İkizler burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar ikizler burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Eğer yükselen burcunuz ikizler ise, bu yazıda size özgü detaylar da vereceğim. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatma çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil fakat Burcuna Göre doğru zamanda en doğru bilgiyi verme konusunda en iddialı astroloji sitesi olmaya devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Burcu ve yükseleni ikizler olan okurlarım için ortak:
 1. arkadaş ortamında bir tanışma, etkilenme olabilir; flört başlayabilir
 2. eski arkadaşla, bir arkadaşın arkadaşıyla görüşme, görüştürülme planlanır
 3. spora/dansa başlamaya karar verirsiniz, yeniden enerji depolamak istersiniz
 4. mevcut ilişkide gerginlik varsa, bir mola verme isteği olabilir
 5. işin içinde çocuklarınız var mı? Onlarla ilgili bir konu gündemin merkezine yerleşir
Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor. Takip eden 5-6 gün içinde etkilediği konularda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer. Artık yeni bir dönem başlar. Aynı günlerde Venüs/Uranüs kavuşumu da yaşanıyor. Bu etkiler varken başlayan bir ilişki heyecan verici olur, kolay unutulmaz. Diğer yandan, yanı etki mevcut ilişkilerde huzursuzluk yaratma potansiyeli taşır.

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu olacak değerli okurlarım. Konu başlıklarını görelim öncelikle: Eğer yükselen burcunuzun derecesi 0-15 arasında ise gündeminiz:
 1. yatırımlar yapmak
 2. işe girmek, kazanmaya başlamak
 3. parasal hırslar
 4. finansal baskının oluşması
 5. borç altına girmek/krediler kullanmak
Eğer 16-29 arasında ise gündem tıpkı geçen yıl olduğu gibi,
 1. ilişkiler, eşiniz/sevgiliniz
 2. bazı okurlarım için ticari ortaklık meselesi
2 Nisandaki Mars/Satürn kavuşumu bazılarımızı savaşmak zorunda bırakacak, bazılarımızın ise cesareti kıracak önemli bir etkidir. Bazen aşılamaz gibi görünen engeller çıkarır. Endişe, agresiflik ve huzursuzluk oluşturabilen bir etkidir. Diğer yandan büyük sorumluluklar üstlenmeye vesile olabilen bir olaydır. Gündeminizin konu başlıklarına göre değerlendirin lütfen, bu konularda bir engeli aşmak için mücadele ediyor musunuz? Henüz yoksa, Nisan başında belirebilir. Diğer yandan, beklediğiniz bir gelişmenin sonuçlanması halinde omuzlarınızdaki yük artacaksa, Nisanın ilk haftasında bu sonuç gelecektir. Unumadan ekleyelim: Nisanın ilk yarısında pozitif amaçlarla atılacak adımların bir süre beklemede kalması veya yorucu olması mümkündür. Negatif olaylar ise endişe ve huzursuzluk yaratabilir. Bu günler de geçecek, atalarımız zaman her şeyin ilacı derken astrolog gibi konuşmuşlar. 😊

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Burcu ve yükseleni ikizler olan okurlarım için ortak: Jüpiter geçen yıl Ekim sonundan beri iş hayatınızı temsil eden alanda bulunuyor kıymetli dostlar. Böylesi zamanlarda çalışma hayatındaki gelişmeler harika olur. Diğer yandan aynı etkinin bir ürünü de sağlıktır. İnsanların spora yöneldikleri, kendilerini iyi hissettikleri bir dönemin kapısını aralar. Tabi Jüpiter Marttan bu yana gerilemede olduğu için farklı şeyler konuşmamız gerekiyor çünkü bu söylediklerim uzun vadede gerçek olacak. Sizin için bazı olasılıklar vereyim:
 1. iş görüşmeleri yapıyorsanız, başvurularınızı çeşitlendirirsiniz
 2. bir süre beklemede kalmanız gerekebilir, cevap/işe başlama gecikebilir
 3. çalışıyorsanız, iş ortamında yaşananlar bir süre tatsız olabilir
 4. yeni işe başlayanlar uyum sağlamak için daha fazla zamana ihtiyaçlarını olduğunu fark edebilir
 5. beslenme düzeninizde değişikliğe gidersiniz, sigara içenler bırakma yolunda çaba sarf eder
 6. tıbbi operasyon gerçekleşebilir
Jüpiter etkisini yaşadığımız alanda, Jüpiter gerilemesi bittikten hemen sonra meyveleri toplamaya başlarız. Gerileme Temmuzda bitecek, şimdilik duraklama dönemindeyiz, emek ve çaba gerekecektir, işler ters gidebilir.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Burcu ve yükselen burcu ikizler olan okurlarım için ortak: Yeniay 16 Nisanda koçta gerçekleşiyor. Hangi konuda etkili olduğuna değinelim hemen:
 1. profesyonel hizmet/destek
 2. arkadaşlar
 3. sosyal çevre
Yeniay oluştuğunda değerli dostlar, duygularımız tetikleniyor. Duygular deyince aklınıza duygusallık gelmesin, ben daha çok mutluluk, üzüntü, korku gibi temel duygulardan bahsediyorum. Duygular öyle güçlü dürtüler ki, bizleri harekete geçmeye teşvik eder. Bazen de yaşanan olaylar, duyguları ayaklandırır. Bu sayede kararlar alır, adımlar atarız. Yeniay gerçekleştiği sırada, Uranüs de işin içinde olacak. Ayrıca Satürn de gerilemeye başlayacak. Bunların her biri ayrı ayrı önemli olaylardır. Sonuçlarını somut olaylar ile hayatımızda, enerji değişikliği ile bedenimizde veya düşüncelerimizdeki yoğunlaşma ile zihnimizde yaşayacağız. Peki 16 Nisandaki Yeniay sırasında neler beklemeli?
 1. arkadaş ortamında bir gündem oluşur
 2. bir arkadaşınızın görüşüne/desteğine ihtiyacınız olur
 3. yeni bir sosyal çevreye girersiniz veya mevcut çevreden uzaklaşırsınız
 4. eski bir tanıdıkla gizlenmesi gereken bir ilişki başlayabilir
 5. profesyonel hizmet gerekebilir, sağlık/hukuk/bakıcı hizmetleri gibi..

30 Nisan: Akrepte Dolunay

İkizler burcu olan okurlarım için: Akrepteki Dolunay, iş hayatınızdaki gelişmeleri etkiler değerli okurlarım. Eğer iş değiştirmek veya işe girmek gibi bir gündeminiz varsa, Dolunayın bu konunun netleşmesini sağlayacağını söyleyebiliriz. Dolunay gündemi 5 Mayısa kadar sonuçlanacaktır. Yükselen burcu ikizler olan okurlarım için: Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor.
 1. yükselen burcunuz 0-20 derece arasında ise, konu iş hayatınız veya sağlık olacak.
 2. yükselen burcunuz 21-29 derece arasında ise, konu aşk hayatı, çocuklar veya cinsellik olacak
Dolunay esnasında Pluto gerilemesi başlıyor ve Mars/Pluto kavuşumu yaşanıyor. Bu olayın pozitif sonuçları harika iken, negatif sonuçları yıkıcı olabiliyor değerli okurlarım. Aklıma gelen olasılıklardan bahsedeyim, olabildiğince güzel olanlardan:
 1. çalışma ortamında değişiklik olur, mesela ekip/yönetici değişir..
 2. iş görüşmesi yaparsınız
 3. dava sürecine giden bir anla
 4. fiziksel çekimin yüksek olduğu bir ilişki yaşanır, cinsellik yoğundur
 5. çocuk sahibi olma kararı alınır
 6. çocuklarınız varsa, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir , grip olurlar mesela
Nisan sonundaki Dolunay günlerinde, Mars-Pluto kavuşumu da yaşanıyor olacak. Bu etkiyle ilgili olarak herkes için ortak uyarılar yaptım sizin için de yapayım. Şu konulara dikkat:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla olmadı, olmayacak da.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki Nisanın özellikle 2. yarısından itibaren yaşadıklarınızda riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 İkizler burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor kıymetli dostlar, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>