İkizler burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Bazı dönemlerde kendimizi sebepsiz yere iyi veya kötü hissederiz ya, Temmuz işte o aylara çok iyi bir örnek olacak. Temmuzun genelinde olumsuz bir hissiyat olacak gibi görünüyor. Umarım ki olumsuz hislerinizin bir dayanağı/gerekçesi olmaz çünkü diğer ihtimalde bir olay yaşadığınız için kötü hissediyor olacaksınız. Bu yazının amacı, birden değişen hislerinizin/hayatınızın kaynağını görmenizi sağlamak ve olaylardan olumsuz etkilenmenizi engellemek… Temmuz ayında birçok astrolojik olay yaşayacağız, hepimizin gündeminde iç içe geçmiş konular var. Temmuz astroloji gündemi şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Hadi başlayalım.

İkizler Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuz ayının genel çerçevesini çizerken 4 etkiden bahsetmek gerekiyor: Mars, Satürn, Neptün ve Pluto.

Temmuzda Satürn etkisi

Temmuzda gündeminizin ana konusunu akrep burcuna geri dönen Satürn oluşturacak. Satürn, Eylül ayının ortasına kadar, yaklaşık 3 ay akrepte. Satürn’ün 2013/21014 yıllarında bulunduğu akrebe geri dönüşü, bir şeylerin ters gittiği, hayatın doğal akışının bozulduğu hissini getiriyor. Hepimiz aynı şeyi yaşıyoruz. Temmuzun olumsuz hissiyatının en önemli sebeplerinden birisi işte bu! Geçtiğimiz 2 yılı bir düşünün:
 1. yakın arkadaşlarınızla ve iş yerindeki mesai arkadaşlarınızla ne gibi sorunlar yaşadınız?
 2. sağlığınızı doğrudan etkileyen alışkanlıklarınızla ilgili nasıl değişiklikler yaptınız? Beslenme, sigara, tıbbi ilaç kullanımınızla ilgili sorunlar yaşadınız mı?
 3. zamanı/günü organize etme biçiminizi, işe ve özel hayatınıza harcadığınız enerjiyi yeniden düzenleme ihtiyacı duydunuz mu?
Bu konular 2015 yılında hayatınızdan çıkmış, konu kapanmıştı. Bir haftadır yeniden gündeminizde olması sizi rahatsız ediyor olmalı. Sonuçta, kapandığını düşündüğünüz bir konu yeniden önünüzde. Eğer çalışıyorsanız, iş arkadaşlarınızla aranızda yeniden gerginlikler oluşabilir, sağlığınızla ilgili hassasiyetler oluşabilir. Geçmişte neler yaşadığınızı en iyi siz biliyorsunuz, benzeri kapıda bekliyor! Zihnen hazırlıklı olun. Artık nedenini biliyorsunuz, herkesten daha kolay atlatacaksınız. Unutmayın! Bu konuda tüm ikizler ortak bir hissi/kaderi paylaşıyor. Bilmek ayrıcalıktır, değil mi? 🙂

Temmuzda Mars etkisi

Mars enerjisi, küçük bir çocuğun neşeli ve huysuz enerjisine benzer. İstediğini aldıysa gözleri ışıl ışıl olur, neşeyle güler oynar ama tersi olduğunda kızar, huysuzlanır ve ortalığı ayağa kaldırır. Mars, Temmuz ayının tamamında işinizi, gelirinizi ve harcamalarınızı temsil eden alanda olacak. Bunun anlamı şu: Cüzdanınız epey hafifleyecek. Diğer yandan,Mars’ın enerjisi ile Satürn’ün iş ortamında oluşturacağı baskı birleşince, belki Ramazan ayının da tesiriyle, (özellikle iş yerinde) kavga gürültü artabilir. Sebebi de yüksek ihtimal sizin aşırı tepkileriniz olacaktır. Kontrolü elde tutun, derin bir nefes alın ve yola devam edin.

Temmuzda Neptün etkisi

Belli ki Temmuz 2015 sizin için maddi veya dünyevi meseleleri öne çıkaracak. Mars ve Satürn gibi Neptün etkisi de benzer bir alanda: Kariyeriniz, imajınız veya başarı. Neptün nedeniyle yaşıyor olma ihtimaliniz olan konular şunlar:
 1. bir süredir işiniz sıkıcı ve yavan geliyor olabilir, bir türlü sizi tatmin etmiyor
 2. istemediğiniz bir pozisyonda çalışıyorsunuz fakat değiştirmek elinizde değil ya da ne istediğinize karar veremediniz
 3. eşiniz/sevgiliniz ile istediğiniz yönde ilerleyemiyor olabilirsiniz, istediğiniz hayatı tam olarak inşa edemiyorsunuz
 4. ailenizden biri (çocuğunuz/eşiniz) onaylamadığınız şeyler yapıyor ve çare bulmakta zorlanıyorsunuz
Dolunay sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, Dolunay gündeminizin bu konularla ilişkili olma ihtimali yüksek.

Temmuzda Pluto etkisi

Birazdan detaylarını anlatacağım Dolunay ile Pluto arasında da paralellik olacak çünkü Dolunay, Pluto’nun bulunduğu oğlak burcunda gerçekleşiyor. Pluto ilginç bir etki getirir: saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı.. Bu hissiyatı Nisan ayının ortalarından itibaren yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz. Bir düşünün, geçtiğimiz 3 ayda isteyerek veya istemeden soluksuz odaklandığınız mesele ne oldu?
 1. finansal bir konu, para ihtiyacı veya harcama zorunluluğu
 2. güç mücadelesi ve çatışma ortamı
 3. ölüm veya kaybetme korkusu
 4. sevdiğinizle hayatınızı birleştirme veya daha da yakınlaşma ihtiyacı
Pluto’nun varlığını, Temmuz ayının ilk 3 haftasında hissedeceksiniz. Tüm bu etkiler gösteriyor ki, ikizler burcu okurlarımın büyük bir bölümü Temmuz ayında şunlara odaklanacak:
 1. iş ortamı ve kariyer
 2. kazanç ve harcama
 3. var olanı koruma ve daha fazlasını elde etme
Genel olarak atmosferi anladığımıza göre, Dolunay ve Yeniay sırasında neler olup biteceğini keşfedebiliriz. Önemli günler ve detaylarla devam ediyoruz.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Hatırlatayım: Dolunay’lar, bir süredir gündeminizde olan konunun sonuçlanmasına veya bir karar vermenize neden olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı kuvvetli olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:
 1. önemli bir harcama yapabilirsiniz veya ileride yapacağınız belli olur
 2. borç/alacak meselesi sonuçlanır, kredi çekmek veya alacağınızın ödenmesi gibi
 3. gelir artırıcı bir gündem varsa, işe girmek veya terfi gibi, sonuçlanacaktır
 4. birinden destek almanız gerekebilir
 5. endişe/korku ile tetikte beklediğiniz konu sonuçlanır
 6. bir güç mücadelesi/çatışma içindeyseniz, kazanan belli olacak
6 – 7 Temmuz civarında gündem sonuçlanacaktır ve ayrıca Neptün bölümünde bahsettiğim konulara yönelik sonuçları da olacaktır.

16 Temmuz Yeniay

Yeniay, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Hareketli Yeniay enerjisini en çok 16-17 Temmuz civarında hissedeceksiniz. Peki gündeminiz ne olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. iş hayatınızda yeni bir dönem
 2. gelirinizi/giderinizi etkileyecek önemli bir gelişme, bir atılım
 3. hayattan daha fazla zevk almaya yönelik köklü bir karar
 4. ev/araba gibi büyük tutarlı bir alım-satım
Şimdi gündeminizde olmadığı için neler olacağını tahmin edemeyebilirsiniz ancak bir ipucu vereyim: Dolunayda aldığınız sonuçlar, Yeniay ile eşzamanlı olarak gündeminize tesir edecek.

Diğer önemli günler

Yazının başında bahsettiğim Satürn etkisi nedeniyle 21 – 22 Temmuzda bir adım atmak isteyebilirsiniz. Lafı da hiç uzatmadan söyleyeyim: 20 Temmuzu takip eden günlerde “negatif veya büyük kararlar” vermeyin. Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise önemli bir harcama yapmak. Sebebi şu: Satürn baskısı yanlış kararlar almaya zemin oluşturur. Ayrıca, 25 Temmuz’da Venüs gerilemesi başlıyor. Venüs’ün güzel etkileri 19 Temmuz’dan itibaren azalacak. Bu nedenle hem ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşacak hem de yeterince sevilmediğimizi hissedeceğiz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye de yazdım bunları 🙂 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Sevgilerimle, Ceyhun]]>