Koç Burcu Ağustos 2016 Yorumu: Hayata Yeni Sınırlar Belirlemek

Yazar 

Koç burcu Ağustos 2016 yorumunuz, Ağustos ayı astroloji gündemi ile 2016 yılının kalanı hakkında bilgiler içeriyor.

Değerli dostlar, hepimize geçmiş olsun! Astroloji penceresinden bakınca görünen gerçek diyor ki, 2016 yılında baskı oluşturan temel gündem Ağustosla birlikte sona eriyor.

Bugün itibarı ile bitti diyebilir miyiz?

Hayır, Ağustos’un ilk haftası ve son haftası da önemli olacak fakat yüzdük yüzdük, hem de iyi yüzdük, sonunda kıyıya vardık. Bu noktada bazı öneri ve uyarılarım olacak.

Biliyorsunuz; 2016 yılını <bir geçiş yılı> olarak tanımlamış ve herkesin hayatında ciddi değişimler olacağını, 2017 yılına girdiğimizde hayatımızda “yeni/farklı bir boyut” olacağını ifade etmiştik.

Dediğimiz gibi de oldu zaten! Ülkemiz de tarihi bir geçiş sürecinde bulunuyor. Sonunda ışık olmasını arzu ettiğimiz bir tünelin içindeyiz millet olarak..

Zamanın ruhunu anlamak, gezegen etkileri bakımından hangi aşamada olduğumuzu özetleyelim:

Aralık 2014’te ayak seslerini duymaya başladığımız Satürn etkisi (yay burcunda), Mars’ın da yay burcuna gelip eş zamanlı olarak gerilemelerin başlaması ile 2016 yılında zirve yaptı.

Bu etkinin sonucu olarak yaşanmaya başlayan olaylar ve oluşan yeni şartlar 2016 yılının baskın gündemini oluşturdu.

Şöyle bir geriye dönüp bakacak olursanız, sizdeki gündem ne oldu?

Mars/Satürn kaynaklı gündemize ilişkin olasılıkları yıl boyu konuştuk fakat aramıza yeni katılan okurlarım için tekrar etmekte fayda var.

Bu etkinin soyut ve somut yönleri var. Soyutlar şunlar:

 1. hayatın sınırlarının daralması, sıkılma hali
 2. yeni bir yol arayışı, bir anlam bulma çabası
 3. inançlarınızı sarsacak gelişmelere maruz kalma durumu
 4. din algınızı ve hayat görüşünüzü sorgulatan olaylar
 5. sesinizi uzaklara/geniş kitlere duyurma, etki alanınızı genişletme ihtiyacı
 6. insanlara yol gösterebilme, bilginizle onları doğru yöne sevk etme isteği

Somut olanlar ise şunlar:

 1. yurt dışı bağlantılı istekler ve gelişmeler
 2. dış ticaretle ilişkili atılımlar/sorunlar
 3. dil öğrenme, üniversite eğitimi
 4. eğitim/tatil amaçlı seyahatler
 5. yazarlık, yayıncılık, öğretmenlik kapsamında atılımlar

Soyuttaki birinci maddeye örnek, küçük bir kasabada veya durağan bir şehirde yaşayıp gerçekte bu hayatta ne isteğinizi sorgulama sürecine girmek olabilir mesela.

Veya yaşadığınız bir gelişme, inanç sisteminizi sarsıp geçmiş olabilir. Bir ölüm, hayal kırıklığı, sağlık sorunu veya umulmadık birinin yarattığı duygusal sarsıntı..

Üniversitede iseniz şartlar tam da beklediğiniz gibi olmayabilir, tercihiniz içinize sinmemiş olabilir, zorlanıyor olabilirsiniz.

Veya, bir aşamada dil öğrenme isteği doğdu fakat eğitime başlayınca beklediğiniz kadar kolay olmayabileceğini hissettiniz, gibi..

Yazmaya/yayınlamaya başlayanlar da olmuştur mutlaka, felsefi sorgulama sürecinde iç sesini başkalarına ulaştırmak için..

Her koşulda, Mars/Satürn kaynaklı gündeminiz; iyimser olmak/kalmak, geleceğin güzel olacağına inanmak ve anlamlı bir yolda ilerliyor olduğunuzu hissetmekle ilgiliydi. Fakat işin ilginç yanı, bunu başarmak da hiç ama hiç kolay olmadı.

Hatta tersi yönde gelişmelere maruz kalanlarınız olmuştur mutlaka..

Ben nereye varmak istiyorum ve bunu neden istiyorum? Ulaşabilir miyim? Cevap vermeniz gerekiyor olabilir!

Diyorum ki; gündeminizin zor olan kısmı sona erdi, artık düzeltme ve neticelendirme aşaması başladı.

Güzel günler çok daha yakın. Belirsizlik azalacak, yolumuzu tayin etmek kolaylaşacak.  Peki bunları neye dayanarak?

Hadi başlayalım 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek.

Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım.

2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi.

Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı.

Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek.

Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda.

Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli.

Bir uyarı yapayım!

Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir.

Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var:

Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu.

Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor.

Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz.

Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi.

Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı!

Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵

1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫

Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor.

Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka!

Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar.

Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Koç burcu Ağustos 2016 Yorumu

Koç burcu için Ağustos güzel bir enerji taşır kıymetli okurlarım, öncelikle bunu söylemeden geçmeyelim. Mutluluk isteği, neşe ve zevkle yaşanılan günler…Oh mis. 😊

Her burcun yorumunda aynı şeyleri söyleyemiyor olsam da, size daha bir rahat diyebilirim ki, Ağustos size iyi gelecek.

Tek bir uyarım var:

Ağustosun ilk haftasında oluşan Satürn etkisiyle (Mars/Satürn kaynaklı gündeminize ilişkin) bir heyecan dalgası oluşabilir. O aşamada kendinizi tartın lütfen ve olumsuz motivasyonla, sırf bir şeylerden kaçmak için veya “sıkıldığınız için” yorganları yakmayın!

Sonuçta Satürn’den bahsediyoruz, baskı onun işi! Baskıdan kurtulmak için “kaçış odaklı” kararlar almaya da sevk edebilir.

Ağustosun ilk haftasında olumlu bir motivasyonla adım attığınızdan emin olun, kurtulmak için değil “güzel olsun” diye yapın her ne yapacaksınız.

Baktınız hisler olumsuz, zamana bırakın! Zaten ay sonunda benzer bir enerji var (Mars-Satürn kavuşumu). O günlerde farklı bir motivasyon olacak.

Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşen Yeniay takip eden 1 hafta boyunca etkin olacak, 6-8 Ağustos aralığında enerjisi zirve yapacak.

Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır.

Koç burcu olası gündemi şöyle:

 1. keyifli bir tatilin başlaması
 2. eğlenme/dinlenme amaçlı adımlar
 3. spor/dans vb bir alanda bir girişim
 4. çocuk sahibi olma yönünde karar
 5. bir aşkın başlaması, aşık olmak

Unutmadan ekleyeyim:

Aynı günlerde Satürn enerjisi de etkin olacağı için yukarıda yaptığım uyarı aklınızda olsun! Ağustosun en şanslı burcu sizsiniz, iyi değerlendirin. Mümkünse bol bol eğlenin.

18 Ağustos Dolunay Etkileri

18 Ağustosta gerçekleşecek Dolunayın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır.

Biliyorsunuz, her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi/sonuçlanması veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanıyor.

Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?

 1. bir konuda profesyonel hizmet almanız gerekebilir (sağlık, avukatlık gibi)
 2. şehir/ülke değiştirme gündeminiz varsa netleşme ihtimali yüksek
 3. bir dernek/gruba üyeyseniz (spor kulübü gibi) oluşan gündem netleşebilir
 4. bir gruba dahil olma/çıkma kararı mümkündür

Koç burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪

Bu yazıyı koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

18 Yorum

 1. esra

  30/07/2016

  Yıllardır boğa olarak bildiğim yükselenime koç diyorlar…
  06.10.1963 saat 17.50 siz ne dersiniz???

