Jüpiter Başak Burcunda Neler Olabilir?

Yazar 

11 Ağustos’tan itibaren 1 yıl Jüpiter başak burcunda olacak. Hayatımızda yeni fırsat pencereleri açılıyor. Ben Jüpiter’i nasıl yaşadım öğrenmek ister misiniz?

Değerli dostlar, öncelikle bir hatırlatma yapayım: Biliyorsunuz yazıların sonundaki yorum bölümünde sizlerden soruları cevaplandırıyorum. Burcuna Göre’yi diğer astroloji sitelerinden ayıran birçok farktan birisi de Soru-Cevap Bölümü.

Sorulara çok önem verdiğimi biliyorsunuz, hepsine cevap vermeye çalışıyorum ve bundan sonra da böyle olacak. Bununla birlikte, cevapsız soru kalmasın istediğim için şöyle bir yenilik getirdim:

Artık tüm yazılar, yayınladığım günü takip eden 5 gün boyunca sorularınıza ve yorumlarınıza açık olacak. Bu nedenle, yazılarınız yayınlandıktan 6 gün sonra yoruma kapanacak, yakın takipte kalın lütfen.

Sorularınızı, yorum ve önerilerinizi bekliyorum 🙂

Hadi konumuza dönelim.

Jüpiter Başakta: Ağustos 2015 – Eylül 2016

Her gezegenin taşıdığı bir enerji vardır, kendine has bir enerjidir, diğer gezegenlerde bulunmaz.

Jüpiter’in enerjisi iyimserlik ve umut taşır, fırsatlar getirir. Jüpiter sayesinde, daha iyi bir hayata doğru uzanan yollar açıldığını görürüz. İçimizde artan coşku ve heyecanla kendimizi bu yollara atmamız da kolaylaşır.

Sizlere bizzat yaşadığım ve tanık olduğum Jüpiter mucizelerinden bahsetmek istiyorum, “şu olacak bu olacak” demek güzel ama yaşanmış olan çok daha değerli 🙂

Merak etmeyin, yakında burçlara göre etkilerini de yazacağım.

Jüpiter 2. evde

İş yerleri farklı şehirlerde olduğu için yıllardır eşinden ayrı yaşayan çok sevdiğim kuzenim, bir türlü iş yerini eşinin bulunduğu şehre taşıyamamıştı. Derken Jüpiter iş hayatını, geliri ve rahatlığı temsil eden 2. eve geçti (şimdi aslanların 2. evinde).

Takip eden 1 yıl içinde kuzenim, birçok mucize olay ve karşılaşma sayesinde, yıllar sonra ailesiyle bir araya geldi. Şimdi geriye dönüp bakınca görülüyor ki, o kadar çok tesadüfün bir araya gelmiş olması ancak Jüpiter’in enerjisi sayesinde olabilir.

Şimdi sadece eşi ve çocuğu ile huzurlu bir şekilde yaşıyor sanmayın, aynı zamanda dünyanın en güzel iş ortamında çalışıyor, gerçekten harika bir işi var 🙂

Tanık olduğum bu güzel olay her ne kadar Jüpiter’in desteği ile kendiliğinden gerçekleşmiş gibi görünse de, kuzenimin çok çabaladığını ve her yolu denediğini bilmenizi istiyorum.

Evet Jüpiter birçok inanılmaz tesadüfü bir araya getirebilir ancak bunun gerçekleşmesi için bizler de çabalıyor olmalıyız. Bu olmazsa olmaz koşuldur.

Demek istediğim, siz beklerken mucize gelmez ama rahatlıkla söyleyebilirim, siz mucizeyi arıyorsanız, aradığınızdan fazlasını bulacaksınız!

Bizzat benim hayatımdan birkaç Jüpiter mucizesine ne dersiniz? 🙂

Jüpiter 1. evde

Hacettepe Üniversitesinden mezun olduğumda pek çok arkadaşım gibi benim de iş tecrübem yoktu. İyi bir okul/bölümden mezun olduğum halde, başvurduğum hiçbir işe giremedim ve askere gitmeye karar verdim.

O zamanlar bilmiyordum ama meğerse Jüpiter benim burcuma geçmek üzereydi, yani 1. eve.

Askere gitmeyi seçen diğer arkadaşlarımdan farklı bir şey oldu ve ben yedek subay olarak alındım, 1 yıl askerlik yapacaktım, üstelik para kazanacaktım.

