İkizler burcu Eylül 2016 yorumu, 1 Eylül Güneş tutulması ve 16 Eylül Ay tutulmasının etkileri ile Eylül ayındaki diğer astrolojik etkileri anlatıyor. Kesinlikle zor bir yıl geçirdik değerli dostlar! İkizler burcu olarak karşıt burcunuzdaki Satürn ve Mars etkilerini eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz başta olmak üzere her türlü sosyal ilişkinizde yaşamış olmalısınız.. Diğer yandan, sağlıkla ilgili sorunlar, bitkinlik ve hatta bıkkınlık da yaşadıysanız, “ne oldu bana böyle” diye sormuş olmanız da doğal. Neyse ki bu süreç sona ermek üzere, Eylül ile birlikte 2016 yılının ana gündemi sona eriyor. Bundan sonra atılımlar ve açılımlar zamanı. Geçmiş aylarda yaşananlar sonucunda vardığınız yer/sonuç ve aldığınız kararlar sayesinde bundan sonra rahatlama imkanı bulacaksınız. Uzun uzun konuştuk geçtiğimiz aylarda, Burcuna Göre’nin düzenli okurları hatırlayacaktır. Mayıs-Haziran arasını özellikle riskli dönem olarak işaretlemiştik daha yılın başında. Eylül’den itibaren gündem sona eriyor demiştik. Eylül geldi çattı. İyisiyle kötüsüyle atlatmak üzereyiz, bundan sonra hızlanacağız. Değerlendirme yapmak, hangi yolu seçeceğimize karar vermek için epey zamanımız oldu zaten, öyle değil mi? Şöyle bir geriye bakıp ikinci kez düşününce fark ediliyor: geçmiş aylarda bizi yoran temel şey, değişen şartlar ve ortaya çıkan belirsizlikti. Belirsizlik ve değişim her zaman stres yaratıyor. Peki Eylül 2016 nasıl bir ay olacak? Öncelikle, Eylül’de Güneş ve Ay tutulması gerçekleşiyor: 1 Eylülde başak burcunda Güneş tutulması, 16 Eylülde ise balık burcunda Ay tutulması var. 1 Eylül’de başaktaki tutulma ile balık-başak Güneş tutulmaları serisi sona eriyor. Mart 2017’de son kez balıkta tutulma olacak, sonraki birkaç yıl boyunca Güneş ve Ay tutulmaları aslan-kova ve yengeç-oğlak burçlarında olacak. 1 Eylüldeki tutulmanın etkilerini net olarak anlayabilmeniz için referans olması açısından size bir tarih vermek istiyorum: 1 Eylül 1997. Söz konusu tarihte gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri, bir ölçüde Eylül 2016’daki tutulma ile benzer olacaktır. Hatırlıyor musunuz, Eylül 1997’de ne olmuştu? Ayrıca, 97 sonrasında başak burcunda gerçekleşen tutulmalar 2006-2008 arasında olmuştu, Eylül aylarında. Bu bilgileri veriyorum ki geçmişte yaşadığınız olaylar üzerinden genel bir fikir edinme imkanınız olsun. 🕵 Hadi Eylül ayını yorumlamaya başlayalım ve başlarken, Eylül ayındaki astroloji olaylarını listeleyelim:

 1. Merkür gerilemesi başlıyor: 30 Ağustos
 2. Güneş tutulması: 1 Eylül  
 3. Güneş-Satürn karesi: 2 Eylül
 4. Güneş-Neptün karşıtlığı: 2 Eylül
 5. Güneş-Pluto etkileşimi: 7 Eylül
 6. Jüpiter terazi burcuna geçiyor: 9 Eylül
 7. Güneş-Mars karesi: 13 Eylül
 8. Ay tutulması: 16 Eylül
 9. Mars-Uranüs etkileşimi: 17 Eylül
 10. Venüs-Uranüs karşıtlığı: 18 Eylül
 11. Güneş-Jüpiter kavuşumu: 26 Eylül 
Şimdi birbirinden önemli bu astroloji olayları hayatımızı nasıl etkileyebilir, anlamaya çalışalım.

