Jüpiter bir süre balık burcunda olacak: 14 Mayıs – 28 Temmuz

Kaç gün kaldı
0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn
Etkili olduğu günler
14 Mayıs – 28 Temmuz

Şu gökyüzünde dolanan gezegenler arasında sevdiğimiz saydığımız, varlığından mutlu olduğumuz gezegenlerin başında Jüpiter geliyor. Her yıl farklı bir burçta olan Jüpiter bu yıl 2 burcu birden ziyaret ediyor olacak.

Jüpiter yılın başından beri kova burcundaydı. 14 Mayısın ilk saatlerinden itibaren balık burcuna geçip bir süreliğine balık burcunda kalacak. Doğrusu bu güzelim gezegenin balık burcunda olmasının bazılarımız için -özellikle Haziranda- tatsız sonuçları da olacak fakat ilerleyen aylarda Jüpiter sayesinde hepimiz güzellikler yaşayacağız. 🍀

Jüpiter balıkta iken boşvermişlik ve tembellik yaratacak. Bazılarımızda ise şüpheye ve kaygı bozukluğuna neden olacak. Haziranda gerilemeye başladığında ise bambaşka bir senaryo devreye girecek.

Detaylar aşağıda..

Zaman zaman analizlerde iki grup ihtimal göreceksiniz. Size uygun olan her zaman 1. gruptakiler veya her zaman 2. gruptakiler olacaktır.

Yükselen burcunuza göre okuyun 🍀

Birinci grup ihtimaller: 

Aile büyüklerinizle veya kardeşlerinizle ilgili bir gündem oluşabilir. Örneğin, bir sağlık sorunu olabilir ve ilgilenmeniz gerekebilir. Aranızda geçmişten gelen sorunlar varsa, bu sorunları ötelediyseniz, Jüpiter balıktayken gündeme almaya karar verirsiniz.

Evinizle, mülklerinizle ilgili bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Komşular dahil olmak üzere huzursuzluk olabilir. Gündeminize uygunsa taşınmanız gerekebilir.

İkinci grup ihtimaller: 

Arkadaş ortamınızda gözle görünür meseleler oluşabilir,  insanların tavırlarından rahatsız olup uzaklaşabilirsiniz. 

Bir arkadaşla, kardeş veya kuzenle ilgili şüphe oluşabilir, zihninizi meşgul eder.

Bir arkadaşınızla gizlemek durumunda kalacağınız bir şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. 

Bu yıl iş odaklı olacaksınız fakat Jüpiter dikkatinizi farklı konulara da çekecektir. Örneğin, aile büyüklerin veya sevdiklerinizin sorunlarını çözme görevi size düşebilir. Sağlık sorunu olan biri varsa, maddi sorunları olan biri varsa ilgilenmeniz gerekecektir.

Bir arkadaşla, kardeş veya kuzenle ilgili şüphe oluşabilir, zihninizi meşgul eder. Uzaklaştığınızı veya size hata yapıldığını fark edebilirsiniz.  

Bir arkadaşınızla gizlemek durumunda kalacağınız bir şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. 

Jüpiter kovadayken iş hayatınızı etkiliyordu, balığa geçince de aynı şekilde iş hayatınızı etkilemeye devam edecek ve bu yılın tamamında zaman zaman güzel, zaman zaman tatsız olaylara neden olacak.

Tatsızlıklar olursa Mayıs, özellikle Haziran ve biraz da Temmuzla sınırlı olacak. 

İşinize karşı isteksizlik yaşayabilirsiniz, işinizle ilgili olumsuz duygulara kapılabilirsiniz (neden diğer işi kabul etmedim, burada ne işim var vs)

Önünüze iş fırsatları çıkarsa bu dönemde kabul etmemelisiniz, zamanın ruhu uygun değil doğrusu.. 

Bir not: eğer sağlık sektöründe iseniz, hayır işleri yapan bir kurumda çalışıyorsanız veya sanatla ilgili bir alandaysanız işinizle ilgili hareketli bir dönem olacaktır, sorun olacağını düşünmüyorum. Bu tarz bir işe girmek için de zaman uygun..

Birinci grup ihtimaller: 

Yükselen yengeçlerin akademisyen, öğretmen, avukat olma ihtimali diğerlerinden biraz daha fazladır. Sizin mesleğiniz de bunlardan biriyse, Jüpiterin balığa geçişinin yansımalarını iş hayatınızla ilgili yaşayabilirsiniz. İş karşı isteksizlik olabilir veya işinizle ilgili bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer işle ilgili gelişmeler neticesinde taşınma ihtimaliniz varsa bu olacak demektir. 

Kardeş, kuzen veya bir arkadaşınızla aranıza soğukluk girebilir veya bir sorun yaşayabilirler ve sizin destek olmanız gerekir. Daha kötüsü de olabilir aslında, mesela bir arkadaşınız vefat edebilir. 

Aracınız beklenmedik sorunlar çıkarabilir, kaza bela ihtimaline karşı dikkat lütfen.

İkinci grup ihtimaller: 

Balık burcundaki Jüpiterin sağlık sorunlarına ve kayıplara neden olduğunu, okurlarımla yaptığım binlerce görüşmeden sonra gördüm. Jüpiter şanslı gezegen, neden kayba neden olsun ki, değil mi ama? Maalesef balık burcundayken olabiliyor. 

Bir sevdiğiniz ciddi bir sağlık sorunu yaşayabilir, zaten sağlık sorunları olan biri varsa vefat edebilir. Aile büyüklerinden olabilir, umarım hiçbir kayıp yaşamazsınız.

İlle de bir kayıp olacak değil ki, sadece sizin haritanıza bakıp bunu bilemeyiz zaten, ailenizdeki herkesin haritasının aynı anda kayıplara işaret ediyor olması lazım ki olsun. Aileyle ilgili diğer ihtimal, aranızda oluşacak maddi meselelerdir. Bir maddi talebiniz kabul etmeyebilirler veya sizin onlara maddi olarak destek olmanız gerekebilir. 

Hiç mi güzel ihtimal yok? Tabi ki var.. Eğer evliliğiniz iyi gidiyorsa ve çocuk yapmaya karar verdiyseniz tam zamanı. Zaten hamilelik varsa doğum bu tarihlere denk geliyorsa ne güzel!   

Birinci grup ihtimaller: 

Bir sevdiğiniz ciddi bir sağlık sorunu yaşayabilir, zaten sağlık sorunları olan biri varsa vefat edebilir. Aile büyüklerinden olabilir. Umarım hiçbir kayıp yaşamazsınız.

İlle de bir kayıp olacak değil ki, sadece sizin haritanıza bakıp bunu bilemeyiz zaten, ailenizdeki herkesin haritasının aynı anda kayıplara işaret ediyor olması lazım ki olsun.

Aileyle ilgili diğer bir ihtimal var: aranızda maddi meseleler olabilir. Bir maddi talebinizi kabul etmeyebilirler veya sizin onlara maddi olarak destek olmanız gerekebilir. Sonuçta istediğinizi alamayabilirsiniz veya sizde olanı vermeniz gerekebilir. 

Jüpiter farklı parasal meselelere de neden olabilir. Eğer bazı yatırımlarınız olduysa (altın, döviz, kripto) 14 Mayıstan itibaren kaybetme riskiniz çok artacak. 

Güzel bir ihtimal yok mu parayla ilgili? Var, olmaz mı!! Ev/yazlık satın alabilirsiniz, kredi kullanmanız da gerekebilir.    

İkinci grup ihtimaller: 

Evliyseniz eşinizin ailesiyle ilgili meseleler olabilir. Sizin ailenizle eşiniz aranızda sorunlar olabilir. 

Evli değilseniz ama sevgiliyseniz ve süreç evliliğe doğru gidiyorsa, aileler devreye girebilir ve işler biraz karışabilir. 

Eşiniz/sevgiliniz sağlık sorunları yaşayabilir, fiziksel olmayabilir, duygusal dengesi bozulabilir, her zamankinden farklı davranıyor olabilir.

Eşinizin ev, yazlık vb mülklerle ilgili görüşleriyle sizinki uyumsuz olabilir, bu durum mesele olabilir.

Hayatınıza biri girebilir, hatta aşık olabilirsiniz. Gizlemek durumunda kalacağınız bir ilişki dahi başlayabilir.

Jüpiterin balık burcuna gelişinin aşk hayatınızı, ilişkinizi etkileyeceğini söyleyenler olacaktır mutlaka; inanmayın lütfen, doğrusu farklı çünkü. 

Jüpiter iş hayatınızı etkiliyor olacak değerli okurum ve ilginç bir zamanlama oluşacak: bir yandan işle ilgili yılın süper şanslı günlerini yaşıyor olacaksınız, diğer yandan Jüpiter balıkta olacak. Bu bir tezat oluşturacak.

Aklıma gelen başlıca ihtimal şu: girişimleriniz nedeniyle iş hayatınızdaki değişiklikler sonucunda yaşadığınız şehir/ülke de değişecekse, bilmenizi isterim ki girişimleriniz karşılık verecek. 

Eğer yaşadığınız şehrin/ülkenin değişmemesi için gayret ediyorsanız, bu durumda görünen o ki istediğiniz olmayacak. Özetle iş ve yaşam alanı arasında bağlantı varsa, taşınmanız gerekebilir.

Gündeminiz buna uygun olmayabilir tabi ki.. Bu durum diğer ihtimalleri gözden geçirelim.

Mevcut işinizde sizden bazı fedakarlıklar istenebilir, sonucunda daha iyi bir konumda olacağınız söylenebilir.

İş ortamında her şey yolunda giderken bazı insanların sizle ilgili kötü/yalan propaganda yaptığını fark edebilirsiniz. 

Sağlığınızla ilgilenmeniz de gerekebilir, malum balık burcunun hastanelerle ve sağlık hizmetleriyle alakası vardır.  

Konuyu iki farklı çerçevede ele almamız gerekiyor: çocuğunuz varsa – çocuğunuz yoksa.. Neden bu şekilde ayırdık? 

Değerli okurum, geçen yıllarda Uranüs ve Satürn nedeniyle evli olan yükselen terazilerin evliliklerinde ciddi krizler oldu, bazıları da boşandılar. Eğer çocuk da varsa, boşanma sonrası çocukların durumu zaman zaman kriz yarattı. 

Eğer siz de bu anlattığım senaryoyu yaşadıysanız, Jüpiterin balık burcuna geçişiyle birlikte tıpkı Martta olduğu gibi anlaşmazlıklar oluşabilir.

Eğer bu durum size uygun değilse, gelin size uygun ihtimalleri anlamaya çalışalım:

Eşinizle/sevgilinizle ilişkinizi doğrudan etkileyecek bir şeyler olabilir, işin içinde aileler olabilir, gizlenmiş konular olabilir, şüphe oluşabilir veya sağlık sorunlarıyla karşılaşırsınız.

Özgüveninizi sarsacak, görüntünüzü etkileyecek bir şey yaşayabilirsiniz, mesela bir alerjik reaksiyon sonucu cildiniz bozulabilir veya bir tanıdığınızın başarısı sonucunda kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

Aile büyüklerinizin tavrı da moralinizi bozabilir.     

Jüpiterin balık burcuna geçip 2 ayı aşkın süre balıkta kalması, sizi ailevi konularda etkileyebilir. Aile büyüklerinizle ilgili sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Diğer seçenek kendi ailenizdir ve aile içi huzursuzluk ihtimali oldukça yüksektir maalesef. 

Ev veya diğer mülklerinizle ilgili belirsizlik, anlaşmazlık oluşabilir. Bu süreçte yeni bir mülk edinme niyetiniz varsa önermem.

Kardeş, kuzen veya bir arkadaşınızla ilgili sorunlar da önemli bir diğer ihtimaldir. Özetle Jüpiterin balıkta olması keyifsizdir. 

Birinci grup ihtimaller: 

İş/parayla ilgili uzunca zamandır baskı altındasınız, hep bir gündem var. Bu süreçte aracınızı değiştirmeniz gerekebilir. Diğer seçenek ise aracınızın masraf çıkarmasıdır. 

Trafikte dikkatli olmalı, uzun seyahatler edecekseniz öncesinde aracınızın sorunsuz olduğuna emin olmalısınız.

Kardeş, kuzen veya bir arkadaşınızın sorun yaşadığını öğrenebilirsiniz. Aranızda bir anlaşmazlık da olabilir, kara kediler gezinebilir.

Bir tanışma gerçekleşebilir, etkileşim olabilir fakat gizlemek durumunda kalabilirsiniz.

İkinci grup ihtimaller: 

Jüpiterin balığa geçmesiyle birlikte hayatınızın iş/parayla ilgili bölümünde yeni gelişmeler beklemelisiniz değerli okurum. Tabi sadece Jüpiter değil Satürn de aynı etkiler getirdiği için maşallah gezegenler cümbüşü var iş/parayla ilişkili olarak..

Bir ev/yazlık almak gibi gelişmeler olabilir. Yazın büyük bölümünü bir tatil yöresinde geçirmek için girişimleriniz olabilir. 

Aile büyükleriniz ve sevdikleriniz için harcamalar yapmanız, maddi destek olmanız gerekebilir. 

Evliyseniz eşinizin ailesiyle bağlantılı maddi konular oluşabilir, gündeminizi meşgul edecektir.

Birinci grup ihtimaller: 

Bir ev/yazlık almak gibi gelişmeler olabilir. Yazın büyük bölümünü bir tatil yöresinde geçirmek için girişimleriniz olabilir. 

Aile büyükleriniz ve sevdikleriniz için harcamalar yapmanız, maddi destek olmanız gerekebilir. 

Evliyseniz eşinizin ailesiyle bağlantılı maddi konular oluşabilir, gündeminizi meşgul edecektir.

Maddi endişe ve huzursuzluk olabilir, kendinizi kötü hissedebilirsiniz. 

Sağlığınız için harcamalar yapmanız gerekebilir, yolunuz hastaneye düşebilir.

İkinci grup ihtimaller: 

Jüpiterin balık burcuna geçişinin sağlık sorunlarına işaret edebileceğini, yorgunluk ve bitkinlik oluşturabileceğini bilmenizi isterim. Özellikle alerjik reaksiyonlara dikkat. 

Denize girecekseniz Mayıs-Temmuz arasında dikkat!! Sadece kendinizi değil sevdiklerinizi de korumalısınız, denizde büyük bir özgüvenle açılmayın mesela..

Zaman zaman depresif hissedebileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle geçmişte yaşananlar zihininizi meşgul edebilir. 

Ülke değiştirme gündeminiz varsa, Jüpiter size çok iyi gelecek. Mutlaka önemli gelişmeler olacaktır. 

Jüpiterin balık burcuna geçişinin sağlık sorunlarına işaret edebileceğini, yorgunluk ve bitkinlik oluşturabileceğini bilmenizi isterim. Özellikle alerjik reaksiyonlara dikkat. 

Denize girecekseniz Mayıs-Temmuz arasında dikkat!! Sadece kendinizi değil sevdiklerinizi de korumalısınız, denizde büyük bir özgüvenle açılmayın mesela..

Zaman zaman depresif hissedebileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle geçmişte yaşananlar zihininizi meşgul edebilir. 

Ülke değiştirme gündeminiz varsa, Jüpiter size çok iyi gelecek. Mutlaka önemli gelişmeler olacaktır. 

Aile büyüklerinizle veya kardeşlerinizle ilgili bir gündem oluşabilir. Örneğin, bir sağlık sorunu olabilir ve ilgilenmeniz gerekebilir. Aranızda geçmişten gelen sorunlar varsa, bu sorunları ötelediyseniz, Jüpiter balıktayken gündeme almaya karar verirsiniz.

Evinizle, mülklerinizle ilgili bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Komşular dahil olmak üzere huzursuzluk olabilir. Gündeminize uygunsa taşınmanız gerekebilir.

Hepimiz gibi sizin de güzel bir tatile ihtiyacı var. Bir tatil beldesine, yazlık evinize gidip enerji depolayabilirsiniz. 

Evliyseniz evinizin huzurunu kaçıracak olaylara karşı dikkat!

Tek Soru – 150₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.