Askerliğin ilk 3 aylık eğitim dönemi çok zor geçmişti. Ancak önemli olan, takip eden 9 ayda görev yapacağım yerdi. O zamanlar da terör korkusu hepimizi tedirgin ediyordu.

Görev yerimizi kendi ellerimizle çekeceğimiz kura belirliyordu, bir torbanın içinden kendimiz rastgele çekiyorduk, tamamen şanstı ve Jüpiter benden yanaydı, tabi ben bunu bilmiyordum.

Yüzlerce kura arasından “inşallah Kuzey Kıbrıs olur” diyordum ancak Kıbrıs’ta sadece 20 kontenjan vardı. Ne mi oldu? Tabi ki Kıbrıs oldu 🙂

Kıbrıs’ta hem terörden uzaktım, hem de birlikte çalıştığım ekip sayesinde hayatımın en öğretici dönemlerinden birini yaşadım.

Başka gezegenler de var, değil mi?

Bu noktada Jüpiter etkisine mola vereyim çünkü Jüpiter geldi diye diğer gezegenler gitmiyorlar, onlar da her zaman varlar.

Yani Jüpiter var diye hayat günlük güneşlik olacak diye düşünmek yanlış olur. Yine kendi hayatımdan kesitlerle anlatayım:

Askerlik sonrası Jüpiter 2. evimde olduğu için harika bir işim oldu ancak takip eden 6 yıl boyunca Satürn ve Uranüs’ün zorlu enerjilerine maruz kalacaktım.

Jüpiter gökyüzünde gezinmeye, şans getirmeye devam etse de, aynı anda zorlayıcı etkilerle gelen Satürn ve Uranüs, hayatımın düzenini bozmuştu.

Kendimi mutsuz hissediyordum ama neden mutsuz olduğuma da emin değildim. Mutsuzluğumun nedeni olarak her ay farklı birini/bir şeyi sorumlu ilan ediyordum 🙂

Halbuki her şey aynı devam ediyor, herkes aynı davranıyordu. O zaman değişen neydi?

Tabi ki ben değişiyordum! Fakat astrolojiden haberdar değilseniz, bunu anlamak imkansızdır. Ben de anlamıyordum.

Bu süreçte yanlışlar yaptım, mutsuzluktan kurtulamadım ve ayrıca 20 kilo aldım.

Jüpiter 6. evde

Derken Satürn ve Uranüs etkileri azalmaya başladı ve Jüpiter 6. evime geldi.

Tam zamanında gelmişti çünkü ben 90 kilonun üzerine çıkmıştım.

6. ev ile sağlık arasında önemli bağlantılar vardır. Jüpiter’in 6. eve geçişiyle birlikte her gün spor yapmaya başladım, içim enerji doldu. Bir yıl içinde 20 kilodan kurtulmuştum ve hayatımı yeniden yoluna koymaya başlamıştım.

Jüpiter 7. evde

Burcuna Göre’yi ilk günlerden itibaren takip eden okularım biliyor, Kasım’da evlendim. Eşimle tanıştığımda ise Jüpiter 7. eve geçmişti 🙂

7. ev demek evlilik başta olmak üzere ilişkiler demektir. Ben de hayatım en büyük şanslarından biri olan eşimle, Jüpiter varken yine mucizevi tesadüfler sonucunda tanıştım.

Jüpiter şimdi balık burcunun 7.evinde.

Hayatımdaki örnekleri artırabilirim çünkü hayatımdaki dönüm noktalarının tamamında Jüpiter’in varlığı net şekilde görülüyor.

Diğer yandan son kez hatırlatarak yazımı bitireyim: Ben hiçbir zaman beklemedim, her zaman çok istekliydim ve ne gerekiyorsa yaptım.

Cesaret ve inançla birlikte, Jüpiter hayatınızı dönüştürecektir, buna emin olabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

249 Yorum

 1. snt

  11/08/2015

  Merhaba, Başak burcuyum ve yükselenim Balık. Jüpiterin etkisini nasıl değerlendirmeliyim? Teşekkürler.

 2. Müge

  11/08/2015

  Merhaba Ceyhun bey. Ben Oğlak burcuyum ve yükselen burcum Balık. 7.evimde başak burcu var. Aslında doğum saatimden emin olmayan bir annem var ama özelliklerime göre yükselenimin Balık olduğunu söylemişti Su Karakuş. Jupiter 11.evde ve Oğlak burcu var orada da. 11. evde aynı zamanda Neptün burcu da var. 7. evimde Şans noktası ve verneks başakta. Nasıl yorumlamam gerek sizce bu geçişi?

 3. Esngl

  11/08/2015

  Merhaba Ceyhun Bey..Kızım 16 Aralık 2013 Muğla doğumlu saat 10:15 ..Kızımın geleceği ile ilgili bilgi alabilirmiyim..2015 Yılı bizim için kötü başladı ve hayatımızda önemli değişiklikler yaşadık..Sevgiler…

  • Zafer Ceyhun

   11/08/2015

   Merhaba Esngl,
   doğum haritası analizlerine Ekim gibi başlayacağım inşallah, sitede duyuracağım mutlaka.
   sevgiler, Ceyhun

 4. Başak

  11/08/2015

  Ceyhun bey merhaba,

  Sizinle 2015in başında tanışmış ve sitenize ve yorumlarınıza kelimenin tam anlamıyla aşık olmuştum! size o hayranlığın vermiş olduğu heyecanla uzuun uzuuun mesajlar yazıp durmuştum; sayenizde anlattıklarımla yaptığınız doğru tespitlerle yükselen burcumun kova olduğunu öğrenmiştim ve o günden bugüne inanın hayatıma verdiğiniz tavsiyelerle yön çizdim; o zaman yeni başlamış bi ilişkim vardı, tavsiyeleriniz olmasa belki çoktan biterdi ama şimdi herşey çok çok iyi durumda çok şükür! 🙂 ve bir başak olarak 2015 yorumunuzda yazdığınız “2015 jüpiter başak burcuna geçinceye kadar tüm hazırlığınızı yapın, sene sizin seneniz olacak!” temalı yorumunuzu hep aklımda tuttum ve nasıl bi motivasyon kaynağı oldu benim için, inanamazsınız!

  İşte o büyük gün gelip çattı! çoook heyecanlı ve mutluyum, kaç aydır bugünleri sabırla bekledim! 🙂

  şimdi benim size tek bi sorum var, burcu başak yükseleni kova olan bu heyecanlı kız için evlilik ihtimali nedir ceyhun bey? henüz ne bi evlilik teklifim ne bi tek taşım var ama sizce yine de gelinlik için butiklerden randevu almaya başlasam mı? 🙂 hahahahhaha 🙂

  sevgiler sevgiler sevgiler!

  • Ayşegül

   11/08/2015

   Merhabalar Ceyhun Bey ve Sevgili Başak,
   Yorumunun hemen altina yazmak istedim cunku okurken biri haberim olmadan beni mi yazdi? Dedim keni kendime. Cok ilginctir ki benim de burcum basak yukselenim kova. 🙂 ve hayatim da tam da sizin hayatinizda olan olaylar ve meraklarim var. Benim de iliskim 2 senedir devam ediyor ve sizin sordugunuz ayni seyi bir kez de ben musadenizle ikimiz adina Ceyhun Bey’e sormak istedim.
   Sevgilerle,

  • Başak

   12/08/2015

   Ayşegül hanım,

   Böyle bi platformda kendime ve kendi hayat kaygılarıma ilişkin insanlarla karşılaşmak çok güzel! yine burda hayatımızdaki güzel gelişmeler ve belki müjdelerle birbirimizden haberimiz olur belki, ne dersiniz şahane olmaz mı? 🙂

   Sevgiler..

 5. bernacoskunpinar

  11/08/2015

  Merhaba ceyhunbey 25 agustos 1989 23.00 dogumluyum. Yuksrlenim de boga . bu sene nasil etkiler bu jupiter beni 🙂 tesekkurler

 6. Kubra

  11/08/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Size 2 sorum var. Birincisi ben balık burcunun son derecelerinde doğmuşum. Güzel 7. Ev ektilerini -6 derece +6 derece hesabı yaparsak temmuzdan önce yaşayamayacak mıyım? Az da olsa yaşamaz mıyım? İkincisi evlendiğinizde jüpiterin 7. Evinizde olduğunu söylediniz. Bu hesabı yükseleninize göre mi yoksa burcunuza göre mi yaptınız?

