Yükselen KoçKoç Burcu Ay Tutulması: Ekim 2014

Ekim 8, 2014by Zafer Ceyhun11

ay tutulması koç burcunda olacak. Ay tutulmasının olduğu burç, diğer burçlara göre “daha çok” etkilenir diyemesek de, “daha derinden” etkilenir diyebiliriz. Bu tutulmadan hepimiz etkileniyoruz elbette ama sadece koç burcu, tutulmanın enerjisini egosunda/benliğinde ve hayatının temel dinamiklerinde hissedecek. Ayrıca, 8 Ekim ay tutulması, çok önemli pek çok enerjinin bir arada olduğu ve hayatımızı/iç dünyamızı kökten değiştirecek, bizi dönüştürecek etkiye sahip… Esasen, her ay tutulması bir dolunaydır ancak tutulma, dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Koç burcu, 13 Ekime kadar etkisini hissettirecek olan ay tutulmasını, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal yükselişin devamı niteliğinde yaşayacak. Hatırlatayım: Nisan ayındaki ay tutulmasında, gündeminizde eşinizle/sevgilinizle ilişkiniz vardı, bir karar vermeniz ve tercih yapmanız gerekmişti. Sevgilisi/eşi olmayan koç burcu ise, aşka yaklaşımında değişim yaşadı. Nisan ayından bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler şimdi sizi yeni bir dönemece götürecek ve böylece, 2 yıldır süren terazi/koç ay tutulmaları sona erecek.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Koç burcu, 8 Ekim ay tutulmasında, kendini normale göre daha hassas ve kırılgan hissedecek ve bu nedenle kendini gösterme/ispat etme ihtiyacı hissedecek. Diğer taraftan, beğenilmek, takdir edilmek ve sevilmek isteyecek. Koç burcu için, yılın en önemli 2 dolunayından birinde, gökyüzü güçlü enerjilerin bir araya geldiği bir festival havasında…Nihayetinde, 13 Ekimde, ay tutulmasının enerjisini zirve taşımasıyla birlikte, bir dönem son bulacak ve yeni bir dönemin kapıları aralanacak. Koç burcu için konu aralığı çok geniş, her şey olabilir ama her ne olursa, koç burcunun hayatının geri kalanını etkileyen önemli bir konu olacağı kesin..tahmin ediyorum ki sizler ne olduğunu biliyorsunuz çünkü ay tutulması/dolunay süregelen bir gündemle alakalıdır, bu nedenle zaten birkaç aydır gündeminizde olan bir meselede bir sonuca varacaksınız. Hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız çünkü ay tutulmaları, güneş tutulmalarının aksine, çoğunlukla iç dünyamızda olur. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
 1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
 2. Güneş-Pluto karesi
 3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ KOÇ BURCUNA ETKİSİ

Koç burcu, Ekim ayında ilişki odaklı: beğenilmek, sevilmek istiyor ve hiç olmadığı kadar destek arıyor. Bulamadığı zaman ne mi oluyor? Kızıyor!! Koç burcu, eşine/sevgilisine karşı kızgınsa eğer, sebebi kendinde arasın çünkü bu ay kendisi hassas… Ay tutulması, bu duruma yeni bir perspektif getirecek: eşinden/sevgilisinden veya en yakınlarından destek arayan ve bulamayan/bulamadığına inanan koç burcu, keskin/sert kararlar vermeye meyilli olacak. Zaten koç burcunun doğasında sonunu çok düşünmeden adım atma eğilimi vardır, ay tutulmasında bu durum tavan yapabilir. Koç burcu, Ekim ayında sevdiklerinin kendisini çok kırdığını düşünmesin, aslında kendisi kırılganlaştı. Aklınızda olmalı çünkü en kırılgan olanlar en sert tepkiler vermek ister, bu da sonuçta yine size zarar verebilir. Tabi bu ihtimal, sadece sorunlu bir geçmişin ürünü olabilir, mutlu bir hayatı olan koç burcu ise tersine çok sevildiğini hissedecek…Dediğim gibi, iyi çok iyi, kötü ise daha kötü olmaya yatkın olacak. Koç burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
 1. ilişkinizde önemli bir dönemeç yaklaştı, seçim yapacaksınız
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizin tadı-tuzu (olumlu/olumsuz) değişecek
 3. evleneceksiniz ya da bir ilişkiye başlayacaksınız
 4. iş yerinde süregelen bir mesele sonuçlanacak
 5. işinizi/mevkinizi değiştirmek isteyeceksiniz
 6. görüntünüzde bir değişim yapmaya karar vereceksiniz
 7. toplumdaki imajınız bir sebepten değişecek
 8. huzursuz olacaksınız, görünürde bir sebep yoksa, birini suçlu ilan edeceksiniz
 9. bir konu, hayatınızda belirgin bir değişim yaratacak şekilde sonuçlanacak
Koç burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>

11 comments

 • kızılgezegen

  Ekim 8, 2014 at 9:01 pm

  Hepsi çok önemli şeyler, hepsinin olumlu gelişmesi şart 😛 😀 Süregelen ve değişmesini beklediğim her şey burda. Mutlu olcağım şekilde sonuçlanır inşallah : )) Teşekkürler.

  • burcunagorecom

   Ekim 8, 2014 at 9:11 pm

   İnşallah, gönlünüze göre olsun 🙂

 • çiğdem

  Ekim 12, 2014 at 6:55 pm

  Merhaba,
  Benim doğum tarihim 31 x 19xx sabah 8:00-8:30 arasıymış.. farklı kaynaklarda yükselenim birinde koç iken diğer kaynakta boğa görünüyor… diğer taraftan ay burcumun terazi olduğunu öğrendim… doğrumudur?
  Ayrıca sizinle tanışmak güzel…. takipçilerinizin merakını giderdiğiniz ve bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler..
  Kolaylıklar dilerim…

  • burcunagorecom

   Ekim 12, 2014 at 8:08 pm

   ben de ilginize tşk ederim 🙂 yükseleniniz için doğum yerinizi de söyler misiniz?

 • nuray

  Ekim 13, 2014 at 6:44 am

  29.xx.77 salı sabahi 07:30 da ist doğumluyum
  Burc koç
  Yükselen boğa
  Alcalan yengeç
  Zıt burc terazi
  Ben hangini okuyacak ve degerlendirecegim

  • burcunagorecom

   Ekim 13, 2014 at 7:47 am

   Nuray hanım öncelikle ilginiz ve güveniniz için çok tşk ederim, sizlerden gelen sorular beni mutlu ediyor 🙂
   sorunuzun cevabı şu:
   – her zaman en temeli burçtur, astroloji güneş sisteminin bizdeki etkisi olduğu için, astrolojik etkilerin merkezinde Güneş vardır, yani burcunuz.
   – ayrıca, yeni ay, dolunayda ve gezegenler arası karşıtlıklarda “karşıt burcunuzu” okumanızı öneriyorum.
   – yükselen burcunuz boğa ise, alçalan burcunuz da akreptir, akrebi okumanıza gerek yok ancak boğaya her zaman göz atmanızı öneririm, özellikle astrolojik etkinin kaynağında aslan, boğa, kova ve akrep burcu varsa…örneğin, kova burcu yeni ayı, aslan burcunda güneş tutulması, Satürn’ün akrep burcuna geçişi, Jüpiter’in aslan burcuna geçişi gibi..
   sevgilerimle 🙂

 • çiğdem

  Ekim 13, 2014 at 7:34 am

  İstanbul …

  • burcunagorecom

   Ekim 13, 2014 at 7:56 am

   Çiğdem hanım, evet ay burcunuz terazi..birkaç bilgi daha vereyim: merkür balık, venüs boğa, mars ise aslan..yükselen burcunuz boğa.
   bir önerim olsun: koç/terazi ve boğa/akrep/aslan/kova burcunda olan astrolojik etkiler sizi yakından ilgilendiriyor. her zaman dikkatle okumanızı öneririm.
   örneğin, Satürn’ün akrep burcunda olması, öncelikle venüs burcunuz boğa olduğu için, venüs’e karşıtlık yaparak eşinize/sevgilinize ve genel olarak insan ilişkilerine bakışınızı çok etkiler. Bu nedenle, özellikle 2014 yılında ve hatta son zamanlarda artarak bunu hissetmeye başlamışsınızdır.
   Koç/Terazi burcundaki gelişmeler ise, hayattan beklentilerinizi ve bazen hayatınızın yönünü etkileyecektir.
   Sevgiler 🙂

 • çiğdem

  Ekim 13, 2014 at 9:29 am

  Önerileriniz ve ilginiz için çok çok teşekkürler.. 🙂

 • Nurdan

  Ekim 14, 2014 at 2:16 pm

  Koç burcum yükselenim ikizler

 • kızılgezegen

  Ekim 15, 2014 at 8:57 pm

  Ay tutulması beni teğet geçti diyordum. Galiba yanıldım. Gezegenlerin etkisine inandığımı varsayarsam ya önce ya da sonra bana ulaşıyor.
  Canı bogrune kadar sıkılmış bir koc.

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin