İkizler burcu Şubat 2016 yorumu, 8 Şubat Yeniay ile 22 Şubat’taki Dolunay üzerinden Şubat ayının gündemini anlatıyor, yolunuzu aydınlatmaya çalışıyor. Hepimiz 2016 yılına güzel bir giriş yapmayı hayal ettik fakat öyle olmadı ne yazık ki. Evet belki çoğumuz yıkıcı gelişmeler yaşamadık ama hissiyat güzel değildi. İçe dönük kasvetli bir havaya hapsolduk bir şekilde.. Bu durumu oluşturan şartlar, eşzamanlı olarak başlayan Merkür/Jüpiter gerilemeleriydi. Her şey yolunda dedirten Jüpiter ile zihnimizin/hayatın akışını düzenleyen Merkür birlikte gerileyince, hisler/olaylar karışmıştı. Şubatla birlikte Merkür normale döndü, Jüpiter ise gerilemeye devam ediyor. Şubat, geçtiğimiz aydan çok farklı bir enerjiye sahip. Nedir bu enerji Allah aşkına. 😊 Cevap kısa ve net: Mars! Canlı, dinamik, atılgan ve agresif bir enerji tarafından sarmalanmış durumdayız. Hissediyorsunuz değil mi? Mars geldiğini belli etmiş olmalı çünkü. Zaten 2016 yılının en önemli olayları arasında Mars gerilemesi kesinlikle listenin ilk sıralarında yer bulmalı. Mars gerilemesi Nisanda başlayıp Eylüle uzanacak. Şubatta ise Güneşle temas ederek ilk gündemi oluşturuyor. Mars gerilemesi başladığında yaşanacak değişim, şimdiden kendini göstermeye başlıyor. Şubatta yaşanan gelişmeler, Nisan-Eylül arasında oluşacak gündemle bağlantılı olacak.

8 Şubat Yeniay ikizler burcunu nasıl etkiler?

Yeniay 8 Şubatta kova burcunda gerçekleşiyor. Açığa çıkacak enerji ise 8-14 Şubat aralığında yeni bir dönemin başlayacağını işaret ediyor. Peki ikizler burcu için gündem ne olacak?
 1. hayatınıza yeni bir yön verecek önemli bir adım
 2. mevcut şartlardan sıkılma, fazlasına yönelme isteği
 3. hayat görüşünüzde değişim yaratacak bir gelişme
 4. sesinizin duyulması, etki alanınızın genişlemesi için atılım
 5. yurt dışı veya dış ticaret kaynaklı bir gelişme
 6. yüksek öğrenime (üniversite/doktora gibi) ilişkin yeni dönem/karar
Yeniay sırasında olumlu enerjileri ile Mars, Satürn ve Uranüs de etkin olacaklar. Bu noktada özellikle Mars etkisini vurgulamak gerekiyor. Mars enerjisinin Yeniay gündeminize (aslında 2016 yılının büyük bölümüne) ne şekilde dahil olacağını detaylı olarak inceleyelim.

Şubatta Mars ikizleri nasıl etkiler?

Mars Ocak başından bu yana akrep burcunda fakat Mars kaynaklı gündem açısından önemli tarih aralığı Şubat 2016 olacak. Şimdi değineceğim konularda son derece dinamik, atılgan ve de agresif olabilen Mars enerjisini hissedeceksiniz:
 1. çalışma ortamı ve iş arkadaşları
 2. faydalı olmak, yardım/destek almak
 3. sağlıklı ve sorunsuz yaşamak
“Çalışma ortamı ve iş arkadaşları” konu başlığı, iş hayatınızda birlikte çalıştığınız insanları (üstleriniz dahil) kapsıyor. Bu noktada bir ekip çalışmasından, ekipteki yer alan bireylerden bahsedilebilir. “Faydalı olmak ve yardım almak” ise, hedeflerinizin peşinden giderken kimin sizin yanınızda olduğunu, gerektiğinde yardım elini uzatacağını ve sizle birlikte olacağını tarif ediyor. Tersi de geçelidir; yani siz kime ne ölçüde yardımcı/destek olacaksınız. Son olarak “sağlıklı ve sorunsuz yaşamak” kavramından bahsedebiliriz. Burada çerçevenin içinde hayatın olağan koşturmacası içinde, derli toplu ve de düzenli/sorunsuz bir şekilde işler halledilip halledilmediği var. Tabi ayrıca, hayatın yükünün sağlığınızı korumanıza engel olup olmadığı da.. Şubatın ilk haftasının içinde olduğumuza göre, şimdiden bu saydığım konularda bazı gelişmeler yaşanmıştır diye düşünüyorum. Çalışanlar için özellikle iş ortamındaki gelişmelerin, iş arkadaşlarıyla ilişkilerin temel gündem maddesi olduğunu söylemek mümkün. Sonuçta Mars olunca gündem ya keyif verici seviyede güzel ya da patlama noktasına getirecek ölçüde huzursuz edici olabilir. Umarım ki güzel olanı yaşıyorsunuzdur. Bu noktada hatırlatayım: Mars geldiğinde olumsuz bir gündem varsa, sinir katsayısı çok yükselir. Bazen yıkıp geçme isteği oluşur, bazen “işler nasıl bu noktaya geldi” dedirtir. Sükuneti korumak sizin lehinize olur. Ayrıca yılın büyük bölümünde, bu aralar yaşanan gündemin farklı yansımaları ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz olduğunu da yeniden söyleyeyim.

22 Şubat Dolunay ikizler burcunu nasıl etkiler?

Yeniay dönem başlatır, Dolunay ise dönem bitirir. Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor! Aile, huzurlu ve güvende olma, eviniz ve diğer gayrimenkul meselelerine ilişkin gündeminiz, 26-27 Şubat gibi netleşecektir. Dolunayla birlikte, sonuca ulaşacak olası konular:
 1. aile kurma, ailenizi büyütme (çocuk)
 2. evinizi değiştirme/güzelleştirme
 3. gayrimenkul yatırımları
 4. aile büyükleriniz/kardeşinizle ilişkiniz ve onlarla ilgili konular
 5. sıkıştığınız bir konuda sevdiklerinizin desteğini alma
Dolunay mevcut gündemin netleşmesine vesile olduğu için, bu konularda zaten var olan bir gündem sonuçlanacaktır. Böylece bir dönem, sembolik olarak olsa dahi, sona erecektir. Diğer yandan, Dolunay sırasında Neptün de işin içinde olacak. Neptün, 2011 yılından bu yana kariyerinizi, imajınızı, toplumdaki konum ve unvanınızı temsil eden alanda bulunuyor. Dolunayla birlikte sonuçlanan gündem, bir şekilde bu alandaki gelişmeleri de tetikleyecektir. Umarım ki tüm olasılıklar içinde en güzelini yaşarsınız! İkizler burcu Şubat 2016 yorumunun yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 Sevgiler, Ceyhun]]>