GÜNEŞ TUTULMASIYükselen İkizlerYükselen YayİKİZLER ve YAY: Güneş Tutulması

Mayıs 8, 2014by Zafer Ceyhun0

Güneş tutulmaları, hayatımızda büyük değişimlerin habercisidir. Bir süredir aklınızda olan ama bir türlü hayata geçiremediğiniz şeyleri gündeminize almaya zorunlu hissedersiniz. Ayrıca, hiç gündeminizde olmayan bir konu birden bire gündeminizin ana konusu haline gelir.

Unutmayın, güneş tutulmaları ile hayatınıza giren konularda vereceğiniz kararlar geri dönülemeyecek şekilde hayatınızı değiştirecektir. Bu nedenle iyi düşünüp karar verin.

Alternatif 1: Suçluluk

29 Nisan’da gerçekleşen güneş tutulmasından bu yana, geçmişte verdiğiniz kararlar, yaptıklarınız ve yapmadıklarınız üzerinden kendinizi sorguluyorsunuz. Kendinizi yetersiz buluyorsanız, büyük bir suçluluk dalgası, tüm benliğinizi sarmış olabilir. Bu dönemde, sorumluluklarınızın ağırlığı üzerinizde büyük bir yük oluşturabilir. Sorumluluklarınızın ve suçluluk duygunuzun kaynağı aileniz veya sevgilinizle ilgili geçmişte yaşanmış konular da olabir, hayatta başarmak istediğiniz şeyler de olabilir. Bu hangi konularda kendinizi yetersiz hissettiğinizle alakalı bir konu olacaktır. Kendinize çok baskı yapmayın, yapmanız gerekenlere odaklanın, zaten bir süredir yalnızlık duygusuyla boğuşuyorsunuz.

Alternatif 2: Yalnızlık

Bu dönemin en baskın hissi, muhtemelen yalnızlıktır. Kendinizi günlük hayatınızın rutininde kaybolmuş, oradan oraya koştururken dahi yalnız hissedebilirsiniz. Çalışıyorsanız, çevrenizdeki tüm insanlardan izole olmuş gibi hissedebilir veya gerçekten de kendinizi evinizin bir odasına kapatıp soyutlanmak isteyebilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun, yalnızlık hissine boyun eğmemelisiniz. Hepimizin hayatında, kendini bir başına kalmış, hatta dışlanmış hissedeceği dönemler olduğu gibi, içe dönüp kendimizi/geçmişimizi sorgulayacağımız dönemler de elbette oluyor. Bu dönemler, yeni başlangıçlar için hayatınızda zihinsel bir temizlik, duygusal bir arınma için fırsatlar sunuyor. Biliyorum zor bir dönem ama siz olumlu değerlendirmeye bakın.

Alternatif 3: Sorumluluklarınız

Her zaman yaptığınız işleri yaparken zorlanabileceğiniz bir dönem. İşinizin yükü daha ağır geliyor olabilir, hatta uğraşmanız gereken milyon tane şey varmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Bu nedenle, yaptığınız her şeyin gözünüze batabileceği bir dönemdesiniz. “Bu kadar şeyin altından nasıl kalkacağım, zamanında bitirmem mümkün değil” diye düşünebilirsiniz. Plan yapmaya ihtiyacınız olacak, düzenli çalışmak için içinizde büyük bir istek oluşabilir. Zamanınızın yetmeyeceğini düşünüyorsanız, sorumluluklarınız moralinizi bozuyorsa, derin bir nefes alıp her gününüzü daha verimli geçirmek için iyi bir plan yapın, rahatlarsınız.

Alternatif 4: Sağlığınız

Güneş tutulmasıyla beraber oluşan değişim enerjisi, vücudunuza daha iyi bakmanız gerektiğini düşündürebilir. Spora, yogaya, pilatese, dansa ve diyet vb sağlık programlarına başlamak için güçlü bir istek ve yoğun enerjiniz olabilir. Kendinizi ihmal ettiğinizi düşünüyorsanız, ki muhtemelen haklısınız, durmayın başlayın. 
Bunun yanında, sağlık sorunlarıyla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sizden de kaynaklanıyor olabilir, yakınlarınızdan birisinden de… Umuyorum olmaz ama hastaneye yolunuz düşebilir.
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin