İkizler Burcu Şubat 2015 yorumunda, Şubat ayının önemli günlerini öğrenecek, bazı öneriler bulacaksınız. Her Şubatta ikizler burcu için hayat farklı görünmeye başlar çünkü Şubat ayının enerjisi nedeniyle yüzünüzü ufuk çizgisinin ötesine dönersiniz. Hepimiz zaman zaman huzursuz hissederiz, değil mi? Hayatımızda her şey aynı olduğu halde birden bire sıkıcı bir hayat yaşadığımızı “fark ederiz” ve hayatımızın değişmesi gerektiğini düşünürüz…İşte Şubatta yer alan enerjilerden birisi bu 🙂 Bu enerji iyi midir kötü müdür? Eğer bu enerjiyi yönlendirecek bir alan bulursanız, mesela hayatınıza yeni renkler/insanlar katmak için harekete geçersiniz, evet çok iyidir. Yabancısı olduğunuz bir ortama girdiğinizi düşünün. Diyelim ki üniversitede okuyorsunuz ve tiyatro kulübüne dahil oldunuz. Daha ilk gün tanıştığınız insanları inceliyorsunuz: bambaşka şeyler konuşuyorlar, hiç tanıdık gelmeyen isimlerden bahsediyorlar, bariz şekilde başka bir dünyada yaşıyorlar. Siz ise büyülenmiş gibi onları izliyorsunuz. Tam olarak bu değilse de, hepimiz hayatımızın bir döneminde buna benzer şeyler yaşamışızdır ve yeni kapıların aralandığını hissetmişizdir. Kıymetli dönemlerdir, önemli tecrübelerdir ve hayatı değiştirme gücüne sahiptir.  Şubat sizin için işte bu! Diğer yandan, bu ayki gündeminizde başka şeyler de olacak elbette. Özellikle 6 – 10 Şubat arasında farklı bir gündeminiz olacağını düşünüyorum. Hadi detaylara geçelim.

1 – 10 Şubat 2015

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
  1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
  2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Hem dolunay hem de Jüpiter aslan burcunda olduğu için gündeminizin çok yoğun olduğunu tahmin ediyorum. Bu aralar hayatınız iyiden iyiye hızlanacaktır: seyahatler, görüşmeler, anlaşmalar, evi taşıma vb. Geçen ayın sonlarında, BurcunaGöre’nin Facebook ve Twitter sayfalarında şu soruyu sormuştum: Şubat ayının ilk 10 günü kimler önemli haberler bekliyor? Bu soruyu sordum çünkü 4 Şubat dolunayı ile 6 Şubat Jüpiter etkileşimi bir araya geldiği için, bu tarihlerde mutlaka bir şeyler olacaktır/değişecektir. Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay, Güneş ve Ay arasındaki karşıtlıktır, birisi bir burçta iken diğer karşıt burçta olur. Bu karşıtlık nedeniyle hepimiz iki seçenek arasında bir tercih yapmaya mecbur kalırız veya bir yol ayrımı yaşarız. Dolunay sizi hangi alanda etkiliyorsa, o alanda bir süredir yaşanan gelişme sonuçlanır, bir dönem sona erer. İkizler burcuna göre dolunay; iş ve sosyal çevrenizi, iletişim ve ulaşım ihtiyaçlarınızı, (varsa) ticari hayatınızı, yaşadığınız muhiti ve komşularınızı, son olarak da kardeşlerinizi temsil eden 3. evde gerçekleşiyor. Jüpiter de 3. evde olduğu için, Temmuz ayından Aralık ayına kadar bu alanda güzel gelişmeler yaşadınız. Jüpiter 8 Aralık’ta gerilemeye başladığı için Aralık-Ocak ayında iletişim, ulaşım ve diğer konularda sorunlar ve engeller artmış olmalı, hissediyorsunuz zaten. Jüpiter gerilemesi devam ediyor ama dolunaydan sadece 2 gün sonra, 6 Şubatta, önemli bir olay yaşanacak: Jüpiter ile Güneş arasında bir karşıtlık olacak. 2 aydır gerileme sürecinde olduğu için hepimizi güzel enerjisinden mahrum bırakan Jüpiter, uykusundan uyanmak üzere olduğunu belli edecek, yatağında kıpırdanmaya başlayacak. Kıpırdanmayı hissedeceğimiz de kesin çünkü bir şeyler olacaktır. 1 – 10 Şubat arasındaki (özellikle 6-10 Şubat) gündeminize dair bazı olasılıklardan bahsedeyim:
  1. hayatınız yeniden hareketlenecektir, sıkıntı hissiniz azalabilir
  2. konuşmadığınız arkadaşlarınız varsa, küslük vb, yeniden görüşmeye başlayabilirsiniz
  3. ev-iş değişikliği nedeniyle hayatınızdaki insanlar değişebilir
  4. gündeminize giren acil bir konu nedeniyle soluksuz çalışmanız gerekebilir
  5. kardeşlerinizden biriyle aranızda bir sorun varsa çözülebilir
  6. arabanızı değiştirmek isteyebilirsiniz
  7. bir ticari bağlantı/anlaşma yapabilirsiniz
Şubatın ilk 10 gününde gündeminiz hareketli olacaktır. 3. evde gerçekleşen yoğun enerji, beraberinde sosyal hayatta veya iş hayatında bir hızlanma getirir. Çok fazla olasılık olabileceği için ben belli başlı 6 tanesi yazdım. Bu aralar sizin hayatınızda farklı bir gündem varsa, Dolunayın ana gündemi o olacaktır çünkü yüksek ihtimalle 3. ev kapsamındadır. Bu arada bir hatırlatma yapayım: Merkür gerilemesi devam ediyor. Hayatınızın hızı artacak, siz de hızlı davranmak, çözüm elde etmek isteyeceksiniz ama her şey planladığınız gibi gitmeyebilir. Merkür gerilemesi kaynaklı gecikmelerle/engellerle karşılaşabilirsiniz, aklınızda olsun. Mesela; arabanızı satmak istersiniz, daha önce alacağını söyleyen kişi vazgeçebilir. Başka bir örnek, kısa zamanda evinizi taşımanız gerekebilir, yeterince araştırmadan bir taşımacı firmayla anlaşırsınız ama hiç memnun kalmazsınız. Son olarak, konuşmadığınız arkadaşınızla sorunları çözmek için bir araya gelirsiniz ancak konuşma gergin geçer, sonuç alamazsınız. Bu anlattıklarım temel olarak Dolunay gündemi olduğu için, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olacaktır. Bu nedenle gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Eğer gündeminizde ne olacağını tahmin edemiyorsanız, muhtemelen bir şey olmayacaktır. Bu durumda, dolunayda ortaya çıkacak güçlü enerjiyi yöneltecek bir alan da yok demektir. Sonuçta, nereye gideceğini bilmeyen enerji, bahsettiğim tarihlerde huzursuz olmanıza yol açacaktır, yerinizde durmakta zorlanabilirsiniz 🙂

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Evet, var. Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta yaşayacaksınız. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, 19 Şubatta yaşanacak ikinci Yeni Ay’ın gündemine hazırlık olarak değerlendirin. Şubatın son haftası da hareketli olacak.

19 – 28 Şubat 2015

19 Şubatta kova burcunda ikinci Yeni Ay yaşanacak. Yeni Ay gündeminiz, yazının başında bahsettiğim yenilikler üzerine olacaktır. 19 Şubat Yeni Ayının getireceği enerji 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar hayatın sıradan/angarya işlerinden sıkılmanıza, yeni bir şeyler yaşama ihtiyacınızın artmasına neden olacak. Bu hissi 20-25 Ocak arasında da yaşamıştınız, o günlerde neler olduğunu düşünerek gelecek gündeminizi ve ruh halinizi tahmin edebilirsiniz. Yeni Ay zamanında hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Ay’dan sadece dakikalar sonra her ikisi de balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ay enerjisi iki alanda birden etkili olacaktır: Birincisi; yeni yerler görmeyi, yeni insanlar tanımayı, keşfetmeyi ve ufkunuzu genişletmeyi temsil eden 9. ev kapsamında olacak. İkincisi; kariyerinizi, başarılarınızı, imajınızı ve toplumdaki konumunuzu temsil eden 10. evin kapsamında olacak. Ben olası gündeminize iki örnek vereyim, diğer alternatifleri siz tahmin edin: Yeni bir ortamda tanıştığınız insanların (9. ev) başarısına imrenecek ve en az onlar kadar başarılı olmak için hırslanacaksınız (10. ev) Okuduğunuz bir kitapta (aldığınız bir eğitimde, bir sohbette) karşılaştığınız yeni fikirleri ve iş fırsatlarını (9. ev) değerlendirmek için kendinize yeni bir kariyer hedefi belirleyeceksiniz (10. ev) Bu arada eklemekte fayda var: 19 Şubattaki Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, Yeni Ay gündemi kapsamındaki hayallerinize çok yakın olacaksınız.
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars koç burcunda olacak. Mars’ın bu konumu sayesinde hedeflerinize ulaşmak için harika bir enerjiye sahip olacaksınız. Dinamik ve iyimser hissedeceksiniz ancak özellikle iş/sosyal ortamlardaki arkadaşlarınıza karşı agresif olma ihtimaliniz de artacak. İyi yanı, imajınızı ve statünüzü güçlendirmek için çabalayacaksınız ancak riskli yanı, bu yönde önünüze çıkanlara tahammül etmekte zorlanacaksınız. Saygısızlık yapanı boş geçmeyeceksiniz yani 🙂 İkizler Burcu Şubat 2015 te çok hareketli günler yaşayacak gibi görünüyor, tahmin ediyorum ki bu aralar yapmanız gereken çok şey var. Şubatı iyi değerlendirmeniz halinde fırsatları lehinize kullanabilirsiniz. Nisandan önceki en önemli fırsat özellikle 6-10 Şubat arasında karşınıza çıkabilir. En iyisini diliyorum. Ceyhun.]]>