Yükselen KoçKoç Burcu Ekim 2016 Yorumu: Kariyeriniz ve Bağımsızlık Arzunuz

Eylül 29, 2016by Zafer Ceyhun15

Koç burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Koç burcuna göre gündemi anlatmak için yaptığım ön çalışmada yüzümde bir gülümseme oluştu değerli okurlarım çünkü ağırlıklı olarak güzel ihtimallerden bahsedeceğim. 😍 😍 Biliyorsunuz Jüpiter geçen ay karşıt burcunuz olan teraziye geçti ve 1 yıl boyunca da kalacak. Ekim’in ilk haftasında (26 Eylülden bu yana) Güneş ve Jüpiter birlikte hareket ediyorlar, ki her yıl sadece 10 gün süren çok değerli bir zaman aralığıdır. Bu günlerde hayatınızda olan biten olaylar, tanıştığınız insanlar, zihninizden geçen her türlü fikir kıymetli ve ileride önemli sonuçlar doğurma ihtimali taşıyor, aklınızda olsun. Değer verin derim. 🍀 Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Koç Burcu Ekim 2016 Yorumu

En güzel haberden başlayalım mı? Ekim ayına özel değil, tam 1 yıl sürecek etkileriyle Jüpiter teraziye geldi ve önemli mi önemli bir dönem başlamış oldu. Karşıt burcunuza gelen gezegenler, burcunuza gelmiş kadar etkilidir bu arada. Bu kadar heyecan yapmış olmam tesadüf değil. 😊 Koç burcu, yeni Jüpiter etkisini şu alanlarda yaşayacak ve olumlu etkilerin en yoğun hissedileceği, yeni ihtimallere kapıların sonuna kadar açık kalacağı zamanlar Ekimin ilk haftası olacak:
 1. hayatınızın seyrini kökten değiştirecek önemli gelişmeler
 2. yurt dışı ihtimalleri: eğitim, iş, taşınma, ticaret vb.
 3. ilişkiniz yoksa doğru insana denk gelme olasılığının artması
 4. sosyal ilişkilerin hareketlenmesi, keyifli ortamlar
 5. bir ilişkiniz varsa evlilik yolunda adımlar
 6. eşinizin/sevgilinizin hayatında olumlu gelişmeler
 7. ilişkinizde sorunlar/pürüzler varsa rahatlık, engellerin aşılması
 8. ticari ortaklık girişimleri, var olan ortaklıkların olumlu seyretmesi
 9. sosyal/profesyonel ilişkileriniz sayesinde itibarınızın artması
 10. kendinizi daha iyi tanıma imkanları bulma, hatalarınızı düzeltme fırsatı
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Burcuna Göre’yi 2014 yılından bu yana takip eden okurlarım ❤️ hatırlayacaktır: Uranüs, Neptün ve Pluto gibi uzak gezegenlerin enerjisini ve burcumuza göre etkilerini anlamak için uzun uzun konuştuk geçmişte. Şimdi yine sırası geldi! Ekim boyunca Pluto ve Uranüs de etkin olacaklar kıymetli dostlar. 15 Ekime kadar sırayla Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce de Mars’la temas edecekler. Bir konu daha var ki bahsetmezsek olmaz: Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak. Bu neden önemli? Önemli çünkü bu burçlarda bulunan gezegenler temas ettiklerinde, zaten var olan veya yeni ortaya çıkan engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacı oluşur. Sonuçta gündem hareketlenir, çaba sarf etmemiz gerekir; duruma göre heyecan/gerginlik oluşur. Peki Uranüs/Pluto koç burcunu hangi konularda etkiliyor? Öncelikle Uranüs konularından bahsedelim! Uranüs 2011 yılından beri sizin burcunuzda ve çok şey değiştirdi:
 1. artık başka bir karakteriniz ve hayat algınız var
 2. aileden gelen veya dayatılan davranış kalıplarını geride bıraktınız
 3. yeni ve bağımsız bir kimlik inşa ediyorsunuz
 4. sözleriniz önemli, itibarınız konusunda hassassınız
 5. imajınıza özen gösteriyorsunuz
 6. yeni/değişken tavrınız nedeniyle insanlar sizden uzaklaşmış olabilir
 7. kimseye tutunmak istemiyorsunuz, bir başınıza ilerleyebilmelisiniz
Uranüs enerjisinin ilginç bir özelliği vardır dostlar. Yukarıda saydığım konuları birebir yaşamış olabileceğiniz gibi zaman zaman tam tersini de yaşatmış olabilir. Mesela, birinin etkisine girip özgürlüğünüzden vazgeçmiş olabilirsiniz veya itibarınızı zedeleyen olaylara muhatap kalmış olabilirsiniz. Zaten Uranüs olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Sanki yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir, şaşırmayız ve tepki de vermeyiz. Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar ve coşkuyla ileri atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz ve aklımızda olanı yapmaktan başka seçenek yokmuş gibi görünür. Bu nedenle; Uranüs enerjisini güçlü, kararlı, heyecan verici olarak tanımlamak mümkündür. Her zaman kapasitemizi artırır çünkü yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs 15 Ekimde Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas edecek. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerjiyi bir araya getiriyor. Bu noktada, Ekim boyunca Mars ve Pluto aynı burçta olacağı için Pluto ile devam edelim. Pluto 2008’den bu yana sizi şu konularda etkiliyor:
 1. iş hayatında başarı hırsı
 2. kariyerde ilerlemek için güçlü adımlar
 3. statüyü güçlendirmek için gözü budaktan sakınmadan ilerleme
 4. sevmediğiniz işi bırakma cesareti, doğru olanı arama gayreti
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır.

Ekim 2016 için olasılıklar

Aklıma gelen birkaç olası gündemden bahsedeyim, fikir vermesi açısından faydalı olur diye düşünüyorum: Ekim başında; Eğer bir ilişkiniz yoksa, yeni bir ilişkiye başlama isteğiniz artacaktır. Bu nedenle olumlu bir enerjiniz olacağı için tanıştığınız insanlar sizden etkilenecektir. Aklınızda olsun. Evlilik hazırlıklarına başlamak veya evlenmek için en doğru zamandır. Eşiniz/sevgilinizle ilgili güzel haberler gelebilir, birlikte önemli kararlar alabilirsiniz; gündemde bir konu varsa keyifli bir atmosferde planlar yapmayı ihmal etmeyin. 6-10 Ekim ve 18-22 Ekim    Kariyerinize ilişkin süregelen bir gündem varsa, Ekimde sonuç alıcı adımlar atmak mümkündür. İş/görev değişimi veya işten ayrılma potansiyeli taşıyan zamanlar! İnsanlar üzerinize gelebilir veya siz öyle hissedebilirsiniz. Olası çatışma hallerine karşın uyarmak istiyorum: gergin ortamlarda aniden yükselen tepkiler vermek çoğu zaman hayırlı olmuyor. Elbette en doğrusunu siz biliyorsunuz fakat sona uyarmadı demeyin. 😀 13-19 Ekim ve Ekim sonu Uranüs varsa her şey öylesine hızlı gelişiyor ki dostlar, tepki vermek bir yana, ne olduğunu anlamak için bile zaman geçmesi gerekiyor. Ekim ortasında Güneşle, Ekim sonunda Marsla temas edecek olan Uranüs, yıllık döngüsünün önemli bir safhasına giriyor. 15 Temmuz’da Güneşle temas ederek bir gündem oluşturmuştu, hemen ardından gerileme sürecine girdi, 15 Ekimde ise Güneş’le tam karşıt konumlarda olacak. Ekimde karşılaşacağınız sorular, çalışmadığınız yerden gelebilir; cevaplarını ilk aşamada bilmiyor olabilirsiniz. Belki hemen çözülmesi gerekiyor olacak belki de siz öyle olsun isteyeceksiniz. Her koşulda, burcunuzda yer alan Uranüs’ün Güneş ve Marsla temasının gerçekleştiği zamanlar için kritik zamanlardır diyebiliriz. Büyük atılımlar yapmanız mümkündür, engellenmiş hissetmeniz de.. Doğum haritanızda Güneş’in bulunduğu konuma göre farklılık gösterecek olsa da, iş hayatınızdan yaşam alanınıza, ilişkilerinizden sağlığa kadar pek çok alanda gelişmeler yaşanabilir. Jüpiter’in varlığı nedeniyle, ben gelişmelerin lehte sonuçlanacağını düşünüyorum. Ayrıca Ekimde Venüs’ün konumu da son derece destekleyici olacak. Ekim sonunda, şimdikinden daha fazla söz sahibi olacağınızı, keyifli zamanlara doğru yol alacağınızı düşünüyorum. Bir şey daha ekleyelim: Ekim 2016 yaşanacak Uranüs etkisi yeni değil, her yıl Ekim ayında aynı astrolojik olayı yaşıyorsunuz aslında. Ekim 2016’da işin içinde Mars var, tek fark bu.

1 Ekim Yeniayın Koç Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular.. Yeniay enerjisi 5 gün boyunca devam edecektir.

16 Ekim Dolunayın Koç Burcuna Etkileri

Dolunay ise bambaşka bir senaryo! 16 Ekim’deki Dolunay koç burcunda gerçekleşecek ve oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı: egonuz, benliğiniz, geleceğiniz, imajınız ve itibarınız.. Bu noktada, uzun vadeli perspektif kazandırmak açısından bir bilgi daha vereyim: 16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca; terazideki Jüpiter, Mart ayında koçtaki Uranüs ile karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekim 2016’da aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yani, yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Eylül/Ekim 2016 ile Mart/Nisan 2017 arasında doğrudan bağlantılar olduğunu söylemek mümkündür. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Gündem kuşkusuz Jüpiter/Uranüs kaynaklı olacaktır. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>

15 comments

 • Kardelen

  Eylül 30, 2016 at 1:03 am

  Merhabalar Zafer Bey,çok teşekkürler açıklayıcı ve pozitif yorumlarınız için inanin çok heyacanlandim burcum koç, yükselenim akrep, ay burcum başak. 2015 Haziran ayinda tanışıp bazi istenmeyen nedenlerden dolayı yüzyüze hic gorusemedigimiz ama tanistiktan 15 gun sonra ben seninle evlenicem diyen Balık burcu olan erkek arkadasimla bir sorun yaşadık ve 2015 Eylül gunes tutulmasindan bu yana suruncemede kalan bir iliski/evlilik durumu var. 2016 martta tekrar bir hareketlenme oldu ancak bitmeyen inatlasmalar yüzünden tanışma gerçekleşmedi. Nihayet tanışma gerçekleşecek inşallah. yorumunuzu okuyunca heyecanlanmamak elde degil Kararımi verdim artık sonuclansin istiyorum zaten. Ayrıca heyecanlanmam icin bir sebep daha var. 2004 Eylülde sınava girdim yüksek puanla kazandim. Kasım 2004 te kamuda işe girdim ise girdikten 5 ay sonra yukseldim halen ayni görevde çalışıyorum. Sevdiğim bir isim var yani Bu yüzden güzel seyler olacak diye daha cok heyacanlandim. Çünkü çok emek verdim.emeğimin karşılığını alırım inşallah. Çok çok teşekkürler en yakın zamanda analizde gorusmek üzere. Iyi ki varsınız Saygı ve sevgilerimle…

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 30, 2016 at 4:15 pm

   ne güzel haber 🙂 🙂
   mutluluklar diliyorum…
   güzel zamanlardayız zaten, geleceğe inanmak lazım..
   sevgiler, ZC

 • sibel

  Eylül 30, 2016 at 1:50 pm

  Ceyhun bey yine harika yorumlamissiniz. Kendime karsidan bakmış gibi hissettim. Ekim ayini normalde hiç sevmem çünkü hep ayrılık gibi üzücü olaylar yasadigim bir ay olmuştur. Sanirim bu seferki farkli bahseetiginiz gibi 2004 ve 2005 arasinda da hayatımda bir cok yenilik olmuştu. Simdi de öyle basladi 🙂 bir cok yeniliği birarada yasiyorum hepsi de olumlu. Sorun olan hukuksal bir problemim kald
  ı.bir de Aşk tabiki : )) o da yakinda olacak sanirim
  hissediyorum 😉 emeğinize saglik..

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 30, 2016 at 4:12 pm

   Siz de sağ olun Sibel hanım, deneyimlerinizi paylaştığınız için çoook tşk ediyorum.
   güzellikler dilerim 🙂
   sevgiler ZC

 • ezgi

  Eylül 30, 2016 at 3:01 pm

  18.04.1983 saat 10.30 doğumlu bir koç yükselen yengeç olarak tek bir soru ve sorun yıllardır devam eden ‘Ne zaman bebek sahibi olabileceğim???’ doğum haritası analizi yaptırsam böyle bir bilgiye ulasabilirmiyim 🙁 simdiden teşekkürler Ceyhun bey

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 30, 2016 at 4:09 pm

   Ezgi hanım merhaba,
   2017 harika bir yıl, en geç 2018 de bebek sahibi olacağınızı düşünüyorum.
   güzel haberlerinizi de bekliyorum bu arada 🙂
   sevgiler ZC

 • Emre

  Eylül 30, 2016 at 4:16 pm

  Çok seviorum sizi !! 🙂
  Uzun zaman olddu böyle güzel haberler almayali ..Sizin yüzünüzdeki gülümsemeyi görür gibi oldum bende gülümsedim ..
  Ama su bi gerçek Ceyhun bey siz
  Astrolojide cidden bir tanesiniz ben bi çok sayfayi takip ediyorum alman yada türk. Ben sizin gibi yorumlayan birine rastlamadim..
  Sizinde burc konstellationunuzu
  merak etmio deilim ama sir olmasi..
  Daha gizemli 😉
  Ceyhun bey bir sorum olacak plutomun da uranusumunda terazide olduğunu biliyorum ..simdi acaba korkmalimiyim yoksa rahat rahat herşeyi oturduğum yerden seyredebilirmiyim 🙂
  Biraz terddütte kaldim yani terazi okadar carismatik oldu plutoyla uranus bişey yapmasinlar ona 😉
  Sevgi ve saygilarimla
  Almanyadan ..Emre

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Eylül 30, 2016 at 4:58 pm

   merhaba Emre hanım, güzel enerjinizle yine aydınlatmışsınız Burcuna Göre’yi, harikasınız.
   Jüpiter teraziden geçerken haritanızdaki Uranüs/Pluto ile kavuşum yapacak, her hal ve karda son derece pozitif bir etkileşimdir.
   önünüzde keyifli bir yıl olacağını düşünüyorum 🙂
   sevgiler, Almanyadaki dostlara selamlar
   ZC

 • Nisan

  Eylül 30, 2016 at 8:10 pm

  Güneşim,marsim ve merkürüm koçta 7. evde ve transit uranüsle kavusum halindeler; yükselenim,ayım jüpiterim,satürnüm ve plütonum terazide..terazi yeniayi,koç dolunayi,Jüpiter transiti vs. bakıyorum da sanırım benim için çok çok önemli bir ay…Zaten hukuk üzerine ortaklik ve yeni bir başlangıç vartık gündeminde..Sanırım doğru zamanlama:)) sevgiler…

  Reply

 • Nisan

  Eylül 30, 2016 at 8:11 pm

  Güneşim,marsim ve merkürüm koçta 7. evde ve transit uranüsle kavusum halindeler; yükselenim,ayım jüpiterim,satürnüm ve plütonum terazide..terazi yeniayi,koç dolunayi,Jüpiter transiti vs. bakıyorum da sanırım benim için çok çok önemli bir ay…Zaten hukuk üzerine ortaklik ve yeni bir başlangıç var gündemimde..Sanırım doğru zamanlama:)) sevgiler…

  Reply

 • Didem

  Ekim 1, 2016 at 2:30 pm

  Merhabalar Ceyhun Bey,
  Yükselen koç olarak yazdığınız ekim yazısını tekrar tekrar okudum.Okumaya doyamadim
  Venus terazi jupiter koc ve 7. Evi akrep olan biri için arkadaşlığın aşka dönüşme veya bi platonik durumun lehime sonuçlanma ihtimali var mıdır ?
  Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Sizi çok seviyorum, yüreğinize sağlık

  Reply

 • Sinan yildiz

  Ekim 2, 2016 at 8:29 pm

  25.03.1972 sabah saat 08:00 gibi dünyaya gelmişim, hayatım karman corman ne olacak bilmiyorum ama bundan sonra iyi olması için çok dua ediyorum ismim sinan, iyi birseyler olacakmi acaba:(

  Reply

 • Pınar

  Ekim 7, 2016 at 9:27 pm

  jüpiter 7.evimde akrep burcunda sevinmeliyim galiba 2004 yılında çok güzel bir aşk yaşamıştım 🙂 siz harikasınız

  Reply

 • Bahar aydemir

  Ekim 13, 2016 at 11:27 pm

  06-04-1985 doğumluyum saat 06 07 arası acaba benim ile ilgili evlilik ne zaman ve kariyer cevaplarsaniz çok sevinirim

  Reply

 • Nisan

  Ekim 27, 2016 at 9:48 pm

  Merhaba ceyhun bey
  27 yıllık mutsuz ve kavgalı bir şekilde yürüttüğüm evliliğim sona gelmiş durumda.cesaretiyle bilinen bir koç kadını olarak bitmesi gereken bu evliliğe nokta koyamadım yıllarca…umarım bundan sonra herkes kendi yolunda huzuru ve mutluluğu bulur.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin