İkizler burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların ikizler burcuna özel etkilerini içeriyor. Yeni yıl yeni heyecan! “Bu kadar heyecan bana yetti, artık dingin bir mutluluk istiyorum” diyenleri duyuyorum. 😊😊 Bakalım 2017 neler getirecek.. İnşallah bol bol şans getirir değerli dostlar, ne eksikse ona ulaşmanız dileğimle 🙏 Ocak 2017 yorumunuza, Ocak ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayarak başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Hızlı başlayacağız değerli okurlarım! 1o Ocakta cümleten start çizgisinde hazır olalım lütfen. Kesin bilgidir, yayalım. (hey gidi günler heyy 😂😂) Ocak hızlı başlıyor ama nefesi hızlı kesilecek sanmayın, önümüzdeki 4 ayda peş peşe önemli astrolojik olaylar gerçekleşiyor. 100 metre sanmayın, maraton koşacağız. Bu nedenle Ocak yorumunda farklı bir tarz belirlemem gerekti. Şöyle ki; konuları Ocak 2017 ile sınırlamıyorum, Nisana kadar yaşanması muhtemel olaylara değineceğim. Hadi başlayalım. Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi ikizler burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim. Bu gündem çerçevesinde şansınız bol olacak çünkü olayları Mars/Venüs tetikliyor. 🍀🍀
 1. işe girmek isteyenler için ideal zamanlar
 2. iş hayatınızdaki hedefleriniz için bastırabilirsiniz, terfi gibi
 3. iş değişikliği için görüşmeler yapılabilir
 4. yeter artık dediğiniz bir iş ortamınız mı var? sinirlere hakim olmak lazım
Bu arada farklı bir kulvardan ilerleyen gezegenler nedeniyle gergin olma ihtimaliniz var. İstediğiniz olmazsa duygusal tepkiler verip, fazlaca yüklenebilirsiniz. Bir ihtimal daha: bahsettiğim gerginlik, ilişkinizde iplerin gerilmesine neden olabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa, bu durumda tanışacağınız birisinden çok etkilenebilirsiniz. Lütfen unutmayın! İş hayatınız çerçevesindeki gündemi 2 olay şekillendiriyor demiştik, birincisi Ocakta Venüs/Mars, ikincisi ise 26 Şubat güneş tutulması… Bahsettiğimiz bu konular kapsamında Ocak’ta yaşanan gelişmeler, güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize değinelim! Yeni bir konu değil aslında, uzunca bir zamandır arka planda var oldu, fon müziği gibi. Daha önce ne demişiz bu konuda, bakalım mı? Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Bu noktada bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum: bahsettiğim süreçler birbirinin aynı olaylar silsilesi olmak zorunda değildir. Örneğin, sürecin başlangıcı işe girmektir, sonra iş ortamında biriyle tanışırsınız ve bir ilişki başlar. Yani ilişkinin başlaması, iş değişikliğiyle başlamış olan sürecin uzantısıdır. Kısacası, aldığımız kararlar, bir sonraki olayı tetikler ve zaman içinde süreç olgunlaşarak farklı bir aşamaya gelir! Bahsettiğim süreç için Ekim 2016 önemli bir yol ayrımı oldu, 2017 Nisan’da Venüs gerilemesi sona erdiğinde artık büyük ölçüde sonuçlanmış olacak. 👍 Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız aslında uzunca süredir devam eden önemli konular… Konular mı?
 1. arkadaşlar arasında beklenmedik olaylar yaşanabilir
 2. sosyal ortamınız değişir, bazı insanlar kaybolur, yenileri gelir
 3. iş/şehir/ülke değiştirmiş olduğunuz için de çevrenizde farklı insanlar olabilir
 4. profesyonel hizmet/danışmanlık almanız gerekebilir: sağlık, eğitim, hukuk gibi
 5. hizmet aldığınız kişi/kurumlar ile sorunlar yaşamış olabilirsiniz
 6. tersine, aldığınız hizmetler hayatınıza yeni bir yön vermiş olabilir
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçasıydı değerli okurlarım. Geçmişte Uranüs başlığında defalarca konuştuk. Geçmişte bu konularda sorunlar yaşadıysanız bile, bu yıl işlerin olumlu yönde seyredeceğine yürekten inanıyorum. 2017 yılı, bu uzun sürecin sonuçlarının alınacağı bir yıl olacak. Uranüs’ün Mayıs 2018’de burç değiştireceğini de göz önüne alınca, bu öngörüm sağlam bir zemine oturuyor diyebilirim. Hayırlısıyla sonuçlansın🍀 🍀 Neden iyimser olduğumu bu yazıda detaylıca anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada henüz okumayanlar varsa yıllık yorumu mutlaka okumalı: İkizler Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Arka planda sürekli bu konular var olsa dahi, her ay odaklandığımız farklı konular oluyor. Dolunay ve Yeniay, işte bu konuları anlamamızı sağlıyor. Yeniay/Dolunay yaklaşık 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: İkizler burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay yaşandıktan kısa süre sonra bir konu sonuçlanarak gündemden düşer. Peki 12 Ocak Dolunayında konu ne olabilir?
 1. iş hayatınızdaki konu netleşir
 2. gelirinizi etkileyecek gelişmede karar/sonuç alınır
 3. harcama yaparsınız, satın alma süreci sonuçlanır
 4. gayrimenkul konusu varsa sona erer
Aslında Dolunay sırasında gökyüzü çok ama çok hareketli olacak, bu nedenle birçok farklı konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Şunu da eklemek isterim: Dolunay gündemin sonuçlanmasına vesile olacak fakat aynı gün gerçekleşen Güneş-Jüpiter etkileşimi bambaşka bir şeye neden olabilir: biriyle tanışırsınız veya bir ilişki başlayabilir, bakarsınız bir gün eşiniz olur. Ben zaten evliyim/sevgilim var diyenler için ek: çocuk sahibi olmayı düşünenler için 2017 çok doğru bir yıl..

28 Ocak Yeniay: İkizler burcuna etkileri

Dolunayın aksine, 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay bir gündemi başlatır! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. hayatınız eskisi gibi olamayacak ölçüde değişebilir, yepyeni bir heyecanla..
 2. yeni insanlarla tanışmak, farklı bir lokasyona yerleşmek mümkündür
 3. yurt dışı kaynaklı bir gelişme başlayabilir: kişi, kurum, ülke olabilir
 4. akademik kariyerinizde bir adım daha ileri gidersiniz
 5. bir eğitime başlarsınız
Geçtiğimiz 2 yıl boyunca ilişkileriniz baskı ve belirsizlik konusu olmuştu. Fakat eminim ki artık olaylara çok farklı bakıyorsunuz. İlişkisi olmayanların doğru insanla tanışması/ilişki yaşamaya başlaması mümkün! İkizler burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>