Koç burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 koç burcu gündemine ışık tutuyor. Koç burcu olmanın en güzel yanı, yeni olaylara coşku ile yaklaşabilmek olsa gerek değerli dostlar, siz ne dersiniz? Doğuştan gelen bir hak olduğu için size sıradan geliyor olabilir çünkü kendinizi bildiniz bileli böylesiniz. Fakat böylesine bir yaşam enerjisine sahip olmak gerçek bir lütuftur. ☀️☀️☀️ Burçlar içinde “2017 yılını heves ve heyecanla bekleyenler listesi” yapsak, en başı koç alırdı, emin olabilirsiniz! Gerçi 2016 yılının sevilecek pek bir tarafı da olmadı! Özlemle hatırlayacak değiliz sanıyorum. 😊 Fakat 2017 için umutluyum, güzel şeyler olacak diye düşünüyorum! 🍀 Elbette her zaman olduğu gibi güzelliklerin yanında zorluklar da olacaktır fakat toplayıp çıkarınca karlı olacağız. Cem Yılmaz’ın klasikleşen bir hikayesi var, bilenler vardır mutlaka. Türkiye’de yemek kültürünün efsane repliklerinden birini anlatıyor:

Garson: Ne vereyim abime? Müşteri: Sen bize naap biliyo musun? Hepsinden azar azar, ortaya karışık!
Hayat da bunun gibi bir şey değil mi zaten? Güzellikler ve zorluklar bir arada, ortaya karışık! Umarım 2017 yılında masanın tatlısı bol tarafında oturuyor olursunuz. ❤️ Koç burcu 2017 yorumunun amacını kısaca tarif edeyim değerli okurlarım: Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olaylar üzerinden anlatabilmek! Bu hedef doğrultusunda, aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️ Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının koç burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım.

Koç Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Öncelikle bir saptama yapalım: Bazı gezegenler pozitif/atak enerji taşıyor, bazıları ise negatif/korumacı enerji taşıyor. Jüpiter atak olanlar arasında yer alır. Bu nedenle Jüpiter; ileri gitmeyi, keşfetmeyi teşvik eder. Onun desteği ile yeniliklere daha açık hale geliriz, yeni bir yolculuğa çıkmaya cüret ederiz. Ayrıca yolculuk boyunca önümüze çıkan engelleri aşacağımıza inanırız. Bu atak enerjiyle uyumlu hareket edip gözünü yeni ihtimallere açık tutanlar, fırsatların peşinden gidenler kazanmaya daha yakın olurlar. Fakat Jüpiter enerjisi başarıyı ve mutluluğu garanti etmez. Hem ileri gitmeniz gerekir hem de yolcuğunuzu ciddiye almanız gerekir. Dersine yeterince çalışmayanlar başarılı olamayabilir. Bu nedenle Jüpiter şans getirir diyemeyiz aslında. Doğru tanım şudur: Jüpiter, şanslı sonuçlar elde edeceğimize inanmamızı sağlar! Zaten inanmayanlar başarılı olamıyor. Bunları anlatıyorum çünkü Jüpiter’i doğru anlarsak başarılı ve mutlu olma ihtimali artacaktır. Öyleyse devam edelim mi? Jüpiter 2017 yılında koç burcunu nasıl etkileyecek?
 1. enerjiniz dışa dönük olacak, daha mutlu hissedeceksiniz
 2. ilişkiniz yoksa yeni bir ilişki başlayabilir
 3. sevgilinizle evlilik yolunda ilerlemek için doğru zamanlar
 4. eşinizle/sevgilinizle pürüzsüz ve keyifli bir ilişki yaşarsınız
 5. sosyal hayatınız canlanır, yeni insanlarla da tanışırsınız
 6. birlikte yapılan işler, ekip çalışması ve ortaklık için ideal zemini bulursunuz
 7. bitmeye mahkum ilişkiler bu dönemde sona erer
Jüpiter Eylül 2016’dan bu yana bu konularda sizi etkisi altına aldı kıymetli dostlar. Ekim 2017’ye kadar devam edecek. Peki bu süreçte somut olarak neler olabilir? Kararları her zaman kendimiz alıyormuş gibi düşünsek de gerçekler farklı! Hayatımızı bilinç altımızdaki temalar yönetiyor aslında. Jüpiter’in konumu sayesinde bilinç altınızdaki temalar değişiyor. Artık hayata yaklaşımınız daha olumlu olacaktır. Eğer sevgiliniz yoksa, değişen enerjiniz sayesinde bir ilişkiye başlama ihtimaliniz artacaktır. Belki evde daha az, dışarıda daha fazla zaman geçirmeye başlarsınız. Sonuçta hayatınıza yeni insanlar girer. Bir şekilde olacaktır! 😊 Eylülden sonra tanıştığınız insanları bu gözle değerlendirmenizi öneriyorum. Diğer yandan; zaten bir ilişkiniz varsa, bir gün evlenme niyetiniz de varsa, zamanın ruhu sizi destekliyor olacak. Evlilikten çekinen insanlar bile Jüpiter sayesinde “neden olmasın ki” demeye başlar. Eğer sosyal/ticari projelerde birileriyle birlikte hareket etmeniz gerekiyorsa yine kartların sizin lehinize açılması muhtemeldir. Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım: Şubat 2017’den itibaren Jüpiter gerilemeye başlayacak. Şubat-Haziran arasında Jüpiter’in olumlu enerjisi kaybolacaktır. Daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa yenilmeden devam etmeniz gerekecek. Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam edeceksiniz, hem de çok daha iyi koşullarda! Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Bol şans! 🍀

Koç Burcu 2017 Satürn Etkisi

Satürn negatif/zorlayıcı bir enerji taşır kıymetli okurlarım! Güzel bir deyiş var, muhtemelen duydunuz: Zor oyunu bozar! Satürn enerjisini tarif etmekte kullanılabilir. Gerçeklerle yüzleşmek zordur ve Satürn buna vesile olur. Satürn geldiğinde; sorunlarla, insanlarla, gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz! Ayrıca kesinlikle erteleme şansımız olmuyor. Bu nedenle, daha önce görmezden geldiğimiz veya ötelediğimiz konularla ilgilenmekten başka çare kalmıyor. Kaçış olmayınca mecburen yüzleşiyoruz! Seçenek kalmayınca mecburen mücadele ediyoruz! Bu nedenle Satürn’ü sevmiyoruz! Fakat onun sayesinde mücadele etmeyi öğreniyoruz. Nasıl mı? Mücadeleden başarılı şekilde çıkmak için dersimize çalışmak zorunda kalıyoruz. Ancak ve ancak Satürn enerjisi sona erdiğinde rahatlıyoruz. Rahatlıyoruz çünkü ne yapmamız gerektiğini öğrenmiş oluyoruz. Benzer sorunlar yaşama ihtimalimiz azalmış oluyor, sorun çıksa dahi nasıl çözeceğimizi biliyoruz! Kısacası dostlar; Satürn, sancılı zamanların gezegendir. Doğum sancısı gibi düşünün! Doğum gerçekleştiğinde rahatlık, mutluluk ve kazanım vardır. Bu nedenle tüm sancılara değer! Satürn etkisi Aralık 2014’te başladı ve 2017 yılının sonuna kadar devam edecek. 2017 yılındaki olasılıkları Aralık 2016 yorumunuzda incelemiştik. Hala okumadıysanız öneriyorum: Koç Burcu Aralık 2016 yorumu 2017 yılındaki olası gündeminizi bir kez daha tekrar edelim:
 1. geleceğin güzel olacağına inanarak yaşamayı öğrenmeniz gerekecek
 2. yaşama heyecanla, sıkı sıkıya tutunmak için sağlam gerekçeleriniz olacak
 3. bugüne kadar çok şey başardınız, şimdi yeni bir anlam bulmak isteyeceksiniz
 4. hayatınızı yeni bir coğrafyaya taşımaya çalışacaksınız
 5. yabancı şirketler, dış ticaret gibi uluslararası bağlantılar konu olacak
 6. yurt dışında bulunuyorsanız, uyum sağlamaya odaklanacaksınız
 7. dil öğrenmek önemli bir konu olacak, iletişim engellerini aşmanız gerekecek
 8. eğitiminizle ilgili hedeflerin peşinde koşacaksınız
 9. sesinizi uzaklara duyurmak için girişimleriniz olacak (kitap, internet vb)
 10. sözünüzün itibarını güçlendirmek ve uygulanmasını sağlamak için mücadele edeceksiniz
Bu konular çerçevesinde Aralık 2016 önemli bir zaman aralığıydı değerli dostlar? Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşturacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık 2016 olaysız olduysa, söz konusu tarihlerde yeni bir gündem oluşacaktır. Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün: Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir. İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız. Aslında “zamana bırakın” derken, mücadeleden vazgeçmeyin demek istiyorum! Sabırla baskıya direnin. Baskı/belirsizlik zamanla kaybolacaktır, emin olabilirsiniz. Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Koç Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. Bu nedenle mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir. Bu arada, gerileme sırasında Venüs koç burcunda olacak. Bu son derece önemli bir haber! Burcunuzdaki Venüs gerilemesinin hangi tarihlerde gerçekleşeceğini bilmelisiniz, önemli bir olay: 4 Mart – 15 Nisan arası. Fakat gerilemenin etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Bu nedenle konuştuğumuz her şey 15 Şubat itibarı ile geçerlidir. Venüs gerilemesinin ortak etkilerinin haricinde koç burcuna özel etkileri neler olacak?
