Yükselen KoçKoç Burcu Ağustos 2015 Yorumu

Temmuz 31, 2015by Zafer Ceyhun16

Koç burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos birçok yönüyle önemli bir ay olacak, bütün göstergeler öyle işaret ediyor. Birincisi, ay boyunca Venüs gerilemesi etkin olacak. Venüs maddi ve finansal konuları temsil ettiği gibi uzlaşmayı, ortak paydada buluşmayı ve ilişkileri/evlililiği de temsil eder. Gerileme sırasında bu alanlarda gelişmeler olmasını bekleyebilirsiniz, ki şimdiden bazı konular zihninizi veya gündeminizi meşgul ediyor olabilir. Diğer yandan, Ağustos 2015 güzel haberler de getiriyor. Mesela Jüpiter burç değiştiriyor, yani hayatınızda yeni bir şanslı alan başlıyor. Diğer güzel haber ise Satürn gerilemesi kaynaklı baskının ve olumsuzlukların sona erecek olması. 2 Ağustos’tan itibaren rahat bir atmosfer başlayacak, bir haftadır en zor kısmını yaşıyoruz. Ağustos yorumunuzda, 2015 Ağustos hakkında önemli konuları açıklayacağım ama öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi başlayalım.

Koç Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının hakim enerjisi kuşkusuz Venüs gerilemesi olacak. Son günlerde ruh halimizde gerçekleşen gözlemlenebilir değişimin nedeni; ilişkilerin, güzelliklerin ve parasal konuların yöneticisi Venüs’ün seyir değiştirmiş olması. Daha şimdiden gündeminiz etkilenmiş  olmalı, eminim ki değişimin farkındasınızdır. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor malesef. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi koç burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, koç burcu nasıl etkilenecek?

Satürn gerilemesi 2 Ağustos’ta sona eriyor ve artık bu önemli gezegen ileri gitmeye başlayacak. bu son hepimiz için son derece iyi bir haber. Peki koç burcu için ne anlama geliyor? Haziran’da başlayan gerileme çerçevesinde, 2013-2014 yılında yaşadığınıza benzer konular yeniden gündeme gelmiş olmalı. Mesela,
 1. gerilimler ve çatışma yeniden arttı
 2. kendinizi tehdit altında hissettiniz, önlem alma ihtiyacı hissettiniz
 3. finansal konular yeniden gündeme geldi, para ihtiyacı doğdu
 4. güç mücadelelerine giriştiniz
 5. yükselme konusunda engeller arttı, işbirliğine ve desteğe ihtiyacınız oldu
 6. stratejik adımlar atmanız gerekti, belki fedakarlıklar yaptınız
 7. değişmeniz gerektiğini, daha güçlü olmanız gerektiğini hissettiniz
 8. ölüm haberleri aldınız, sarsıldınız
 9. özel hayatınızda (eşiniz/sevgilinizle) krizler çıktı, kontrolü ele almaya çalıştınız
Satürn gerilemesi Haziran’dan itibaren bu konulardan en az biriyle meşgul olmanıza neden oldu.  Satürn gerilemesi sırasında çoğu zaman “hemen bir şeyler yapmalıyım” türünden olaylar yaşanır, bazen yetersiz de kalırız. Bu nedenle de baskı hisseder, çözüm ararız ama hemen bulamayabiliriz. Gerileme sona erdiğinde çözüm bulmak kolaylaşır. 2 Ağustosta gerilemenin sona ermesi bu bakımdan önemli bir haber! Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak. Satürn gerilemesinin bitmesiyle birlikte omuzlarınızdaki yük hafifleyecek ve Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak çünkü Satürn yeniden yay burcuna geçiyor. Öte yandan şöyle de bir durum var. Satürn her zaman negatif bir gündem oluşturmaz. Belki de bu saydığım alanlarda (iş ortamı, güç elde etme çabası, değişim isteği) pozitif bir gündeminiz var. İlerlemek istiyorsunuz, daha güçlü olmaya çabalıyorsunuz, güç peşindesiniz. Bu durumda Ağustos ayını iyi kullanın çünkü Satürn’ün Eylül ayının ortasında yay burcuna geçmesiyle birlikte bu isteğiniz azalacaktır. Bu zaman dilimini iyi kullanın. Ancak unutmayın! Yeni atılacak adımlar için Ekim’e kadar sabretmekte fayda var. Önce Venüs sonra Merkür gerilemesi yaşayacağız. Doğru olan eski/mevcut gündemi sürdürmek, yeni bir gündemin peşinde gitmek değil!

31 Temmuz Dolunay

Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları zaten bunu defalarca gördü, yaşadı. 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı gündemin olumsuz sonuçlanması için neden yok. Koç burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. iş arkadaşlarınızdan biriyle aranızdaki mesele sona erecek
 2. sosyal çevrenizde yaşanan gündem netleşecek
 3. bir tanıdığınızdan yardım istediyseniz cevap gelecek
 4. sizden yardım/destek istendiyse, karar vereceksiniz
 5. profesyonel destek almanız gerekiyorsa (doktor/avukat vs) alacaksınız
 6. parçası/üyesi olduğunuz grupla ilgili gündem netleşecek
Dolunay gündeminiz, Venüs gerilemesi nedeniyle finansal konular içeriyor olabilir. Bu noktada önerim, tanıdıklarla borç/alacak ilişkisine girmemeniz yönünde. Doğru zaman değil! Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Ağustos ayındaki Yeniay, doğal olarak aslan burcunda gerçekleşiyor ve her Yeniay gibi bir başlangıcı temsil ediyor. 9 Ağustos’ta Mars da aslan burcunda olacağı için hareketli bir Yeniay gündemi beklemek yerinde olur. Bazı olasılıklar şunlar:
 1. aşk hayatınızda bir gelişme olabilir, yeni bir karar alabilirsiniz
 2. daha neşeli/hareketli bir dönem başlasın isteyebilirsiniz, spora/dansa başlamak gibi
 3. aklınızda fikri hayata geçirme isteği duyabilirsiniz, belki bir ticari proje, belki internet sitesi
 4. varsa çocuklarınızla ilgili bir adım atma ihtiyacı hissedebilirsiniz, okul vb.
 5. çocuklarla ilgili bir iş fikri de mümkün mesela
 6. biriyle tanıştırılabilirsiniz (hiç zamanı değil, o ayrı)
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Önceki Venüs gerilemeleri sırasında gözlemlediğim şu oldu: her ne kadar Venüs ilişkileri/evliliği ve finansal meseleleri/parayı temsil etse de, Güneş-Venüs kavuşumları ağırlıklı olarak finansal hareketlilik getiriyor. Bakalım bu sefer nasıl olacak? Sizin gündeminizin ilişkiler ağırlıklı olacağını tahmin ettiğimi de ekleyeyim. İlerleyen günlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz. Son olarak yeniden hatırlatayım. Venüs gerilemesinde yeni projeler/ilişkiler için ilk adımı atmak doğru değildir. Yeniay yeni adımlar atmayı teşvik ettiği için hatırlatma ihtiyacı duyuyorum, bekleyin ve erteleyin! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Koç Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak, siz de yeni dönemden faydalanacaksınız. Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. çok daha sağlıklı olacak ve hissedeceksiniz
 2. kilo sorunu olanlar çözecek
 3. sağlık sorunu olanlar aşacak, bir vesile olacaktır
 4. iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz güzelleşecek
 5. hayatınıza yeni insanlar girecektir, belki de yeni bir hobiniz olacağı içindir
 6. iş hayatınızda önemli ilerlemeler olacak, yurtdışı bağlantılı gelişmeler olabilir
 7. sırtınızdaki yük hafifleyecek, görevler kolaylaşacak
 8. endişeli insanlardan biriyseniz, çok daha rahat olacaksınız
Jüpiter’ün bu konumu, özellikle beslenme düzeninizi ve alışkanlıklarınızı etkileyecektir. Alternatif tıptan, ilaçlardan fayda göreceksiniz. Sigara içenler de bu dönemde bırakmalı, tam zamanı! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>

16 comments

 • derem1

  Temmuz 31, 2015 at 2:18 am

  Yine yeniden muhtesem yazi…elinize saglik,bir ciroida okunup,bir ay boyunca tekrar,tekrar okunan lezzeti yerinde bir yazi..saydiginiz butun sklar benim gundemimde,izellikle finansal acidan,hic bu ay kadar skinti cekmemistim,onumuzdeki ayda cekecege benziyorum..haberdar ederim sizi:)))tekrar ellerinize sagklik

  Reply

 • birgül

  Temmuz 31, 2015 at 6:00 pm

  o kadar güzel tespitler kı size cook tesekkur ederım.size sorum su olacak okurken yukselenımızmı yoksa gunes burcuumuzumu okumalıyız hangısını önerırsınız

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 3, 2015 at 11:24 am

   Birgül hanım ilginiz için ben tşk ederim 🙂
   yazılarımda Dolunay ve Yeniay bölümlerini hem burç hem de yükselenin için okumanızı öneririm.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ahsen

  Ağustos 2, 2015 at 5:43 pm

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Bu Temmuzu tam da dediginiz gibi yasadim, dedemin vefati, uzun suredir ayri kaldigim bazi aile fertlerimle hos bir bulusma, yillardir hirsla ve artik umitsizce pesinde kosturdugum kariyer konusunda iyi bir gelisme, bununla birlikte finansal acidan rahatlama hatta agustos girer girmez daha yazinizi okumadan aldigim spora baslama karari Peki merak ediyorum birkac yildir suregelen icimde sorguladigim, gel-gitler yasadigim(tabi gorunurde birsey yok bu sadece benim icimde oluyo) iliski durumunum koc burcunda ne zaman stabillesmesini ongoruyorsunuz

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:07 pm

   Ahsen hanım merhaba,
   ilişkiler söz konusu olduğunda bütün koçlar önemli bir risk altında, hem de 2011den bu yana…
   Uranüs sizin burcunuzda olduğu için ilişkilerinizin istikrarsızlaşma eğilimi arttı ve bunun nedeni çoğu zaman sizler oluyorsunuz.
   Uranüs yazılarımı bir göz atmanızı öneriyorum, daha önce birçok yazı yazdım bu konuda.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ece

  Ağustos 3, 2015 at 9:08 am

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Kafası oldukça karışık, hatta sadece kafası değil duyguları da karmakarışık biri oldum çıktım 🙁 Temmuz gelgitlerle doluydu, karar aldım; bozdum, atım atacaktım durdum; bekledim. Hala da net değilim. Bir an dünyayı değiştirecek insan benmişim gibi hissederken bir an geliyor kendimi çok zayıf hissediyorum. Geçecek diyorsunuz, bekleyelim:)

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:10 pm

   Ece hanım merhaba,
   koç burcunun iç dünyasını çok güzel anlatmışsınız 🙂
   değişim öncelikle bizde yaşandığı için, hepimizin öncelikle kendimizi çok iyi tanıması şart, bu noktada devreye benzersiz astroloji bilgisi giriyor.
   Koç burcunun en büyük risklerinden birisi, heyecanlı ve atak doğasının bir sonucu olarak istikrarsızlığa meyilli olmasıdır, bunun önüne geçmek kolay değildir ama başarınca mucizeler yaratabilirsiniz 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • bella

  Ağustos 3, 2015 at 9:17 am

  Merhabalar..ben bir yay burcuyum ve ayın 14 ü gibi burcu koç olan biriyle buluşucam.yeniay etkisi sanırım.ama zamansız demişsiniz.aslında haziranda görüşmek istedi ben istemedim.tekrar karşıma çıktılar ve ben yine istekli değilim.napıcam ben şimdi….

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:11 pm

   Merhaba Bella,
   görüşmekte sakınca yok ama Venüs gerilemesi düşünülünce, en doğrusu sadece değerlendirme yapmaktır..
   bu dönem ilişkinin adını koymak için değil çok kötü dönemler.
   sevgiler, Ceyhun

 • Ahmet efe

  Ağustos 5, 2015 at 11:55 pm

  ceyhun bey selam
  Benim 23.03.2011 doğumlu bir oğluşum var rica etsem yükselen burcuna ve ay burcuna bakarmısınız
  Saat 13:13 istanbul doğumlu bide kuzumun geleceği nasıl olacak mutlu olacak mı sıkıntı yaşayacak mı çok merak ediyorum bilgi verebilirmisiniz
  Sevgiler

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:17 pm

   Ahmet bey selamlar,
   oğlunuzun ay burcu akrep (çok iyidir) ve yükseleni aslan (çok da iyidir)
   çok meraklı, öğrenmeye aç, coşkulu ve lider ruhlu olacak…başarılı olma potansiyeli de yüksek çünkü hem yaratıcı olacak hem de ihtiyatlı…
   şimdiden fark etmişsinizdir zaten, kontrollüdür ve riskleri tartmasını biliyordur.
   Ekimde detaylı analizlere başlayacağım, o zaman çok daha kapsamlı bilgi almanız mümkün olacak.
   sağlıklı ve mutlu bir aile hayatı dilerim, oğlunuza da ömür boyu mutluluk 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • sabırsız koç

  Ağustos 6, 2015 at 9:40 am

  Ceyhun bey merhaba;
  31 Temmuz günü birisi ile tanıştım..ancak tatile çıktığım için bu kişi ile o günden sonra yüzyüze görüşme fırsatım olmadı fakat telefon ve diğer iletişim araçlarıyla görüşme son sürat..siz venüs gerilemesinde tanıdığınız biri varsa unutun gitsin demişsiniz :-/ ve benim tatilim 14 ağustosta bitiyor her halukarda yüzyüze görüşme kaçınılmaz..o kadar bana benzeyen yanları varken ve henüz tam manasıyla tanıyamamışken bir de bu gerileme cıktı başımıza..gerçekten sizin yorumunuza çok ihtiyacım var henüz onu kaybetmek istemiyorum..hangi günler görüşme yapabilirim? kısaca ne yapabilirimmm 🙂

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:21 pm

   Merhaba Sabırsız koç 🙂
   zor bir durum gerçekten.
   Venüs gerilemesi ile ilgili yaşanmış bir olay anlatayım size:
   hayatının en büyük tutkusu tenis oynamak olan varlıklı bir hanımefendi, gerilemesi sırasında, tenis kortunda biriyle tanışıyor, iyi giyimli ve şık biri, kortta olduğuna göre tenis oynayan biri..
   zamanla ilişkileri ilerliyor ve gerileme bittiğinde öğreniyor ki, adam aslında bir arkadaşını ziyaret etmek için korta gelmiş ve bırakın tenisi herhangi bir sporla ilişkisi yokmuş…
   bu gibi durumlar, Venüs gerilemesinde olabilecek türden şeyler.
   demek istediğim, size benziyor gibi görünüyor da olabilir mi?
   zaman gösterecek, gelişmeler hakkında siz beni bilgilendirin, olur mu?
   sevgiler, Ceyhun

 • Pınar

  Ağustos 6, 2015 at 12:56 pm

  yorumların hepsine katılıyorum ama özellikle satürn gerilemesinde belirttiklerinizi birebir yaşadım. yeni bir iş arayışındayken karşıma iki seçenek çıktı. biri daha erken çözümlenecek gibi duruyor ama ben asıl olarak diğerini istiyorum. 14 ağustos yeni ay yorumlarınıza göre beklemek en iyisi olacak sanırım. aşk ilişkisine gelince, ağustos’un ilk yarısında yeni bir ilişki diyor tüm yorumlar ama gelen yok. uzun bir ilişkiyi geçen sene bitiren biri olarak artık yeni ilişkilere hazırım sanırım ama siz o konuda da beklemenin iyi olacağını söylüyorsunuz. sizi dinliyorum. teşekkürler.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ağustos 6, 2015 at 11:24 pm

   Pınar hanım merhaba,
   siz bakmayın yeni ilişkiler için Dolunay dönemine iyi diyenleri…
   diyorum ya Dolunay yeni bir gündem oluşturmaz, mevcut gündemin sonuçlanmasına neden olur.
   Yeniay daha muhtemel, ki Venüs gerilemesi varken dediğiniz gibi beklemekten zarar gelmez…
   geç olsun güzel/doğru olsun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Zafer Ceyhun

  Ağustos 7, 2015 at 2:43 pm

  …ÖNEMLİ HATIRLATMA…
  Değerli okurlarım,
  SORU-CEVAP sona erdi, yeni yazılar yazacağım için sorulara cevap veremeyeceğim.
  Sevgilerimle, Ceyhun

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin