İkizler Burcu Kasım 2015 Yorumu

Yazar 

İkizler Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor.

2015 yılında neler yaşadık diye düşününce, aklımda en çok, son 5 ayda yaşadığımız değişim süreci kalmış. Ne hareketli bir dönemdi değil mi? Şimdi belki unuttuk fakat Haziran-Ekim arasında neler olmadı ki!

Kasım farklı bir dönemi işaret ediyor, daha sakin ve istikrarlı bir dönemi. Geçen aylarda yaşadıklarımız sonucunda her nereye geldiysek, artık bir süre orada kalacağız değerli dostlar. Uyum sağlamanızı ve şartlarınızı güzelleştirmeye odaklanmanızı öneriyorum.

Yeni dönem hepimiz hayırlı olsun.

Kasımı değerlendirme ve anlamaya başlayalım.

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Kasım 2015 hakkında konuşurken, elbette Yeniay ve Dolunay etkilerinden bahsetmemek olmaz ancak öncesinde, Venüs ve Mars’ın konumları ve etkileri üzerine düşünmemiz gerekiyor.

Venüs ve Mars olumlu enerjiler taşıyan gezegenler oldukları için, etkiledikleri alanda hayatı güzel ve kolay hale getirirler. Kasımın ilk 8 günü, her ikisi de başak burcunda olacak, üstelik 3 Kasımda aynı noktada bir araya gelecekler.

Diğer yandan, bu gezegenler geçen ay da başak burcunda oldukları için, Kasımın ilk haftasında yaşananların, Ekimde yaşananların doğal bir uzantısı/sonucu olacağını öngörmek de yerinde olur. Peki ikizleri hangi alanda etkiliyorlar?

Bu soruya verdiğim cevabı değerlendirirken, geçen ay yaşadıklarınızı da düşünün lütfen:

 1. aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler
 2. evliyseniz kendi ailenizi (eş, çocuk) kapsayan konular
 3. gayrimenkul yatırımları ve birikimler
 4. eviniz veya ev hayatınızla alakalı atılımlar
 5. geçmişten gelen konular, eski meseleler (eski sevgili/eş gibi)

Ekimde her ne olduysa, şimdi süreç devam ediyor olsa gerek. Belki aynı şekilde değil ancak yaşananların üzerine, yeni bir safha başlıyor olabilir. Özellikle 2-5 Kasım arasında..

Devam edelim.

8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda ise Mars terazi burcuna geçecek, üstelik Kasımın kalan günlerinde yine birlikte hareket edecekler. Bu çok iyi haber.

Terazi burcundaki gezegenler, sizi en çok aşk, mutluluk ve cinsellik alanında etkiler. Hele ki işin içinde Venüs/Mars varken, mutlaka bu alanlarda gelişmeler olacaktır.

Diğer olasılıklar ise çocuk sahibi olmak, bu yönde bir karar vermek ve onların geleceğine yönelik adımlar atmaktır.

Mars’ın Ocak ayına kadar terazi burcunda kalacağını göz önüne alınca, spor ve dans gibi mutluluğu besleyen alanlara yönelik adımlar da yerinde olur. Eğer kilo vermek gibi bir amacınız varsa, başlamak için Ocak ayına kadar zamanınız olacak.

2016 Ocak ile birlikte, Mars gerileyeceği derecelere yaklaşacak, Nisan ayında ise gerileme başlayacak. Bu çok önemli bir gelişme olduğu için, zamanı geldiğinde uzun uzun anlatacağım ancak şimdi bir not düşeyim:

Gerileme evlilik ve ilişkiler alanınızda başlayacak ve hayatınızın bu alanında önemli gelişmelere kapı aralayacak.

11 Kasım YeniAy ikizler burcunu nasıl etkiler?

Yeniay 11 Kasımda akrep burcunda gerçekleşiyor ve yılın en iyileri arasında olduğunu mutlulukla ifade edeyim 🙂

Yeniay, başlangıç ve harekete geçme isteği oluşturur. Bu enerjiyi, 11 – 17 Kasım arasında şu alanlarda hissedeceksiniz:

 1. iş hayatınızda yeni bir gelişme (iş değişimi, işe giriş)
 2. iş yerinde bir pozisyon değişimi
 3. yeni bir yönetici gelmesi gibi çalışma ortamını etkileyen olaylar

Bu olaylar profesyonel hayatınıza ilişkin olasılıklardı. Diğer yandan, özel hayatınızda da gelişmeler olabilir, özellikle aile hayatınızla ilişkili. Mesela,

 1. ev değişimi, yeni bir ev satın alma
 2. özel hayatınızda huzurlu bir sürecin başlaması

Yeniay etkileri olumlu olduğu için, başladığınız işlerde güzel sonuçlar elde edeceğinizi söylemek mümkün, siz de iyimser olun 🙂

26 Kasım Dolunay ikizler burcunu nasıl etkiler?

26 Kasım Dolunay etkileri sizin burcunuzda gerçekleşiyor, bu nedenle en çok sizin için önemli. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden gelen enerji için kötü diyemem ama Yeniay kadar iyi de olmayacak.

Yeniay sonucunda, sorumluluklarınız ve üzerinizdeki artacaktır çünkü işin içinde Satürn var.

Öyle görünüyor ki, Aralık ayından itibaren eşiniz/sevgilinizle ilişkiler başta olmak üzere tüm ilişkilerinizde Satürn baskısını artık yoğun olarak hissetmeye başlayacaksınız.

Dolunay gündeminiz netleştiğinde (1 Aralık gibi) önümüzdeki 2 yıl devam edecek Satürn kaynaklı baskı ve sorumlulukları ilk defa yoğun olarak hissetmeye başlayacaksınız. Bu nedenle Dolunay sırasında yaşanacak olası meseleleri, büyük sorunlara dönüştürmeden geçiştirmeniz çok önemli değerli dostlar.  

Diğer taraftan, Satürn her zaman sorun getirmez, bazı zamanlarda fazladan sorumluluk getirir. Bu ne demek?

Şöyle izah edeyim: eğer ki evlilik arifesindeyseniz, Dolunayda evlenme kararı almanız mümkündür. Bu nedenle, artık ortak bir hayata adım atıyorsunuz ve sadece kendinizden sorumlu değilsiniz, eşiniz de var.

Dolunay gündeminiz, evlilik veya çocuk sahibi olmak gibi gelişmeler ile toplumdaki rolünüzü etkileyebileceği gibi, kariyer hayatınıza yönelik de olabilir. Bu durumda, iş değişimi gibi sebeplerle şehir değiştirmeniz gerekirse, eşinizden uzak kalmanız ve eşinizden uzak kaldığınız için evliliğinizin baskı altına girmesi de mümkün.

Olasılıklarlar herkes için farklı olacaktır elbette ancak olayın mantığı bu şekilde olacaktır.

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.

Sevgiler, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

43 Yorum

 1. mine

  19/11/2015

  ceyhun beyyy,
  yükselenim akrep burcum ikizler, 3yıl neredeyse biçti geçti, simdi de satürn yay da. güneş yüzü görmeyecek miyim? tepetaklak olacak ne kaldı ki hayatımda?
  satürn ikizlere ne planlar hazırlıyor, umarım güzel olur…

 2. Esra

  23/11/2015

  Ahh haziran ve ekim arasi ne yogun bir donemdi oylee… Bende tam agustosta karar alip eylulde evlendimmm tam olarak hersey soylediginiz gibi gercekten yorumlariniz bir harikaa aralik ayini sabirsizlikla bekliyor olacagim ❤

 3. Zeynep

  24/11/2015

  Merhabalar, burcum ikizler yükselenim oğlak. 20.06.1989 saat: 20.45 kütahya doğumluyum. Haritam için yorum alabilir miyim?

 4. Nurgül

  24/11/2015

  Şimdiye kadar yazdıklarınızın hiç biri gerçekleşmedi sorulanlara bile istenilen cevap verilemiyor maalesef güvenim kalmadı onun için de sizin yazılarınızın takibini bırakıyorum

 5. ebru

  01/12/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Ikizlerin aralık yorumu geciktikçe durum vahim gibi bir his var içimde…
  🙁