İkizler Burcu Nisan 2015 yorumunun ikinci bölümünde 18 Nisan Yeni Ay ve Jüpiter etkisini anlattım. Nisan ayı zaten ikizler için çok güzel bir dönemdir, her zaman öyledir ama bu sefer sıradışı gelişmeler var, haberler çok iyi. Birincisi Aralık ayından bu yana güzel enerjisini esirgeyen Jüpiter geri döndü. Artık yeniden Jüpiter’in şans ve bolluk veren enerjisini hissedeceğiz. Diğeri ise, 3 yıldır sarsıcı etkisi ile dengemizi bozan, hayatımızı zaman zaman alaşağı eden, istikrar kelimesini unutmamıza neden olan Uranüs-Pluto etkileşimi azalmaya başladı, Kasım ayında tamamen bitecek. Bu nedenle, artık çabalarınızın karşılığını daha kolay alabilir, hayatınızın düzenini sağlayabilirsiniz. Yani, 2012 yılından bu yana yaşadıklarımızı unutalım, çabalarımızın karşılığını alacağımızı bilelim ve kaldığımız yerden devam edelim. Gelecek, bu günlerden çok daha iyi olacak inşallah. Nisan 2015 hakkındaki ilk yazınızda bu konulardan bahsetmiştim (okumak için: İkizler Burcu Nisan 2015) Nisan ayındaki ikinci yazınızda şu konular var:

 1. 18 Nisan Yeni Ay
 2. Jüpiter’in Etkisi
Hadi başlayalım.

Yeni Ay’ın İkizler Burcuna Etkisi

Yeni Ay yaklaşık 24 saat önce, 18 Nisanda yaşandı ama etkilerini 23 Nisan’a kadar hissettirecek. Peki ama Yeni Ay neden önemlidir? Şu yazıda net olarak açıkladım: Yeni Ay Nasıl Etkiler Bir de hatırlatma yapayım: Facebook ve Twitter sayfalarından önemli yazılar veya hatırlatmalar paylaşıyorum, hem sohbet de güzel 🙂 Henüz takip etmiyorsanız, sizi de bekliyoruz. Yeni Ay koç burcunun sahasında gerçekleştiği için onun enerjisi taşıyor ve bu sizin için çok iyi bir haber, koç-ikizler etkileşimi çok iyidir. Neler olabileceğine dair bazı olasılıklar da şunlar:
 1. yaşadığınız şehir/ülke değişimi gündeme gelebilir
 2. iş değişikliği olabilir ya da alışık olmadığınız bir görev alabilirsiniz
 3. yeni insanlarla bir arada bulunmanızı gerektirecek bir gelişme yaşayabilirsiniz
 4. çevrenizdeki insanların sayısı veya kalitesi artabilir
 5. arkadaşlarınızdan birini hayatınızdan çıkarabilirsiniz
 6. bir sevdiğinize yardım etmeniz gerekebilir
 7. kariyerinizde bir sıçrama olabilir
 8. yepyeni bir uğraş/hobi edinebilirsiniz
 9. çok önemli bir hedefiniz/hayaliniz gerçek olabilir
 10. bir dosttan gelen yardım ile büyük yol kat edebilirsiniz
 11. sağlık sorunu varsa, aşabilirsiniz
Yeni Ay enerjisi dün başladığı için, gündeminize bir konu girmiştir diye düşünüyorum. Bu süreçte iki anahtar kelime var: “başarı ve dostlar”. Bu dönemin enerjisi son derece güzeldir. Eğer gündeminizde bir şey varsa, enerji ile harekete geçmişsinizdir zaten. Eğer yoksa, yalnız kalmayın, sevdiklerinizle bir arada olun mutlaka.

Jüpiter’in İkizler Burcuna Etkisi

Yazının başında belirttiğim gibi, Jüpiter etkisini bir süredir hissetmiyorduk ama neyse ki artık bizimle. Jüpiter, burcunuzun temsil ettiği iletişim ve yaşadığınız çevre (iş/ev ortamı ve sosyal hayat) alanında güzel enerjisiyle hayatınızı zenginleştiriyor. Hala hissetmediyseniz bile, yakında güzel etkileri hissedeceksiniz. Jüpiter, Ağustosa kadar 4 ay boyunca şu konularda destek olacak:
 1. günleriniz daha eğlenceli geçecek
 2. hayatınızdaki sorunlu insanlar uzaklaşacak/sorunlar azalacak
 3. yeniden dışa dönük hissedeceksiniz
 4. iş/ev ortamınız güzelleşecek, ayrıca sosyal hayatınız canlanacak
 5. seyahatlere çıkmak, dostlarla bir araya gelmek için fırsatlarınız olacak
 6. ticaretle uğraşanların işleri/geliri artacak ya da geliri azalmadan iş yükü azalacak
 7. yeni iş/sosyal bağlantılar kurma imkanı bulacaksınız
 8. eğitim çağında iseniz, derler ve sınavlar eziyet olmaktan çıkacak
Önümüzdeki 4 ay boyunca neşeli ve enerjik bir dönem sizi bekliyor diyebilirim, hayatınız çok daha kolay ve eğlenceli olacaktır. Yazılarımda artık yeni bir bölüm olsun istiyorum değerli dostlar. Fırsat buldukça, gündemle alakalı olarak, hayatınızı güzelleştireceğini düşündüğüm önerilerde bulunacağım. Önümüzdeki 4 ay için geçerli önerilerim şunlar:
 1. kendinizi eve kapatmayın, sosyal ortamlardan sevdiklerinizle birlikte olun, çok iyi gelecektir
 2. tatil/seyahat planlarınızı ya bu aralar yapın ya da Merkür gerilemesinden sonra
 3. pazarlama işinde çalışıyorsanız, bol bol görüşme yapın, randevuları almaya başlayın
 4. araba almak/değiştirmek istiyorsanız, bu 4 ay içinde, gerilemeye denk gelmeyecek şekilde halledin
Nihayet, ikizler burcu Nisan 2015 yorumu, güzel haberler verebildiğim bir yazı oldu, bu yılın en güzeli oldu diyebilirim hatta. Bu yazı, önümüzdeki aylarda oluşabilecek potansiyel gündeme dair gerçekçi bir yazıdır, olumsuz gündeme alıştığınız için garipsemiş olabilirsiniz diye söylüyorum, rahatlayın yani 🙂 Umarım hep en iyisini yaşarsınız, her şey gönlünüze göre olsun. Sevgilerimle, Ceyhun]]>