Koç Burcu Yıllık YorumuKoç Burcu 2016 Yılı Yorumu: Nasıl Bir Yıl Olacak

Ocak 7, 2016by Zafer Ceyhun31

Koç burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreci tarif ediyor; koç burcunu neler beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını anlatıyor. Değerli dostlar, yıllık yorumunuzda elimden geldiğince detaylardan uzak kalmaya çalışacağım ki büyük resmi görmek mümkün olsun. Zaten aylık yorumlarınızda detaylıca gündeminizi anlatıyorum, bu yazının bir farkı olmalı.. Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek koç burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Koç Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

2016 yılında hayatınızda önemli bir rahatlama hissedeceksiniz. Endişeler azalacak, sorunlar can sıkmayacak, umursamaz olmak kolaylaşacak. Şansın gezegeni Jüpiter hayatınıza huzur, mutluluk ve rahatlık getirmek üzere.. Hatta bir süredir bu etkileri yaşıyor olmalısınız, geçen Eylülden itibaren neler değişti? Gerçi şöyle de bir durum var: Jüpiter rahatlama getirirken, Satürn ve Neptün ile ilişkili alanlarda sert açılar yapıyor. O konuya ileride değineceğim, şimdilik erteleyelim ve Jüpiter’den devam edelim. Koç burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. iyi bir işe girme imkanı, iş değişimi
 2. iş hayatınızda rahatlama
 3. hayatın kolaylaşma, yüklerin azalması
 4. sportif faaliyetlere yönelim, keyifli hobiler
 5. arkadaş ilişkilerinin sorunsuz yürümesi
 6. evlilik gibi bir gelişme ile hayatınıza yeni bir düzen
Bu etkilerle birlikte “yorucu olmayan” bir yıl sizi bekliyor diyebiliriz. Üzerinizdeki baskı ve kaygılarınız mutlaka azalacaktır, keyifli bir dönemdesiniz.. Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Ocak – Mayıs 2016 arasında Jüpiter gerileyecek. Tabi bu süreçte güzel etkiler bir ölçüde değişime uğrayacak. Yılın ilk 5 ayında “işler yolunda değil, bir şeyler yapmalı” hissine kapılmanız mümkündür. Diğer yandan, Jüpiter gerilemesi sırasında ciddi yol alabileceğinizi de belirtmek isterim. Şöyle ki; her şeyin kendiliğinden iyi gitmeyeceğini fark ettiğimizde çaba sarf etmeye başlarız ya, işte o dönem geldi. Çabalarımızın sonucunu hepimiz bir şekilde alıyoruz. Oluruna bırakmak da bir seçenek tabi ama bazen zorlamak da gerekiyor. Yılın ilk birkaç ayında zorlamak gerekli. Gerileme sürecinde işler daha yavaş veya sorunlu olmaya başlarsa, bilmenizi isterim ki 9 – 16 Mart arasında düzelme işaretleri alacaksınız. 9 Mart ve takip eden günler önemli gelişmeleri işaret ediyor. (Ekleme: Mart yorumunuz  hazır, okumak için: Mart 2016 koç burcu yorumu) Diğer yandan, Jüpiter Eylül ayında burç değiştirecek, başaktan teraziye geçiyor. Yani etkilerini farklı bir alanda daha hissedeceksiniz: evlilik ve ilişkiler. 2016 yılının son çeyreğinden sonraki 1 yıllık zaman diliminde; evliler için daha keyifli bir özel hayat, ilişkisi olanlar için evliliğin gündeme gelmesi ve yalnızlar içinse doğru insanla tanışma şansı olacaktır. Alıcılar açık olmalı. 😄 Söz konusu Jüpiter olunca hep güzel şeylerden bahsediyoruz fakat siz epey güzel yaşıyor olacaksınız.. Bu yılın olumlu sonuçlarını bizlerle paylaşmanızı da bekliyorum. Tabi gökyüzünde sadece Jüpiter yok. Satürn de var Pluto da.. Onların etkisine kapılıp içinizi karartmayın. İyimser kalarak güzel yaşamaya, daha iyi bir gelecek inşa etmeye devam..

