İkizlerin 2015 Mart hakkında öğrenmek isteyeceği ne varsa bu yazıda olacak. Biliyor musunuz, geçtiğimiz 100 yılda, ikizlerin 2008 yılından bu yana yaşadıkları kadar zorlu süreçleri yaşayan başka ikizler olmadı, çok çok ilginç zamanlardan geçiyorsunuz. “Hadi canım, o kadar da değil” diyenleriniz olabilir elbette ama yaşadığınız süreç şu: büyük dönüşümün, krizlerin, ölümün ve gücün temsilcisi Pluto, 2008 yılından bu yana kendi yönettiği 8. evinde etkiliyor sizi. Bu kadar değil, dahası da var: yüksek kapasitenin, aydınlanmanın, özgürleşmenin, büyük başarı ve yıkımların, şok edici olayların gezegeni Uranüs, 2011 yılından bu yana kendi yönettiği 11. evde etkiliyor sizi. Hmmm bu büyük bir olay gerçekten de, ama bu kadar da değil ki! Bu iki gezegen, tarihi bir etkileşim içindeler, kare açı yapıyorlar. Bir önceki kareyi 1930’da yaptılar. Bilmem anlatabildim mi? Bana etkilerini çok önemsediğim 3 gezegenin hangisi olduğunu sorsaydınız, sırayla Uranüs, Pluto ve Satürn derdim. Bu gezegenlerin ikisi şimdi hepimizin hayatını kökten değiştiriyor, milyonlarca insanın hayatını da alt üst ediyor, görüyorsunuz komşumuz olan ülkelerin bazıları artık yok, insanların hayatları darmadağın oldu. Şükür ki biz hala iyiyiz, bugün açıklanan karar barış süreci kararı ile inşallah çok daha iyi olacağız, olmalıyız. Bu nedenle, Allah esirgesin, hayatınızda büyük sağlık sorunları yoksa, hayatınıza bir puan vermek istediğinizde, insanlığın bugün yaşadığı acıları hatırlayarak verin puanı ve şükredin 🙂 En azından ben öyle yapıyorum. Gelelim Mart ayına! Mart çok önemli bir ay olacak çünkü 2 yılı aşkın süreden bu yana devam eden Uranüs-Pluto etkileşimi son kez yaşanacak. Yani son kez değişim rüzgarına maruz kalacağız. Bu durum aslında geçmişte attığımız adımların sonucunda, hasat zamanının geldiğine işaret ediyor. 2012 yılından bu yana gündeminizi meşgul eden meselede yeni bir perde açılacak ve artık sonuca yaklaşacaksınız. Mart ayında bir çok astroloji olayı var ama ben sadece ikisi hakkında yazacağım:

 1. Uranüs-Pluto etkileşimi
 2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu konular uzun uzun anlatılması gereken konular olduğu için ancak 2 yazıya sığar, bu nedenle şimdi sadece birincisini yazacağım, diğeri de önümüzdeki günlerde inşallah. Hadi başlayalım.

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Uranüs ve Pluto hakkında uzun uzun yazdım daha önce, neden çok önemli olduğunu anlattım, yaşadıklarınıza anlam verebilmeniz için gayret ettim. Tabi aramıza yeni okurlar da katılıyor, onlara kısaca anlatayım: Uranüs-Pluto etkileşimi 2012 yılında başladı, bugüne kadar yaşadığımız hemen her şeyin arka planında etkisini gösterdi, bizleri dönüştürdü, başka insanlar yaptı. Düşünsenize, birkaç yıl içinde başka biri olup çıkmadınız mı? Uranüs-Pluto enerjisi şimdiye kadar 6 kez zirve yaptı, bu ay son kez yaşanacak. Peki sizi nasıl etkileyecek? Geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlıyor musunuz? Bu ay benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım: Burcuna Göre’yi 23 Nisan’da kurdum, hayatım ve hayata bakışım tamamen değişti. Sizin gündeminizde şuna benzer şeyler yaşanmış olmalı:
 1. arkadaş çevreniz değişti, bazı arkadaşlarınızla artık görüşmüyorsunuz
 2. çıkarlarınızı zedeleyen arkadaşlık ilişkilerinizi tamamen terk ettiniz
 3. sevgiye dayalı arkadaşlıklardan çok stratejik arkadaşlıklar kuruyorsunuz
 4. size yardımcı olabilecek, en azından zarar vermeyecek insanlar arasındasınız
 5. hedeflerinizi gözden geçirdiniz, gerçekçi hedefler belirlediniz
 6. sağlık sorununuzu aştınız, artık çok daha iyisiniz
 7. hayatınızın kontrolünü elinizde tutmaya karar verdiniz
 8. kıskanç ve korumacı biri oldunuz, size ait olanı paylaşmak istemiyorsunuz
 9. iş yerinde çıkarlarınızı koruyacağınız, güçlü olacağınız grupta yer alıyorsunuz
 10. büyük krizler/sarsıntılar yaşadınız, korktunuz
 11. güç istiyorsunuz, zayıflıklarınızı söküp attınız
 12. güç aradığınız için, iş hayatınızda rahat duramıyorsunuz, daha çok kazanmalısınız
 13. finansal meseleler krize dönüştü, artık kazanamıyorsunuz
 14. cinsellik bir şekilde gündeminizde, belki sorunlar var belki yüksek libido
Bu saydıklarımdan en az birisi, 2012 yılından bu yana sizin hayatınızın en büyük konusu olmuş olmalı, tabi hangisi olduğunu sadece siz biliyorsunuz. Yukarıda saydıklarımın ötesinde bir çok ihtimal var elbette, onları da genel hatları ile yazayım: Uranüs etkisiyle birlikte, dahil olduğunuz arkadaş grubunuz içinde huzursuz olmaya başladınız, sizi sıkan/boğan insanların sayısı arttı. Bunun birçok nedeni olabilir, belki iş yerindeki insanlarla sorunlar yaşıyorsunuz, belki çocukluktan beri yanınızda olan dostlarınızla aranız açıldı. Kimin yanında olmanız gerektiğini sorgulamanıza neden olan olaylar yaşadığınız için, kendinize yeni ortamlar arıyorsunuz. Bazılarınız bu konuda çok başarılı oldu, artık iyi hissediyorlar. Diğer yandan, kritik görevlerdeki insanlarla ilişkilerinizi derinleştirmek istiyorsunuz, zaten güçlü insanlarla da tanıştınız ve desteklerini almayı başardınız, hayatınızı kolaylaştırdılar. Pluto etkisi ise tamamen farklı işliyor: hepinizin farklı sebepleri olabilir ama sonuçta kontrolü ve gücü kaybetme korkusu yaşıyorsunuz. Korku, karakterinizi dönüştürme gücü olan en güçlü motivasyon, bu nedenle değişiyor/dönüşüyorsunuz. Farklı biri oldunuz, daha sakin, daha tedbirli ve kontrolcü. Bazılarınız olmadık riskler alıyor ama sonuçta riskten uzak durmanın en doğru yol olduğunu öğrenecekler. Bu süreç, hayatınızın tüm dinamiklerini değiştirme etkisine sahip olduğu için, ilişkilerinizden iş hayatınıza kadar hemen her alanda fırtınalar dinmiyor olmalı. Zor ama öğretici.. Martın hangi günlerinde nasıl bir atmosfer olacağını da anlatıp konuyu bitirelim.

3 Mart – 10 Mart

3 Mart – 10 Mart arasında Venüs’ün güzelleştirici enerjisi ortama hakim olacak. Yukarıda saydığım konularda adım atmak istiyorsanız, bu süreçte atın. Ortamın enerjisi ideal olacak. Venüs başta eş/sevgili olmak üzere, hayatınızdaki insanlarla ilişkileri yönettiği için, sorunları ilişkileri onarmak/tamir etmek için ideal bir enerji olacak. Sorunlar varsa, iyi değerlendirip çözün. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Martın ilk 10 gününü fırsat olarak görmelisiniz.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında tamamen farklı bir senaryo olacak çünkü Venüs gidecek yerine Mars gelecek. Marsın enerjisi sinirlidir, istediğini hemen elde etmek ister ve hesaplı davranmaz. Kısaca agresiftir, kavgadan yanadır. Bu nedenle, 11 – 15 Mart arasında, atmosfere öfke hakim olacak. Bundan en az siz etkileneceksiniz diye düşünüyorum ama diğer insanlar sizin gibi olmayacak. Bu nedenle kavga gürültü artabilir. Siz sakin olun, tansiyonu yükseltmemeye çalışın çünkü 15 gün içinde bu enerji geçip gidecek. 10 Mart sonrasında her türlü olumsuz olaydan uzak durun. Sorunlu/kavgalı olduğunuz insanlar varsa aynı ortamda bulunmamaya özen gösterin, kısacası riskten uzak durun. Mart, sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da işleri zora sokacak. Bu nedenle öfkenin sokağa taşabileceğini, ülkemizde çatışma ortamı oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ayrıca hatırlatma fayda görüyorum: cinsel saldırı/istismarın tetikleyici gücü Mars-Pluto etkileşimi bu süreçte etkin olacak. Mart ayında size önemli bir görev düşüyor: hem kendi öfkenizi kontrol edin, hem de kendinizi öfkeli insanlardan koruyun. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16 – 20 Mart arasında zirveye tırmanacaktır. Bu nedenle eğer sorunlu bir gündeminiz varsa tedbirli olun, yüzleşmekten kaçının, öfkeli insanlardan uzak durun. Tersine büyük bir atılım peşindeyseniz, hiç durmayın devam edin. Martın şifresi bu 🙂 Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>