İkizler burcu Temmuz 2016 yorumunda, zamanın ruhunda yaşanacak değişimleri anlatıyorum. Yılın ikinci yarısı farklı olacak. 2016 yılı kolay bir yıl değil değerli dostlar, özellikle Nisan-Haziran arasında zorluklar kendini iyiden iyiye gösterdi. Artık yeni bir durum oluştu, önümüzdeki 3 ay boyunca bu duruma uyum sağlamak zorundayız. Biliyorsunuz yıllık yazınızdan bu günlere gelirken, bir dönüm noktasına doğru ilerleyeceğimizi, Haziranda gündemin oluşacağını, bir tercih yapmak zorunda kalabileceğimizi söylemiştik. Ayrıca 2016 yılını bir geçiş yılı olarak değerlendirmiştik. Gelinen nokta itibarı ile gündeminiz oluşmuş, zorluklar kendini göstermiş olmalı. Şimdi daha fazla sorumluluk alma zamanı. Hayatımızın geri kalanının hangi istikamete gideceğini önümüzdeki aylarda atacağımız adımlar belirleyecek. Hep bahsettik, 2016 gündemini Mars ve Satürn belirliyor. Her ikisi de yay burcunda eş zamanlı gerilemeye başladığında aslında gündemi belli oldu, süreç başladı. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek ve 2 yıl sonra yeniden gerileme başlayıncaya kadar ilerlemeye devam edecek. 17 Temmuz, Mars enerjisi açısından son derece özel bir gün, değineceğim. Satürn ise hala yay burcunda gerileme aşamasında. Ağustosun ilk günü Güneşle olumlu temasının ardından 13 Ağustosta gerileme bitiyor. Kısacası, tam olarak rahatlamamız Ağustos sonunu bulacak. O zamana kadar Mayıs/Haziran gündeminin gereğini yapmamız gerekecek. Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz? Temmuzda zamanın, geçtiğimiz aylardan farklı olacak.

İkizler Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuz 2016’da sakin ve güzel bir enerji var değerli okurlarım çünkü Güneş, Merkür ve Venüs yengeç burcunda; Mars akrepte; Neptün ise balıkta. Akrep, balık ve yengeç su grubunun burçlarıdır ve birbiri ile uyumludur. Temmuzun ilk 15 günü, bu uyumlu enerjiyi hissedeceksiniz. İşler kolaylaşacak, hissiyat düzelecektir. Temmuzun ilk haftasında özellike kariyerinizle ilgili alanlarda güzel bir enerji olacak. Bu sayede ilişkilerinizde yaşadığınız baskıdan uzaklaşma imkanı bulabilirsiniz. Diğer yandan, 6 Temmuzda Venüs ile Mars arasında harika bir etkileşim var. Yine kariyeriniz, çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınızla ilgili olumlu gelişmeler mümkündür. Eğer bir sevgiliniz yoksa, birlikte çalıştığınız biriyle yakınlaşmanız mümkündür. Aklınızda olsun. ❤️ Temmuzun ikinci yarısında, 18-23 Temmuz arasında yaşanacak Güneş-Mars etkileşimi sayesinde 3 ihtimal var:
 1. işle ilgili konularda bir hareketlilik, iddialı bir adım
 2. iş yerinden biri ile ilişki yolunda adımlar
 3. sağlıkla ilgili konu varsa girişimler
Eğer zamanı seçme şansınız varsa, 18-23 arası ideal zamanlar, bu tarihlerde harekete geçmenizi öneririm. Gündeminizde bu alanlarda bir konu var mı?

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Yeniay iş, gelir ve gayrimenkulleri temsil eden alanda gerçekleşiyor kıymetli dostlar. Bu konularda şans sizden yana! Fakat Pluto kaynaklı olarak Nisandan bu yana oluşan hırs/gerginlik 7 Temmuz gibi zirve yapacaktır. Zaten birkaç aydır güç mücadeleleri, çatışma halleri, parasal konular, gayrimenkul yatırımları gündem olmuştur. Bazılarınız için konu cinsellikle bağlantılı oldu. İlişkinizdeki gerginliklerin cinsel hayatınıza yansımaları olmuştur mesela.. Yeniay sırasında oluşan enerji, üzerinizdeki baskıyı, çatışma ortamını veya hırslarınızı azaltmaya yetecektir. Göreceksiniz, rahatlamış olacaksınız. Belki sonuç lehinize olmaz, belki bazı şeyler istediğiniz gibi olmaz, taviz vermeniz gerekir vs. Her koşulda, rahatlama gelecektir. Yeniayın olası sonuçları:
 1. işinizle ilgili kararlar, iş değişimi, işe girme vs
 2. gelirinizi etkileyecek bir adım, konum değişimi gibi
 3. harcama yapmanızı gerektiren bir durum, bütçe hesapları
 4. birikimlerinizi değerlendirmek için yatırımlar
 5. gayrimenkul kaynaklı konular, kredi işleri
 6. borç/alacak meselesi varsa, o konuda netleşme
Temmuzda temel olarak maddi konular öne çıkıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz aylardaki baskın konu olan “ilişkilerdeki baskı” bir ölçüde gündemin ana konusu olmaktan çıkıyor. Genel hatları ile keyifli bir ay olacak Temmuz. En azından geçtiğimiz 6 ayda yaşadığınız baskıdan bir süre olsun uzaklaşmanızı sağlayacak. Çok yormuştu zaten, herkese iyi gelecek.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Dolunay sırasında birden çok etkileşim olacak değerli dostlar ve her zaman olduğu gibi, Dolunay nedeniyle bir konu sonuca bağlanacak. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir?
 1. para harcamayı gerektiren konunun sonuçlanması
 2. bir yatırım, gayrimenkul alım/satımın gerçekleşmesi
 3. bütçe hesapları, uzun vadeli planlar yapma
 4. kariyerle ilgili bir konunun netleşmesi
Dolunay ile birlikte, bir sürecin sona ermesi de mümkün. Mesela, bir ilişkide tamam veya devam demek gerekebilir. Eğer tamam kararı alındı ise, artık o ilişki tamamen bitecektir. Devam kararı ise eşinize/sevgilinize olan inancınızın ispatı olacak. Ayrıca, bir hastanız varsa, vefat haberi de alabilirsiniz. Dolunay gündeminden bağımsız olarak, yine aynı günlerde, Uranüs kaynaklı bir enerji açığa çıkacak. Uranüs enerjisi; profesyonel/sosyal ilişkilerinizi, bulunduğunuz çevreyi ve yardım/destek ihtiyacınızı temsil eden alanda… Dolunay sırasında bu alandaki gelişmeler, erken/ham olarak görülmeli. Özellikle bir heyecan/gerginlik ürünü olup olmadığını iyice tartmanızı öneriyorum. Mesela,
 1. bir dostunuzla ticari ortaklık kurmak
 2. arkadaşlarınızdan birine kızıp ilişkiyi sona erdirmek
 3. sosyal/profesyonel çevrenizdeki yer alan birilerinin cazibesine kapılıp aniden hedeflerinizi değiştirmek
 4. çevrenin baskısıyla, yapmayacağınız bir şey yapmak
 5. ülke/şehir değiştirme kararı almak, geçmişle bağları koparmak
 6. birine destek olmak adına olmadık işlere girişmek
Bu noktada dikkat edilmesi gereken, konunun ilk defa Temmuz ortasından itibaren gündeme gelmiş olup olmadığıdır. Eğer ki Temmuzda konuşulmaya başlandı ise, biraz daha araştırmaya, mümkünse zamana bırakmaya değer. İkizler burcu Temmuz 2016  yorumunu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>