11 Ağustos’tan itibaren 1 yıl Jüpiter başak burcunda olacak. Hayatımızda yeni fırsat pencereleri açılıyor. Ben Jüpiter’i nasıl yaşadım öğrenmek ister misiniz? Değerli dostlar, öncelikle bir hatırlatma yapayım: Biliyorsunuz yazıların sonundaki yorum bölümünde sizlerden soruları cevaplandırıyorum. Burcuna Göre’yi diğer astroloji sitelerinden ayıran birçok farktan birisi de Soru-Cevap Bölümü. Sorulara çok önem verdiğimi biliyorsunuz, hepsine cevap vermeye çalışıyorum ve bundan sonra da böyle olacak. Bununla birlikte, cevapsız soru kalmasın istediğim için şöyle bir yenilik getirdim: Artık tüm yazılar, yayınladığım günü takip eden 5 gün boyunca sorularınıza ve yorumlarınıza açık olacak. Bu nedenle, yazılarınız yayınlandıktan 6 gün sonra yoruma kapanacak, yakın takipte kalın lütfen. Sorularınızı, yorum ve önerilerinizi bekliyorum 🙂 Hadi konumuza dönelim.

Jüpiter Başakta: Ağustos 2015 – Eylül 2016

Her gezegenin taşıdığı bir enerji vardır, kendine has bir enerjidir, diğer gezegenlerde bulunmaz. Jüpiter’in enerjisi iyimserlik ve umut taşır, fırsatlar getirir. Jüpiter sayesinde, daha iyi bir hayata doğru uzanan yollar açıldığını görürüz. İçimizde artan coşku ve heyecanla kendimizi bu yollara atmamız da kolaylaşır. Sizlere bizzat yaşadığım ve tanık olduğum Jüpiter mucizelerinden bahsetmek istiyorum, “şu olacak bu olacak” demek güzel ama yaşanmış olan çok daha değerli 🙂 Merak etmeyin, yakında burçlara göre etkilerini de yazacağım.

Jüpiter 2. evde

İş yerleri farklı şehirlerde olduğu için yıllardır eşinden ayrı yaşayan çok sevdiğim kuzenim, bir türlü iş yerini eşinin bulunduğu şehre taşıyamamıştı. Derken Jüpiter iş hayatını, geliri ve rahatlığı temsil eden 2. eve geçti (şimdi aslanların 2. evinde). Takip eden 1 yıl içinde kuzenim, birçok mucize olay ve karşılaşma sayesinde, yıllar sonra ailesiyle bir araya geldi. Şimdi geriye dönüp bakınca görülüyor ki, o kadar çok tesadüfün bir araya gelmiş olması ancak Jüpiter’in enerjisi sayesinde olabilir. Şimdi sadece eşi ve çocuğu ile huzurlu bir şekilde yaşıyor sanmayın, aynı zamanda dünyanın en güzel iş ortamında çalışıyor, gerçekten harika bir işi var 🙂 Tanık olduğum bu güzel olay her ne kadar Jüpiter’in desteği ile kendiliğinden gerçekleşmiş gibi görünse de, kuzenimin çok çabaladığını ve her yolu denediğini bilmenizi istiyorum. Evet Jüpiter birçok inanılmaz tesadüfü bir araya getirebilir ancak bunun gerçekleşmesi için bizler de çabalıyor olmalıyız. Bu olmazsa olmaz koşuldur. Demek istediğim, siz beklerken mucize gelmez ama rahatlıkla söyleyebilirim, siz mucizeyi arıyorsanız, aradığınızdan fazlasını bulacaksınız! Bizzat benim hayatımdan birkaç Jüpiter mucizesine ne dersiniz? 🙂

Jüpiter 1. evde

Hacettepe Üniversitesinden mezun olduğumda pek çok arkadaşım gibi benim de iş tecrübem yoktu. İyi bir okul/bölümden mezun olduğum halde, başvurduğum hiçbir işe giremedim ve askere gitmeye karar verdim. O zamanlar bilmiyordum ama meğerse Jüpiter benim burcuma geçmek üzereydi, yani 1. eve. Askere gitmeyi seçen diğer arkadaşlarımdan farklı bir şey oldu ve ben yedek subay olarak alındım, 1 yıl askerlik yapacaktım, üstelik para kazanacaktım. Askerliğin ilk 3 aylık eğitim dönemi çok zor geçmişti. Ancak önemli olan, takip eden 9 ayda görev yapacağım yerdi. O zamanlar da terör korkusu hepimizi tedirgin ediyordu. Görev yerimizi kendi ellerimizle çekeceğimiz kura belirliyordu, bir torbanın içinden kendimiz rastgele çekiyorduk, tamamen şanstı ve Jüpiter benden yanaydı, tabi ben bunu bilmiyordum. Yüzlerce kura arasından “inşallah Kuzey Kıbrıs olur” diyordum ancak Kıbrıs’ta sadece 20 kontenjan vardı. Ne mi oldu? Tabi ki Kıbrıs oldu 🙂 Kıbrıs’ta hem terörden uzaktım, hem de birlikte çalıştığım ekip sayesinde hayatımın en öğretici dönemlerinden birini yaşadım.

Başka gezegenler de var, değil mi?

Bu noktada Jüpiter etkisine mola vereyim çünkü Jüpiter geldi diye diğer gezegenler gitmiyorlar, onlar da her zaman varlar. Yani Jüpiter var diye hayat günlük güneşlik olacak diye düşünmek yanlış olur. Yine kendi hayatımdan kesitlerle anlatayım: Askerlik sonrası Jüpiter 2. evimde olduğu için harika bir işim oldu ancak takip eden 6 yıl boyunca Satürn ve Uranüs’ün zorlu enerjilerine maruz kalacaktım. Jüpiter gökyüzünde gezinmeye, şans getirmeye devam etse de, aynı anda zorlayıcı etkilerle gelen Satürn ve Uranüs, hayatımın düzenini bozmuştu. Kendimi mutsuz hissediyordum ama neden mutsuz olduğuma da emin değildim. Mutsuzluğumun nedeni olarak her ay farklı birini/bir şeyi sorumlu ilan ediyordum 🙂 Halbuki her şey aynı devam ediyor, herkes aynı davranıyordu. O zaman değişen neydi? Tabi ki ben değişiyordum! Fakat astrolojiden haberdar değilseniz, bunu anlamak imkansızdır. Ben de anlamıyordum. Bu süreçte yanlışlar yaptım, mutsuzluktan kurtulamadım ve ayrıca 20 kilo aldım.

Jüpiter 6. evde

Derken Satürn ve Uranüs etkileri azalmaya başladı ve Jüpiter 6. evime geldi. Tam zamanında gelmişti çünkü ben 90 kilonun üzerine çıkmıştım. 6. ev ile sağlık arasında önemli bağlantılar vardır. Jüpiter’in 6. eve geçişiyle birlikte her gün spor yapmaya başladım, içim enerji doldu. Bir yıl içinde 20 kilodan kurtulmuştum ve hayatımı yeniden yoluna koymaya başlamıştım.

Jüpiter 7. evde

Burcuna Göre’yi ilk günlerden itibaren takip eden okularım biliyor, Kasım’da evlendim. Eşimle tanıştığımda ise Jüpiter 7. eve geçmişti 🙂 7. ev demek evlilik başta olmak üzere ilişkiler demektir. Ben de hayatım en büyük şanslarından biri olan eşimle, Jüpiter varken yine mucizevi tesadüfler sonucunda tanıştım. Jüpiter şimdi balık burcunun 7.evinde. Hayatımdaki örnekleri artırabilirim çünkü hayatımdaki dönüm noktalarının tamamında Jüpiter’in varlığı net şekilde görülüyor. Diğer yandan son kez hatırlatarak yazımı bitireyim: Ben hiçbir zaman beklemedim, her zaman çok istekliydim ve ne gerekiyorsa yaptım. Cesaret ve inançla birlikte, Jüpiter hayatınızı dönüştürecektir, buna emin olabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>