İkizler Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun, iyi ki doğdunuz! 🙂 Biliyorsunuz, hepimiz için yeni yıl, doğduğumuz burcun Yeni Ay’ında başlar. Sizin için 2015-2016 sezonu, 16 Haziran’da başlıyor ve oldukça güzel bir enerji ile başlıyor. Haberler iyi 🙂 Haziran 2015 astroloji görünümü şöyle:

  1. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
  2. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
  3. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
  4. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
  5. 16 Haziran Yeni Ay
  6. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
  7. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

İkizler Burcu Haziran 2015 Görünümü

Öncelikle Haziran 2015 genel görüntüsüne bakalım istiyorum, böylece büyük resmi görmüş olacağız. Haziran 2015, Mars etkisinin baskın olduğu bir dönem olacak. Her burç Mars’ın dinamik ve coşkulu, bazen de agresif enerjisini hissedecek. Ancak siz ayrıcalıklı olacaksınız çünkü Mars 12 Mayıs’tan bu yana sizin burcunuzda. Kendinizi enerjik/dinamik hissetmenizin nedenini başka yerde aramanıza gerek yok. Mars geldiğinde, kendimizi yenilmez hissederiz. Mars 2 yılda 1 kez, yaklaşık 45 gün bir burçta kalır. Yani, bu değerli enerjinin ikizler burcunda olması, sıradan bir durum değil kesinlikle, tersine nadir bir olay. Üstelik Mars, 14 Haziran’da Güneş ile kavuşarak etkisini katlayacak. Önemini vurgulamak için söyleyeyim: Güneş-Mars kavuşumu da 2 yılda 1 kez olur ve bu defa sizin burcunuzda iken gerçekleşiyor. 1 – 24 Haziran arasında, önemli hedeflerinize ulaşmak için Mars’ın gücünü ve desteğini ardınızda hissedeceksiniz. Yalnız burada devreye Merkür gerilemesi giriyor. Gerilemenin olumsuz etkilerinin sona ermesini beklemek akılcı bir karar olacaktır. Eğer önemli adımlar atacaksanız, ilk adımı atmak için 14-24 Haziran arasını tercih etmenin doğru olacağını düşünüyorum. 14 Haziran’ı takip eden günlerde ne gerekiyorsa yaparsınız.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayını sizin için önemli kılan Mars enerjisini daha iyi anlamak ve farklı açılardan bakabilmek istiyorsanız, bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Haziran ayı epey hareketli başlayacak çünkü Dolunay ile gelen enerjiyi 1 Haziran günü hissetmeye başlayacaksınız. Dolunay, karşıt burcunuz olan yayda gerçekleşiyor. Bu nedenle, özellikle eşiniz/sevgiliniz ile alakalı süregelen bir meseleniz varsa sonuçlanacaktır. Diğer yandan, gündeminizde sosyal/iş ortamında bir arada olduğunuz arkadaşlarınız ile ilgili bir konu varsa, yine karar aşamasına geleceksiniz. Biliyorsunuz, her Dolunay gündemdeki bir meselenin sona ermesine neden olur veya karar vermeye/seçim yapmaya sevk eder. 2 Haziran’da başlayacak ve 7 Haziran civarında sonuçlanacak olan Dolunay’ın, ilişkilerinizle ilgili olduğunu hatırlatıyorum. Dolunay’da işin içinde Neptün de olacak ve bu gezegen kafa karışıklığına neden olabilir. Mesela, sevgilinizin sizi sevmediğini hissedebilirsiniz ve bu his gerçek dışı olabilir. Diğer yandan, onun hayatında önemli bir gelişme olur ve siz bundan etkilenebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise, sizden gizlediği bazı şeyler ortaya çıkabilir veya sizin ondan gizlediğiniz bir şey varsa açığa çıkabilir. Gündemde sevgili/eş yerine sosyal ilişkiler olabilir. Bu durumda birilerinin size zarar vermeye çalıştığını düşünebilir veya ardınızdan iç çevirdiğini fark edebilirsiniz, suçlanabilirsiniz. Son olarak, çok sevdiğiniz bir arkadaşınızla aranız bozulabilir ya da belki iş/şehir değiştirdiği için uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz, gibi. Neptün varken ihtimaller her zaman iç açıcı olmaz ve dediğim gibi bazen yanıltıcı da olabilir. Yani gerçekte olan ile sizin gördüğünüz veya düşündüğünüz birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle, Haziran’ın sadece 5-6 günü etkin olacak Dolunay etkisi geçinceye kadar, 8 Hazirana kadar diyelim, hayatı hafife alın. Olumsuz gelişmeler olursa, çözmek için 14 Haziran ve takip eden günler daha uygun olacak. Tek istisna her zamanki gibi sağlık meseleleri.

16 Haziran Yeni Ay

Bir ay boyunca Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak… Güneş bir burcun sahasına girdiğinde, Ay 2 gün civarında aynı o burçta olur, 14 gün sonra da 2 gün civarında karşıt burçta..Birinci Yeni Ay’ı, ikincisi Dolunay’ı oluşturur. Sonuçta Güneş hep aynı burçta olduğu için, yaşanan gelişmeler birbiri ile bir şekilde alakalıdır veya birbirine etkiler. 16 Haziran Yeni Ay’ı, sizin burcunuzda gerçekleşecek. Yazının başında belirttiğim gibi, yeni yılınız başlıyor. Burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay, en başta sağlık ve görünüm ile alakalıdır. Diğer yandan, geçmişe dönüp baktığınızda, hayatınızdaki önemli olayların hatırı sayılır kısmını Haziran ayında yaşadığınızı göreceksiniz. Güneş sizin burcunda iken, hayatınızın yönünü uzun vadeli olarak etkileme gücüne sahip gelişmeler yaşanır. Herkes için değişir tabi önemli gelişmelerin türü ama genel olarak işe girmek/değiştirmek, evlilik veya önemli bir başlangıç, eğitim ile ilgili önemli konular olabilir. Sizin hayatınızdaki gelişmeler, elbette eşiniz/sevgiliniz için de önemlidir. Tersi de geçerli tabi. Yeni Ay, sizin hayatınızda veya eşiniz/sevgilinizin hayatında önemli bir adımı temsil ediyor. Her ikisi de sizi yakından ilgilendiriyor olacak. Yeni Ay sırasında baskın enerji Mars olacak, ki bahsettiğim gibi çok iyi bir şey. Tek istisnası var: uzun süredir bazı sorunlar yaşıyorsanız, sinirli ve hatta yıkıcı olabilirsiniz. Yeni bir başlangıç yapmak adına, eskiyi bir çırpıda silip atmak isteyebilirsiniz. Haziran ayı bittiğinde şimdikinden çok daha iyi bir konumda olmanızı diliyorum, Mars enerjisi ile birlikte bunu başarmak mümkün 🙂 Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>