İkizler burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları ikizler burcuna göre anlatıyor. Hele bir Nisan gelsin, neler olacak neler diye diye Nisan ayını da getirdik değerli dostlar, hepimize hayırlı olsun. 😊 2016 yılının omurgasını oluşturacak olan gündeminiz, karşıt burcunuzda gerçekleşen Mars/Satürn gerilemeleri nedeniyle şekilleniyor. Biliyorsunuz birkaç gün önce Satürn gerilemesi başladı, 17 Nisan’dan itibaren de Mars geriliyor olacak. 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesi ile her yıl yaşanan Satürn gerilemesinin bu sefer eş zamanlı olarak aynı burçta gerçekleşmesi, 2016 yılını önemli kılan başlıca astroloji olayıdır. Cidden önemlidir! İşte bu nedenle, Nisan ayı yorumunuz sadece Nisan 2016 gündeminizle sınırlı değil, önümüzdeki 6 aylık sürece ışık tutmaya çalışacağım. Öyleyse başlayalım. Huzurlarınızda ikizler burcu Nisan 2016 yorumu!!  😊

7 Nisan Yeniay İkizler Burcunu Nasıl Etkiler

Yeniay 7 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Etkilerini takip eden 1 hafta boyunca hissedeceğiz, özellikle 11-12 Nisan en yoğun günler. Biliyorsunuz değil mi, her Yeniay başlangıç enerjisi oluşturur. “Hadi bismillah” denilen dönemlerdir. Kararlı ve keskin bir kanaat oluşur, ayrıca yüksek bir motivasyon da vardır mutlaka. 7 Nisan’daki Yeniay bu kadarla kalmayacak, farklı nitelikleri de olacak çünkü güçlü enerjileri ile Uranüs, Pluto ve Satürn de masada yerlerini alacaklar. Peki ikizler burcuna özel Yeniay konuları neler olabilir? Bazı olasılıkları şöyle sıralayabiliriz:
 1. sağlık, hukuk, eğitim, danışmanlık gibi alanlarda profesyonel hizmet/destek almak
 2. arkadaş ve tanıdıklardan bir hususta yardım istemek, birlikte harekete geçmek
 3. yeni bir çevreye girmek, yeni insanlar tanıyacağınız bir sürecin başlaması: sosyal/iş kaynaklı olabilir
 4. ilişkilerde yeni bir tutum belirlemek, seviyeyi yeniden ayarlamak
 5. bir vesile ile kendi görüş ve inançlarınıza sadık kalarak yola devam etmeye karar vermek
Yeniay sosyal bir alanda gerçekleşiyor, bu nedenle yaşanan gelişmelerin insanlarla teması gerektireceğini söylemek mümkün. Diğer yandan, gelişmelerin beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşmesi de mümkün. Her şey olup bittiğinde, hayatınızda daha fazla özgürlük alanı oluşabileceği gibi iradeniz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle bir süre kısıtlanabilirsiniz de. Yaşananlar ilk başta hoşunuza gitmese dahi uzun vadede lehte sonuçlanma potansiyeli taşıyacaktır. Bu nedenle, eğer ki şaşırtıcı gelişmeler olursa, ilk tepkiniz meseleyi doğru anlayıp öngörüler yapmak olmalı. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına uygun hareket etmenizi, direnç göstermemenizi öneriyorum. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken zamana/akışa bırakmak en iyisidir. Yeniay konusundan bağımsız olarak, Pluto’nun yıllık döngüsüyle ilişkili bir süreç de Nisanda şekillenmeye başlıyor. İkizler burcuna özel Pluto kaynaklı konular şunlar:
 1. finansal karalar verme gereksinimi
 2. kazancı değerledirme, harcama/yatırım ve bütçe hesapları
 3. borç/alacak veya miras kaynaklı konular
 4. mahkemede olan bir konu varsa davada gelişmeler
Pluto etkilerini doğru anlamlandırmak için, öncelikle bu önemli gezegenin yıllık döngüsünden bahsetmek istiyorum. Ocak 2016’da yıllık döngü başlamıştı; bu saydığım konular kapsamında ne türden gelişmeler yaşadınız Ocakta? Pluto 18 Nisan’da gerilemeye başladığında, Temmuz ayına kadar sürecek bir gündem oluşturacaktır. Bu zaman aralığında odağınızda iş, para ve harcamalar olacaktır. Gerileme başladıktan sonra, her şeyin yolunda ve tam olarak sizin istediğiniz gibi/kontrolünüzde gitmesine yönelik motivasyon oluşacaktır. 7 Nisan’da ise Temmuza kadar sürecek gelişmelerin ilk kıvılcımı görülecek. Çok kalmadı zaten, birkaç gün içinde gündem oluşmaya başlar, belki şimdiden belli. Yatırımlar yapmak gibi olumlu gündemi olanlar için önerim, Temmuzun ortasına kadar şartları istediğiniz noktaya getirmek için çabalamanız. Olumsuz bir gündeminiz varsa eğer, takıntı seviyesine gelmeden meseleleri çözmeyi odaklanmanızı öneriyorum. Temmuzun ikinci yarısında Pluto kaynaklı enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz. Satürn etkisine gelince… 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. Bu konu hakkında zamanında uzun uzun konuştuk fakat bahsetmeden geçmek olmaz. Öncelikle sorayım, Aralıkta ne olmuştu? Bu sorunun cevabı, aslında 2016 yılınızın temel gündemiyle de bağlantılı. Çünkü yılın kalanında olan biten, Aralık’ın uzantısı olacak. Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz, sorunlar veya engeller
 2. evlilik hazırlıklarınız, bu uğurdaki çabalarınız
 3. evliliğinizdeki uyumsuzlukları aşma zorunluluğu
 4. bir ilişkiye başlamanın veya evlenmenin zamanının geldiğine karar verip hayatınızı buna göre dizayn etme girişimleriniz
 5. eşinizin/sevgilinizin sorunlarını aşmak için birlikte hareket etme ihtiyacı
Satürn etkisini karşıt burcunuzda yaşadığınız için, evlilik veya ilişkilerinizde baskı yaşıyorsunuz. Satürn güçlü bir enerji getirir, hayatımızı değiştirmeden de geçip gitmez. Geçtiğimiz 1 yılda benzeri konular gündeminize dahil olmuştur mutlaka. Beklentileriniz ve hayatınız ne yönde değişiyor kıymetli dostlar? Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki bu konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars Gerilemesi İkizler Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. evlilik veya evlilik hazırlıkları
 2. eşiniz/sevgilinizle uyum, birlikte mutlu olmayı başarmak
 3. onun hayatındaki gelişmelerin size etkisi
 4. sosyal ilişkilerinizde oluşan sürtüşme ve baskılar
Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor olsa da, gündeme dair ilk belirtiler Şubatın ilk haftasında görülmüştü. İkinci gelişmeyi ise 26 Marttaki Güneş/Mars etkileşimi tetikledi. Her iki dönemde yaşadığınız veya zihninizi meşgul eden konular, önümüzdeki 6 ay boyunca -birbiriyle ilişkili şekilde- 2016 yılı gündeminizin omurgasını oluşturacak. Özellikle 26 – 30 Mart arasında Mars’ın oluşturduğu heyecan dalgası sonrasında bir konu/fikir canlanmış olmalı. Bu noktada, 17 Nisanda başlayacak Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars gerilemeye başladığında, bu aralar yaşadığınız heyecan veya öfke azalacak, yerini içe dönük sakin fakat kararı bir enerjiye bırakacak. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorularını sormaya başladığınızı göreceksiniz, bir değerlendirme süreci başlamak üzere.. Bu süreç sonunda bir karar verip o karar doğrultusunda dikkatli ve hesaplıca adımlar atmaya başlamak Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Henüz bu enerji tam olarak gelmediği için size uzak gelecektir fakat zamanın akışında ruh halinizin değişimini bu yazıyı referans alarak takip edebilirsiniz. Eğer ki engelleri olan bir yolda ilerlemeniz gerekirse, muazzam çaba sarf etmemiz mümkün olacak çünkü gerileme gereken gücü/enerjiyi hediye edecektir. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebilirsiniz dostlar. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, zorluklara ihtiyatlı şekilde yaklaşın, fırsatları ise görmezden gelmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Dolunayın İkizler Burcuna Etkileri

Her Dolunay, bir dönemin sona ermesine vesile olur. 22 Nisan’da akrep burcunda yaşayacağımız Dolunay da öyle olacaktır. Dolunayın getirdiği enerji 20 Nisan – 29 Nisan arasında etkin olacak, sonuçları ise çoğumuz için 27 – 29 Nisan arasında ortaya çıkacak. Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, ikizler burcuna özel olarak şunlar:
 1. yoğun bir dönemin sona ermesi veya başlaması, yeni sorumluluklar
 2. çalışma ortamında/işte gelişen bir meselenin netleşmesi
 3. sosyal/iş arkadaşlarınızın değişmesi veya aranızdaki konunun sonuçlanması
 4. gelirinizi veya kapasitenizi geliştirecek yeni eğitimler veya girişimler
 5. mevcut günlük rutini değiştirecek bir olay/karar
 6. sağlık sorunlarını çözmeye yönelik adımlar
Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. İkizler burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki “yorumlar” bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>