Nisan 2017 ikizler burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. 2017 yılının genel seyrinde Nisan ilk dönüm noktamız olacak değerli dostlar, zamanın ruhu değişiyor. Yılın ilk 3 ayında görece huzurlu zamanlar yaşadık. Venüs gerilemesinin gelişiyle birlikte sosyal ilişkiler de canlanmıştı. Ne güzeldi aslında, keşke böyle devam etseydi. Fakat Nisan öncesi ve sonrası zamanların bir resmini çizecek olsak, aradaki 6 farkı kolayca seçebileceğimize kuşkunuz olmasın. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 İkizler Burcu Gündemi

Sürekli sorulan bir soru vardı: burcumuza göre okuyalım yoksa yükselenimize göre mi? Nisandan itibaren aylık yorumlarda yükselene göre değerlendirmeyi ayrı tutacağım. Satürn kaynaklı gündemle başlayalım, Nisanın baskın konusunu olacağını söyleyebiliriz. İkizler burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddelerini sıralayalım öncelikle, sonra detaylarla devam edelim.
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz: uyum, sevgi, ortak payda
 2. evlilik kararı ve öncesindeki hazırlıklar
 3. bir ilişkiye başlamak, tanıma ve anlama süreci
 4. eşinizin/sevgilinizin üzerindeki baskının size etkileri
 5. ticari ortaklık
 6. özel/iş hayatınızı kapsayan tüm sosyal ilişkilerinizde uyumu koruma çabası
Bahsettiğimiz bu konular, geçtiğimiz Aralık ayında yaşadığınız bir olayla başlamıştı. O zaman atmosfere hakim olan Satürn enerjisi tamamen olumluydu. Bu nedenle sizi heyecanlandırmış, mutlu etmiş olmalı. Diğer yandan köprünün altından sular aktıkça işler değişmeye başladı. Henüz görünür olmamış olsa da, ayak seslerini duymaya başlamış olabilirsiniz. Nisanla birlikte, Aralıktaki girişiminizin sonuçlarının beklediğiniz gibi olmayabileceğini göreceksiniz. Belirsizlik, beklenmedik engeller, planların sekteye uğraması veya sabretmek zorunda kalmak.. Bunlar ihtimaller arasında yer alıyor. Ne zaman ne ile karşılaşacağımız kadersel dinamiklere bağlı olsa da, sonucun iyi mi kötü mü olacağını bizim tavrımız belirliyor. Bu akıllarda kalmalı. ❤️
Yükselen burcunuz ikizler olduğu için mi bu yazıyı okuyorsunuz? Size özel bazı bilgiler vermek istiyorum fakat yükselenin kaç derece olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer yükselen ilk 10 derece ikizlerse, zaten yaklaşık 2 yıldır ilişkinizde baskı yaşıyorsunuz. Güzel haberi vereyim, bu yıl son! 2018 itibarı ile farklı bir alanda gündem olacak, zamanı geldiğinde konuşacağız. Eğer 10 – 20 derece arasında ise, ilk defa 2016 yılında yaşadınız, 2017-2018 boyunca da yaşayacaksınız. Eğer 20 – 29 derece arasında ise, Satürn kaynaklı baskıyı ilk defa bu yıl yaşayacaksınız. “Satürn geliyor kaçın” gibi durum değil tabi ki fakat yine de, daha önce buna benzer bir şey yaşamadığınız için, ilk etapta suratınıza tokat yemiş gibi hissedebilirsiniz. Özetle, gündeminizi net olarak anlamak istiyorsanız, doğum haritanızdaki dereceleri biliyor olmanız gerekiyor. Herkes aynı şeyi farklı yıllarda yaşıyor.
Pluto etkisini değerlendirelim mi? Pluto enerjisi, canlılığın en temel içgüdüsünü temsil eder kıymetli okurlarım: cinsellik. Sadece insanoğluna özgü bir şey değil cinsellik, anlatmaya dahi gerek yok, bütün canlı türleri yeni nesiller oluşturmak için türe özgü üreme yöntemine sahiptir. Fakat cinsellik işin içinde olduğunda bazı ortak noktalardan bahsedebiliriz: Hemcinslere karşı üstün olmaya çalışmak, karşı cinsi etkilemeye çalışmak, çocukları büyütebilmek için yeterli kaynaklara sahip olmak (para gibi), iyi/güvenilir bir eş aramak, iyi/güvenilir bir eş olduğunu ima etmek gibi.. Peki ikizler burcuna göre Pluto enerjisi hangi alanda? Bu etki 2008 de başladı.
 1. ekonomik anlamda güvenilir koşullar sağlamak
 2. kalıcı gelir kaynakları elde etmek, toprağa yatırım yapmak
 3. düzenli kira getirisi olan gayrimenkul yatırımlarına yönelmek
 4. (evli olmayanlar) ideal/güvenilir bir eş adayı olduğunu göstermek
 5. (evli olmayanlar) ideal/güvenilir bir eş adayı aramak
 6. çocuk sahibi olmak, çocukların üzerine titremek
 7. cinsel isteğin artması, cinsellik deneyiminin yoğunluğunun artması
Pluto enerjisi eksiklik kabul etmez değerli dostlar. Bu nedenle, bahsettiğimiz konularda yaşanan yetersizlik korkusu, farkında olmadan terk edilme ihtimaliyle özdeş tutulur. Sonuçta korumacı, kıskanç, olumsuz işaretlere karşı aşırı duyarlı olabiliriz. Bu hisler; maddi konularda, eş/sevgili ile ilişkilerde ve çocuklarınızla ilişkili her konuda kendini gösterecektir.
Yükselen burcu ikizler olan hemen herkes bu hissiyatı 2009 – 2016 arasında bir zamanda yaşamaya başladı. İlk 5 derece yükselen ikizler, 2 yıl içinde Pluto etkisini farklı bir alanda yaşamaya başlayacak, zaten 6-7 yıldır yaşıyorlardı. Eğer yükselen 27-29 derece arasında ise bu durumda 2017 ile birlikte başlayacak ve yıllarca devam edecek.
Peki Pluto’nun enerjisi yıl için nasıl değişiyor? Ocakta ilk defa olumlu bir gündem oluşuyor, gerileme başladığında ise zamanın ruhu değişiyor. Yaşanan olayların seyrine göre değişmekle birlikte;
 1. para kazanmaya ve yatırım yapmaya yönelik takıntı seviyesinde hedefler
 2. cinsellik isteğinin/libidonun artması
 3. terk edilme korkusunun etkisiyle kıskançlık, güven bunalımları, şüphe
 4. cinselliğin bir tutkal/bağlılık aracı olarak kullanılması
 5. çocuklarına karşı korumacı ve hassas tutum
Eğer eşiniz/sevgiliniz güven vermiyorsa, sadakat yönünde şüpheleriniz varsa çıldırmış olabilirsiniz. Bu noktada intikam almak, kafasına göre yaşamasını engellemek isteyebilirsiniz. Diğer yandan, eğer eşiniz/sevgiliniz maddi/duygusal anlamda güçlü biri değilse, rekabetçi yanı zayıfsa, bu durumda soğumanız da işten değildir. Bu konuların yıllardır var olduğunu tekrar hatırlatayım, yanlış anlaşılmasın, yeni değil. Bu nedenle 2017 yılına özel şeyler konuşmuş olmuyoruz aslında. Sadece sık sık bahsetmediğimiz bir konuyu detaylıca anlatmak istedim. Bu sayede hislerinizi anlamlandırmanız kolaylaşır. Pluto Nisanda gerilemeye başlayacak değerli dostlar. Bu enerjinin 8 Nisandan itibaren etkin olacağını, Mayısın ilk yarısında güçleneceğini söyleyebiliriz. Rahatlama, takıntı ve hırslardan kurtulma ancak Temmuz ortasında mümkün olur. Gerilemenin sona ermesi ise Ekim ayına kalıyor. Jüpiter etkisine gelelim mi? En sevdiğim 😊😊 Jüpiter her yıl farklı bir burçta olduğu için etkileri yılda bir değişiyor. Güncel Jüpiter etkisi Eylül 2016’da başlamıştı, o günlerde konuşmaya başladık zaten. Eylül 2016- Şubat 2017 arasında dört nala giden Jüpiter enerjisi, Şubatta duraksamıştı. 2 aydır duraksama devam ediyor. Şubatın ilk günü konuşmuştuk, hatta bir video hazırlamıştım. Bir yavru kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini anlattığım videoyu izlemeyenler için paylaşıyorum. Şubat-Martta sekteye uğrayan olumlu Jüpiter enerjisi, uzun vadede ikizler burcunu hangi konularda etkiliyor?
 1. aşık oldunuz, artık bir sevgiliniz var
 2. evlenmiştiniz, artık çocuk bekliyorsunuz veya çocuğunuz oldu
 3. çocuklarınızla ilgili keyifli gelişmeler yaşanıyor
 4. hayattan tat almak istiyorsunuz, mutlu olmanın yollarını arıyorsunuz
 5. sevgi, takdir ve onaylanma arıyorsunuz
Evet bu konularda geçen Eylül 2016 – Şubat 2017 arasında açılımlar yaptınız, belki bir karar aldınız. Uygulamaya geçmiş olsanız da henüz bekleme aşamasında olsanız da, Şubatta durup bir nefes almak, şartları yeniden değerlendirmek istemiş olmalısınız. Belki planları güncellemek ihtiyacı hissettiniz, olabilir, gayet doğal. Tek bir risk geliyor aklıma: eğer yeterince deneyim sahibi olmadan borsa/forex gibi spekülatif maddi araçlardan gelir beklentiniz, Eylül 2016 sonrası, bu husustaki güzel hayalleriniz olumsuz sonuçlanabilir. Jüpiter inancın gezegenidir, özgüven aşılar ve altını doldurmak bizlere düşer. Eğer “kaybetmem nasılsa” diyerek para ve heyecan peşinde koşuyorsanız dikkatli olmanızı öneririm. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından mola bitiyor, karamsar hava dağılmaya başlıyor. Artık yönünüzü seçip planınızı uygulamaya başlayabilirsiniz. Jüpiter gerilemesi Haziranda sona erdikten sonra her şey çok daha hızlı sonuçlanacaktır, Nisan-Haziran arasında yeni planınıza odaklanın ve kesinlikle iyimser olun. Merak etmeyin, Jüpiter sizinle olacak, Haziran kritik eşik!
Yükselen ikizler olan herkes benzer şekilde etkileniyor olacak.
Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: İkizler Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay terazi burcunda olduğu için (Jüpiter de terazide) gündem maddeleri ortak olacak: aşk, güzel bir ilişki, mutluluk arzusunda artış, çocuklarınız, fiziksel dinamizm.. 8 Nisandaki Jüpiter etkileşimi takip eden günlerde, muhtemelen 16 Nisan gibi bir karar/haber alırsınız.

26 Nisan Yeniay: İkizler Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde, Satürn ve Pluto kaynaklı enerjinin yoğunluğu nedeniyle üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar. Ayrıca Merkür gerilemesi devam ediyor olacak, iki ayağımız bir pabuca girecek yine. Bu aşamada boğa burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. İkizler burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. bir yakınınıza destek olmanız gerekebilir
 2. destek almanız gerekebilir
 3. sağlık sorunlarını aşmak için tedaviye başlayabilirsiniz
 4. insanların bilmesini istemediğiniz bir şey yapmanız gerekebilir/istenebilir
 5. gizli/kanunsuz veya ahlaki değerlerinize uymayan bir adım atmaya zorlanabilirsiniz
 6. kendinizi dinlemek için köşenize çekilmek isteyebilirsiniz, yorgun ve tatsız olabilirsiniz
 7. bir kayıp/ayrılık yaşanabilir
Bu noktada yükseleni ikizler olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vermek istiyorum. Eğer yükselen ilk 15 derece ikizlerse yukarıdaki konular geçerlidir. Fakat 16-29 derece ise 2 seçenek bulunuyor: Birincisi, sosyal çevrenizi değiştirecek bir gündem oluşabilir, belki yeni bir işe girdiniz. İkincisi ise profesyonel hizmet gereksinimidir. Mesela doktordan randevu alırsınız, avukata danışmanız gereken bir konu olabilir, çocuğunuz için bakıcı ararsınız, bir yazılımcıya ihtiyacınız olabilir, spor kulübüne üye olmak istersiniz veya bir eğitime başlarsınız gibi..
9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Öte yandan, Nisanda gelişmeler peş peşe yaşanacak gibi görünüyor değerli okurlarım, hayatlarımız hızlanacaktır. Bu kadar çok astrolojik olay bir ayın içine sıkışınca kaçınılmaz olarak bir şeyler olur. Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, bahsetmemiş olsak da Nisanda da etkin olacak. İkizler burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>