İkizler burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını ikizler burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. Sosyal hayat ve ilişkiler söz konusu olduğunda değerli dostlar, 30 yılda bir denk gelen Satürn sınavına bu yaşınızda denk geldiniz. Nasıl gidiyor? Neyse ki Mars yardımınıza yetişti. Nisan ayından beri Mars, Satürn ile birlikte yay burcunda bulunuyor. Mayıs ayında her ikisinin de gerileme sürecinde olduğunu biliyorsunuz değil mi? Peki bu gerilemeler bizleri nasıl etkiliyor, daha önce bahsettik mi? Şimdi tam zamanı. 😊 Saatte 90 km hızla ilerleyen bir araçta yol aldığınızı düşünün. Gezegenler normal seyrinde iken gündüz vakti, düz bir ovada yol alıyorsunuzdur. Yolunuz açık ve nettir. Gerileme başladığında ise hava kararmış olur, bu nedenle yolunuzu görmekte zorlanırsınız, ayrıca artık düz bir ovada değil, yol ayrımları ve virajları olan bir yoldasınızdır. Yavaşlamanız gerektiğini bilirsiniz çünkü ileride yol ikiye ayrıldığında hangi tarafa gideceğinize karar vermek için zamanınız olsun isterseniz. Mayıs ayındaki gerilemeler, Mayısı işte böyle bir zaman dilimi yapıyor: yavaşla ve yola odaklan. İkizler burcu Mayıs 2016 yorumu, ne zaman hızlanıp ne zaman yavaşlamanız gerektiğinden bahsedecek. Ayrıca 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularını (yol ayrımı) da bulacaksınız. Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve İkizler Burcuna Etkileri

Güzel bir haberle başlayalım. Geçen yıl Ağustos ayından beri başak burcunda olan Jüpiter, Ocak-Nisan arasını gerileme evresinde geçirmişti. Bu nedenle Ağustos-Aralık arasında yaşadığınız güzel etkileri, Ocak ayından bu yana tam olarak yaşayamadınız. 9 Mayıs son! Jüpiter gerilemesi de sona eriyor kıymetli okurlarım.👏👏 Şansın ve fırsatların gezegeni Jüpiter, Mayıs-Eylül arasında normal seyrinde devam edecek. Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:
 1. aile kurma, evlilik
 2. evliler için aileye yeni bir bebeğin katılması
 3. ailenizde huzur ve mutluluğu sağlayacak gelişmeler
 4. yeni bir ev satın alma, daha iyi bir eve taşınma
 5. aile büyüklerinin olumlu desteği
 6. varsa ailevi sorunların çözümü, geçmişle barışma
 7. birikim yapma imkanı
 8. birlikte büyüdüğünüz insanların hayatınıza katkısı
Aylardır bu etkiyi bir şekilde yaşadığımız için, hayatınızda şimdiden bazı sonuçları olmuştur diye düşünüyorum. Neler yaşadınız? Eğer henüz bir şey olmadı diyorsanız, Mayıs-Eylül arasındaki 4 ay boyunca şans sizden yana olacak, aklınıza olsun. Umarım ki bu sefer Jüpiter kendini daha net bir şekilde gösterir.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur! Gökten şans yağmaz.
Mayıs ayı gündeminize dönelim. Mayıs ayının en önemli olayı, kuşkusuz ki son haftasında yaşanacak gelişmeler olacak! Neden? Mayısın son haftasındaki başlıca olaylara bakalım:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Mayıs’taki gelişmelerin sonuçlarını, sizler için yay burcunun temsil ettiği alanda yaşayacaksınız: Evlilik ve ilişkiler. 22 Mayıstaki Dolunay yay burcunda, yaydaki Mars Güneşle temas edecek, yaydaki Satürn Jüpiter ile temas edecek. Kısacası, yay burcunda yoğunlaşan olaylar/gezegenler bazı sonuçlar doğuracaktır. Bu noktada önümüzdeki aya dönük bir bilgi de paylaşmak istiyorum: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda gerçekleşiyor. Bu durum, tekrarlanan bir gündeme neden olacaktır. Tüm bu olayların etkisine ve sonuçlarına Dolunay başlığında değineceğim. Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (ikizler burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs ayında neler olabileceğini Nisan yazınızda, Mars/Satürn başlıklarında anlattım. Okudunuz mu? Okuyun mutlaka çünkü bu yazıda anlatmayacağım ama atıfta bulunacağım. Öyleyse devam edebiliriz. 😊 Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var: Birincisi, Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor çünkü atmosfere Jüpiter etkisi hakim. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim. Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️ İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin. Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin! Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil. Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve İkizler Burcuna Etkileri

Hepimiz için geçerli bir bilgi vereyim: Önceki burçta yaşanan gelişmeler, çoğu zaman keyifsizdir. Bu nedenle, ikizler için boğa burcundaki bir astroloji olayı iple çekilmez mesela. Mayıstayız, yani boğa burcunun ayında..Bazı olaylar ister istemez boğa burcunda olacak. Neyse ki, Jüpiter ve Venüs desteği ay boyunca işleri “idare edilebilir” kılmanıza destek olacaktır. Yeniay ile birlikte hayatımızda yeni bir dönem başlarken, Dolunay sonrasında bir dönemin bitişine şahit oluruz. Peki 6 Mayısta boğa burcunda gerçekleşen Yeniay ikizler burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. bir konuda sorumluluk almak istemediğiniz halde mecbur kalabilirsiniz
 2. sizin kontrolünüzde olmayan gelişmeler yaşanabilir
 3. birileri olmadık şeyler talep edebilir
 4. düşmanca tavırlara, dolandırıcılığa maruz kalabilirsiniz
 5. gizli bilgiler açığa çıkabilir (size/başkasına ait bilgiler olabilir)
 6. bir meselede zihniniz karışabilir, karar vermekte zorlanabilirsiniz
 7. sağlık sorunları yaşayabilirsiniz
 8. bir ayrılık/kayıp yaşayabilirsiniz
Her ne kadar Yeniay enerjisi çok güzel olsa da, sizin için konular keyifli sayılmaz. Olsun varsın, hepimiz yılda bir kez bu süreci yaşıyoruz. Siz de ilk defa Mayıs Dolunayı yaşamıyorsunuz zaten, yaşınız kadar yaşadınız, alışıksınız. 😊 Diğer yandan, zamanın ruhu bu aralar süper sayılmaz. Yazının başında gerilemeyi tarif ederken bahsettiğim <gece yol alma> durumu yaşıyoruz hepimiz. Durumun farkında olanlar için kötü bir yanı da yok ama farkında olmayanlar ciddi hatalar yapabilir tabi ki..Aman diyeyim!

22 Mayıs Dolunay ve İkizler Burcuna Etkileri

Her Dolunay bir dönemi sona erdirir diyoruz ya değerli okurlarım, işte Mayıs sonundaki Dolunay ile birlikte, bir süredir zihninizi/gündeminizi meşgul eden konu olgunlaşıp sonuçlanacaktır. Peki olası Dolunay gündeminizde neler var? Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunacağım şimdi! Okumuştunuz değil mi? Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı. İlişkiler ilişkiler ilişkiler. ❤️❤️❤️ Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün. Son bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir. İkizler burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>