İkizler burcu Temmuz 2018 yorumu, Temmuz ayında neler yaşayacağınıza dair çok önemli detaylar içeriyor. Değerli dostlar ikizler burcu Temmuz ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinde, her ay hayatınıza ışık tutacak somut bilgiler bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuz ikizler ise, bu yazıda doğum haritanıza özgü benzersiz detaylar bulacaksınız. Bu kapsamlı analizi yükselen burcunuza/derecesine göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

TEMMUZ ÖZETİ

2018 yılının kilit günlerini Temmuzda yaşayacağız kıymetli okurlarım.
 1. Temmuzun ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konularda işler yoluna girecek, şans kapıları sonuna kadar açılacak, fırsatlar görünür olacak.
 2. Temmuz ortasında bir Güneş tutulması olacak.
 3. Temmuzun son haftasında Ay tutulması ile eş zamanlı olarak Mars aktif olacak.
 4. Temmuzun son haftasında Uranüs bu yıl ilk kez görünür olacak.
 5. Temmuzun son haftasından itibaren 2 ay boyunca dertler derya olacak, biz de sandal.. tabi ki Satürn!
Temmuz’da çoğunlukla olumlu gelişmeler olacak fakat Temmuz biterken, Ağustosa girerken baskı oluşacak. Şöyle bir gerçek var ki, kötü giden şeylerin yarattığı stres varken, iyi olanı görmezden gelebiliyoruz. Sonra zaman içinde dönüp bakıyoruz ki, aslında çok güzel şeyler de olmuş. Uzun lafın kısası, Temmuzdan itibaren bol bol şans ve güzellik de olacak, stres de.. Sıra dışı önemde bir dönem bizleri bekliyor! Zamanın enerjisi öylesine yoğun ki, ay sonunda boyutları bizleri aşan olaylar olmasın yeter diyorum! Her ne yaşayacaksak, kendi hayatımızla sınırlı olsun, onları bir şekilde aşarız! Ama ülke çapında tesiri olan olayları aşmak bizim elimizde olmaz. Biz güzellikleri konuşarak başlayalım en iyisi..

Jüpiter Etkisi: 5 Temmuz – 7 Ağustos

Jüpiter gibi uzak gezegenlerin yıllık döngüsü vardır değerli okurlarım. Jüpiterin yıllık döngüsünün ilk 2 bölümünü Temmuz başında tamamlamış oluyoruz. Artık üçüncü ve en güzel bölüm başlıyor. Gökten güzellikler yağsa şaşırmamak lazım! Temmuzun başından itibaren büyük fırsatlar ve önemli gelişmeler bekleyin. Güzel hayaller ve iddialı adımlar için şartlar ideal olacak. Peki Jüpiter sizi hangi konularda etkiliyor? Kadersel güzelliklerin ve fırsatların hangi konulardan geleceğini biliyor olmak son derece değerli. Bu nedenle sık sık hatırlatacağım, ki hangi konulara iyimser bakabileceğinizi bilin. 0-29 derece (tüm dereceler) yükselen ikizler için somut örnekler:
 1. işiniz yoksa işe gireceksiniz, işler yolunda olacak
 2. farklı bir işe/sektöre geçiş planınız gerçekleşecek
 3. iş hayatınızda değer göreceksiniz
 4. çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınız keyifli olacak
 5. diyete/spora başlayacaksınız, kilo vereceksiniz
 6. sigara içiyorsanız bırakacaksınız mesela, sağlıklı olmaya yönelik adımlar atabileceksiniz
 7. ilaçlar, bitkisel takviyeler, beslenme düzeni değişikliği ile daha sağlıklı hissedeceksiniz
Özellikle 3-7 Temmuz arasında bu konulardaki duyguları & olayları önemseyin lütfen. 12 yılda bir kez yaşadığınız Jüpiter etkisinin en önemli günleri olacak. Elbette tam olarak bu tarihlerde somut bir şey olmak zorunda değil. Temmuzun ilk haftasında somut bir gelişme olmazsa dahi, ilerleyen haftalarda olacaktır. İçiniz rahat olsun, kaderden kaçış yok! Hem zaten Jüpiter’den neden kaçmak isteyelim ki? O bizim canımız, fırsatlar getiren bir tanecik gezegenimiz! ❤

Güneş Tutulması: 13 Temmuz – 19 Temmuz

Güneş tutulması aslında bir yeniaydır değerli okurlarım, şunlara neden olur:
 • bir ihtiyacımızı gidermek için harekete geçeriz
 • mevcut durumu değiştiren bir gelişme olur
 • yeni bir dönemi başlatan bilgi, haber, karar alırız
 • önceki haftalarda netleşen bir konu fiilen başlar
Diyelim ki, bir ilişkiniz yok ve olmasını istiyorsunuz. Güneş tutulması ile birlikte 2 farklı şey gerçekleşebilir. Örneğin, tutulmayı takip eden günlerde sizinle ilgilendiğini bildiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilişki başlar. İkinci olasılık, bir tanışma gerçekleşir, takip eden aylarda flört edersiniz. 6 ay sonraki dolunayda ilişki başlar veya olmayacağına karar verirsiniz. Tutulmanın işleyişi böyledir. Peki 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizi hangi konularda etkiliyor? Birkaç somut örnek verelim! 0-6 derece yükselen ikizler: 
 1. bir gelişme ile birlikte hayatınızdaki hareketlilik artar
 2. bir görüşme yaparsınız, mesela bir iş görüşmesi
 3. önemli bir haber/bilgi alırsınız, sonrasında yeni bir süreç başlar
 4. bir tanışma gerçekleşir veya tanıdığınız biriyle karşılaşırsınız
 5. insanlara karşı üslubunuzu değiştirme kararı alırsınız
 6. kardeş, kuzen, arkadaş ile bağlantılı gelişmeler olur
 7. bir eğitime başlarsınız, bu yönde bir karar alabilirsiniz
 8. sunum, tez gibi hazırlık gerektiren bir süreç başlar
 9. araç & seyahat ile ilgili bir gündem olur: ehliyet başvurusu, araç alımı gibi..
7-29 derece yükselen ikizler: 
 1. çalışmıyorsanız işe girebilirsiniz, kazanç elde etmeye başlarsınız
 2. kazancınızı artırmaya karar verebilirsiniz, yeni fikirler/gündem oluşur
 3. aklınızda olan şeyleri alabilirsiniz, bazı harcamalar yaparsınız
 4. satın alma gücünüzü etkileyecek bir olay yaşayabilirsiniz
 5. iş hayatınızda yeni şartlar oluşabilir, gelirinizi de etkiler
 6. daha rahat/keyifli yaşama imkanı verecek gelişmeler olabilir
Güneş tutulması gerçekleştikten sonraki 5 gün içinde gündem belirgin hale gelecektir. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri, yaşadığınız olayları bu gözle inceleyin lütfen. Ayrıca bugünlerde aldığınız kararların 6 aylık bir süreç oluşturacağını ve 6 ayın sonunda sonuç üreteceğini hatırlayın!

Ay Tutulması & Mars Etkileşimi: 26 Temmuz – 15 Ekim

Mars döngüsü 2 yılda bir başlar ve önemli başlangıçları tetikler değerli okurlarım! Şu anda yaşadığımız Mars döngüsü 27 Temmuz 2017’de başladığında etkilerinden bahsetmiştik. Geçen yıl Temmuz sonunda yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen. Aradan bir yıl geçti, Mars gerilemeye başladı. Marsın 2 yıllık döngüsünde önemli bir safhaya geldik! Temmuzun son haftasında Mars aktif olacak, eş zamanlı olarak Ay tutulması gerçekleşecek. Peki sizin hayatınızdaki sonuçları nasıl olur?  Temmuz sonundaki Ay tutulması ve Mars etkileşimi, geçen yıldan bu yana kaynayan tenceredeki yemeği pişirecektir değerli dostlar. Mutlaka önemli sonuçları olacak! Marsın etkisi Ekim ortasına kadar devam edecek. Şimdi bahsedeceğimiz konulardaki gelişmelerin yankıları aylarca sürecektir. Somut örnekler vererek devam edelim.  Yükselen 0-22 derece ikizler:
 1. yurt dışı bağlantısı olan gündeminiz tamamlanabilir, mesela visa işlemleriniz tamamlanır
 2. başka ülkede yaşamakla ilişkili gündeminiz netleşebilir, mesela fikrinizi değiştirecek bir gelişme olur
 3. iş/gezi amacıyla yaptığınız seyahatler sona erebilir
 4. yabancı şirkette çalışmak için yaptığınız başvuru neticelenebilir, mesela işe girdiğinizi öğrenirsiniz
 5. akademik eğitim/çalışmalarınızla ilgili süreç sona erebilir/netleşebilir
 6. başladığınız/planladığınız eğitim, kurs veya dil öğrenme süreci tamamlanabilir/başlayabilir
 7. hareketli, sportif veya doğanın kalbinde geçen aylar sona erebilir/başlayabilir
 8. çok sayıda insana ulaşmanızı sağlayacak proje netleşebilir (kitap, sosyal medya işi gibi)
Yükselen 23-29 derece ikizler:
 1. gelirinizi artırmak/giderinizi kısmak için attığınız adımlar sonuç verebilir, mesela istediğiniz birikime ulaşırsınız
 2. takip ettiğiniz alım-satım süreci tamamlanabilir, mesela arsa satışı gerçekleşir
 3. ev/şehir değişikliği gerçekleşebilir, mesela kendi evinize taşınırsınız
 4. eşinize/ailenize ait mülklerle ilgili konu tamamlanabilir
 5. aylardır kararlılıkla sonuçlandırmaya çalıştığınız konu tamamlanabilir, mesela terfi eden siz olursunuz
 6. 6 ay önce oluşan borç/alacak ilişkisi sona erebilir, ödersiniz/alırsınız
 7. yaşanan bir gelişmenin cinsellikle/doğurganlıkla ilişkili sonuçları olabilir, hamilelik gibi
 8. yaşadığınız şüphe/endişe sona erebilir, mesela yapılan tetkikler içinizi rahatlatır

Uranüs Etkileşimi: 23 Temmuz – 25 Ağustos

Uranüs hem heyecan hem de engel getiren bir gezegendir değerli dostlar. Öylesine bir heyecan getirir ki; zihnimizi kilitler, başka bir şey düşünemez oluruz. Aklımızı başımızdan alır! Diğer yandan, öylesine engeller çıkarır ki, elimiz kolumuz bağlı kalakalırız. Bu yönüyle Satürn’e benzerlikler gösteriyor. Her ikisi de haritamızda bulundukları alanda düzeni bozar, kaos yaratır. Sevimsiz gezegenler! 🤢 Uranüs ağır hareket eden bir gezegen dostlar! Geçtiğimiz 7 yıl boyunca koç burcundaydı, Mayıs ortasında boğa burcuna geçti. Kasımda yeniden koça gerileyecek, Mart 2019 ise tekrar boğaya geçecek. 2019 dan itibaren 7 yıl boğa burcunda kalacak. Uranüs koçtayken heyecan aradık; artık para, rahatlık ve imkan peşinde koşacağız. Diğer yandan, Uranüs’ün boğaya geçmesini anlatırken “bir dönem bitti 7 yıllık yeni bir dönem başladı” diyenlere bakmayın, öyle olmayacak. Gezegenler burç değiştirince enerjisi değişir, etkilediği konular değişmez. 25 Temmuzda aktif olacak Uranüs sizi hangi konularda etkiliyor? Şimdi konuşacağımız konuların bazılarında beklenmedik, öngörülemeyen olaylar yaşayacaksınız. Engellenecek ve hatta kilitleneceksiniz. Durumu değiştirmek için uğraşsanız da mümkün olmayacak, şartlar izin vermeyecek. Özetle kaos oluşacak. Diğer yandan, bazı konularda heyecan verici şeyler olacak: yeni bilgiler, yeni başlangıçlar ve farkındalıklar oluşacak. Bir süre kendinizi kaptıracaksınız, başka bir şey düşünemez olacaksınız. 0-14 derece yükselen ikizler: Bu etkileri zaten birkaç yıldır yaşıyorsunuz, şöyle bir düşününce fark edersiniz. Özellikle Temmuzlarda olur, 15 Temmuz da Uranüs’tür mesela.
 1. gizli veya yasadışı işler
 2. ardınızdan işler çevrilmesi
 3. şüpheci tavır, endişe ve korkularla hareket etme
 4. aile büyüklerinizle ilişkileriniz
 5. iş hayatınız, çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz
Mesela bazı tanıdıklarınızın bu konulardaki deneyimlerine şahit olursunuz veya siz bir şey keşfedip uygulamak istersiniz. Örneğin, insanların daha az çalışarak işlerini halledebildiğini görürsünüz fakat sizin durumunuz farklıdır, siz de onların yaptığını yapabilmek istersiniz ama olmaz! 15-29 derece yükselen ikizler:
 1. profesyonel bağlantılarınız, iş nedeniyle görüştüğünüz insanlar
 2. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 3. hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
 4. “farklı” insanları tanıyor olmak, iletişiminiz
Mesela, birlikte zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla birden aranız açılır veya şartlar nedeniyle görüşemezsiniz. Diğer yandan, hayatınıza yeni insanlar girer, heyecan verici deneyimler yaşarsınız. Sizde olmayan onlarda vardır, hayatınıza önemli katkıları olur. Özetle bir yandan engellenmişlik, bir yandan heyecan oluşur. Arada sıkışıp kalırsınız, sinir olursunuz! Temmuzun sonlarından itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dediğim gibi, geçen Temmuz da olmuştu! Gelelim Satürn’e! Bu yazıda ayrıntılarına değinmeden geçeceğiz. Haziran yorumunda, Satürn kaynaklı sorunların başlayacağını söylemiştik. Şu anda yaşıyor olmalısınız! Ağustos’la birlikte stres artacak, tahammül azalacak. Satürnün sizi hangi konularda etkilediğini bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, lütfen Haziran yorumunuzu bir kez daha okuyun. Ağustosta görüşmek üzere, böylesine önemli zamanlarda güzellikler ve bol bol şans diliyorum. ❤ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>