Yükselen İkizlerİkizler Burcu Mayıs 2016 Yorumu: İlişkiler Gündemin Merkezinde

Mayıs 3, 2016by Zafer Ceyhun25

İkizler burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını ikizler burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. Sosyal hayat ve ilişkiler söz konusu olduğunda değerli dostlar, 30 yılda bir denk gelen Satürn sınavına bu yaşınızda denk geldiniz. Nasıl gidiyor? Neyse ki Mars yardımınıza yetişti. Nisan ayından beri Mars, Satürn ile birlikte yay burcunda bulunuyor. Mayıs ayında her ikisinin de gerileme sürecinde olduğunu biliyorsunuz değil mi? Peki bu gerilemeler bizleri nasıl etkiliyor, daha önce bahsettik mi? Şimdi tam zamanı. 😊 Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir. Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu görmekte zorlanırsınız, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz. Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan. İkizler burcu Mayıs 2016 yorumu, ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularını (yol ayrımı) da bulacaksınız. Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve İkizler Burcuna Etkileri

Güzel bir haberle başlayalım. Geçen yıl Ağustos ayından beri başak burcunda olan Jüpiter, Ocak-Nisan arasını gerileme evresinde geçirmişti. Bu nedenle Ağustos-Aralık arasında yaşadığınız güzel etkileri, Ocak ayından bu yana tam olarak yaşayamadınız. 9 Mayıs son! Jüpiter gerilemesi de sona eriyor kıymetli okurlarım.👏👏 Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter, Mayıs-Eylül arasında normal seyrinde devam edecek. Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:
 1. aile kurma, evlilik
 2. evliler için aileye yeni bir bebeğin katılması
 3. ailenizde huzur ve mutluluğu sağlayacak gelişmeler
 4. yeni bir ev satın alma, daha iyi bir eve taşınma
 5. aile büyüklerinin olumlu desteği
 6. varsa ailevi sorunların çözümü, geçmişle barışma
 7. birikim yapma imkanı
 8. birlikte büyüdüğünüz insanların hayatınıza katkısı
Aylardır bu etkiyi bir şekilde yaşadığımız için, hayatınızda şimdiden bazı sonuçları olmuştur diye düşünüyorum. Neler yaşadınız? Eğer henüz bir şey olmadı diyorsanız, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay boyunca şans sizden yana olacak, aklınıza olsun. Umarım ki bu sefer Jüpiter kendini daha net bir şekilde gösterir.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur! Gökten şans yağmaz.
Mayıs ayı gündeminize dönelim. Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden? Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Mayıs’taki gelişmelerin sonuçlarını, sizler için yay burcunun temsil ettiği alanda yaşayacaksınız: Evlilik ve ilişkiler. 22 Mayıstaki Dolunay yay burcunda, yaydaki Mars Güneşle temas edecek, yaydaki Satürn Jüpiter ile temas edecek. Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler bazı sonuçlar doğuracaktır. Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi de paylaşmak istiyorum: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu durum, tekrarlanan bir gündeme neden olacaktır. Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim. Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (ikizler burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayında neler olabileceğini Nisan yazınızda, Mars/Satürn başlıklarında anlattım. Okudunuz mu? Okuyun mutlaka çünkü bu yazıda anlatmayacağım ama atıfta bulunacağım. Öyleyse devam edebiliriz. 😊 Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var: Birincisi, Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor çünkü atmosfere Jüpiter etkisi hakim. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim. Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️ İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin. Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin! Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil. Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve İkizler Burcuna Etkileri

Hepimiz için geçerli bir bilgi vereyim: Önceki burçta yaşanan gelişmeler, çoğu zaman keyifsizdir. Bu nedenle, ikizler için boğa burcundaki bir astroloji olayı iple çekilmez mesela. Mayıstayız, yani boğa burcunun ayında..Bazı olaylar ister istemez boğa burcunda olacak. Neyse ki, Jüpiter ve Venüs desteği ay boyunca işleri “idare edilebilir” kılmanıza destek olacaktır. Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz. Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay ikizler burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. bir konuda sorumluluk almak istemediğiniz halde mecbur kalabilirsiniz
 2. sizin kontrolünüzde olmayan gelişmeler yaşanabilir
 3. birileri olmadık şeyler talep edebilir
 4. düşmanca tavırlara, dolandırıcılığa maruz kalabilirsiniz
 5. gizli bilgiler açığa çıkabilir (size/başkasına ait bilgiler olabilir)
 6. bir meselede zihniniz karışabilir, karar vermekte zorlanabilirsiniz
 7. sağlık sorunları yaşayabilirsiniz
 8. bir ayrılık/kayıp yaşayabilirsiniz
Her ne kadar Yeniay enerjisi çok güzel olsa da, sizin için konular keyifli sayılmaz. Olsun varsın, hepimiz yılda bir kez bu süreci yaşıyoruz. Siz de ilk defa Mayıs Dolunayı yaşamıyorsunuz zaten, yaşınız kadar yaşadınız, alışıksınız. 😊 Diğer yandan, zamanın ruhu bu aralar süper sayılmaz. Yazının başında gerilemeyi tarif ederken bahsettiğim <gece yol alma> durumu yaşıyoruz hepimiz. Durumun farkında olanlar için kötü bir yanı da yok ama farkında olmayanlar ciddi hatalar yapabilir tabi ki..Aman diyeyim!

22 Mayıs Dolunay ve İkizler Burcuna Etkileri

Her Dolunay bir dönemi sona erdirir diyoruz ya değerli okurlarım, işte Mayıs sonundaki Dolunay ile birlikte, bir süredir zihninizi/gündeminizi meşgul eden konu olgunlaşıp sonuçlanacaktır. Peki olası Dolunay gündeminizde neler var? Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi? Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı. İlişkiler ilişkiler ilişkiler. ❤️❤️❤️ Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün. Son bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir. İkizler burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>

25 comments

 • AYŞE

  Mayıs 3, 2016 at 2:34 pm

  TEŞEKKÜRLER CEYHUN BEY İNŞALLAH HERŞEYİN BU ŞEKİLDE DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM BOĞA YÜKSELEN ASLAN BİR ERKEKLE 2 SENELİK BİR İLİŞKİM VAR OCAKTAN BERİ KÖTÜYÜZ VE BİR AY OLDU AYRILDIK. MAYIS SONU GÜZL HABERLER BEKLİYORUM HAYIRLI BİR ŞEKİLDE ZAMAN SİZCE NASIL İLERLER BOĞA BURCU OCAK AYINDAN İTİBAREN KÖTÜ BİR HAVA İÇİNDE :((((

  Reply

 • şengül

  Mayıs 3, 2016 at 2:43 pm

  Kötü kayıplar olmasın inşallah, İyi ki jüpiter var yoksa vay halimize 🙂
  Hazirana kadar beklemeye devam.. Elinize kaleminize sağlık zafer bey.

  Reply

 • Esma

  Mayıs 3, 2016 at 3:22 pm

  Ah ikizler burcu ne cektin be , ceyhun bey evliligi suan istemedigim halde super bir guc surekli beni evlilige itiyor istemsizce dusunuyorum nezaman evlenecegim kiminle evlenecegim? Surekli bu sorular aklinda ve bunaltiyor beni asiri derecede 🙁 , elimde olan bisey de degil hani, ama ne gelen var nede giden birde merkur gerilemesi dediniz ben merkurun getriledigi gun sinava girdim ve bir puanla kaybettim sinavimi cok calistigin halde:( simdi tekrar girme hakkim var ve bu son sansim, sinav tarihini kendim belirliyebiliyorum kendimi hazir hissediyorum suan ama bi yandan endiselerim var malum merkur retro,? Sizce beklemelimiyim yoksa merkur gerilemesinin bitmesini yoksa buaralar girsem sorun olur mu Son sansim ceyhun bey lutfen yardimci olun, buarada burcum ikizler yukselenim kova..

  Reply

 • ben

  Mayıs 3, 2016 at 4:03 pm

  Umarım absürd bir soru olmaz diyerekten sorumu soruyorum: merkür retrosunda hamile kalsa ikizler burcu bir bayan, bu onun için iyi bir haber midir( bebeği kasdetmiyorum o tabi ki iyidir de) yoksa zorlayıcı olacağı kesin bir haber midir? Not: hesapta yoktu.
  Cevabınızı merakla bekliyorum ☺

  Reply

 • Ayka Hesenova

  Mayıs 3, 2016 at 7:16 pm

  Yazi ucun tesekkurler Ceyhun bey.Peki kucuk estetik operasyonlarbucun uygun zamanmidir mayis ayi?Cavablarsaniz memnun olurum.Onceden tesekkurler.

  Reply

 • hale

  Mayıs 3, 2016 at 9:40 pm

  merhaba ceyhun bey.22 mayıs dolunayı 1 derece yay da olacakmıs benımde harıtamda yay 1 derece retro venüs ve satürnüm boğada 12.evde marsım kova da 9 kasım 1964 doğumlu bırıyle 5 yıldır cekıse cekıse birlikteyız ama bu ara ayrıyız aya-yay dolunayı benı nasıl etkler tesekkur ederım

  Reply

 • frezya

  Mayıs 3, 2016 at 11:41 pm

  Emeğinize sağlık.Kasim Aralık gündemi tekrar aklımı karıştırıyor.Tekrar denesem mi beklesem mi kararsizim.

  Reply

 • Deniz

  Mayıs 4, 2016 at 9:09 am

  Merhaba Ceyhun bey, yazilarinizi her ay takip ediyor hatta tekrar tekrar okuyorum. Burcum balik yukselenim ikizler. Balik burcunda olumlu olsa ikizler olumsuz oluyor. Tersi durum da soz konusu.Deneyimlediklerime baktigimdaysa hep hevesimin kursagimda kalmasi ya da 2 ileri bir geri seklinde. Yorumlarinizi okurken nelere dikkat ederek okumaliyim bir de dogum haritasi yorumluyor musunuz? Size nasil ulasabilirim? Teşekkürler

  Reply

 • merkür

  Mayıs 4, 2016 at 11:44 am

  ödüm koptu ceyhun bey kayıp derken inşallah kötü olan şeyleri kaybederiz elinize saglık harika bir yorum TEŞEKKÜRLER

  Reply

 • merkür

  Mayıs 4, 2016 at 4:29 pm

  yazıyı bir kezdaha okudum aynı beni anlatıyo 30 sene önce saürnle beraber zor ögretiler girdi satürn ögretir ama döve döve ögretir önce babadan sonra kocadan dayak yiye yiye çok şey ögrendim çok şükür 2011de jupıter ikizlere geçtide kurtuldum herşeyden TEŞEKKÜRLER JUPITER artık sizinde söylediginiz gibi geçmişi affetmek istiyorum çünkü çok yorgunum yazdıklarınız gerçekleşirse ömrüm boyunca size dua edicem teşekkürler ZAFER CEYHUN

  Reply

 • esra

  Mayıs 6, 2016 at 11:10 am

  Çok teşekkür ederim size..gece yol alma konusu doğru. Birkaç kez yaşadığım sevgilimin beni terk etmesi olayını dün yine yaşadım. Mecbur olduğu için. .çok üzgün enerjisizim.mayıs hep böyle mi.ne zaman mutlu olucam. Durum kötü. 12 haziran 76 doğumluyum
  ..yardım lutfen

  Reply

 • Büşra

  Mayıs 7, 2016 at 1:03 am

  Selam Ceyhun bey.insllh yine sona kalmayİz.malum çok sabırsız bu ikizler.10 aydır bir ilişkim var.fakat aralıktan beri kendi açımdan çok zorlu günler geçiriyorum. Bir türlü memnun olamıyorum. Hele ki bu ay her zamankinden daha fazla ilgi,sevgi beklememe rağmen bunların aksi oluyor gibi.ne yapacağımı bilemez durumdayım. Karşımdaki bir yay ne kadar uyumlu görürsünüz bu iki burcu bilemiyorum.fakat çok zor günler geçiriyoruz.güzel günler gelecek mi?bzim için koyduğunuz o kalpler bende tam tersi olabilir mi?boyle giderse çünkü bu ilişki bitecek. Bir tavsiye lutfen

  Reply

 • Happy

  Mayıs 8, 2016 at 8:03 pm

  Ceyhun bey ikizler burcuyum beni bir kiz icin terk eden sevgilime(bildigim kadariyla benden once taniwmiw sevgili olmuwlar ama kiz bir turlu cikmiyormuw hayatindan inatla) beni kim icin terk etdigiyle bagli gercekleri o kizla ilgili gercekleri gostermek istiyorum sizce bekleyeyim mi yoksa dogru zaman mi.o oglak burcu ama o kiz boga

  Reply

 • selin

  Mayıs 14, 2016 at 9:42 pm

  Selam Ceyhun bey benim erkek kardeşim 22 Mayıs ikizler burcu sevgilisinden ayrıldı hemde çok severek kısmeti ne zeman açılacak evlilik hayalleri gerçekleşmiyor bi türlü

  Reply

 • filiz

  Mayıs 21, 2016 at 10:37 am

  Hep aynı şeyleri dönüp dönüp yazıyorsunuz galiba

  Reply

 • sevil

  Mayıs 26, 2016 at 2:10 pm

  Merhaba, nerdeyse tamamini yaşadım, belirlediginiz gündemler isabet olmuş yeni bir ev aldık ve aksilik bitmiyor bir türlü yerlesemedik, 4 aylık evliyim ve alisamadim, bi anda işlerim ters tepti ve işi bıraktım, aksilik bu ya eşimin isleride suan iyi değil, maddi olarak sıkıştığımız bir donemdeyiz hersey üst üste geldi, imdat diye bağırmak istiyorum, napicam nasıl davranicam bilemiyorum, tavsiyelerinize ihtiyacım var,sevgiyle kalın.

  Reply

 • melek

  Mayıs 26, 2016 at 7:08 pm

  Merhaba ceyhun bey; bir önceki yaziniza yorum yapmıştım umut dolu coşkulu 28 mayıs doğumluyum yukselenim terazi aslan burcu yukselenide aslan olan biriyle 5 nisanda başladık korktuğumu söylemiştim korktuğum başıma geldi büyülü bir aşkın içinde bulmuştum oysaki kendimi havalara fazla yukselmisim farketmeden olesine uyumlu ve anlasabiliyoduk 22 mayısa kadar tam aile buyukleriyle tanışmaya gideceğim diye konuşurken ole birşey olduki geçmişi karşıma dikildi özgür yetişmiş günü birlik ilişkileri olmuş başta kabul etmiştim ama resim koleksiyonunu görene kadar en onemliside açıklama yapmayıp sanki ben sucluymusum gibi davrandı karşımda başka birini buldum yinede altan alan oldum gönül almasını bilmeyenle yola cikilmazmis salı günü resti çektim ya geçmişini bırak gel adam gibi gel yada olmamış gibi olalım suan beklemekteyim sinirsiz zaman verdim iki gündür konuşuyoruz arafta sıkıştım kaldım 28 doğum günüm ve ben doğum günü mu yine hüzünlü geçireceğim… acele karar vermemek için durdum yazilariniz nedeni ile ama şu ruh halimden kurtulmam gerek… nasıl gelecek bitecek mi bilmiyorum oda sanırım ne istediğini bilmiyor. Uyumlumuyuz ceyhun bey. Güven çok önemli hasta oldum o fotolardan sonra bana yazarsaniz bişeyler çok mutlu edersiniz beni. Şimdiden teşekkür ederim

  Reply

 • MELEK

  Mayıs 28, 2016 at 9:20 pm

  Ceyhub by hazıran yorumlarını beklıyoruz

  Reply

 • Aygül

  Mayıs 30, 2016 at 10:03 pm

  Zafer bey merakla bekliyorum 35-40 oldu günde bakışım!

  Reply

 • serkan

  Mayıs 31, 2016 at 12:08 am

  Geçen ay sona bıraktığınız gibi normalde ay bitimine 5 gun kala yayinladiğınız yorumu nedense yayınlayamadınız bir türlü. İkizler olarak diğerleri neden ay bitmeden 5 gün önce yazılırken bizimki yazılmıyor ki. Mars retrosu sizi de etkiledi galiba.

  Reply

 • bilge

  Mayıs 31, 2016 at 3:42 pm

  Haziran yorumlari?????

  Reply

 • Buse

  Mayıs 31, 2016 at 4:19 pm

  Ceyhun bey haziran ayı yorumlarınızı merakla bekliyoruz. Haziran geldi hala yorumlar yok merakta kaldık

  Reply

 • Ela

  Haziran 5, 2016 at 3:18 pm

  İlk defa bu kadar gerçekçi ve tarihler konusunda nokta atışları olan bir yorum okudum. Mayıs ayında yaşadıklarımı günü gününe anlatmışsınız. Bundan sonra takipteyim…

  Reply

 • filiz

  Haziran 8, 2016 at 12:03 pm

  1 haziranda yeni bir isyeri actim .öncesi baska bir sehirde isyerim vardi kapatmak zorunda kaldim .birseyler zorunlu kıldi .oyle bir etki ki bu onune gecilemedi .sizce bundan sonrasi nasil olur .yeni bir sehir yeni ev yeni is

  Reply

 • ece

  Haziran 16, 2016 at 9:40 am

  Ceyhun Bey merhaba. Açıklayıcı ve isabetli tespitleriniz için teşekkürler 🙂
  1 haziran 1989 doğumluyum ve yükselenim başak. İş hayatımda çok riskli bir konumdayım. Çok ufak bir mevzunun dallanıp budaklanarak ben ve çalıştığım yer için ciddi sonuçlar oluşturması söz konusu. Gelişmeler ne yönde olabilir? Aşka gelince en son 2012 mayısı aşık olmuştum. Bu konuda şanslı bir süreçte miyim sizce? 🙂 Başarılar..

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin