Boğa burcunda güneş tutulması

İkizler burcu için 2014 yılına “yalnızlaşma yılı” mı demeli?? Umarım hiçbiriniz kendinizi kapana sıkışmış gibi hissetmiyorsunuzdur. 2014 için harika bir yıl demek kolay değil.
2013-2014 güneş tutulmaları, ikizler burcunun bilinçaltında kıyametleri koparan bir süreç başlattı. Geçmişi sorgulama, hatalarının farkına varıp kendini suçlama, pişmanlıklar… Bu yıl son, yakında daha aydınlık bir dönem başlayacak.
Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
  1. suçluluk duygusu
  2. iş arkadaşlarınız
  3. kullanıldığını, kandırıldığını fark etme
  4. hastalık ve/veya hastane
  5. hapishane, askerlik gibi bir alanda kapalı kalma
Gündeminizi elbette benim bilmem mümkün değil ancak gündeminizde saydığım konulardan birisi veya birkaçının olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa, gündeminizde hangisi varsa, o konu hakkında düşünüyor, gerekliyse araştırma yapıyorsunuz. Köklü bir değişim yaşamak zorunda kaldınız, geriye dönüş olmayacak. Güneş tutulmaları, daha önce haberdar olmadığınız yeni bilgilerle birlikte gelir, bu nedenle “hakkaten yaaa” dedirtir.
Ben, iş arkadaşlarınızla veya günlük hayatınızın rutini içinde, düzenli olarak yaptığınız işlerle ilgili bir konuda yeni kararlar vermek durumunda kalacağınızı, gündeminizin merkezine bu konunun geniş kapsamına giren bir şeyin yerleştiğini düşünüyorum. Belki bir iş arkadaşınız sizden yardım istedi, belki her hayatınızın düzeninin sizi istediğiniz yere getirmeyeceğini fark ettiniz.
Öyle bir şey fark ettiniz ki, artık gündeminizi bir süre başka bir şeye ayıramayacaksınız. Bir dönüm noktasındasınız. Geçen yıl 7 Mayıs’ta gerçekleşen güneş tutulması da yine hayatınızı bu alanda etkileyip yeni bir sayfa açmanıza neden olmuştu. Benim görüşüm, o zaman başlayan sürecin ikinci safhasına gireceksiniz. İki yıllık bir sürecin ikinci yılına girdiniz, birinci safhada attığınız adımların bu dönemin gündemine etki edeceğini düşünüyorum.
Tabi geçen yılın gündeminden bağımsız bir şey de olabilir. Daha önce hiç fark etmediğiniz bir bilginin üzerindeki perde kalkıp açığa çıkmasına neden olabilir. Umarım bu hastaneye gitmenize neden olacak bir şey olmaz.
Güneş tutulması 12. evinizde olduğu için endişeleniyorum, çoğumuzun fiziksel olarak en zayıf olduğu dönemdir. Astrolojideki son evdir, bu nedenle, insan hayatının yaşlılık evresine benzetilebilir, bağışıklık zayıflar, geçmiş hatırlanır, değerlendirmeler yapılır, çoğu zaman pişmanlıklar yaşanır. Bunu göz önüne alıp gündeminizdeki konuları derinlemesine değerlendirirseniz, güneş tutulmasının gözle görülen bir etkisi olmadıysa, bilinçaltınızda neleri değiştirdiğini daha kolay anlarsınız.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan dolunay.
Dolunayın gündemi, güneş tutulmasıyla ortaya çıkan gündeminizle ilişkili olur diye tahmin ediyorum. Benim tahminim, iş yerinde veya gündelik hayatınızın düzenin bir değişiklik olacağı yönünde. Elbette işin içinde hastane varsa, sağlık konusu gündeminizin birinci maddesi olabilir.
Detay vereyim: dolunay 6. evinizde olacak, yani hayatınızın ve bedeninizin bir bütün olarak sağlıklı işlemesini sağlayan alanda. Bu nedenle, hiç istemediğimiz bir ihtimal bedeniniz yani sağlığınızla ilgili bir sıkıntı gündeminizde olacak ancak jupiter dolunayla harika bir etkileşim içinde, sonuçta biraz sıkıntı çekseniz de sonucun iyi olacağını düşünüyorum.
Benzer şekilde olumlu değerlendirelim: eğer gündeminizde günlük hayatınızla ilgili, hayatınızın akışıyla ilgili (işiniz, hobileriniz, kendinizi işe yarar hissettiğiniz her şey) bir konu varsa, bir sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.
Şunu hatırlatayım, dolunayla birlikte satürn de akrep burcunda, yani 2012 Ekim ayından bu yana zaten günlük rutininize çok kafa yordunuz, belki sağlığınıza kafayı taktınız. İstediğiniz, içinize sinen çözüme ulaşmakta yetersiz kaldığınızı düşündünüz, çareler aradınız. İnanıyorum, sonuçta sizi rahatlatacak bir çözüme ulaşacaksınız. Tabi burada belirleyici olan sizin seçimleriniz ve iradeniz olacak.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Nisan’da etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Kendinizi yalnız hissettiğiniz her an bizimle temasa geçip dilediğiniz soruları sorun lütfen.
]]>