İkizler burcu Nisan 2015 yorumunda, 4 Nisan ay tutulmasının etkilerini anlattım. Değerli dostlar, biliyorum bu yazıyı Mart sonunda okumuş olmayı tercih ederdiniz ya da en azından tutulma yaşanmadan önce 🙂 Sizlerin hayatı gibi benim hayatım da Ay tutulması tarafından istila edilmiş durumda 🙂 Aylardır süren bir çalışmam bitmek üzere, gece gündüz çalışıyorum. Geç olsun, güç olmasın demişler. Bir hatırlatma yapayım: ay tutulması tam olarak 9-10 Nisanda kendini gösterecek, yani gündem birkaç güne hızlanacaktır. Konuya girmeden önce, güzel bir haber de vereyim: 8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor, aylardır beklediğimiz (ben bekliyordum 🙂 ) güzel enerji nihayet geri geliyor. Kutlamaya değer bir haber! Nisan 2015 astroloji gündeminizde şu konular var:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birden fazla yazı yazacağım,  bu nedenle, gecikmiş olmamın da etkisiyle, bu yazıda sadece ay tutulmasının ikizler burcuna etkilerini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Ay tutulması 4 Nisan gündüz saatinde oldu, bu nedenle bizler göremedik ama etkilerini yaşamaya başladık bile. Dediğim gibi, gündem yavaşça olgunlaşacak ve 9-10 Nisanda zirve yaparak sonuca ulaşacak. Tutulma terazi burcunda oldu ve terazinin enerjisi size iyi gelen türden bir enerjidir; bu iyi haberdi. Peki kötü haber var mı? Aslında yok, detayları anlatacağım birazdan, öncesinde ay tutulması neden önemlidir ve bizleri bizleri nasıl etkiler, ondan bahsedeyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Uzun lafın kısası, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz; zaten bir süredir devam eden bir konunun/gündemin sonuçlanmasına neden olur. Peki ikizlere göre etkileri nedir, nasıl bir gündemin sonuçlandığını göreceksiniz? Buyrun bazı olasılıklar:
 1. konu aşk! aşk hayatınızda, sevgilinizle/eşinizle ilgili mesele sonuçlanacak
 2. değerli hissetmenizi sağlayacak bir şey olacak, o konu her neyse netleşecek
 3. size kıymet vermeyenlerle ilgili bir karar vermek isteyeceksiniz, tamam mı devam mı?
 4. enerji ve neşe dolu olacaksınız ama konu ne ki? bir şey sizi çok mutlu edecek
 5. çocuklarınızla alakalı gelişme olacak, konu netleşecek
 6. kendinizle gurur duymanıza neden olacak bir karar vereceksiniz
 7. gururunuzu kıran, sizi inciten birine tepki vermeniz de gerekebilir
 8. sportif bir faaliyetle alakalı bir gündem varsa, karar/sonuç alacaksınız
 9. para meselesi varsa, kredi çekmek, bir şey almak/satmak gibi, sonuçlanacak
 10. bir çatışma varsa tansiyon yükselecek, kimin sözünün geçeceği belli olacak
Ay tutulması yeni bir gündem oluşturmadığı için, yukarıda saydıklarımla alakalı, veya benzer bir konuda, ne olacaksa olacak! Bu nedenle, “acaba konu ne” diye düşünüyorsanız, konu yoktur. Eğer yazdıklarımdan birkaçı aynı anda yaşanıyorsa, hangisinde sonuç alınacağını şöyle tahmin edebilirsiniz: Bir düşünün, hayatınızda 2012 yılında başlayan bir değişim süreci var değil mi? Bir istikamete doğru ilerliyorsunuz. İşte 3 yıldır süren o gelişmeler artık bir sonuca bağlanmak üzere.. 2012-2015 arasında Uranüs-Pluto etkileşimi hayatınızı şekillendiriyordu, geçen ay bu etkileşim büyük oranda sona erdi. Yani artık eskisi kadar değişim/dönüşüm olmayacak, istikrar geliyor. Ay tutulmasıyla birlikte, bu dönüşüm süreci önemli ölçüde tamamlanmış olacak, kalıcı sonuçlara vesile olacak; en azından önemli bir “ara sonuç” gelecek. Bu günler önemli günler değerli dostlar 🙂 Ay tutulmasıyla ilgili iyimser olmamın bir nedeni var: 8 Nisanda Jüpiter’in güzel enerjisi geri geliyor. Hemen ardından, 9-10 Nisan gibi, tutulma sonuçlanıyor. Yani dostlar, istediğiniz sonucu elde edememiş olsanız bile, hayal kırıklığı yaşamayın, sonrasında işler hızla düzelecektir. Nisan-Ağustos arasında güzel şeyler olacak. En güzelini dilerim 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>