İkizler Burcu Eylül 2016: Güneş Tutulmasının Etkileri

Eylül ayının ilk günü Güneş tutulması yaşanacak kıymetli okurlarım, bu önemli haberdir! Her Güneş tutulması güçlü bir enerji açığa çıkarır ve şunlar yaşanır:
 1. yepyeni bilgiler alırız, bazı şeyler netleşir
 2. bir şekilde yeni bir farkındalık ediniriz
 3. hiç gündemde olmayan konular ışık hızıyla gündeme girer
 4. aniden bir karar alırız ve hayatımıza yeni bir yön veririz
 5. yaşanan bir olay, bakış ve motivasyonumuzu değiştirir
 6. bizim dışımızda gerçekleşen olaylar hayatımıza yeni bir boyut katar
Kısacası tutulmalar önemlidir ve sonrasında önemli şeyler olur. Öncelikle Güneş tutulmasının ikizler burcuna özel etkilerine ve sonuçlarına dair -konu başlıkları üzerinden- genel bir çerçeve çizelim.
 1. yaşadığınız şehrin/ülkenin değişmesi
 2. aile büyükleriniz veya kardeşlerinizle ilgili bir gündem oluşması
 3. ailenize yeni bireyler katılabilir, biri evden ayrılabilir
 4. ev değişimi, eve ilişkin kararlar
 5. gayrimenkul yatırımları
Öte yandan, Güneş tutulmasının ertesi günü gerçekleşecek 2 önemli olay daha var: Satürn ve Neptün eş zamanlı olarak Güneş ile temas edecekler. Peki bu ne demektir, nasıl etkiler getirir? Önce yine konu başlıklarını sıralayalım, sonra olasılıklardan topluca bahsederiz.
 1. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki gündemin netleşmesi
 2. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki gelişmenin sonuçlanması
 3. evlilik veya ayrılık kararı almak
 4. bir projede ortak çalışmaya başlamak
 5. iş ortağınız varsa gündemin sonuçlanması
 6. kariyerinize ilişkin önemli bir gelişme olması
Bazı olasılıklardan bahsederek mantığı anlatmaya çalışayım. Olasılık 1 Sizin veya eşinizin/sevgilinizin şehir değiştirmesi gerekebilir. Bu durumda ilişkinin dinamiklerinde değişim gerçeklemesi kaçınılmaz olur. Diğer olasılık, evlilik veya ayrılık kararı sonrasında şehir/ev değişimidir. Olasılık 2 Kariyerinizde önemli bir gelişme olur ve sonuçta hayatınızın şartları değişir. Yeni duruma uyum sağlamak için çabalarken, sevgilinizle evlilik kararınızın ertelenmesi gündeme gelebilir. Evli iseniz, bu durumda eşiniz yeni duruma sizinle birlikte uyum sağlamaya çalışırken zorlanabilir. Bu durumu düzeltmek için çabalamanız gerekecektir. Tersine, eşinizin hayatında gelişmelere (olumlu da olabilir olumsuz da) siz uyum sağlamakla meşgul olabilir. Yeni dönem beraberinde yepyeni şartlar getirecektir. Olasılık 3 Kariyerinizde bir atılım gerçekleşir, artık çok daha fazla çalışmanız gerekecektir. Belki yeni iş yerinize yakın olması için evinizi de değiştirmek istersiniz. Ayrıca yeni iş ortamında yeni bir sosyal çevreye gireceğiniz için ilişkiler ağınız da dönüşmeye başlar. Olasılık 4 Evli iseniz ve sorunlarınız varsa, artık daha fazla bu sorunlarla yaşamanın anlamsız olduğuna karar verip ilişkinizi tamir etmenin yolunu bulursunuz. Boşanma kararı vermek, aile/toplum baskısı nedeniyle ihtimaller arasında yoktur. Diğer yandan, bazı evlilikler bu sürece dayanamayıp bu süreçte sona erebilir. Rahatlamış hissedersiniz, kendinize yeni bir hayat kurmak için harekete geçersiniz, sevdiklerinizi bu sürece hazırlamaya çalışırsınız. Olasılık 5 Bir arkadaşınızla sevgili olmanın ilk adımlarını atarsınız veya sevgilinizle ilişkinizi bir sonraki aşamaya taşımayı kararlaştırırsınız. Her iki durumda da artık yalnız/bekar sıfatları yerini “sevgilisi var/nişanlı” tanımlamasına bırakır, başkalarının gözündeki imajınız değişir. Her koşulda, Eylülün başındaki Güneş tutulmasıyla birlikte açığa çıkan enerji; ilişkilerinize, kariyerinize, yaşadığınız ev/şehir ve aile ilişkilerinize yönelik sonuçlar doğuracaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapayım:
Güneş tutulması; yepyeni bilgiler ve/veya motivasyon getirerek hayatımızı değiştirir, yeni bir dönem başlatır.
Yukarıda saydığım konulardan bağımsız olabileceği alakalı da olabilecek bir konudan bahsetmek istiyorum değerli okurlarım. Tutulma sırasında Merkür gerilemesi yaşıyor olacağız. Bu nedenle geçmişte yaşanan ve üstü örtülmüş meseleler yeniden önünüze gelebilir veya siz bazı meseleleri gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Tutulma enerjisiyle birlikte epey yoğun enerji olacak. Eğer ki olumsuz bir gündem içindeyseniz, keskin kararlar almadan, geri dönülmez/sert adımlar atmadan, yeterince hesaplanmamış riskler almadan yola devam etmek akılcı olur! Gerileme 22 Eylülde sona erecek, takip eden günlerde ise Güneş-Jüpiter kavuşumu olacak. En iyi başlangıçlar için en ideal zaman Eylül sonu gibi görünüyor.

9 Eylülde Jüpiter Terazi Burcuna Geçiyor

Geçen yıl Ağustostan bu yana başak burcunda olan Jüpiter, 9 Eylülde terazi burcuna geçiyor. Jüpiter kaynaklı gündem açısından bakınca, bir yıl bitiyor ve bir başkası başlıyor diyebiliriz! Jüpiter etkisini detaylıca anlattığım bir yazı yazacağım için bu bölümü uzun tutmayacağım. Bundan sonraki 1 yıl boyunca Jüpiter’in açılımlar getiren etkisini şu alanlarda hissedeceksiniz:
 1. daha keyifli bir enerjiniz olacak
 2. kendinizi daha rahat ifade edecek, daha iddialı olacaksınız
 3. sosyal/profesyonel mecrada cesaretiniz artacak, girişken olacaksınız
 4. yeni projelere başlamak için şartlar lehinize olacak
 5. spor, müzik gibi hobilere başlamanın zamanı geldiğini fark edeceksiniz
 6. fiziksel enerjiniz artacak, ayrıca daha iyimser ve atak hissedeceksiniz
 7. çocuk sahibi olma hazırlıkları yapacaksınız
 8. varsa çocuklarınızdan hep güzel haberler alacaksınız
Bu etkileri getirecek olan Jüpiter, 26 Eylül’de Güneşle aynı noktada bir araya geliyor. Jüpiter kaynaklı gündemi şekillendirecek güçlü ve pozitif bir enerji açığa çıkacaktır. Bu nedenle Eylül’ün son haftasında başlangıçları tetikleyen bir hareketlenme olması güçlü ihtimaldir. Eğer yukarıda saydığım konularda bir gündeminiz varsa ve süreci başlatmak sizin elinizde ise, 26 Eylül civarında harekete geçmenizi öneriyorum. Yok eğer mümkün değilse hiç sorun değil, daha erken/geç de olabilir. Eylül’de bu konular çerçevesinde atacağınız adımlar Venüs’ün koruyucu şemsiye altında olduğu için güvendesiniz. Merkür gerilemesi var diye endişe etmeye gerek yok. 😊 Sadece en doğru zamanlama için Eylül sonu ideal diyorum, o kadar!

16 Eylül Ay Tutulmasının İkizler Burcuna Etkileri

Güneş tutulması kadar olmasa bile Ay tutulması da önemlidir; içsel bir enerji, odaklanma gücü verir. Aslında Ay tutulması bir Dolunaydır. Bu nedenle, Dolunayda olduğu gibi, bir gündemin sonuçlanması veya netleşmesi, kararın verilmesi veya beklenen haberin alınması ile sonuçlanır. Böylece bir konu gündemden düşer, bir dönem kapanır ve önümüze bakma imkanı buluruz. 16 Eylüldeki Ay tutulmasını da bu gözle görmek gerekiyor! Öte yandan, tutulmadan birkaç gün önce, 13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş-Mars karesi de son derece önemli bir olay. Neden? 2016 yılının ana gündemi, Aralık 2015’te başlamış, Mart-Nisan’da gelişmeler kendini göstermeye başlamış, Mayıs sonu-Haziran başında konu zirve yapmıştı. Tüm bunlar, eş zamanlı gerileyen Mars/Satürn etkilerinin ürünüydü. Ağustos başındaki Güneş-Satürn etkileşimi ve Ağustos’un son haftasındaki Mars-Satürn kavuşumu, bu sürecin istediğimiz yola girmesi açısından imkan/güç vermişti bizlere. 2 Eylül’deki Güneş-Satürn karesi ve 13 Eylül’deki Güneş-Mars karesiyle birlikte, yıl boyunca yaşadığımız gelişmeler tamamen sonuçlanıyor, gündem netlik kazanıyor. Çünkü artık gündem sona erdi, düzeltme hamlelerini yapmak için son bir fırsatımız daha var Eylül’de. Konu başlıkları mı? Eşiniz/sevgilinizin gündemi, onunla ilişkiniz, evlilik öncesi hazırlıklar, evliyseniz sorunları çözme girişimleri, sorunlar çözülemeyecek gibiyse boşanma ihtimali, sosyal ilişkilerinizdeki aksaklıklar ve varsa ticari/sosyal işlerdeki ortaklarınız! 2016 yılı boyunca demlenen konu, nihayet olgunlaşacak. Eylülün ilk haftasında Güneş tutulmasıyla birlikte açılacak yeni kapılar, Ay tutulmasını takip eden günlerde (17-19 Eylül) vereceğiniz kararla artık geleceğinizi şekillendirecek. Son olarak, Ay tutulmasının etkilerinden ayrıca bahsedelim:
 1. kariyerinizde süregelen gelişme netleşecek
 2. iş değişimi veya işe girme girişiminiz sonuçlanacak
 3. sosyal/profesyonel ünvanınızı etkileyecek kararı vereceksiniz
 4. saygınlığınıza ve statünüze tesir edecek konuda süreç sona erecek
Son olarak zamanın değişen ruhunu özetlemek istiyorum kıymetli okurlarım. 2016 yılındaki temel gündeminiz her ne olduysa, Eylül’le birlikte artık geride kalıyor! Kesin olarak söylemek mümkün: Yeni bir dönem başlamak üzere. Bundan sonra ileriye bakmak zorundasınız, aylardır süregelen gündem bir şekilde hayatınızdan çıkmalı. Eğer kendiliğinden çıkmıyorsa, gerekli adımları atıp, kararı verip siz çıkarmalısınız. Muğlak/belirsiz bir şey kalmamalı! Artık yeni bir geleceğe yepyeni bir inançla bakma zamanı geldi! Bu noktada bir de bilgi vermek istiyorum: Eğer ki doğum haritanıza özel bilgiler alarak önümüzdeki süreci planlamak, kararlarınızı alırken doğum haritanızda saklı eşsiz bilgilerden faydalanmak isterseniz bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz:  burcunagore@gmail.com Kişisel analiz sürecinin nasıl işlediğini size yardımcım Burcu hanım anlatacak, görüşme gününü ve saatini belirlerken de yardımcı olacaktır. İkizler burcu Eylül 2016 yorumunu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın sakın. Bu önemli günlerde zamanın ruhunun nasıl değiştiğini bilmek büyük fark yaratacaktır. 👍 En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum. ❤️❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>