 7. ela

  11/08/2015

  meraba ceyhun bey elinize saglik yine harika olmus yaziniz benim dogum tarihim 1985/05/16 bu jupiter gecisile bana bi boga burcu olarak evlilik 2015 te ola bime ihtimali var mi acaba? yani evlene bilirmiyim ?dogum saatim gece 22 civari

 8. Caner

  11/08/2015

  Merhaba, öncelikle yazınız için teşekkürler.
  26 Ağustos doğumlu olduğum için doğum haritamda Güneş’im başak burcunun 3. derecesinde. Bu sene 26 Ağustos’ta da Jüpiter Başak’ta 3 dereceye sahip olacak. O günün yani doğum haritamdaki Güneş ile şimdiki Jüpiter’in birleşmesi bana ne sağlayacak acaba?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 9. ahmet

  11/08/2015

  Oglaklar ne olacak oglaklar zeki caliskan ama bahtsiz oglaklarin yuzu ne.zaman.gulecek.hayatımda bi.kere.jubiter.ugramadi.bana☺hepnsaturm.mars.beni.delik.desik.etti

 10. Elif

  11/08/2015

  Yaziniz icin tessekkürler bir sorum olacakti jüpiter bana güzel bir imkani Verdi sizce bu proje saglikli olur mu ? Simdiden tessekkürler 🙂

  • Elif

   11/08/2015

   Bana güzel bir is imkanı verdi

 11. fatma

  12/08/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,
  07.08.1989 / 19.45 / Bursa doğumluyum. Aylardır işsizim ve yazdıklarınızı okuyunca Jüpiterin başak burcuna geçişinden pek bi ümitlendim. Umarım güzel iş fırsatları ile karşılaşırım:)

 12. Özge

  13/08/2015

  Merhaba Ceyhun bey
  Size bi sorum olcak ben başak burcuyum ve 6 temmuzda yaşadığım bi olay yüzünden hiç beklenmedik bi ayrılık yaşadım.İlişkimin düzelmesi için adımlar atmak istiyodum fakat yazılarınızı okuduğum için uygun zamanın olmadığını anladım.Harekete geçmem için en uygun zaman nedir?Partnerim oğlak burcu.Şimdiden teşekkür ederim.İyi günler.

 13. Çiğdem

  13/08/2015

  Zafer Bey merhaba,

  20.10.1978 tarihinde saat 14.30 da doğmuşum 🙂 Buna göre Jüpiter benim kaçıncı evimde olacak merak ediyorum. Yardımcı olur musunuz? Neşeli ve şanslı günler dilerim 🙂

 14. yasemen

  16/08/2015

  Ceyhun bey ben terazi burcuyum. temmuzda isimden ayrildim.Acaba yeni bir ise ne zaman girecem ve ask heyatimiz yupiterin etkisi ile nasil olacak? Yazinizda yalnizlik soylenilirdi.Acaba oylemi olacaq? Yeni bir umid isigi yokmu?lutfen cavablarmisuzniz.tesekkur ederim.daimi takip ediyorum sizi

 15. merve

  17/08/2015

  merhaba 04 haziran 1989 23:57 doğumluyum benım jupiter hangi evde ve yukselenım ınternette cıktıgı gıbı kova mı? birde özelde nasıl iletişim kurabılırız

 16. merve

  17/08/2015

  ceyhun beyyyy cevapp :))))

 17. deniz

  16/01/2016

  merhaba biraz eski hi yaziya yorum yaziyorum ama olsun. yorumlarinizi begenerek takip ediyorum. benim gunes burcum basak ve jupiterimde balik. sizce nasil etkiler beni.. martin 13unde uni sinavina giricem gunes tutulmasinin etkisi nasil olur sizce? ve haziranda tekrar giricem. temmuzda da yerlestirme olucak. sizce bu konuda ne yapmaliyim. emeklerimin karsiligini alabilicek miyim? tekrar tesekkurler 🙂

 18. Asyaİpek

  31/08/2016

  Merhaba yorumlarınızı gerçekten beğenerek takip ediyorum ceyhun bey,
  Size sorum olacak ben yengeç burcuyum eşimle bosanmak üzereyim sonuç ne olacak çok merak ediyorum bilgilerinizden faydalanmak beni çok mutlu edecek