İkizler burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Çin’de sevmedikleri insanlara beddua niyetine “tuhaf zamanlarda yaşa” derlermiş değerli dostlar. Epey tuhaf zamanlar yaşadık geçtiğimiz aylarda, üzerine uzun uzun da konuştuk zaten geçtiğimiz aylarda. Kasım 2016 zamanın ruhunu güzelleştirecek bir zaman dilimi olacak, bir Çinli eğer ki sevdiğine “güzel zamanlarda yaşa” diyecekse, Kasım ayını işaret ediyor olmalı. 😀 Kasımın ruhu hemen herkese çok iyi gelecek. Bu nedenle, eğer güzel planlarınız varsa harekete geçmek için doğru zamanlarda olduğunuzu bilin istiyorum. Buna ihtiyacınız da vardı, öyle değil mi? Şaka maka ne ilginç bir yıldın sen 2016! 😳 İkizler burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 İkizler Burcu Yorumu

Kasımı güzel yapan, güzelliklerin gezegeni Venüs’ün baskı oluşturan gezegenlerle aynı burca gelmesi olacak kıymetli dostlar. Venüs, Kasım’a girmek üzere iken Satürn ile, Kasım bitmek üzere iken Pluto ile temas edecek. Bu nedenle, bu gezegenlerin etki altına aldığı alanlarda keyifli bir enerji hakim olacak. Sonuçta yaşayacağımız gelişmeler de güzel olmaya meyilli olacaktır tabi. Ne de olsa Venüs varsa rahatlık vardır, işlerin yolunda gitme olasılığı yüksektir. 🍀🍀 Seni seviyoruz Venüs! Diğer yandan, Kasım’ın ilk gününden Aralık’ın ikinci haftasına kadar Neptün de etkin olacak. Özellikle 15-25 Kasım arasında gerçekleşecek duraklama safhasını önemsemek gerekiyor çünkü zihinsel karışabilir bir miktar. Neptün kaynaklı meseleleri izah edeceğim birazdan. Biz Venüsle yolumuza devam edelim. 30 Ekim’de gerçekleşen Venüs/Satürn kavuşumu, son zamanların en olumlu astroloji olayları arasında sayılabilir. Satürn etkisiyle 2016 yılının büyük bölümünde oluşan baskı, belirsizlik ve sorunlar; Venüs’ün gelişiyle birlikte güzel bir istikamete ve keyifli gelişmelere evrilecektir. Eğer şimdi sayacağım alanlarda insiyatif alma imkanınız varsa, Kasımın başına planlar yapmanızı öneriyorum.
 1. aşk/gönül ilişkiniz
 2. eşiniz/sevgilinizle ilgili konular
 3. onunla aranızdaki meseleler
 4. bir ilişkiye başlama kararı
 5. bir sonraki aşamaya geçmek (nişan/evlilik gibi)
 6. ilişkideki sorunları çözme fırsatları
 7. ticari ortaklık girişimleri
Satürn 2015’te yay burcuna geçtiğinden beri, özellikle 2016 yılında bu konularda baskılar yaşamış olmanız, zamanın ruhunun klasik ürünüydü. Maalesef zamanın ruhundan kaçılamıyor kolayca! Çinliler haklı… Neyse ki Venüs işleri düzeltme imkanı verecek, 12 Kasım’a kadar zaman var; iyi kullanmak lazım. 👍 12 Kasım’dan itibaren Venüs oğlak burcunda olacak. Burcuna Göre okurları biliyor olmalı, Pluto da oğlak burcunda bulunuyor. Venüs, 25 Kasım’da Pluto ile temas ederek bu sefer de Pluto kaynaklı hırsları/çatışmayı hafifletecektir. Bu kadar da değil! Jüpiter ve Uranüs de nasibini alacak. Ne güzel değil mi? 😀 Kasımda güzel Venüs enerjisini çok boyutlu olarak hissedeceğiz değerli dostlar. Olası etkilerin hissedileceği konu başlıkları epey geniş. Şöyle sıralayalım:
 1. sosyal ilişkiler, arkadaşlar
 2. dahil olduğunuz çevre/network
 3. aşk hayatınız
 4. cinsellik
 5. parasal kazanımlar/pay
 6. güç, kontrol, hakimiyet
Bu noktada bir hatırlatma yapmam gerekiyor: Aslında Kasım gündemi, Ekimde yaşananların bir anlamda uzantısı olacaktır çünkü aynı gezegenler Mars ile temas etmişlerdi. Kasımda işin içinde Venüs olacağı için, Ekim’de gündeminizi meşgul eden konu ve gelişmelerin, Kasım sonunda olumlu bir noktaya gelmesini bekleyebilirsiniz.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek; Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimler olacak.
Neptün’e gelecek olursak.. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sürecini tamamlayacak.♆ Peki Neptün ikizler burcunu hangi alanlarda etkiliyor?
 1. başarma azmi ve kariyer
 2. itibar ve saygınlık için yaptıklarınız/tutum
 3. toplumdaki konumunuz, statü ve prestij
 4. hangi ünvanlar ile anıldığınız (müdür, anne/baba, eş vb)
Neptün etkisinde olduğumuz konularda sınırsız bir iyimserlik hissederiz değerli okurlarım. Her şey kendiliğinden yolunda gidecekmiş gibi görünür! Aksi olduğu zaman ise hayal kırıklığı yaşarız. Ayrıca sorunlardan uzak durmaya çalışmak isteriz, sorumluluklardan kaçmaya meyilli oluruz. Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır, demeyi tercih ederiz. Kasım ayında bazı adımlar atmak ve sorumluluk almak gerektiğine yönelik işaretler görebilirsiniz!

30 Ekim Yeniay: İkizler Burcuna Etkileri

Seviyorum Yeniay zamanlarını..Neyse ki her ay en az bir Yeniay yaşıyoruz. Yeniay başlangıç demektir, fırsat yaratmaktır; yola koyulmak ve ilerlemektir. Bu nedenle her Yeniay aslında yeni bir dönem başlatır. Güçlü/atak bir odaklanma sağladığı için karar vermeyi ve harekete geçmeyi tetikler. Kasım ayına girmek üzere iken gerçekleşen Yeniay sırasında Venüs/Satürn kavuşumu ve pozitif Güneş/Neptün etkileşimi olacağı için zamanın ruhu gayet güzel! İkizler burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. iş hayatında bir görev değişimi
 2. üretme/değer yaratma motivasyonu ile harekete geçme
 3. sağlık hissiyatını iyileştirme girişimleri
 4. diyete/spora başlangıç
 5. yeni bir hobi edinme isteği
 6. zamanı doğru yönetme, enerjiyi sürdürülebilir kılma

14 Kasım Dolunay: İkizler Burcuna Etkileri

Burcuna Göre okurları ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay ile bir dönem sona erer çünkü gündemdeki bir konu olgunlaşarak gündemden düşer. Belki bir haber alınır, belki bir karar verilir. Sonuçta bir yol ayrımına gelinir Dolunay zamanı: istikamet seçilir/belli olur ve devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! Bu arada Dolunay boğa burcunda gerçekleşiyor ve boğadaki gelişmeler genel anlamda sizin için keyifsiz olarak tarif edilebilir. Kasımın ruhu güzel olsa da, boğadaki Dolunay çoğu zaman kötü anılar bırakma eğilimindedir. 🙁 14 Kasım Dolunay sonrası netlik kazanacak olası konular:
 1. sağlık sorunu, bağışıklığın zayıflması
 2. sakladığınız bir şeyin ortaya çıkması
 3. sizden gizlenen bir durumun belirgin hale gelmesi
 4. bir yerden/kişiden ayrılma gereksinimi
 5. kötü niyetli/agresif birinin rahatsız etmesi
 6. iftira, yalan vb çirkinliklere maruz kalmak
Dolunay 12. evde gerçekleşiyor kıymetli okurlarım. 12. ev Dolunayı sırasında bazen sadece şunlar olur: yalnız kalmak isteriz, grip oluruz, zihnimiz bulanıklaşır, sıkılgan hissederiz. Bazen de ayrılıklar olur, dolandırıcılık girişimine muhatap oluruz, geçmişte aldığımız bir karardan pişman oluruz çünkü sonuçları Dolunayda belli olur ve hoşumuza gitmeyecek türden olur. Dolunay etkisinin hakim olduğu zaman aralığında Neptün duraklamış olacacağı için, Neptün başlığında konuştuğumuz konular da Dolunay gündemine dahil olabilir.

29 Kasım Yeniay: İkizler Burcuna Etkileri

Kasım ayının başrol oyuncu Venüs, Kasım sonunda da etkin olacağı için Yeniay olumlu bir atmosferde gerçekleşiyor olacak. 29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, 2017 yılı Satürn kaynaklı gündeminizi de tetikleyecek. Olasılıklar ve konu başlıkları, Kasım başındaki Venüs etkisinin gerçekleştiği alan ile aynı. Yani,
 1. aşk/gönül ilişkiniz
 2. eşiniz/sevgilinizle ilgili konular
 3. bir ilişkiye başlamak
 4. nişan/evlilik kararı
 5. ticari ortaklık girişimleri
Şimdiden en güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  İkizler burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! İkizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>