  • Zafer Ceyhun

   30/07/2016

   boğa sabırlı ve sakin olur, koç ise sabredemez ve “hemen olsun” ister..
   siz karar verin Esra hanım.

   • Esra

    31/07/2016

    Sorum basitti ama cevap aldığımı söyleyemeyeceğim

 2. Nurten

  30/07/2016

  Temmuz ayı gerçekten de endişe,belirsizlik ve geleceğe dair kaygılarla geçti.neye niyetlendiysem hep olumsuz sonuçlandı bu da beni beni tedirginlestirdi her konuda. Tüm bu olanlar umutsuzluğa kapilmama neden oldu.temmuz ayı resmen zehir zemberek oldu.agustos ve bundan sonrası iyi olsun artik.04.04.1990 doğumluyum.uzun zamandır kimseyi hayatıma almıyorum.aşık olmak istiyorum.boyle bir ihtimal olabilir mi sizce☺

  • Zafer Ceyhun

   31/07/2016

   Nurten hanım merhaba 🙂
   Evet çok yakında Jüpiter terazi burcuna geçiyor, aşk için çoook doğru bir yıl başlamak üzere…
   en güzelini yaşamanızı dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

   • Nurten

    31/07/2016

    Cok teşekkür ederim ceyhun bey guzel yorumlariniz için

  • Gizem

   01/08/2016

   Ben yorum yazmaya kalksam kelimesi kelimesine aynısını yazardım. (Evet doğum tarihleri aşk olayları da dahil) Kaybettiğim ikizim mi var şüphesi içimi kemirmiyor değil.

 3. Berivan

  30/07/2016

  Ceyhun bey merhaba yükselen burcu Koç olan biriyim tam da yazdığınız gibi en çok güvendiğim ülkemin askeri Türk bayrakları astığım evimi yaktı inandığım güvendiğim değerler alt üst oldu …. Mars Satürn kaynaklı gündemim evimin yakılması idi şimdi tüm çabalarıma rağmen evim güvenlik telinin ardına alındı birilerinin fikrimi almadan yıkmasından korkuyorum nolur Satürn kaynaklı gündemin bitişi böyle kötü bir olay olmasın…. O kadar yoruldum o kadar tükendim ki bir tane daha kötü olayı bünyem kaldırmayacak belirttiğiniz kötü dönemin bitişi şu 9 mart sonrası süreçten daha kötü bir final olur mu öz Burcu’m yay bu arada

 4. Deniz

  30/07/2016

  Umarım bu yılın en güzel ayı olur. Bu sıkıntılı süreç biter.

 5. Emre

  30/07/2016

  Iyi aksamlar Ceyhun bey :)Siz ve yorumlariniz benim hayatimin bir parçasisiniz sizi keşfettiğimden beri ..
  Işinizdeki profösyenelliğinizin büyük hayraniyim !!
  Dediklerinizi harfien takip edip uygulamaya çalişiyorum…
  Biliorsunuz aslinda bir koç için sabretmek ve bazi olaylar karşisinda sakin kalmak hiçde kolay diil 🙂
  Ama bunu bile başardiğima göre anlayin hayatimdaki yerinizin nekadar değerli olduğunu 😉
  Simdi “sabirla” yükselenim akrep i bekliorum…
  Ondan sonra gelsin izin zamani ..
  Ağustos 3.haftasi memleketim izmire gelmek istiorum sizce uygunmudur acaba bu tarihte bi tatil plani 😉
  Kocaman Saygi ve Sevgilerimle
  Almanyadan …

 6. Özlem Çelik

  30/07/2016

  Ceyhun bey, merhaba kızım 8. Ev balık burcunda ve uranüs var. Bu ne anlama geliyor. Açıklarsanız çok sevinirim. Teşekkürler. (30 mart 2004 – 14:40 – Kırklareli )

 7. Sevgi

  30/07/2016

  Ceyhun Bey Ceyhun Bey ne guzel haberler bunlar bu ay da bize guzel olsun size de

 8. seda naz

  31/07/2016

  Ceyhun bey ben 1 ekim 1981 de saat 17.30 gibi dogmusum yani ak§am namazına dogru fakat bazı sitelerde yükselenim balık bazılarında koç. hangi burcun yorumuna bakıcağıma şaşırdm..lütfen yardımcı olun bana

 9. Burcin

  31/07/2016

  Ceyhun beni hatirlayamassin ama bi ara kariyerde buyuk bitislerle seni darlanmistim. 2014 aralikta kopus baslamisti , ask travmasi yaratan kiside ayni donemde hayatima girdi . Agustosta yeni ise basladim , askta ayni donemde birliktelik oldu , birliktelik patladi cok acitti. Su an yeni isimdede bir takim catirdamalar geldi ama bunlari sakinlikle karsilayip savasma karari aldim , diger yandanda yeni teklifler basladi …cok yorgunum ruhen bedenen . Bu donem bitti mi gercekten , isi napmaliyim ? Yukselen yay diye heralde bunca kahir ?! Savas mi diyisun ?

 10. Regaip

  02/08/2016

  Ben bir koç burcuyum. 2013 6aydan beri sürekli beklemek ve sabır etmek durumundayım. Halen de iş hayatında bekliyorum. Yatırımlarda verim alamadım. Özellikle bu yıl sürekli ikamet değiştirme durumunda kaldım. Beklediğim Bir mah.kararı vardı, kazandım. Şimdi iyiye gidiş yoluna girdim gibi Geliyor. Halen beklediğim 2.haber var. Nasıl degerlendiriyorsunuz

 11. Gülay Kahraman

  08/08/2016

  Haklisiniz hayatım kökten değişti aniden eşim kazada öldü 3 çocukla kalakaldim kurslara katıldım yoğun bir tempoya girdim parti yönetimine girdim arkadaş ortamlarım oldu sevgi ve saygı gordugum duygusal bir süreç yaşadım biri tarafından çok sevilip saygı değer görüyorum ancak beraber olmak gibi bir sansimiz olmadığından gorusmeyi bıraktık açıkçası sözde bitti ama kalben nasıl biter bilmiyorum belki zamanla iş konuları muallakta beklemedeyim ikinci. Universiteyi kazandım bu arada KPSSye girecem ekimde büyük kizimla çok problem yaşıyorum bahsettiğim bu gönül macerasindan dolayı kızıp beni terkedip babaannesine taşındı gorusmuyor olaylar olaylar yoruldugumu hissediyorum yukselenimde yay açıkladığımız herşeyi yaşadım yaşıyorum inşallah mutlu olmak ve biraz sakin düzenli bir hayatım oldun hayatımda belirsizliklerin kurtulmak istiyorum

 12. Furkan

  11/08/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Koç burcuyum yükselenim aslanmış yeni öğrendim :D. Ağustos ayında dediklerinizi şimdiye kadar harfiyyen yaşadım. Bundan sonrasını da yaşayacak gibiyim ki tam 22 sine aynı ağustosun başında olduğu gibi önemli bir olayla karşı karşıyayım. Ayrıca uzun süredir karşı cinsle ilgilenmiyordum. Bu ay tekrar bi başlangıç yaptım fakat pek istek yok içimde zira karşımdaki aslan burcunda ve yaşanan güç ve liderlik çatışmalarını tahmin edebiliyorsunuzdur. Bunun için gösterebileceğiniz bir yol var mı? Sabırsız olduğumu biliyorum bu ilişkideki en şanssız yönüm olacak gibi. Lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın .

  Teşekkürler..

 13. Fu

  11/08/2016

  Yazdıklarım yayınlanmıyor :/

YORUMUNUZU ALAYIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir