Koç Burcu Aralık 2016 Yorumu: Yeni Dönem Başlıyor

Yazar 

Koç burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Önümüzdeki 1 yılı şekillendirecek belli başlı konular olacak kıymetli dostlar. Bu konulardan birisi, bu ay yaşacağımız olaylarla birlikte başlıyor.

Bu nedenle, Aralık ayında hayatınızın hareket kazanacağını söyleyebiliriz. Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Koç Burcu Aralık 2016 Yorumu

29 Kasım’da bir Yeniay gerçekleşti, etkileri Aralık ayının ilk haftasında devam edecek. Diğer yandan, Aralık ayının en önemli astroloji olayını 10 Aralıkta yaşayacağız: Güneş-Satürn kavuşumu!

Peki koç burcu için hangi konularda gündem oluşacak:

 1. yeni bir dil öğrenmeye başlarsınız
 2. şehir/ülke değiştirmeye karar verirsiniz, bu yönde girişimlerde bulunursunuz
 3. üniversite eğitimine yönelik karar alırsınız: tamam mı devam mı?
 4. master/doktoraya devam etmek ile işe girmek arasında iseniz bir tercih yaparsınız
 5. dış ticaret eğitimine veya ticarete başlarsınız
 6. yurt dışında iş görüşmeleri yaparsınız
 7. mevcut işinizde yabancı bir ülkeye atanabilirsiniz

Diyebiliriz ki 29 Kasım – 17 Aralık arasında yaşayacağınız olaylar, alacağınız kararlar, oluşacak gündem önümüzdeki 1 yıl boyunca farklı boyutlar da kazanarak devam edecek. Bu nedenle Aralık önemli!

Güneş-Satürn kavuşumu, yay burcunda gerçekleşen son kavuşum olacak. 2018 yılına kadar bu saydığım konulardaki girişimlerinizi yaptınız yaptınız, aksi halde bir daha ilgilenmek istemeyebilirsiniz.

Bu arada, bu gündem maddeleri hem kişisel gelişimle hem de uzak/farklı yaşam tarzlarına yönelik ilgiyle ilişkilidir. Satürn enerjisini bu alanda yaşadığınız için, kendimizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Hayatınız sıkıcı gelmeye başlar; iş hayatınız ve arkadaşlarınız tat vermeyebilir.

Hatta işiniz gereği küçük bir şehre/kasabaya hapsolabilirsiniz ya da kocaman bir yerde herkesten ve her şeyden sıkılırsınız. Hayatınıza bir tat, yeni bir heyecan ve anlam eklemek isterseniz. Mümkün değilse de huzursuz bir enerji sarar her yanınızı.

Belki de hayatınız hep aynıydı ama bu dönemde hisler ve beklentiler kendiliğinden değişir!

Kısacası 29 Kasım – 17 Aralık aralığında başlayacak olan gündem, Satürn kaynaklıdır ve 2017 yılın önemli gündem maddelerinden biri olacaktır.

Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli.

Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart!

Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir!

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz.

Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım:

Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz!

Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz.

Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️

Harika! Devam edelim öyleyse 👍

Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs!

Eğer ki sağlık, eğitim, hukuk, spor, danışmanlık vb. alanlarda profesyonel hizmetler almanız gerekiyorsa, Aralık ayı son derece ideal olacak, özellikle ilk 15 günü!

Diğer yandan, yeni bir sosyal çevreye dahil olmak için de harika bir enerji var! Belki de şehir/ülke değiştirdiğiniz içindir! Eğitim için mi yoksa iş mi? Hadi hayırlı olsun 😊

Bu kadar da değil. Eğer ki enerjisini beğendiğiniz biriyle tanışırsanız, bir şekilde ilişkiyi derinleştirmeye çalışın çünkü zamanın ruhu lehte! Doğru insan doğru zaman olmalı! ❤️

14 Aralık Dolunay: Koç Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir.

Biliyorsunuz, her Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur.

Koç burcuna özel gündem maddeleri şunlar:

 1. bir iş görüşmesi yapabilirsiniz
 2. konuşulması gereken biri/bir konu varsa bir araya gelip konuşursunuz
 3. bir süredir tanışmak istediğiniz kişiyle tanışırsınız
 4. bir süredir uğraştığınız tez/sunum/kitap çalışması sona erer
 5. sınava girersiniz, sonuç belli olur
 6. ehliyet, online eğitim vb kursa başlarsınız/biter

Dolunay’ın enerjisi olumlu kıymetli okurlarım, sonuçlarından memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. 🍀

29 Aralık Yeniay: Koç Burcuna Etkisi

Yeniay Merkür gerilemesinin tam ortasına denk geliyor, hem de tam yeni yıla girmek üzereyken. Aralık ayının heyecanını üzerinizden atamadan ay sonunda farklı bir enerjinin etkisine gireceksiniz:

 1. kariyerinizde önemli bir gelişme olacak
 2. iş değiştirmek, işe girmek mümkündür
 3. statünüzü değiştirecek bir atılım yapabilirsiniz, daha tanınır/saygın hale gelmek için..
 4. evlenmek veya anne/baba olmak nedeniyle yeni bir unvan edineceksiniz

Buraya kadar ok fakat şöyle bir durum var:

Merkür gerilemesinin enerjisi devam ederken gerçekleşen Yeniay sırasında alınan kararlara ve haberlere ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor.

Size düşen bir şey varsa eğer, Ocak ortasına ertelemenizi öneriyorum. Böylece Ocakta ikinci bir değerlendirme yapma fırsatı bulursunuz, bunun gerekli olduğunu düşünüyorum.

Elbette önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok ama son dakikada fikir değiştirmeyin, eski karara sadık kalın!

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Koç Burcu Aralık 2016 yorumunu, koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

54 Yorum

 1. Nurten

  01/12/2016

  Ben ne zaman aşık olcammmm yaaa aşk istiyorum aşkkkkk

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   Nurten hanım siz tam Uranüs olmuşsunuz, ne güzel bir enerji bu Uranüs cidden 🙂
   yükselen burcunuzu biliyor musunuz?

   • Nurten

    02/12/2016

    Dogum saatimi bilmiyorum da 04.04.1990 doğumluyum

   • Merve

    30/12/2016

    Ben de varım! Sevdiğim biri yok Hem sevmek hem de sevildiğim bir insanla mutlu bir hayat istiyorum. 13.04.1994 doğumluyum. Yükselen burcumda Yay! Cevap yazarsanız sevinirim

 2. Nilgün

  01/12/2016

  Ilk okumanin ayrıcalığı. ..
  Ceybun bey uzun bir aradan sonra merhaba demek istedim.bir koc yukselen aslan olarak yıllardır 2ileri bir geri gidiyorum.ne yapalim sağlık olsun da ustesinden geliriz inşallah. Arastirma sonucu dolunayda dogdumu öğrendim. Bunun dolunay zama larinda ozel bir etkisi var mı .zevgi ve savlikla….

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   Dolunayda genelge gergin enerji olur Nilgün hanım, siz ise o enerjiye doğuştan aşina olduğunuz için sizi kolayca etkisine alamaz, bağışıklık gibi bir şey 🙂
   fakat Dolunayda doğanlar kolay kolay bir işe girişemezler, hep bir isteksizlik haliyle mücadele etmeleri gerekir. buna dikkat!
   sevgiler ZC

 3. Emre

  01/12/2016

  Iyi aksamlar Almanyadan Zafer bey
  Tekrar ben 😉
  Dünde size bahsettiğim gibi şuan aktuell gündemimde işimle ilgili 20 senedir çaliştiğim işime tamammi devammi sorusu var …
  Toplam 150 kisi cikarilacagini biliyorum ama aralarinda bende varmiyim ?? Bilmiyorum
  Ve özel hayatimda bitme aşamasinda olan bir ilişki ..
  Aslinda beynimde bitirdiğim bir olayi kalbimdede sonlandirmam gerektiğini söylüyor mantiğim ..
  Sadece herhangi bir onay yada dogru zamani bekliorum galiba..
  Iki sene önce başlayan ve hayatimin altini üstüne getiren bu turbulansi en sarsici boyutta geçen yolculuğumda beni hiç yalniz birakmayan “Burcuna Göre”yi çok seviyorum 🙂
  Iyi aksamlar diliyorum

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   ben de sizi çok seviyorum 🙂 🙂
   diğer yandan zor zamanlar, önemli kararlar cidden Emre hanım!
   ne diyelim, hayat uzun ince bir yol ama birçok yol ayrımı var, hangi yoldan gideceğimizi seçtikçe başkalaşıyor her şey. buna hayat diyoruz galiba, yoksa hep aynı insanlarla aynı şeyi yaşasak anlamsız olurdu. ne dersiniz?
   sevgiler ZC

 4. Melihcan

  01/12/2016

  Zafer bey Kova Aralık ı bekliyoruz 🙂

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   yayınladım Melih bey, sağ olun ilginiz için 🙂
   sevgilerle ZC

 5. Deniz

  01/12/2016

  Harika bir yorum…Fakat benim durumum da çok farklı değil, aynı şekilde iki ileri bir geri…artık rahatlamak istiyorum… sabırsızlıkla bazı gelişmeler olabileceğini bekliyorum..
  Çok teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   yolunuz açık olsun 🙂 ben de teşekkür ediyorum.

 6. Deniz

  01/12/2016

  Harika bir yorum…Fakat benim durumum da çok farklı değil, aynı şekilde iki ileri bir geri…artık rahatlamak istiyorum… sabırsızlıkla bazı gelişmeler olabileceğini bekliyorum..
  Çok teşekkürler

 7. Deniz

  01/12/2016

  Aşk ne olacak?Yorum yapabilir misiniz?Şimdiden teşekkürler

 8. Çiğdem

  01/12/2016

  İşyerinde pozisyonumu görev yerimi değiştirmeyi planlıyorum bu doğru bir zaman mı ? Bu değişiklik için ısrarlı olmalı mıyım yoksa olduğum yerde değişmeden kalmalı mıyım? Birde 29 kasım Yen’i ay ile ilişkim bitti gözüküyor bu ilişki geride mı kalmalı ?

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   Çiğdem hanım merhaba, kişisel tercihlerinize müdahale edecek gibi hissederim eğer bir yorum yaparsam çünkü sizinki artık seçim yapmaya kalmış. bence büyük bir ayrıcalık!
   talihsiz olan, seçim şansı olmaması gibi gelir bana hep.
   sevgiler ZC

   • Çiğdem

    02/12/2016

    Seçimi doğru yapamamaktan korkuyorum. İş değişikliği için ısrar etmeli miyim yoksa pozisyonumda kalmak daha mı hayırlı bunu bilemiyorum ya da bu ay bu işler için uygun mu?

 9. Merve

  01/12/2016

  Oglak? :'(

 10. ayla sener

  01/12/2016

  işte Zafer Ceyhun işte burcuna gore Sūpersiniz….

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   🙂 🙂 🙂 🙂
   sağ olun Ayla hanım, bu enerji dolu yorumunuzu görünce neden bir gün astroloji yazmaya başladığımı hatırladım.
   her zaman aramızda olun.
   sevgilerimle ZC

 11. Aygül

  01/12/2016

  Bana yardım et! Bize! Yarın mail aticam! Lütfen!

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   çok gizemli olmuş Aygül hanım!

 12. Aylin

  01/12/2016

  oğlaklar ağaç oldu zafer bey

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   çok özür diliyorum cidden, yayınladım.
   Ocakta ilk olacak oğlak biliyorsunuz her Aralıkta sonuncu oluyor.
   ilginiz ve sabrınız için çoook tşk ediyorum.
   ZC

 13. Şenay

  01/12/2016

  Merhaba Zafer Bey, gerçekten harikasınız genel yorumlariniz ve içinde geleceğe yönelik bilgi vermeniz yolumuzu aydınlatiyor. Benim gündemim ev alım satımı, miras ve ilişkide karar tanışma aşaması. 2015 yılı venus gerilemesinde sorun yaşadığım için açıkça 2017 Venüs gerilemesini çok merak ettim. Ama simdi şansliyim siz varsınız.02.04.1977 Muğla 20:30 rica etsem küçük bir yorum alabilirmiyim venus gerilemesi hakkında şimdiden çok tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   Şenay hanım merhaba, ilginiz için teşekkür ediyorum.
   boğa burcunun Aralık yorumunu okur musunuz, yeniay ve dolunay kısmı sizi ilgilendiriyor, geri kalan kısımları da kısmen ilgilendiriyor..
   Venüs gerilemesi tam güneş burcunuzun üzerinde başlayacak. Doğum saatiniz doğru ise, Şubat-Mayıs arası sizin için önemli zamanlar olacak gibi görünüyor.
   sevgiler ZC

 14. Mine

  01/12/2016

  İş kurma çalışmalarına başlamak için mikimmil zamanlar 🙂 mı

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   yükseleninizi biliyor musunuz Mine hanım? belki de mikimmil değildir, emin olamadım. 🙂

   • Mine

    14/12/2016

    yirmi iç Mirt 1979 gece 10.30 11.30 arası yay diye biliyorum. Mikimmil olsun artık yaaa sen bi el atsan 🙂 valla

 15. Derya

  02/12/2016

  Merhaba Zafer Bey, öncelikle harikasınız. Eylül-ekim yorumlarında yer verdiğiniz gönül meseleleri kasım-aralık aylarında yok. Koçlar tek tabanca takılmaya devam mı edecek, nolcak bu işler

 16. Esma handan

  02/12/2016

  Merhaba zafer bey yükselenim Aslan ama talihsizliktir hiç yakamı bırakmıyor. Arkadaşım doğum haritanın çok sıkıntılı olduğunu söyledi. Ne zaman hayatımda güzel değişikler olacak artık:(

 17. Nilay

  02/12/2016

  Sitenizi yeni keşfettim! YorumlArınız okadar akıcı yalın anlaşılır ve tutarlı ki çok teşekkürler öncelikle emeğinize! Ben yükselen ikizler koç burcuyum 10. Evim kovada 4.evim aslanda akademide kendime yer bulmak istiyorum ama bu dönem biraz ümitsizliğe kapıldım güzel gelişmeler olacak mı? Ve aşk… yükseleni akrep bir oğlak etkeği çok mu imkansız? Bu akrep erkekleri neden hep çevremde?! Yoksa onlar herkesin mi çevresinde:))) size kocaman srvgiler gönderiyorum!

 18. ayla

  02/12/2016

  Zafer bey aslinda cok olumsuz seyler yasamama ragmen sizi okuyunca boyle enerjik oluyorum yazilarinizi dort gozle bekliyorum herzaman sizinleyim inanin sizde bizimle olun herzaman

 19. Zeynep

  02/12/2016

  17.04.1975 doğum saati 02.00 beklediğim haberi alacakmiyim

 20. Ceren

  02/12/2016

  Merhabalar benim yükselen burcum ikizler. Iliski konularinda belirsiz bi dönemden geçiyorum.Fikirlerinize ihtiyacım var:(

 21. Ceren

  02/12/2016

  Ceyhun bey merhabalar, yükselenim kova. Bir şey değiştirir mi bu yorumlar hakkinda

 22. Şenay

  02/12/2016

  Merhaba Zafer Bey, cevap verdiğiniz icin çok çok tesekkur ederim inanin çok mutlu ettiniz. Allah da sizi mutlu etsin insallah. Doğum saatim kesin değil annem yatsı namazı zamanında doğduğumu söylüyor iyi ki size rast geldim. Emeğinize sağlık Hoşçakalın…

 23. Zeynep

  03/12/2016

  Selam Zafer bey yorumlarınız enerjiniz harika ,Benim hayat yolunda bir ışık gibisiniz Allah sizinde herşeyi gönlünüze göre versin 17.04.1975 d,tarihim d,saatim 02.00,Bu ay benimle ilgili beklediğim haber geliyormu? Şimdiden çok tşkler

 24. ceren

  03/12/2016

  Zafer bey çok teşekkürler emeğinize sağlık bi konuda mail atıyorum cevap verirseniz çok mutlu olurum.

 25. berrak

  04/12/2016

  bayıldımm yorumlarınıza ve birşey de merak ettm☺️☺️ burcum koç, yükselenim de koç yıllardır olmadığı gibi acaba bu sene de mi aşk yok cok tsekkürederim

 26. Çiğdem

  04/12/2016

  Sitenizi ilk kez ziyaret ediyorum ve şunu diyebilirim, bayıldım öncelikle emeğinize sağlık. Burcu da yükseleni de Koç olan biri olarak aşk ne alemde, yok mu ufukta güzel, mutlu, romantik günler? teşekkürler

 27. samet

  04/12/2016

  ben ne zaman işe başlıcam hiç olumlu geri dönüş yok yoruldum… burcu koç yüksekenim başak yardım please…

 28. Didem

  04/12/2016

  Artık koçlara aşk gelsin.. Koç yükselen Başak’ım ay burcum da koç.. bi dikiş tutmadı gitti..! 🙂

 29. Sevda koçak erdoğan

  05/12/2016

  Slm ceyhun bey dört beş aydır takipcinizim çok çok teşekkür ederim yorumlarınız mükemmel hayatıma yön verdiniz ( engelli 17 yaşında oğlum )…ama bu yaşa geldim hala yükselen burcumu bilmiyorum bilgi verirseniz çok mutlu olurum selamlar saygılar kolaylıklar dilerim … 26/ 03 / 1977 — 23: 45 de fransa / montbeliard doğdum tekrar çok teşkr edrim

 30. Zuhal

  09/12/2016

  Zafer bey merhaba 25.03.1977 doğum saati 07:45 2017 yılı benim için nasıl geçicek özet bi yorum yaparmısınız rica etsem şimdiden tsk ederim.

 31. Nuray

  10/12/2016

  Merhaba Paulo Coelho aldatmak adlı kitabında satürn etkisinden bahsediyordu. Onu araştırırken tesadüfen sitenize girdim ve harika yazılarınızı okudum. Koç burcu aralık yazınızdaki her satır beni anlatıyor sanki. 12.04.1993 doğumluyum akşam ezanı ile 17.00 civarı doğmuşum doğum haritamı çok merak ediyorum ☺️☺️

 32. Derya

  12/12/2016

  Merhaba. 13 Nisan 1981 gece 02:30 Ankara da dogmusum. 2-3 aydir hayatim tepe taklak oldu. Önemli bir karar almam lazim(ama kafamda karisik)dogru bir zaman midir bunun icin merak ediyorum. Cok tesekkur ediyorum.

 33. Seval yiğit

  15/12/2016

  Zafer bey,merhabalar.Ben yukselenimi doğum saatim bilinmediginden bilmiyorum ve cok merak ediyorum.Öğrenmek icin neler yapabilirim.

 34. Oya

  16/12/2016

  Merhabalar kızım zeynep 09.07.2007 11.30 da doğdu.Sizden önemli konular için genel bir değerlendirme alabilir miyim şimdiden çoooook teşekkürler 🙂

 35. Gizem

  18/12/2016

  Bende bi koç yükselen aslan olarak ilişkimde çok zorluklar yaşıyorum.. Asla düzelmiyor 🙁
  Ayrıca saat 1 nisan 1994 saat 15.30 doğumluyum yükselenim aslan değilmi? Çünkü yaz saati olduğu için aslan eğer yoksa başak diye yorumlanıyor.
  Teşekkürlerr

 36. Aydan

  19/12/2016

  İyi geceler Ceyhun bey.Size nasıl ulaşabilirim.

 37. Aydan

  19/12/2016

  İyi geceler Ceyhun bey.Size nasıl ulaşabilirim.

 38. Cigdem

  22/12/2016

  24 martta dogmusum annrm oyle diyor tsbi ne ksdar dogru bilemem
  Ama merakim 2017 yilinda neler olucak
  Evliyim iki cocuk annediyim cevaplarsaniz eger simdiden tesekkurler…

 39. Pingback: Koç Burcu 2017 Yorumu

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *