Koç burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos birçok yönüyle önemli bir ay olacak, bütün göstergeler öyle işaret ediyor. Birincisi, ay boyunca Venüs gerilemesi etkin olacak. Venüs maddi ve finansal konuları temsil ettiği gibi uzlaşmayı, ortak paydada buluşmayı ve ilişkileri/evlililiği de temsil eder. Gerileme sırasında bu alanlarda gelişmeler olmasını bekleyebilirsiniz, ki şimdiden bazı konular zihninizi veya gündeminizi meşgul ediyor olabilir. Diğer yandan, Ağustos 2015 güzel haberler de getiriyor. Mesela Jüpiter burç değiştiriyor, yani hayatınızda yeni bir şanslı alan başlıyor. Diğer güzel haber ise Satürn gerilemesi kaynaklı baskının ve olumsuzlukların sona erecek olması. 2 Ağustos’tan itibaren rahat bir atmosfer başlayacak, bir haftadır en zor kısmını yaşıyoruz. Ağustos yorumunuzda, 2015 Ağustos hakkında önemli konuları açıklayacağım ama öncesinde, meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetlemek istiyorum:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi başlayalım.

Koç Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Ağustos ayının hakim enerjisi kuşkusuz Venüs gerilemesi olacak. Son günlerde ruh halimizde gerçekleşen gözlemlenebilir değişimin nedeni; ilişkilerin, güzelliklerin ve parasal konuların yöneticisi Venüs’ün seyir değiştirmiş olması. Daha şimdiden gündeminiz etkilenmiş  olmalı, eminim ki değişimin farkındasınızdır. Zaten ülke gündeminden de anlaşılıyor. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor malesef. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri Şimdi koç burcu Ağustos 2015’te hangi etkileri yaşayacak sorusuna cevap arayalım.

Satürn gerilemesi bitiyor, koç burcu nasıl etkilenecek?

Satürn gerilemesi 2 Ağustos’ta sona eriyor ve artık bu önemli gezegen ileri gitmeye başlayacak. bu son hepimiz için son derece iyi bir haber. Peki koç burcu için ne anlama geliyor? Haziran’da başlayan gerileme çerçevesinde, 2013-2014 yılında yaşadığınıza benzer konular yeniden gündeme gelmiş olmalı. Mesela,
 1. gerilimler ve çatışma yeniden arttı
 2. kendinizi tehdit altında hissettiniz, önlem alma ihtiyacı hissettiniz
 3. finansal konular yeniden gündeme geldi, para ihtiyacı doğdu
 4. güç mücadelelerine giriştiniz
 5. yükselme konusunda engeller arttı, işbirliğine ve desteğe ihtiyacınız oldu
 6. stratejik adımlar atmanız gerekti, belki fedakarlıklar yaptınız
 7. değişmeniz gerektiğini, daha güçlü olmanız gerektiğini hissettiniz
 8. ölüm haberleri aldınız, sarsıldınız
 9. özel hayatınızda (eşiniz/sevgilinizle) krizler çıktı, kontrolü ele almaya çalıştınız
Satürn gerilemesi Haziran’dan itibaren bu konulardan en az biriyle meşgul olmanıza neden oldu.  Satürn gerilemesi sırasında çoğu zaman “hemen bir şeyler yapmalıyım” türünden olaylar yaşanır, bazen yetersiz de kalırız. Bu nedenle de baskı hisseder, çözüm ararız ama hemen bulamayabiliriz. Gerileme sona erdiğinde çözüm bulmak kolaylaşır. 2 Ağustosta gerilemenin sona ermesi bu bakımdan önemli bir haber! Ağustos’un ilk haftasından itibaren rahatlama başlayacak. Satürn gerilemesinin bitmesiyle birlikte omuzlarınızdaki yük hafifleyecek ve Eylül ortasından itibaren tamamen yok olacak çünkü Satürn yeniden yay burcuna geçiyor. Öte yandan şöyle de bir durum var. Satürn her zaman negatif bir gündem oluşturmaz. Belki de bu saydığım alanlarda (iş ortamı, güç elde etme çabası, değişim isteği) pozitif bir gündeminiz var. İlerlemek istiyorsunuz, daha güçlü olmaya çabalıyorsunuz, güç peşindesiniz. Bu durumda Ağustos ayını iyi kullanın çünkü Satürn’ün Eylül ayının ortasında yay burcuna geçmesiyle birlikte bu isteğiniz azalacaktır. Bu zaman dilimini iyi kullanın. Ancak unutmayın! Yeni atılacak adımlar için Ekim’e kadar sabretmekte fayda var. Önce Venüs sonra Merkür gerilemesi yaşayacağız. Doğru olan eski/mevcut gündemi sürdürmek, yeni bir gündemin peşinde gitmek değil!

31 Temmuz Dolunay

Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Burcuna Göre okurları zaten bunu defalarca gördü, yaşadı. 31 Temmuz’da kova burcunda gerçekleşecek Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumlu/olumsuz bir etkileşim olmayacak. Bu nedenle Dolunay kaynaklı gündemin olumsuz sonuçlanması için neden yok. Koç burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. iş arkadaşlarınızdan biriyle aranızdaki mesele sona erecek
 2. sosyal çevrenizde yaşanan gündem netleşecek
 3. bir tanıdığınızdan yardım istediyseniz cevap gelecek
 4. sizden yardım/destek istendiyse, karar vereceksiniz
 5. profesyonel destek almanız gerekiyorsa (doktor/avukat vs) alacaksınız
 6. parçası/üyesi olduğunuz grupla ilgili gündem netleşecek
Dolunay gündeminiz, Venüs gerilemesi nedeniyle finansal konular içeriyor olabilir. Bu noktada önerim, tanıdıklarla borç/alacak ilişkisine girmemeniz yönünde. Doğru zaman değil! Dolunay gündeminiz 4-5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır.

14 Ağustos Yeniay

Ağustos ayındaki Yeniay, doğal olarak aslan burcunda gerçekleşiyor ve her Yeniay gibi bir başlangıcı temsil ediyor. 9 Ağustos’ta Mars da aslan burcunda olacağı için hareketli bir Yeniay gündemi beklemek yerinde olur. Bazı olasılıklar şunlar:
 1. aşk hayatınızda bir gelişme olabilir, yeni bir karar alabilirsiniz
 2. daha neşeli/hareketli bir dönem başlasın isteyebilirsiniz, spora/dansa başlamak gibi
 3. aklınızda fikri hayata geçirme isteği duyabilirsiniz, belki bir ticari proje, belki internet sitesi
 4. varsa çocuklarınızla ilgili bir adım atma ihtiyacı hissedebilirsiniz, okul vb.
 5. çocuklarla ilgili bir iş fikri de mümkün mesela
 6. biriyle tanıştırılabilirsiniz (hiç zamanı değil, o ayrı)
Yeniay sırasında Güneş-Venüs kavuşumu da olacak. Önceki Venüs gerilemeleri sırasında gözlemlediğim şu oldu: her ne kadar Venüs ilişkileri/evliliği ve finansal meseleleri/parayı temsil etse de, Güneş-Venüs kavuşumları ağırlıklı olarak finansal hareketlilik getiriyor. Bakalım bu sefer nasıl olacak? Sizin gündeminizin ilişkiler ağırlıklı olacağını tahmin ettiğimi de ekleyeyim. İlerleyen günlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz. Son olarak yeniden hatırlatayım. Venüs gerilemesinde yeni projeler/ilişkiler için ilk adımı atmak doğru değildir. Yeniay yeni adımlar atmayı teşvik ettiği için hatırlatma ihtiyacı duyuyorum, bekleyin ve erteleyin! Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Koç Burcuna Yeni Etkileri

11 Ağustos hepimiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacak, siz de yeni dönemden faydalanacaksınız. Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. çok daha sağlıklı olacak ve hissedeceksiniz
 2. kilo sorunu olanlar çözecek
 3. sağlık sorunu olanlar aşacak, bir vesile olacaktır
 4. iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz güzelleşecek
 5. hayatınıza yeni insanlar girecektir, belki de yeni bir hobiniz olacağı içindir
 6. iş hayatınızda önemli ilerlemeler olacak, yurtdışı bağlantılı gelişmeler olabilir
 7. sırtınızdaki yük hafifleyecek, görevler kolaylaşacak
 8. endişeli insanlardan biriyseniz, çok daha rahat olacaksınız
Jüpiter’ün bu konumu, özellikle beslenme düzeninizi ve alışkanlıklarınızı etkileyecektir. Alternatif tıptan, ilaçlardan fayda göreceksiniz. Sigara içenler de bu dönemde bırakmalı, tam zamanı! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>