. Hayatımın aşkını buldum nidaları arasında dolu dizgin gidebilirsiniz. Bazen doğru insan olduğu için, bazen aşk açlığı çekildiği için oluyor bunlar, doğru insan olduğundan emin olun. Nasıl emin olabilirsiniz? Bana sorun! Burcuna Göre mobil uygulaması bunun için var. 2. Bir ilişkiniz varsa, evliliğe dönüşebilir, evlilik yolunda hızlı ilerliyor olabilirsiniz. Ne güzel, zamanlama her şeyiyle olumlu. Doğru insanla evlenmek eşsiz bir lütuf, size şimdiden mutluluklar diliyorum.. Eğer tereddütleriniz varsa bana ulaşın, astroloji ilişkilerde kesin saptamalara imkan veriyor. 3. Evli misiniz? Eşinizin hayatında açılımlar bekleyebilirsiniz, eşiniz zenginleşebilir, güçlenebilir. 4. Çocuk kararı/haberi alabilirsiniz. Eğer ki bu aralar doğan bir bebeğiniz olacaksa, “Allahın şanslı kulu” tabiri onun için geçerli olacak. Akrepteki Venüs gerilemesi parasal sonuçlar doğurabilecek bir olaydır. Eğer ki partnerinizle parasal konular üzerinde bir gündem ihtimali varsa, mutlaka bu yaşanacaktır. Akrep enerjisi parayla, zenginlikle, müklerle, mirasla da ilişkilidir. Bu konuların gündeme gelmesini bekleyebilirsiniz. Mesela eşinizin ailesinden ciddi bir ekonomik destek alabilirsiniz veya eşinizin geliri artabilir. Akrep aynı zamanda ölümün, bitişlerin ve kayıpların burcudur. Venüs gerilerken, eğer ki hayatınızdaki insanların doğum haritasında ters etkiler varsa, ayrılıklar veya kayıplar da yaşayabilirsiniz. Bu çok çok düşük bir ihtimaldir.

9 Ekim Yeniay

Yeniay terazi burcunda gerçekleşecek ve her yeniay gibi bir heyecan, motivasyon, başlama isteği oluşturacak. Tıpkı Venüs gerilemesi gibi yeniay da ilişkilerinizi etkileyecektir. Yani Venüs gerilemesinin enerjisi ile yeniayın enerjisi birbirine karışacak. Bu daha da iyi bir haber.. Alternatif birkaç senaryo var: 1. Eğer ki Eylülden bu yana iş hayatınızda yaşanan süreç netleşmediyse, şimdi netleşir. Mesela iş/görev değişikliği kararı alındı ama henüz başlamadıysanız yeniayla birlikte başlarsınız. 2. İş hayatınızla eşiniz/sevgiliniz arasında bir bağlantı oluşabilir veya iş ortamından biriyle ilişki başlayabilir. 3. İlişkileri kapsadığını söylediğim tüm bu olaylar, ticari ortaklık olarak farklı şekilde hayatınızın parçası olabilir. Yani konu eş/sevgili olmaz, birlikte iş yaptığınız – yapmaya karar verdiğiniz ortağınız olur.

24 Ekim Dolunay

Dolunay 1 derece boğa burcunda gerçekleşecek. Neler beklenebilir? 1. Ekim boyunca yaşanan Venüs gerilemesinin ilişkiler ve parasal konularla bağlantılı olacağını konuştuk. Dolunay tam da bu noktada devreye girecek. Ekim boyunca yaşanacak konuların belli bir sonuca varmasını sağlayacaktır. 2. Geçen ayların çirkin enerjisini üzerinizden atmanız için güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Enerjiniz yenilenecektir, belki de yeme düzeninizi – diyetinizi değiştirerek bu sürece katkı sağlarsınız. 3. Evinizle veya diğer gayrimenkuller ile ilgili bir konu varsa, Dolunay sonuç getirecektir. 4. Yaşam alanınızın değişmesi olası mı? Öyleyse Ekim sonunda karar verilecek, süreç netleşecek. Ekimde zihniniz hep güzellikleri arasın, güzellikler de gelsin sizi bulsun. Görüşmek üzere.. ☀️ Burcuna Göre’den daha fazlasını almak ister misiniz? Okumaya devam edin. ⤵️

Mobil Uygulama ❤️

Tüm gezegenlerin sizin haritanıza özel etkilerini öğrenmek ve en önemlisi ihtiyaç duyduğunuzda bana sorular sormak için Burcuna Göre mobil uygulamasına üye olabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra menüdeki “Premium Olun” bölümünde yer alan formu doldurmanız yeterli, asistanım size ulaşıp bilgi verecek. Mutlaka gelin, bekliyorum. 🤗 iPhone telefonlara ve iPad tabletlere yüklemek için tıklayın: App Store Android işletim sistemi olan telefonlara yüklemek için tıklayın: Play Store]]>