28 Eylül 2015 Ay tutulması koç burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız. Ay tutulması koç burcunda yaşanacağı için, sizin açınızdan önemli sonuçları olacaktır kıymetli dostlar. Tutulma 28 Eylülde yaşanacak ve herkesin hayatında bir şekilde etkili olacak. Peki koç burcunu nasıl etkileyecek? Siz beklemeyi sevmezsiniz, hemen konuya girelim 🙂 Ay tutulmasının etkilerine dair bazı olasılıklar şunlar:

 1. sağlıkla ilgili gündem
 2. hayatınızın yönünü değiştirecek konu
 3. hedefleriniz doğrultusunda attığınız adımlar
Bu kadar mı? Evet bu kadar ama maddeler epey geniş kapsamlı 🙂 Mesela evlilik, iş hayatınız, şehir değiştirmek, çocuklarınız, eşiniz, para ihtiyacınız, eğitim…Yani çok şey olabilir ama ne olacağını en iyi siz biliyorsunuz çünkü Ay tutulması yepyeni bir gündemle karşınıza gelmez, mevcut gündemi şekillendirir. Son zamanlarda yaşadığınız, sonuçlarını beklediğiniz çok önemli bir gündem maddesi var, değil mi? Mutlaka olmalı, gezegenler öyle söylüyor. İşte o konuda bir şeyler olacak 🙂 Birazdan detaylandıracağım, o zaman daha net olur. Ay tutulması, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını -tutulma öncesinde- zaten biliyor oluruz. Ay tutulmasının tipik bir işleyiş tarzı vardır ve olaylar şöyle gelişir:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının ertesinde bir dönem sona ermiş olacak gibi görünüyor. Tabi bir dönemin bitişi, aynı zamanda yeni bir dönemin başlaması anlamına da gelebilir. Ne dersiniz, sizdeki durum da böyle mi olacak? Klişe halini almış deyişle sorayım: zamanlaması manidar mı?

Ay tutulmasının koç burcuna etkileri

Ay tutulması sizin burcunuzda yaşanacağı için, hayatınızda önemli yankıları olacaktır. Bir dönemin sonu olacak diyebiliriz. Önümüzdeki Nisan ayında bir ay tutulması daha olacak, o zaman da önemli bir şeylerin olacağını söylemek mümkün, özellikle eşiniz/sevgilinizle alakalı. Bekarlar için 2016 da evlilik yolu görünüyor, ne dersiniz? Neyse biz önümüze bakalım. Ay tutulmasından etkilerini daha iyi anlayabilmek için, tutulma sırasında etkin olacak Satürn ve Merkür’den de bahsetmek zorunlu. Özellikle geçtiğimiz günlerde yay burcuna geçen Satürn mutlaka gündeme tesir edecektir. Bu nedenle ilk olarak Satürn’den başlayalım. Satürn, Güneş/Ay ile olumlu açı yapacak 28 Eylülde. Bu çok iyi bir haber çünkü Satürn etkileşimi olumlu olmasaydı, büyük bir baskı yaşardık. Yine de, Satürn etkisinden bahsediyorken, gelişmeleri toz pembe görmeyeceğimizi bilmekte fayda var. Sonuçta Satürn demek baskı demektir, çaresizlik algısı ve harekete geçme zorunluluğu demektir. Peki Satürn koç burcunu hangi alanda etkiliyor? Bu sorunun cevabı, aynı zamanda tutulma gündeminizi detaylandıracak. Olasılıklar şunlar:
 1. eğitim hayatınız
 2. çok önemli bir atılım, belki keyifli bir macera
 3. yepyeni bir ortam, yeni insanlar
 4. yurt dışı bağlantılı gelişmeler
 5. etki alanınızın genişlemesi
 6. sözünüzün/görüşlerinizin değeri
Yazının başında Ay tutulmasının etkileri hakkında geniş olasılıklar sıralamıştım, şimdi bu olasılıkları daraltabiliriz çünkü gündeminiz Satürn gündeminizle ilişkidir diye düşünüyorum. Tabi buna en iyi siz karar verebilirsiniz, hayat sizin, gündeminizi siz biliyorsunuz 🙂 Ben yine de daha net/kesin bazı örnekler vereceğim: Eğitiminize master/doktora yaparak devam edip etmemeyi düşünüyorsanız, bu yolunuzu/rotanızı mutlaka belirleyecek önemli bir tercih olacaktır. Ay tutulması, gündemi netleştirecektir. Başka bir örnek: mevcut işiniz tatminkar değil çünkü sözünüz dinlenmiyor, görüşleriniz değer görmüyor. Bu nedenle karakterinize ve vizyonunuza uygun bir iş aramaya başladınız, başvurular yaptınız. Bayram sonrasında bu konuda önemli gelişmeler olacaktır. Son bir örnek: güzel ülkemizin keyifsiz atmosferinden kurtulmak için başka bir ülkeye yerleşmeye karar verdiniz veya farklı bir motivasyonla yurt dışı bağlantılı bir gündeminiz var. Sonuçlandığında hayatınız elbette tamamen değişecek. Bu konuda bir karar vereceksiniz veya beklediğiniz sonuç gelecek. Kısacası, ay tutulması gündeminiz sonucunda, hayatınıza yeni bir ışık ve renk getirecek mesele sonuçlanacak, konu netleşecek. Bu noktada devreye Merkür etkisi giriyor! Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir. Neden? Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir, ikinci bir adım adım atmak gerekebilir. Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. 28 Eylül Ay tutulması koç burcunu nasıl etkileyecek sorusuna örneklerle cevap verdiğimize göre, yazı burada son buluyor değerli dostlar. Umarım örneklerden yola çıkarak gündeminizi tahmin ettiniz bile. Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak 🙂 2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm, çünkü sizin burcunuzda. Ayrıca, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var. İşte geçen yıl koç burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs koç burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>