İkizler burcu, değişimden çok olumlu etkilenecek. Artık uzun süredir hepimizi yoran olumsuz enerji dağılacak. Nedenini ana başlıkları ile anlatacağım. Öncesinde, hepinize bir teşekkür borcum var, ayrıca bir de önerim olacak: BurcunaGöre ailesi olarak 2,5 ayda 17.000 kişi olduk, hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum, var olun. Burada birlikte gerçek astroloji konuşuyoruz, ihtimalleri değerlendiriyoruz, bugünün ve yarının enerjisini/ruhunu analiz ediyoruz; kendimizle ve sevdiklerimizle barışık olmanın yollarını arıyor, bilgi üretiyoruz. Sonuçta aydınlanma yaşıyoruz, farkındalık kazanıyoruz…Kısaca, benzersiz ve özenli bir yerdesiniz, en doğru yerdesiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki bizimlesiniz:) Önerime gelince: Facebook yayın politikası nedeniyle, bazı paylaşımlarımı hiç görmüyorsunuz. Bu nedenle zaman zaman çok önemli yazıları kaçırıyorsunuz. Özenle yazdığım yazıları okuyamıyor olmanızı istemiyorum, 2 farklı çözüm ürettim, dilediğinizi seçin 🙂

  1. Facebook/Burcuna Göre sayfasında “Bildirimleri Alın” değişikliğini yapın. Böylece istisnasız tüm gönderileri alacaksınız, yazılarınızı kaçırmayacaksınız.
  2. Ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi takip etmek istiyorum, diğer burçların gönderilerini görmek istemiyorum diyorsanız, onun da çözümü var 🙂 Artık, “Koç Burcuna Göre” – “Terazi Burcuna Göre” gibi tüm burçların kendi Facebook sayfaları var. Örneğin, ikizler burcusunuz ve yükselen burcunuz yay, yapmanız gereken “İkizler Burcuna Göre” ve “Yay Burcuna Göre” sayfalarını beğenmek/takip etmek, sonra “Bildirimleri alın” seçeneğini işaretlemek. Bu durumda, sadece ikizler ve yay burcunun tüm gönderilerini alacaksınız.
Bugünden itibaren ikizler burcunun gönderilerini hem “Burcuna Göre” hem de “İkizler Burcuna Göre” sayfalarında paylaşacağım ama yakında başlayacağım günlük/haftalık astroloji ipuçlarını sadece burcun kendi sayfasında yayınlayacağım. Sizleri sıkmadan, yormadan daha fazla bilgi paylaşmak için en doğru/etkin yolun bu olduğunu düşünüyorum, bence çok güzel olacak 🙂 Deneyelim, hoşunuza giderse devam ederiz. Görüşlerinizi bekliyor olacağım. Hadi şimdi Temmuzu analiz edelim 🙂

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA: 16 TEMMUZ

İkizler burcu, 2013 Temmuz-2014 Temmuz arasında bir yıl, Jüpiter’in şans ve mutluluk getiren enerjisini geliri/işi konusunda yaşayacaktı ancak biliyorsunuz; Mars, Uranüs ve Pluto’nun konumu nedeniyle Jüpiter etkisini doyasıya yaşayamadınız. Durum değişiyor, ikizler burcuna çok uygun bir enerji geliyor, iyi hissedeceksiniz. Hayatımızı güzelleştiren, şans ve gelişme imkanı veren Jüpiter aslan burcuna geçiyor. 2015 Ağustos ayına kadar tam 1 yılınız olacak, en iyi şekilde değerlendirmeniz için neler yapmanız gerektiğini ileride detaylı yazacağım. Şimdi, ana başlıklarıyla Jüpiter’in enerjisini hangi alanlarda hissedeceğinizi anlatayım:
  1. artık hayatınızı daha çok seveceksiniz.
  2. pozitif enerjinizle sürekli gezmek, dışarılarda olmak isteyeceksiniz.
  3. bol bol seyahat etme fırsatınız olacak, mutlu olacaksınız.
  4. kendinizi kolayca ve çekici şekillerde ifade edeceksiniz.
  5. insanlar sizinle zaman geçirmek için can atacak.
  6. ticarete girmek istiyorsanız, mahallenizde/yakınlarda dükkan açın, kazanacaksınız.
  7. hayata bakışınızı değiştirecek renkli insanlarla tanışacaksınız.
Jüpiter, etkilediği alanda şanslı karşılaşmalar, mutluluk ve rahatlık getirir. Her zaman çok çalışan/çabalayan ancak istediğine bir türlü ulaşamayan, önüne aşılması zor engeller çıkan biri misiniz? Bu yıl engelleri unutun, artık engel olmayacak. Yaşanacakları size bir öykü ile anlatayım: Merve, İstanbul’da doğup büyümüş, 19 yaşında Hacettepe Üniversitesini kazanıp büyük bir sevinçle Ankara’ya gelmiş, üniversitenin şehir merkezinin dışındaki yurduna yerleşmiş. Yurtta 4 kişilik bir odada kalıyormuş, ilk gün farklı şehirlerden gelen oda arkadaşlarıyla tanışmış, doğrusu oda arkadaşlarına ilk görüşte hiç ısınamamış. Sonra dersler başlamış, zamanla sınıfta arkadaşlar edinmeye başlamış ancak arkadaşlarıyla ilişkisinde hep bir şeylerin eksik olduğunu hissetmiş. Yine de, ders çıkışlarında birlikte zaman geçirmişler. Üniversitenin kampüsünde yapılabilecekler sınırlı olduğu için bir süre sonra  Tunalı’ya, Bahçeli’ye gitmeye başlamışlar (Ankarayı da bilmiyor değilim 🙂 ) Ama arabaları olmadığı için, her seferinde yol bitmek bilmiyor gibi geliyormuş, zar zor otobüs bulabiliyor, bindiklerinde yarım saat ayakta dikiliyor, indikten sonra 20 dakika yürümek zorunda kalıyorlarmış. Bu şekilde yavan/tatsız bir yıl geçirmiş Merve; ne arkadaşlarını, ne yurt hayatını, ne de kampüsü sevmiş! Sonra bir gün, Merve’nin kuzeni Ankara’da bir üniversite kazanmış, Ankara’nın en güzel semtinde birlikte eve çıkmışlar. Merve mutluluktan havaları uçuyormuş ki, ailesi büyük bir sürpriz yaparak, çok istediği arabayı almışlar. Merve’nin hayatı 2 ayda tamamen değişmiş, artık istediği yere kolayca gidebiliyor, kuzeniyle  harika vakit geçiriyormuş. Merve bilmiyormuş ama meğer, Jüpiter aslan burcuna geçmiş 🙂 Jüpiter, ikizler burcuna işte bunu yaşatacak. Hatırlatma: Jüpiter; emek etmeyene, çaba göstermeyene, arayış içinde olmayana yardım edemez. Jüpiter desteğini tam olarak alabilmek için bir hedefiniz olmalı çünkü siz yerinizde otururken isteklerinizi önünüze getirmez. Fakat, isteklerinize ulaşmak için çabalarken, Jüpiter’in yolunuzu açacağına emin olabilirsiniz.

SATÜRN RETROSU BİTİYOR: 21 TEMMUZ

Mart ayında başlayan Satürn retrosu, ikizler burcunun başta iş arkadaşları ile ilişkileri olmak üzere iş hayatında ve ayrıca sağlığı/düzeni konusunda hayatını zorlaştırdı. İkizler burcu, Satürn retrosu nedeniyle kendini bir çıkmazın içinde hissetti. İşin kötü tarafı, Satürn retrosu sırasında hepimizin eli kolu bağlanır, dilimiz tutulur, çözüm üretemeyiz, sıkıntıların içinde öylece kıvranırız. İkizler burcu için 1 Temmuz dönüm noktasıydı, artık çaresiz hissetmiyorsunuz, tersine 4,5 aydır aradığınız çözümü bulduğunuzu, adım atmak için doğru vaktin geldiğini hissediyorsunuz. Artık ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz, ama şu yazıyı okumadan harekete geçmeyin: Satürn Retrosu

URANÜS RETROSU: 22 TEMMUZ

Uranüs önümüzdeki 4 yıl hepimizin hayatında değişimi tetikleyecek, elbette ikizler burcu da nasibini alacak. Uranüs bu! Şimşek hızında aydınlanma getirir ve kaçmak imkansızdır. Elbette istisnası var: Cem Yılmaz’ın radyasyondan koşarak kaçmaya çalışan görevlileri anlatırken söylediği gibi, protondan daha hızlı koşuyorsanız, kaçma ihtimaliniz var 🙂 Uranüs, Arşimet’e (Archimedes) banyo yaparken ışık hızında gelen bilgi/ilhamdır. Uranüs aniden öyle büyük bir aydınlanma, heyecan ve coşku yaratır ki, Arşimet buldum diye bağırarak (Eureka!) yeni bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşma hevesiyle çıplak şekilde sokağa fırlamıştır. (Arşimet cisimlerin hacimlerini/kütlelerini hesaplamanın yolunu bulmuştur.) Uranüs, geçtiğimiz yıl Temmuz-Aralık arasında retro sürecine girdi ve ikizler burcu okurlarımın (en çok 31 Mayıs-5 Haziran arasında doğanlar) arkadaşlarıyla ilişkilerinde yepyeni bir farkındalık, bir aydınlanma getirdi. Bu nedenle bazı insanlar birden hayatınızdan çıkmış olabilir, ya da tam tersi yeni arkadaş çevresine girmiş olabilirsiniz. Bu yıl ise, 5-10 Haziran arasında doğanlar başta, bütün ikizler burcu okurlarım büyük değişimler yaşayacak. Uranüs, hayatımızın bir alanını etkilemeye başladığında, tabiri caizse “çağ atlamamıza” neden olur, yeni bilgi parlak bir aydınlık ve farkındalık oluşturur. Uranüs retrosu geldiğinde ise, yaşanan aydınlanma sürecini içselleştirmeye başlarız, zapt etmesi kolay olmayan enerjiye alışırız, yeni durumumuzu kabulleniriz. Bununla birlikte, artık yepyeni bir bakış açımız olmuştur, eksiden var olan her şeyi sıkıcı ve tahammül edilemez buluruz, geçmişin bağlarını kesip atmak, tek başımıza ilerlemek isteriz. Uranüs, ikizler burcunu “birey olarak” daha güçlü ve özgür yapmak istiyor, bunu yaparken arkadaşlarınızla ilişkilerinize yeni bir bakış açısı getiriyor. Uranüs, ikizler burcuna Eureka! dedirtecek enerjisiyle gelmek üzere. İkizler burcu, arkadaş çevresini hatta yaşadığı şehir veya ülkeyi değiştirmek isteyebilir, artık “buralar” ve “bu insanlar” size yetmeyebilir. Uranüs mucizevi bilgidir, 11. evin yöneticisidir ve ikizler burcunu 11. evinde etkiliyor. Harika bir dönemdesiniz, sonunda, hedeflerinize ulaşabilmek için gereken bireysel donanımlara sahip olacaksınız, heyecanlı bir dönüşüm yaşayacaksınız. Uranüs retrosu hakkında detaylı yazacağım, önemli bir konu.

MARS AKREP BURCUNDA: 26 TEMMUZ

Mars, 8 aydır hayatımızda sert rüzgarlar esmesine neden oldu ancak 26 Temmuz’da terazi burcundan çıkacak. Mars’ın terazi burcundan çıkışı çok önemli çünkü Uranüs ve Pluto ile olumsuz etkileşimi bitiyor, sonunda!! Mars, 14 Eylül’e kadar akrep burcunda olacak. Uzunca bir süredir Satürn etkisiyle, sorumluluklarınız ağır geliyor, ayrıca işbirliğinden hoşlanmıyorsunuz çünkü insanların tembel/akılsız olduğunu düşünüyorsunuz. Bu nedenle arkadaşlarınızla, çalışıyorsanız iş arkadaşlarınızla aranızda sorunlar oluştu. Mars enerjisiyle birlikte, bu sorunların çözümünde, cesaretle ve tükenmez bir enerjiyle adımlar atacaksınız. Unutmayın, zamanın ruhu değişti, artık Jüpiter olumsuz etkileşim içinde değil. Süregelen meselelerin çözümünde atacağınız adımların sonuçları iyi olacaktır. Bir hatırlatma: 19 Ağustos’a kadar adım atmak için çok istekli olacaksınız, enerjiniz  ise sert ve şiddetli olacak ancak “Satürn Retrosu” yazımda belirttiğim gibi, çözüm için atılacak adımlar Kasım ayına ne kadar yakınsa o kadar isabetli olacaktır.

YENİ AY: 27 TEMMUZ

İkizler burcunun yeni yılı Mayıs ayındaki Yeni Ay’da başladı ancak bugüne kadar çatışma enerjisi dinmek bilmedi! Yetti beeeaaa, diye bağırdığınız çok zaman oldu, üzüldünüz, kızdınız, bağırdınız, belki bir köşede ağladınız ama artık hep-si-bit-ti 🙂 27 Temmuz Yeni Ay’ında, size çok uygun bir enerji oluşacak, sohbet etmek, gezmek tozmak, tatile çıkmak için muhteşem bir enerji oluşacak. Ağustos’un ilk günlerine kadar vaktiniz var, bu süreçte kesinleştireceğiniz tatil planları, uzun zamandır hasret kaldığınız mutluluğu getirecek. Ayrıca, restoran veya giyim mağazası gibi yerel mağaza açmak için çok uygun bir zaman olacak. Yeni Ay enerjisi, bölgenin en popüler restoranı, en iyi giyim mağazası olmanızı sağlayacak. 27 Temmuz Yeni Ay’ı, Güneş ve Ay’ın birlikte ev sahipliği yaptığı bir ziyafet sofrasıysa eğer, masada şans getiren Jüpiter ve cesaret veren Mars da oturuyor olacak 🙂 Unutmayın, her Yeni Ay beraberinde başlangıç enerjisi getirir. Ağustos ayının ilk günlerine kadar atacağınız adımlar, önümüzdeki yılları da olumlu etkileyecek.]]>