İkizler burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. Sizler de Mart ayının gelişini benim gibi bekliyor muydunuz değerli dostlar? 2016 yılının tamamı, bir süreç/dönem olarak bakıldığında son derece önemli çünkü 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesinin etkilerini yaşayacağız. Fakat Mart öyle bir ay ki, Mars etkisinden tutulmalara kadar birçok astroloji olayı gerçekleşiyor. 9 Mart’ta balık burcunda Güneş tutulması yaşayacağız. Güneş’le ilgili her olay önemlidir ve tutulma sıralamada ilk başta gelir. Ayrıca, tutulmanın olduğu gün Jüpiter de Güneş ile karşıt konumda olacak. Jüpiter’in taşıdığı enerjinin hayatımıza dahil olması/gözle görülür olması Güneş-Jüpiter ile gerçekleşir. Yani Jüpiter kaynaklı gündeminizle ilişkili gelişmelerin olacağını varsayabiliriz. Bitmedi. 😊 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik etkiler getirmese de, Ay tutulmaları da dikkate değer olaylardır. Tutulmadan daha önemli olan, 2 gün sonrasında, 25 Mart günü başlayacak olan Satürn gerilemesi… Gerilemeye başlamadan önceki günlerde Satürn duraklayacak. Bu nedenle, 18-25 Mart Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde baskı oluşacağını söylemek yerinde olur. Yani gerileme başlamadan etkileri başlayacak. Son olarak, az önce bahsettiğim Mars gerilemesi nedeniyle oluşacak gündemin ilk ciddi belirtilerini göreceğimiz 26 Mart gününden bahsetmek gerekiyor. Mars ile Güneş’in teması, Mart ayının ilk haftasında yay burcuna geçecek Mars’ın taşıdığı enerjinin bir şekilde hayatımıza yansıyacağını işaret ediyor. Bu arada, Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 İkizler burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak.  Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması İkizler Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmasının etkilerinden genellemeler ile bahsetmek istiyorum. Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur. Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim ikizler burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

İş Hayatı ve Kariyer

Güneş tutulmasının etkileri sonucunda, kariyerinizdeki gelişmelere yönelik yeni bir gündem oluşabilir. Bu noktada, gelişmelerin doğrudan sizden kaynaklanmayacağını veya mevcut olanı değiştirmeye/geliştirmeye yönelik çabalarınızın sonucu olacağını (arayış, yetinmeme) olacağını söyleyebiliriz. Örneğin,
 1. işinizdeki başarınızı/etkinizi ilgilendirecek bir gelişme
 2. statünüz/konumunuzla ilgili bir haber/adım (terfi, görev değişimi gibi)
 3. işe girmek, iş değiştirmek
 4. ciddi bir başarı elde etmek

Toplumsal Konum/İtibar

Tutulma sonrasındaki günlerde, sosyal konumu/rolü doğrudan etkileyecek, itibar ve imaja dair gelişmeler yaşanabilir.
 1. evlilik, ilişkiye başlamak
 2. tersine, ilişkinin bitişi
 3. anne/baba olma
 4. yeni bir rol/sorumluluk üstlenme
 5. yetersizlik hissi veya başarma azmiyle bir konuda harekete geçme
 6. imajınıza yönelik değişiklikler (fiziksel veya davranışsal)

Aile, Ev

Bu konu başlığı, aynı zamanda Jüpiter etkisini de alan gelişmeleri işaret ediyor. 2016 yılının ilk günlerinden itibaren aile/ev hayatınıza ilişkin gelişmeler, tutulmayı takip eden günlerde bir sonuca ulaşacaktır. 2016 yıllık yorumunuzda şöyle yazmıştım: “Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.” Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konular şimdi olgunlaşıyor. Konu başlıkları şöyle:
 1. ev değişimi, satın alma/satma
 2. aile kurma, aile içi düzeni/huzuru sağlama
 3. çocuk sahibi olma, ailenin büyümesi
 4. aile büyüklerinizle ilgili meselede bir aşamanın sona ermesi
 5. şehir/ülke değişimi
9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması İkizler Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Gündem 20 Mart gibi kendini net olarak gösterecek ve muhtemelen 28-29 Mart gibi netleşecektir.
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Ay tutulması, ikizler burcunu iki farklı şekilde etkileyebilir. Birincisi; kendini gerçekleştirmek, saygınlık, sevgi, beğeni veya otorite kazanmak için attığı adımların olgunlaşması. Bu noktada diyebiliriz ki,
 1. bir girişiminiz netleşecek
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde daha talepkar olacaksınız
 3. spora, eğlenceye veya heyecana yöneleceksiniz
 4. bir ilişkinin adı konulacak, şartları değişecek
 5. saygı/değer veya otorite için attığınız adımlar sonuç verecek
İkincisi ise, sizle ilgili değil fakat eşiniz/sevgiliniz veya çocuklarınızla ilgili. Bu çerçevede, sevdiklerinizle ilgili gündem netleşir. Verilen karar, alınan haber veya tercihin yapılması ile konu gündemden düşer. Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ekim 2015 oldukça hareketli bir aydı. O dönemdeki gelişmeleri hatırlıyor musunuz? Ay tutulmasının gündemi, o günlerde başlayan sürecin devamı/uzantısı olacaktır. Ay tutulması sırasında Satürn gerilemek üzere duraklamış olacak. Bu durum sizler için sosyal/özel ilişkilerle ilgili baskı oluşacağını işaret ediyor değerli dostlarım. Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor, Satürn kaynaklı gündeminiz ilişkilerinize yönelik. Bu kapsamda evliliğiniz, eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz, onların hayatındaki gelişmeler, tutum ve davranışları, sizin onlardan beklentileriniz Satürn etkisiyle bir çeşit baskı oluşturuyor. Aralık ayının ilk günlerinde Satürn kaynaklı gündem resmi olarak başladığı için zaten konuyu genel hatları ile biliyor olmalısınız. Martın son haftasında o sürecin yankılarını, uzantı veya sonuçlarını yaşıyor olacaksınız. Bir hatırlatma yapayım: Satürn kaynaklı konular 2016 Aralık ayına kadar bir şekilde gündemde kalacak (Haziran dönüm noktası), sonrasında ise aynı konu çerçevesinde fakat farklı bir şekilde devam edecek. Gelelim Mars kaynaklı gündeme. Ne bitmez yazıymış demiyorsunuz inşallah. 👍 26 Mart günü Mars ile Güneş temas ettiğinde, yine ilişkilerle ilgili olarak son derece canlı bir gündem oluşacak değerli dostlar. Mars ile Satürn yay burcunda olduğu için aynı konuları etkiliyorlar. Bu konuya daha sonra değineceğim için uzatmıyorum, sadece Mars enerjisinin agresif/dinamik olduğunu söyleyeyim. Zaten Mart sonundaki gündeme dair ipuçları, Mars 5 Mart’ta yay burcuna geçtiği için ay boyunca görünür olacaktır. Son olarak, 2016 yılındaki gündeminizin eşiniz/sevgiliniz, evliliğiniz, evlilik hazırlıklarınız veya daha genel hatları ile sosyal ilişkileriniz olacağını söyleyerek konuyu bitireyim. Eylül ayına kadar gündem aralıksız sürecek. İkizler burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>