İkizler burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. İkizler için Mayıs ayları, yılın en kötü ayıdır desek yeridir. Her burç, kendinden bir önceki burçta gerçekleşen olaylarda aynı şeyleri yaşar: kafa karışıklığı, yorgunluk, sağlık sorunları ve kayıplar. Yeni Ay, artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyler, her zaman “yeni bilgi” ve farkındalık getirme potansiyeli taşır. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum başlıklı yazımda da anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

İkizler burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:
 1. eski (kaybettiğiniz) sevgiliye dönme isteği
 2. uzun süredir görüşmediğiniz insanlarla görüşmek
 3. sevdiğiniz insanlarla aranızdaki sorunları çözmek için taviz verme pahasına harekete geçmek
 4. insanların bilmesini istemediğiniz bir şey yapmak
 5. sizi düşman olarak görenlerle yüzleşmek zorunda kalmak
 6. bir ilişkinin sona ermesi ya da para/itibar kaybı
 7. eşiniz/sevgilinizle aranızda bir meselenin oluşması
 8. eşinizin/sevgilinizin veya sizin bir nedenden uzaklaşmak zorunda kalmanız, gönülsüz ayrılık (şehir değişimi vb)
 9.  sağlık sorunu yaşamak, tedavi için bir adım atmak
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, eşinizle gerginseniz, sorunları çözmek için en doğru zaman olmadığını söyleyebilirim. Kendinize zaman tanıyın, düşünün, sakin olun. Çözüm için Haziran ayını beklemekte fayda var. Gündeminizi doğru anlayın, “şimdi olmak zorunda” türünden bir şey değilse sabırlı olun. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>