İkizler burcu, Kasım ayında işine, sorumluluklarına, hayatının düzenine ve sağlığına odaklandı. Kasım ayları için yoğun dönemler diyebiliriz çünkü ikizler burcu Kasımda her şeyin sorunsuz gitmesi için elinden geleni ardına koymaz. Bu süreç, “mükemmel olsun” sürecidir, hem de her şey mükemmel olsun! Geçtiğimiz ay hep birlikte güneş ve ay tutulmaları yaşadık, ki güneş tutulmalarının etkileri/sonuçları kalıcıdır ve ortaya çıkan yeni durum uzunca süre devam eder. Umarım ki, kötü görünen/hissettiren olaylar dahi yaşamış olsanız da, sonuç lehinize olur.. Kasım ayı gündeminde neler var:

 1. Boğa burcunda dolunay (7 Kasım)
 2. Merkür’ün akrep burcuna geçişi (9 Kasım)
 3. Venüs’ün yay burcuna geçişi ( 16 Kasım)
 4. Neptün gerilemesinin sona ermesi (16 Kasım)
 5. Yay burcunda Yeni Ay (22 Kasım)
 6. Merkür’ün yay burcuna geçişi (28 Kasım)
Bu yazının konusu, sadece boğa burcundaki dolunay olacak. Kasım ayındaki ikinci yazımda Neptün etkisinden bahsedeceğim. Neptün, özellikle 27-30 Mayıs tarihlerinde doğan ikizler için 2014 Şubat ayından bu yana devam eden etkisini 2015 Mart ayına kadar üçüncü ve son kez hissettirecek, sonrasında ise yaklaşık bir yıl boyunca 31 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde doğan ikizler burçlarını etkisi altına almaya başlayacak. Önemli bir konu, mutlaka değineceğim.

İKİZLER BURCU: 7 KASIM DOLUNAYI

İkizler burcu için hassas ve önemli bir dolunay süreci başladı, 12 Kasım’da etkisini zirveye taşıyacak. Her dolunay, bir dönemin bir şekilde sona ermesine neden olur, belki hayatınızda belki de hayata bakışınızda bir değişim olur. Dolunay enerjisi; isteklerimizi ve hedeflerimizi şekillendiren Güneş ile duygularımızı ve ihtiyaçlarımızı belirleyen Ay arasında yaşanan bir çekişmenin/karşıtlığın sonucudur. Dolunay sırasında, Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek bizleri isteklerimiz ile ihtiyaçlarımız arasında tercih yapmaya zorlar. Bu nedenle, her Dolunay bir seçim/tercih zamanıdır ve bu yönüyle bir dönemim bitişini temsil eder çünkü yaptığımız seçim ile seçeneklerden birini kabul ederken diğeri reddetmiş oluruz, yani bir şeyden vazgeçeriz. İkizler burcuna göre 7 Kasım’da boğa burcunda yaşanan dolunay sırasında:
 • Güneş 6. evinizde : her şeyi zamanında ve doğru yapma isteği, hayatınızın kusursuz işlemesi için düzeninizde yapılması gereken değişiklikler, işlerin yolunda gitmesi için ortaya koyduğunuz gayret, sağlığınıza/beslenmeye gösterdiğiniz özen, görev/sorumluluklarınıza karşı (bazen endişe boyutundaki) hassasiyet ve iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz 6. evin kapsamındadır.
 • Ay 12. evinizde: hayatın koşturmasından sıyrılıp kendinizi/iç sesinizi dinleme ihtiyacınız, bu süreçte geçmişle hesaplaşma, hatalarınızdan duyduğunuz pişmanlık, fiziksel yorgunluk, zihinsel kargaşa, gizliden yaptığınız işler ve sırlarınız ile düşmanlarınız 12. evi temsil eder.
İkizler burcu, dolunayın etkisini zirveye taşıyacağı 12 Kasıma kadar, 6. evin alanındaki istekleri ile 12. evin alanındaki ihtiyaçları arasında bir tercih yapacak, bir gelişme yaşayacak. Olası gündeme dair birkaç örnek sıralayalım:
 1. kendinizi yorgun hissedeceksiniz ve işlerinize ara vermek/yavaşlamak isteyeceksiniz
 2. iş yerinde süregelen bir mesele sonuçlanacak
 3. yalnız kalma isteğiniz baskın olacak, kendinizi geri çekeceksiniz (bunu yapın)
 4. bir sağlık sorununuz varsa çözümlenecek, bir ihtimal bir sağlık meselesi ortaya çıkacak
 5. geçmişten gelen bir hatanızı tekrarlamamak için tutum değiştireceksiniz
 6. daha önce öğrenmiş olmanız gereken (gizli veya gözden kaçmış) bir şeyi öğreneceksiniz
 7. bir hata yaptığınızı fark edecek ve telafi etmek için adımları atacaksınız
 8. fedakarlıklarınızın faydasız olduğunu görecek, taviz verdiğiniz konularda kendinizi sorgulayacaksınız
 9. süregelen bir olayda, pişman olmanıza neden olacak bir sonuç oluşacak
İkizler burcu, dolunayı olumsuz bir alanda (12. ev) yaşayan burç; bu nedenle yorgunluk ve duygusal bir karmaşa yaşayabilirsiniz. Hata yapma ihtimaliniz normalden yüksek olduğu için dikkatli olmanızı, işlerinizi 2 kere kontrol etmenizi öneriyorum. Her zamanki gibi, herkes iyi veya herkes kötü yaşamayacak, iyiyi-kötüyü sizin yaptıklarınız belirleyecek. Diğer gezegenlerin dolunay üzerindeki etkileri olumsuz olmayacağı için bu süreci doğru değerlendirme ihtimaliniz yüksek. En doğru kararı vermeniz dileğimle, sevgiler :)]]>