 1. hayatınızın yönünü etkileyecek önemli bir gelişme olur
 2. görüntünüzden toplumdaki imajınıza uzanan geniş bir ölçekte değişiklik olabilir
 3. sağlığınızla ilgili kararlar alabilirsiniz, beklettiğiniz bir operasyon gibi
 4. ilişkinizin seyrini değiştirecek bir durum oluşur
Gerileme sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale geliyor, aklınızda olsun.❗️ Fakat unutmadan söylemeliyim: Venüs gerilemesi düzen değiştiren önemli bir astroloji olayı olduğu kadar, başrolde Venüs olduğu için, olumlu bir olaydır özünde! Gerileme geliyor, aman Allah’ım gibi bir şey düşünmeyin. 😊 Yine de ilişkiler özelinde bir hatırlatma yapayım: Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü bir zaman aralığıdır! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur. Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️ Son olarak, Venüs uyumu temsil ettiği için, sanki işler ters gidiyormuş gibi bir hisse kapılırsanız telaşlanmayın. Zamanın ruhu bunu gerektiriyor, geçip gidecek! Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Koç Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları aslında Yeniay ve Dolunaydır değerli dostlar! Fakat katbekat yoğun bir enerji açığa çıkarırlar. Yeniay Clark Kent olsa, Güneş tutulması Superman olur! 💪 2017 yılının ilk tutulması 11 Şubat’taki Ay tutulması! Aslan burcunda gerçekleşen tutulmanın etkileri, çocuk sahibi olacağınız haberini almak gibi büyük bir olay olabileceği gibi spora başlamak/bırakmak gibi küçük ölçekli bir olay da olabilir. İkincisi 26 Şubat’ta balık burcundaki Güneş tutulması! 2015-2016 Mart’taki tutulmalar da balık burcunda olduğu için olası sonuçlarını anlamak adına geçen 2 yılın Mart aylarını hatırlamaya çalışın lütfen. Gelelim ikinci tutulma serisine: 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. Oldukça hareketli bir dönem sizi bekliyor, 2017 yılının ikinci yarısını seveceğinizi düşünüyorum. Zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz nasıl olsa, izninizle kısa tutuyorum. ❤️

2017 Özeti

2017 yılında hayatınızdaki gelişmeler başlıca iki ana koldan ilerleyecektir kıymetli okurlarım. Birincisi, hayatınıza yenilikler katmakla meşgul olacaksınız, kolay olmayacak ama güzel olacak inşallah. İkincisi, sosyal/özel hayatınız hareketli olacak. Evlenmek niyeti olanlar için şanslı bir dönem, evliler için de keyifli bir dönem! Çocuk sahibi olma ihtimali de güçlü! Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim. Koç burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı koç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>