Koç Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik etkiler getirir ki değerli dostlar, bazen kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz. Tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, ikincisi ise 1 Eylül 2016 da başak burcunda.. Bu yılki tutulmalar sizin için keyifsiz alanlarda gerçekleşiyor diyerek olumsuz bir haber vermiş olacağım malesef. Elçiye zeval olmazmış. Yine de bir hatırlatma yapayım: 20 Mart 2015’te gerçekleşen Güneş tutulması da balık burcundaydı. Martın son günlerinde neler yaşanmıştı, hatırlıyor musunuz? Etkileri şu alanlarda olacak:
 1. engelleyemediğiniz olumsuz bir olay yaşanabilir
 2. bir ayrılık veya kayıp olabilir
 3. gerçek dışı bir suçlamayla/iftirayla karşılaşabilirsiniz
 4. sağlık sorunu olabilir
 5. iş yerinde pozisyon/itibar kaybı gerçekleşebilir
 6. iyi ihtimaller de var: bir sevdiğinize yardım etmeniz gerekebilir
 7. bir sağlık sorunu aşabilirsiniz
Yılın en önemli zamanlarını kuşkusuz Martta yaşayacağız. Hepimizin hayatında önemli gelişmeler olacak. Belki şimdiden saydığım konularda gündeminizi meşgul eden meseleler olmuştur. Marttaki gündemi tahmin edebiliyor musunuz? Diğer yandan, 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulması etkileri, Güneş tutulmalarından farklı olarak yeni bilgi/olaylar ile dönem başlatmaz. Tersine, var olan bir gündemin sonlanmasına veya sonuçlanmasına vesile olur. Bu noktada biraz geriye, 2015 Ekim’e gidelim. Ekimde hayatınızın düzenini değiştirebilecek ölçüde önemli bir girişiminiz/kararınız olduysa, Ay tutulmasıyla birlikte o konunun sonuçlanması mümkündür. Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in Güneşle temasından sonra, şartlar lehinize dönecektir. Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini koç burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

Koç Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn bir şekilde gündeme damgasını vuruyor, hayatımızın yapısını değiştiriyor. Hayatımızı dönemlere ayıracak olsak kesinlikle Satürn’e göre değerlendirme yapardık. Önemlidir Satürn! Başlıca etki alanı sizler için şöyle:
 1. iyimserlik ve geleceğe inanç
 2. düşünce yapınız, hayat görüşünüz
 3. yeni açılımlar yapma ihtiyacı, gelişim isteği
 4. eğitim hayatınız, master/doktora dahil
 5. yurt dışında yaşama/öğrenim
 6. seyahatler ve yeni insanlarla tanışma
 7. yaşam alanı ve etki alanınız/sınırlarınız
 8. öğretmenlik ve danışmanlık
Satürn 2016 yılında bu konularda baskı oluşturacaktır. Zaten ilk ayak seslerini Aralık başında duymuş olmalısınız. Satürn geldiğinde bir kısıtlanmışlık durum oluşuyor içsel veya dışsal etkiler sonucunda. Aralık başında hangi alanda baskı oluştu hatırlıyorsunuz değil mi? O süreç yıl içinde devam edecek. Diğer yandan, özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı o dönemlerde artacaktır. Satürn’ün yıl içindeki etkilerini incelediğimizde, sürekli aynı olmadığını görürüz. Bazen daha fazlası için çabalarız bazen çaresiz kalır yerimizde sayarız. Gerileme dönemlerinin çaresiz kaldığımız veya öyleymiş gibi hissettiğimiz sıkıntılı süreçler olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklamada (18-24 Mart) baskı zirve yapacaktır. Hayatın olağan seyrinde en çok odaklandığımız konular Satürn’den geldiği için, Satürn etkisini daha anlaşılır kılmak istiyorum:
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. 2016 yılında Satürn kaynaklı baskı, Mart sonunda başlayıp Haziran ayının ortalarında büyük ölçüde azalacak. 13 Ağustos’ta ise gerileme sona erdiği için tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Şöyle düşünüyorum ve kendim de uyguluyorum: Baskının hangi tarih aralığında artacağını bilmek, farkındalık edinmek en önemli çözüm. Böylece kontrollü adımlar atmak kolaylaşıyor ve “nasılsa geçip gidecek lanet olası” deme gücü bulabiliyoruz. 💪

Koç Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Mars gerilemesi önemlidir çünkü az yaşanır. Mesela Merkür yılda 4 kez gerilerken Mars 2 yılda bir kez geriliyor. Bu nedenle de gerilemenin etkisine alışık değiliz (unutuyoruz) ve başladığında etkileri son derece belirgin ve çarpıcı oluyor. Zaten kesinlikle zamanın akışını ve tempomuzu değiştiriyor. Mars gerilemesini en son 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık. O dönem Mars terazi burcunda geriledi, etkilerini ise eşiniz/sevgiliniz başta olmak üzere tüm ilişkilerde yaşadınız. Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu? Bu sefer etkileri farklı alanda olacağı için aynı konuların gündeme gelmeyecek, içiniz rahat olsun. Mars gerilemesi 2016 yılında akrep-yay burçlarında olacak. Bu nedenle etkilerini ve sonuçlarını iki farklı alanda ve çok boyutlu olarak yaşayacağız. Mars yılın başında akrepte, ki akrepteki gelişmeleri 2013-2014 Satürn döneminden çok iyi biliyorsunuz: finansal konular, çatışma ve rekabet, hırs ve mücadele.. Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim konular.. Mars gerilemesi adım adım şöyle:
 1. Ocak başında akrebe geçecek
 2. 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacak
 3. 29 Haziran’da akrepte iken gerileme sona erecek
 4. 2 Ağustos’ta yaya tekrar gelecek
 5. Eylül sonunda oğlak burcuna geçtiğinde süreç tam olarak sonlanacak
9 aylık bir süreçten bahsediyoruz ki, normalde Mars bir burçta 45 gün kalıyor. Yani epey uzunca bir süre akrep-yay arasında hareket halinde olacak, her iki burçta birer kez duraklayacak.  Bu süreçlerin etkisiyle, 2016 yılının 2015’ten çok daha farklı bir yıl olacağını bilin istiyorum. Hepimizin hayatınızda önemli değişimlere yol açacak ve gidişatı değiştirecektir. Bu nedenle, 2016 yılında akrep-yay konuları çerçevesinde gündem oluşacağını, zaten Satürn’ün de yayda olduğunu düşünerek ilginç bir yıl yaşayacağımızı söylüyorum. Şubatta Mars etkisine bir kez değineceğim, Nisan aylık yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

Koç burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur. Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun. Son olarak kısaca özetleyelim: Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra epey rahatlayacağız. Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız. Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>

31 comments

 • Kübra

  Ocak 7, 2016 at 6:31 am

  Zafer bey iyi çalışmalar kovayı daha bekliyorum ama burada kimseler yokken bişey sormak istiyorum size 🙂 kova burcuyum yükselenim akrep size bi kez sorduğumda 2009 2010 beri hayatımda üst üste kötü şeyler yaşadım engeller ölümler vs siz bunun Satürn degil plüto etkisi olduğunu söylemiştiniz bi yerde eylülden sonra plütonum bi süreci tamamladığını okudum acaba benim için eylül bu sürecin bitişi olabilirmi ☺️İyi geceler ve sevgiler iyiki yorumlarınız var

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2016 at 3:21 pm

   Kübra hanım kova burcunu hafta sonu yazmıştım zaten..
   sitede ulaşabilirsiniz kolayca..

  • Tuba

   Mayıs 23, 2016 at 12:28 pm

   Zafer bey ben yıldız haritama baktırmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.. Görüşmek üzere..

 • Tutiş

  Ocak 7, 2016 at 8:46 am

  Zafer Bey Koç burcuyum yükselenim oğlak, 2016da hangi burcun etkisi olacak? Hangi burçtaki yorumlar baskın olur?

  • Zafer Ceyhun

   Mart 1, 2016 at 3:22 pm

   buna cevap vermek için haritanızı incelemem gerekirdi, bu sorunun tek bir cevabı yok, kişiye özel cevabı var Tutiş..
   sevgiler, Ceyhun

 • Çiçek

  Ocak 7, 2016 at 11:02 am

  İyi çalışmalar zafer bey
  Kova burcuyum yükselenim koç ama daha 23 yaşındayım yükselenim beni ne kadar etkiler bilemiyorum
  Bu yorumdakilerin hangileeri benim için geçerli olur acaba?
  Teşekkürler sevgiler :))

 • nilay

  Ocak 7, 2016 at 11:12 am

  merhaba zafer bey
  kova burcuyum(8 şubat) , yükselenim kova ve ay burcum terazi ….zor zamanlar geçiriyorum..1 hafta önce boşandım..doğru bir karar olduğunu biliyorum fakat yine de huzursuzluk var içim de…nasıl hissetmeliyim??bir yorum alabilir miyim??
  kova yorumunuzu da ayrıca merakla bekliyorum..

 • Miray

  Ocak 7, 2016 at 11:35 am

  Zafer bey sitenize dün koç 2016 burç yorumu ararken rastgeldim. İncelediğim geriye dönük yazılarınızda da çokisabetli yorumlar buldum ve sizi artık takibe aldım. Yalnız size şunu da sormak istiyorum ve kcevaplarsanız çok sevineceğim. 28/03/1984 saat 8:30 gökçeada doğumluyum ve yükselenimi bilmiyorum boğa mı ikizler mi? Ayrıca en önemli sorum da şu bir türlü iş kariyer hayatım düzene girmedi. Sizce 2016 da bana iş hayatı göz kırpacak mı? Teşekkür ederim.

 • sevgi

  Ocak 7, 2016 at 12:18 pm

  Nedense bu çift yıllar bana yaramıyor. Ceyhun Bey elinize saglik

 • Çiğdem

  Ocak 7, 2016 at 12:21 pm

  Teşekkürler ceyhun bey…. koç olarak bu sene birazda olsa rahatlayacak olmanın mutluluğu sardı içimi… son bi kaç senedir inanılmaz zordu benim için… yükselenide takip etmeliyiz değil mi?
  Emeğinize sağlık…

 • seçil

  Ocak 7, 2016 at 1:35 pm

  Zafer Bey,
  öncelikle çok teşekkürler, emeğinize sağlık…ve bahsettiğiniz Jüpiter olumlu etkilerini alırsam buradan paylaşmakla kalmayıp size yemek bile ısmarlarım 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 • seçil

  Ocak 7, 2016 at 1:36 pm

  iş hayatı kısmı benim için çok önemli de o bakımdan, tam bir yol ayrımındayım 😉

 • özge

  Ocak 7, 2016 at 4:42 pm

  Kocam koc burcu ortak degerlerimiz ve beklentilerimiz var ciddi boyutta ama 9 mart günes tutulması cok kotü etkileyecek.. cok cnm sıkıldı simdi 🙁

 • fatma

  Ocak 7, 2016 at 9:53 pm

  Ceyhun Bey balık ı dört gözle bekliyorum….:)))

 • Brown sugar

  Ocak 7, 2016 at 10:36 pm

  Zafer Bey merhabalar balik burcunu bekliyorum

 • Brown sugar

  Ocak 7, 2016 at 10:38 pm

  Ceyhun Bey merhabalar balik burcunu dort gozle bekliyorummm

 • meral

  Ocak 7, 2016 at 10:42 pm

  çokk tşkler mart haziran arasını sabırla atlatacağım inş. emeğinize sağlık içimi rahatlattınız . herşey gönlünüzce olsunn

 • kindar.cikolata

  Ocak 8, 2016 at 12:55 am

  Ellerinizs sağlık yine cok guzel emek dolu.. Merkür ve Venüs dışında tüm gezegenlerim rx ve bu yil retro yılı adeta. Retrolardan etkilenme oranim nedir ceyhun bey 🙂
  Simdiden teşekkürler

 • Gülnur

  Ocak 8, 2016 at 1:13 am

  Merheba Ceyhun Bey.
  Yükseleni akrep olan koç burcuyum. Haritamda satürn yayda ve retro. Ayrıca plüto akrepte ve o da retro. 2016 benim için daha mı zor geçecek yani? Bunu mu anlamalıyım?

 • Korkut üneli

  Ocak 8, 2016 at 3:41 am

  Ceyhun reyiz selamlar sevgiler.bu sana ilk mesajimyaklasik 2 senedir aatroloji bir ilgi alani benim icin rahatlikla söyleyebilirim ki senin blogundaki uslup derinlik netlik ve iletisim cok az astrologta var .ilk kez bir araba yeni bir laptop ayrica bir de tv almayi planliyorum.sence en isabetli zaman aralıkları nedir.sadece merkur un hareketlerini mi önemsemeliyim başka dikkat etmem gereken transitler var mı
  Teşekkürler emeğine saglik

  • Korkut üneli

   Ocak 8, 2016 at 3:43 am

   31 Mart doğumlu bir koçum bu arada

 • zeliha

  Ocak 10, 2016 at 1:15 pm

  Merhaba Ceyhun bey,14.04.1987 dogumluym yükselenim aslan fakat suanki yasıma göre başak umarım buyıl iyi olucak.satürn dönüşü ve geçiş dönemi ile yorum yaprsanız sevinirim teşekürler…

 • Yeşim

  Ocak 12, 2016 at 11:24 pm

  Oldukca faydali bilgiler veriyorsunuz.Teşekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 12, 2016 at 11:31 pm

   Her zaman beklerim Yeşim hanım, teşekkürler.

 • sabırsız koç

  Ocak 25, 2016 at 7:22 pm

  alıcılar açık ama karşı tarafın alıcıları kapalı..koçlar için doğru insan, lütfen alıcılarınızla oynamayın sürekli açık tutun 🙂
  emeğinize sağlık ceyhun bey..

 • sezin

  Ocak 29, 2016 at 6:20 pm

  Felaket tellalı gibisiniz!!içim karardı bir yükselen koç olarak.

 • melike

  Şubat 5, 2016 at 2:13 pm

  Şubat ayı koç burcunu hala bekliyoruz….

 • elif

  Mart 9, 2016 at 2:09 pm

  Zafer bey 16.04.1992 Manisa sabah 3-4 arası doğdum. Yükselen burcumu yazabilir misiniz lütfen ? Tesekkür ederim.

  • Zafer Ceyhun

   Mart 9, 2016 at 5:13 pm

   Elif hanım merhaba,
   yüksek ihtimal kova.. eğer farklı biri olduğunuzu hissediyorsanız veya farklı olmak sizi mutlu/ayrıcalıklı hissettiriyorsa kovadır.
   diğer ihtimal ise oğlak.
   sevgiler, Ceyhun

 • Buket

  Mart 11, 2016 at 10:45 am

  Kızım 16 Nisan 1998 saat 19 45 te doğdu. Bu yıl üniversite sınavına giriyor. Tıp istiyor ama siz karar değişikli olacak diyorsunuz ve zor bir ay diyorsunuz bu sınav zamanı içinde geçerli mi acaba şimdiden tşk ederim

 • Tuba

  Mayıs 23, 2016 at 12:30 pm

  Zafer bey merhaba. Ben yıldız haritama baktırmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Görüşmek üzere..

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin