Koç burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ  yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli. Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:

 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
 
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olur.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Koç Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Koç burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayında gündeminizdeki birinci konu, geleceğinizi inşa etmek için sağlam temeller atma isteğiniz. Bunu yapmak için aradığınız yollar şunlar oldu:
 1. gelirinizi artırmak istediniz
 2. geleceğe güvenle bakabileceğiniz bir işiniz olsun istediniz
 3. gayrimenkul satın almak/satmak istediniz
 4. kendinizi değerli ve güçlü hissetmek istediniz.
 
Bu konulara çözüm arayışınız, şu konularda yankı buldu/bulacak:
 1. kredi çekmek için bankalara başvurdunuz.
 2. borç almak için tanıdıklarınızı aradınız.
 3. hedeflerinize ulaşmak için yardım alabileceğiniz insanları bulmaya çalıştınız.
 4. sizi engelleyen insanlar varsa, onların icabına baktınız.
 5. öz-güveniniz arttı, hayatınızın sorumluluğunu güçlü bir şekilde üstlendiniz.
 
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım “çözüm aradığınız konulardan birinde” bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
]]>