İkizler Burcu Mart 2016 Yorumu: Yeni Bir Yöne Doğru

Yazar 

İkizler burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor.

Sizler de Mart ayının gelişini benim gibi bekliyor muydunuz değerli dostlar?

2016 yılının tamamı, bir süreç/dönem olarak bakıldığında son derece önemli çünkü 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesinin etkilerini yaşayacağız.

Fakat Mart öyle bir ay ki, Mars etkisinden tutulmalara kadar birçok astroloji olayı gerçekleşiyor.

9 Mart’ta balık burcunda Güneş tutulması yaşayacağız. Güneş’le ilgili her olay önemlidir ve tutulma sıralamada ilk başta gelir.

Ayrıca, tutulmanın olduğu gün Jüpiter de Güneş ile karşıt konumda olacak. Jüpiter’in taşıdığı enerjinin hayatımıza dahil olması/gözle görülür olması Güneş-Jüpiter ile gerçekleşir. Yani Jüpiter kaynaklı gündeminizle ilişkili gelişmelerin olacağını varsayabiliriz.

Bitmedi. 😊

23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik etkiler getirmese de, Ay tutulmaları da dikkate değer olaylardır.

Tutulmadan daha önemli olan, 2 gün sonrasında, 25 Mart günü başlayacak olan Satürn gerilemesi…

Gerilemeye başlamadan önceki günlerde Satürn duraklayacak. Bu nedenle, 18-25 Mart Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde baskı oluşacağını söylemek yerinde olur. Yani gerileme başlamadan etkileri başlayacak.

Son olarak, az önce bahsettiğim Mars gerilemesi nedeniyle oluşacak gündemin ilk ciddi belirtilerini göreceğimiz 26 Mart gününden bahsetmek gerekiyor. Mars ile Güneş’in teması, Mart ayının ilk haftasında yay burcuna geçecek Mars’ın taşıdığı enerjinin bir şekilde hayatımıza yansıyacağını işaret ediyor.

Bu arada, Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊

İkizler burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak. 

Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması İkizler Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulmasının etkilerinden genellemeler ile bahsetmek istiyorum.

Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır.

Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir.

Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.

Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.

Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır.

Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur.

Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir.

Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı..

Gelelim ikizler burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

İş Hayatı ve Kariyer

Güneş tutulmasının etkileri sonucunda, kariyerinizdeki gelişmelere yönelik yeni bir gündem oluşabilir. Bu noktada, gelişmelerin doğrudan sizden kaynaklanmayacağını veya mevcut olanı değiştirmeye/geliştirmeye yönelik çabalarınızın sonucu olacağını (arayış, yetinmeme) olacağını söyleyebiliriz.

Örneğin,

 1. işinizdeki başarınızı/etkinizi ilgilendirecek bir gelişme
 2. statünüz/konumunuzla ilgili bir haber/adım (terfi, görev değişimi gibi)
 3. işe girmek, iş değiştirmek
 4. ciddi bir başarı elde etmek

Toplumsal Konum/İtibar

Tutulma sonrasındaki günlerde, sosyal konumu/rolü doğrudan etkileyecek, itibar ve imaja dair gelişmeler yaşanabilir.

 1. evlilik, ilişkiye başlamak
 2. tersine, ilişkinin bitişi
 3. anne/baba olma
 4. yeni bir rol/sorumluluk üstlenme
 5. yetersizlik hissi veya başarma azmiyle bir konuda harekete geçme
 6. imajınıza yönelik değişiklikler (fiziksel veya davranışsal)

Aile, Ev

Bu konu başlığı, aynı zamanda Jüpiter etkisini de alan gelişmeleri işaret ediyor. 2016 yılının ilk günlerinden itibaren aile/ev hayatınıza ilişkin gelişmeler, tutulmayı takip eden günlerde bir sonuca ulaşacaktır.

2016 yıllık yorumunuzda şöyle yazmıştım:

“Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.”

Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konular şimdi olgunlaşıyor.

Konu başlıkları şöyle:

 1. ev değişimi, satın alma/satma
 2. aile kurma, aile içi düzeni/huzuru sağlama
 3. çocuk sahibi olma, ailenin büyümesi
 4. aile büyüklerinizle ilgili meselede bir aşamanın sona ermesi
 5. şehir/ülke değişimi

9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem..

Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması İkizler Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Gündem 20 Mart gibi kendini net olarak gösterecek ve muhtemelen 28-29 Mart gibi netleşecektir.

Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.

Ay tutulması, ikizler burcunu iki farklı şekilde etkileyebilir. Birincisi; kendini gerçekleştirmek, saygınlık, sevgi, beğeni veya otorite kazanmak için attığı adımların olgunlaşması.

Bu noktada diyebiliriz ki,

 1. bir girişiminiz netleşecek
 2. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde daha talepkar olacaksınız
 3. spora, eğlenceye veya heyecana yöneleceksiniz
 4. bir ilişkinin adı konulacak, şartları değişecek
 5. saygı/değer veya otorite için attığınız adımlar sonuç verecek

İkincisi ise, sizle ilgili değil fakat eşiniz/sevgiliniz veya çocuklarınızla ilgili. Bu çerçevede, sevdiklerinizle ilgili gündem netleşir. Verilen karar, alınan haber veya tercihin yapılması ile konu gündemden düşer.

Bu noktada bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ekim 2015 oldukça hareketli bir aydı. O dönemdeki gelişmeleri hatırlıyor musunuz?

Ay tutulmasının gündemi, o günlerde başlayan sürecin devamı/uzantısı olacaktır.

Ay tutulması sırasında Satürn gerilemek üzere duraklamış olacak. Bu durum sizler için sosyal/özel ilişkilerle ilgili baskı oluşacağını işaret ediyor değerli dostlarım.

Burcuna Göre’nin düzenli okurları çok iyi biliyor, Satürn kaynaklı gündeminiz ilişkilerinize yönelik. Bu kapsamda evliliğiniz, eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz, onların hayatındaki gelişmeler, tutum ve davranışları, sizin onlardan beklentileriniz Satürn etkisiyle bir çeşit baskı oluşturuyor.

Aralık ayının ilk günlerinde Satürn kaynaklı gündem resmi olarak başladığı için zaten konuyu genel hatları ile biliyor olmalısınız. Martın son haftasında o sürecin yankılarını, uzantı veya sonuçlarını yaşıyor olacaksınız.

Bir hatırlatma yapayım: Satürn kaynaklı konular 2016 Aralık ayına kadar bir şekilde gündemde kalacak (Haziran dönüm noktası), sonrasında ise aynı konu çerçevesinde fakat farklı bir şekilde devam edecek.

Gelelim Mars kaynaklı gündeme. Ne bitmez yazıymış demiyorsunuz inşallah. 👍

26 Mart günü Mars ile Güneş temas ettiğinde, yine ilişkilerle ilgili olarak son derece canlı bir gündem oluşacak değerli dostlar. Mars ile Satürn yay burcunda olduğu için aynı konuları etkiliyorlar.

Bu konuya daha sonra değineceğim için uzatmıyorum, sadece Mars enerjisinin agresif/dinamik olduğunu söyleyeyim.

Zaten Mart sonundaki gündeme dair ipuçları, Mars 5 Mart’ta yay burcuna geçtiği için ay boyunca görünür olacaktır.

Son olarak, 2016 yılındaki gündeminizin eşiniz/sevgiliniz, evliliğiniz, evlilik hazırlıklarınız veya daha genel hatları ile sosyal ilişkileriniz olacağını söyleyerek konuyu bitireyim. Eylül ayına kadar gündem aralıksız sürecek.

İkizler burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim.

Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur.

Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor..

En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

61 Yorum

 1. Merkürün Kızı

  07/03/2016

  Ceyhun Bey merhaba,İkizler burcu için bu yıl içinde şehir değişikliği görünüyor mu diye sormuştum geçen ay, benim için çok önemli,cevap vermediginize çok üzüldüm, belki bu sefer görürsünüz. Bir de doğum haritamı çıkarttırmıştim, bu haritaya bakarak çocuk sayısı ve cinsiyeti belirlenebilir mi acaba?

 2. aryanejan

  09/03/2016

  Ceyhun Bey sitenizle yeni tanıştım.Yazılarınızın çok detaylı ve neden-sonuç ilişkisi kurularak yapılmış tutarlı analizler içeriyor oluşu hemen dikkatimi çekti ve astrolojiye meraklı ve fakat yüzeysel,altyapıdan yoksun değerlendirmeleri okumaktan bıkmış pek çok dostuma tavsiye ettim.Ben de astrolojiye aslında yeni yeni ilgi duymaya başlamış biri olarak sizinle bir durumu paylaşmak istedim.Dün yani 8 Martta işime son verildi.Ben 9 mart itibari ile çok umutlu ve güzel bir gelişme beklerken böylesine olumsuz bir şey yaşamış oldum.Acaba bu duruma ikizler mart ayı değerlendirmeniz açısından nasıl bakmak lazım.Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   09/03/2016

   Merhaba Aryanejan,
   daha güzel bir gündem üzerine konuşuyor olmayı çok isterdim hakikaten..
   iki sorum olsa size..
   1- beklenen bir gelişme miydi, işaretleri var mıydı?
   2- doğum tarihi, saat ve yerini alabilir miyim?

  • aryanejan

   09/03/2016

   Öncelikle ilginiz için teşekkürler Ceyhun bey.Evet aslında son zamanlarda işverenimle pek de hoşlaşmadığımızın(!) farkındaydım ama böylesine radikal bir karar -belki de benim müzmin iyimserliğimin bir sonucu olarak- beklemiyordum.İkinci sorunuza gelince;10 Haziran 1973 Iğdır doğumluyum.Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   10/03/2016

   saati biliyor musunuz?

 3. Eva

  09/03/2016

  Ćok tşkler 😉

 4. Hakan

  09/03/2016

  Balik Erkek-Terazi Kadin iliskisi icin ilginc bir ay gibi geliyor bana Mart 2016. Ne dersiniz?

 5. sewqi

  10/03/2016

  Mrb ceyhun bey ben 24.05.1985 saat 17.00 bu ay inş iş konusunda çok iyi qeçer diye umut ediyorum nasıl bir ay bklio beni tşk ederim

 6. aryanejan

  10/03/2016

  Merhaba.Evet saatini yazmamışım.Doğum saatim sabaha doğru 5:00. Ayrıca size yeni gelişmeleri de aktarayım.(Bu aralar hayatım gerçekten çok hareketli!) Ailem yani kardeşlerimin bir teklifi oldu.Onların sermayesi benim de uzmanlığımla kendi işimizi yapmak.Ne dersiniz,çok merak ediyorum doğrusu.Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   10/03/2016

   harika haber derim..özellikle “aile destekli konular” Jüpiter kapsamında yer aldığı için, dikkate değer güzel bir gelişme olarak görüyorum.
   peşinden gitmeye değer 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • aryanejan

   10/03/2016

   Yorumunuz beni çok mutlu etti doğrusu.Gündelik hayatta çok iyimser ama uzun vadeli karar ve planlarda son derece garantici bir tip olarak cesaretimi de arttırdığını söylemeliyim.Ayrıca doğum tarihim ve saatimle ilgili bir yorumunuz olacak mı?Çook teşekkürler.

 7. Bade

  10/03/2016

  Merhaba ceyhun bey emeğinize sağlık öncelikle.sizinle astrolojiye farklı bakmaya başladım.yazılarınızı defalarca okuyorum.her okuduğumda farklı bir bakış açısı oluşuyor.bunun keyfini bize sunduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim.yükselen oğlak bir ikizler burcuyum.aylardır süren bir boşanma aşamasındayım.birkaç defa şans verdim.ama herseferinde olmadı.hep başa sardık.yine böyle bir aşamadaydık ama benim artık tahammülüm kalmadı.sular hiç durulmuyor.sanırım mart ayı benim için son kozlarını oynayacak.ya hep ya hiç.buarada karşı tarafda ikizler o yüzden bir türlü toparlanma olmuyor malesef.umarım bu sefer cvp verebilirsin:(

  • Zafer Ceyhun

   11/03/2016

   Bade hanım merhaba, boşanma haberlerine çok üzülüyorum cidden 🙁 yok mu devam etme imkanı?
   soru sormamışsınız bu arada..

  • Bade

   11/03/2016

   Siz öyle güzel yazıyorsunuz ki.bizlerde heycandan unutuyoruz soruyu.tabiki üzücü iki tane cocuk olunca dahada zor.ama bazen çok zorlamakta yoruyor insanı.davamız sürüyor.vede sürmeye devam edicek.ortak alınan bir karar.şuan için onda bir değişiklik yok.birde böyle deneyelim dedik bir dargın bir barışık olmakta yoruyor.mart ayı yeni başlangınçlar ayı gibi algıladım yazınızda.yeniden başlamak için şans vermek ne kadar doğru olur?

 8. apollogs

  12/03/2016

  Merhaba

  17 haziran 91 doğum tarihim.Doğum saatim de sabah 8.Yer İstanbul

  Bu ayki burç yorumunuz gönlümden bir parça aldı götürdü sanki.Eski sevgilim ile aylardır görüşmüyorduk.gitgelli bir iletişimimiz vardı ve güneş tutulmasından önce tamamen koptu.Kendisi kesin ve net bir dille beni istemediğini zikretti.Fakat içimdeki hissiyat ve gözlemlediklerim kafasının karışık olduğunu söylüyor.Karşı tarafta İkizler burcu.Bu Mart ayı bana beklediğim güzel haberi vaadediyor mu? yoksa farklı durumlar mı olacak? içinden çıkamadım.Yorumlarsanız sevinirim.

  Saygılarımla..

  • apollogs

   12/03/2016

   Bu arada içinde bulunduğumuz bu son durum Şubat ayının 2. yarısından beri devam ediiyor.Onuda belirtmek istedim..

 9. yabeyade

  14/03/2016

  İşsiz kalmaktan o kadar korkarken, çalıştığım yerde iyice saçmalayıp üst üste hatalar yapmaya başladım.Kendi sonumu hazırlıyormuşum gibi hissederken şu yazıyla buna sevinmekle üzülmek arasında kaldım.Çıkarılmak o kadar da kötü olmasa gerek öylemi :))

 10. Nese

  14/03/2016

  Yeni kesfettim sitenizi iki aydır sürekli takip ediyorum içten ve doğru yorumlariniz için teşekkürler 🙂 benim muzdarip oldugum konu bu aralar soylemistiniz ikizler burcu ikili ilişkilerde karamsarlık yasiycak diye ve aynen öyle devam ediyor bu hep boyle mi gidicek?? Samimi anlatimizdan dolayı teşekkürler 😀

  • Zafer Ceyhun

   14/03/2016

   aramıza hoş geldiniz Neşe hanım 🙂
   bir süre, Satürn etkisi bitinceye kadar, evet ilişkilerle ilgili meseleler devam edecektir Neşe hanım.
   sevgiler, Ceyhun

  • Nese

   16/03/2016

   Teşekkürler nisan yorumlarinizi bekliyoruz 🙂

 11. burcum

  15/03/2016

  Ceyhun bey merhabalar..29 şubat başladığım işten ayrıldım..22/05/1987 saat 13.50 muğla doğumluyum.ya bu kariyer hayatımda nezaman mutlu olucam:-( ne zaman devamliligi olan bi ise gidicem:-( azcik tuyo verirmisiniz:-( yorumdan kafam karıştı cnku 🙁

 12. Leyla

  15/03/2016

  Ceyhun bey merhaba.. Detaylı ilişki analizi yapıyor musunuz ? Size bir süredir ulaşmaya çalışıyorum instagram hesabınızdan ancak dönüş alamadım?

  • Zafer Ceyhun

   17/03/2016

   Leyla hanım merhaba,
   evet Instagram hesabımı kullanmıyorum, şahsi hesabım olduğu için zaman ayırıp bakmam mümkün olmadığı için..doğrusu tüm enerjimi Burcuna Göre’ye aktarıyorum.
   bana ulaşabileceğiniz mail adresimi vereyim:
   burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

  • burcum

   17/03/2016

   Ceyhun bey merhabalar..29 şubat başladığım işten ayrıldım..22/05/1987 saat 13.50 muğla doğumluyum.ya bu kariyer hayatımda nezaman mutlu olucam:-( ne zaman devamliligi olan bi ise gidicem:-( azcik tuyo verirmisiniz:-( yorumdan kafam karıştı cnku

 13. pinar

  19/03/2016

  Ne olacak bu iliskideki sorunlar 🙁

 14. zeynepceren

  22/03/2016

  Ceyhun Bey merhaba ellerinize sağlık gerçekten çok emek verilen bir yazı olmuş. 9-15 mart arası yaşanılan dönem etkisiyle biten ilişki için 23 mart tutulması ile tekrar başlama ihtimali var diyebilir miyiz peki?

 15. Kardelen

  27/03/2016

  Ceyhun bey size bir sorum var, bu iliskiler de ki problemler saturn yay burcundan cikmayana kadar duzelmiyecekmi ? Saturn yaydayken iliskilerden yana yuzum hic mi gulmicek?