İLK 5 GÜNE DİKKAT: 28 HAZİRANDA MARS KOÇTA

Merhaba değerli okurum, hoşgeldiniz. 🍀

Her gezegenin farklı bir enerjisi var, dolayısıyla hayatımıza getirdikleri de farklı oluyor.

Yaşam enerjimizi, bedenimizi ve yaşıyor olmanın risklerini Marsa bakarak anlamaya çalışıyoruz. Marsın keskin iki yüzü olduğunu görüyoruz.

Birincisi isteklerimizi elde etmek için mücadele etmek, gerektiğinde çıkarlarımız için kavga etmek ve kendimizi savunmakken; ikincisi, yaşamın tehditlerine maruz kalmak, yolumuza çıkan zorluklar nedeniyle fiziksel ve duygusal yaralar almak..

Bu ilginç enerji fiziksel ve sözlü kavgalara, kaç ya da savaş ikilemi oluşturan tehditlere, kazalara ve fiziksel yaralanmalara neden olabiliyor. Tabi ki bunlar en uç, en sert örnekler fakat bu türden olayların Marsın ürünü olduğunu biliyoruz.

Mars 28 Haziran sabah 4:45te balık transitini bitirip koç transitine başlayacak, ta ki 6 Ocak 2021’e kadar koçta kalacak. Normalde Marsın bir burçtaki transiti 50 gün kadar sürerken 6 ay gibi çoook uzun bir süre koçta kalmasının nedeni Eylül-Kasım boyunca koçta gerileyecek olması..

Zamanı geldiğinde bu konuda birçok yazı yazarak sizi bilgilendireceğim elbette ama şimdilik vurgulamak istediğim bir şey var. Yazının girişinde anlattığım riskler nedeniyle – Merkür de gerilediği için- kaza bela ihtimaline karşı sizleri uyarmak istedim.

Hangi tarihler için geçerli?

28 Haziran – 2 Temmuzu kapsayan ilk 5 gün, Mars kaynaklı riskin en yoğun olduğu günler olacak. Marsın enerjisi değişeceği için bu süreçte olası risklere karşı farkındalık gerekiyor diye düşünüyorum.

Aklıma gelen birkaç uyarı:

  • anlaşmazlık yaşadığınız insanlardan uzak durun, şartlar zorlasa bile yüzleşmeyin, erteleyin
  • trafikte dikkatli olun, sürat yapmayın, uykusuz veya alkollü yolculuk riski almayın
  • görünmez kazalara karşı kendiniz ve sevdikleriniz adına 5 gün tetikte olun
  • parkta, tatilde, avm’de vs. tanımadığınız insanların iletişime geçmeye çalışması halinde çok sert veya yakın davranmayın

Bu anlattıklarımın defansif ve tedirgin hissetmenize neden olabileceğinin farkındayım fakat madalyonun diğer bir yüzü daha var. Siz de gergin ve agresif olacaksınız.

Ailenize, partnerinize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza, trafikte saçmalayan insanlara, hizmet aldığınız kişi ve kurumlara, gelen faturaya, bozulan ürünü tamir ettirmek için iletişime geçtiğiniz servis yetkilisine vs.

Sonuçta herkesin fiziksel ve sözel olarak sertleşeceği 5 günlük zaman diliminden bahsediyorum. Sanırım mantığını anladınız.

Elbette çok az insan bu risklere maruz kalacak ama birileri kesinlikle kötü deneyimler yaşayacak. İstiyorum ki edindiğimiz farkındalıkla bizler sorun yaşamayalım, moralimizi bozmayalım, saçmalıklar yaşamayalım.

Ayrıca patlamalı yangınlı vurdulu kırdılı olaylar artacaktır. Akşam haberlerinde bu tür tatsız olayları normalden daha sık göreceğiz. Devletler çapında fiziksel mücadelenin arttığına şahit olacağız. Denizlerde daha sık taciz ve çatışma olacak, karada bombalar daha çok patlayacak. Petrol vb sızıntılarla denizlerimizi kirleten gemi kazaları, madenlerde kaza gibi ihtimaller artacak.

Bizlerden uzak olsun, ülkemizden uzak olsun.

Güzellikler diliyorum.

Zafer Ceyhun

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.