İkizler burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Güneş ve Ay tutulmaları yaşayacağımız hareketli Eylül dönemi sizleri bekliyor kıymetli dostlar… Eylül 2015, Güneş tutulması sayesinde atılım ve fırsatlar getirecektir, Ay tutulmasının etkisiyle de bir konu nihayet sonuçlanacak. Bu yazıda sadece Güneş tutulmasının etkilerini anlatacağım, ayrıca Eylül’ün yarısından fazlasında etkin olacak Merkür gerilemesini de hesap ederek bazı önerilerde bulunacağım. Öncesinde, bir aydan uzun süredir hepimizin hayatında “düzen değiştirici” etkiler getiren Venüs gerilemesinin bitmek üzere olduğunu müjdelemek istiyorum. Harika bir haber çünkü Venüs gerilemesi çok yordu ve zorladı. Tahmin etmesi zor değil, bazılarımız önemli sınavlar verdi, ciddi kararlar aldı, hayatında bazı büyük değişiklikler yaptı. Venüs maddi/finansal konuları ve aşk/ilişkiler alanını yöneten, normal seyrindeyken güzellikler getiren, gerilemeye başladığında ise değişimi tetikleyen önemli bir gezegendir. Temmuz ortasından bu yana devam eden gerileme ilişkilerin sekteye uğramasına ve hatta bitmesine, evliliklerin sarsılmasına, iş hayatında yolların ayrılmasına neden oldu. Dediğim gibi Venüs gerilemesi düzen bozucu bir süreçtir. Neyse ki 6 Eylülde sona erecek, 7 Eylülden itibaren Venüs normal seyrine dönüyor. Artık düzen bozucu günler sona eriyor, yeniden “düzen kurucu” günlere dönüyoruz. Siz yine de 7 Eylüle kadar temkinli olun, düzeninizi değiştirmek istiyorsanız, gerekçelerinizin makul olduğundan emin olun. Eylül gündeminize ilişkin önemli olayları tarihleri ile vereyim, sonra Güneş tutulması ve Merkür gerilemesiden bahsedeceğim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının ikizler burcuna etkileri

Güneş tutulması aslında bir Yeni Ay’dır ancak çok daha güçlü etkiler getirir. Nasıl ki Yeni Ay yaşanırken yeni başlangıçlardan bahsediyorsak, Güneş tutulması için de aynı şeyden bahsederiz: Yeni bir dönem başlıyor! Güneş tutulması hayatımızı kalıcı olarak değiştiren, yepyeni bir enerji getirir. Bu enerji, sizin dışınızda gelişen bir olay olabileceği gibi, sizin atacağınız bir adım veya alacağınız bir karar da olabilir. Peki diğer gezegenlerin konumu tutulmayı nasıl etkileyecek, gündem iyi mi? Evet, gündem gayet güzel olacak, büyük oranda sonuçlardan memnun olacağız. Her tutulma böyle olmaz, bu nedenle bu iyi bir tutulma olacak 🙂 13 Eylülde başak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması nedeniyle oluşacak gündeminizle ilgili detaylara geçeyim:
 1. bir aile meselesinde yeni bir gelişme olacak, finansal bir konu da olabilir
 2. eşiniz, çocuğunuz, kardeşiniz veya anne-babanız ile ilgili bir gündem olacak
 3. harcamalarınız, yatırım veya birikimlerinizle ilgili karar alacaksınız
 4. ev hayatınızda bir değişim, evinizi taşımak/ev almak gibi bir gelişme
 5. geleceğinizi güvene almak için bir adım atabilirsiniz
Güneş tutulması, ikizler burcunu önemli bir alanda etkiliyor: ev, aile, gelecek hesapları, maddi ve güvenlik alanda kaygılar ve girişimler…Bu nedenle hayatınızda çok önemli bir gelişmeye işaret ediyor olabilir. Eğer gündeminizde önemli bir mesele varsa, bilin ki Güneş tutulması bu gündeme yeni bir boyut katacak. Diğer taraftan, aslan burcunda olan Venüs ve Mars yakın çevreniz (kardeş, arkadaş), yaşadığınız muhit, ulaşım, eğitim ve öğrenme alanınızda sizi destekliyor olacak. Güneş tutulması, eğitim veya iş gibi nedenlerle ev/şehir değiştirmenize neden olabilir. Gündemde bunlar varsa, bilin ki tutulma ile netleşecek. Ayrıca, finansal etkileri olma ihtimali de çok yüksek…Geliriniz artabilir, işe girebilirsiniz vs. Güneş tutulmasında yaşanan gelişmelerin kalıcı olduğunu bir kez daha hatırlatayım. Tutulmalar çok güçlü gündemler oluşturur ve bir şeyleri değiştirir. Bu sefer olumlu yönde olacak ve etkisini 13-19 Eylül arasında hissedeceğiz.

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Merkür gerilemesi astrolojinin en popüler konularından birisi, hemen herkes hakkında az çok bir şeyler duymuştur. Burcuna Göre okurları ise konunun uzmanı oldu artık 🙂 Bu nedenle izninizle Merkür gerilemesi nedir tarzında bir şeyler anlatmayacağım. Ancak, çok çok önemli gördüğüm bir konuya değineceğim: Güneş tutulması ve Merkür gerilemesi çakışıyor, etkilerini birlikte yaşayacağız. Ne olur? Güneş tutulması heyecan ve istek yaratır, hemen harekete geçmek, planlarınızı uygulamak isteyebilirsiniz. Diğer yandan, tutulma zamanı Merkür yavaşlamış olacağı için olumsuz etkileri başlamış olacak. Yani gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar yaşayabilirsiniz. Kesin konuşmuyorum, gecikme olabilir ama Güneş tutulması gündeminizle ilişkili olmayan bir konuda olabilir mesela, o zaman sorun yok. Ancak olur da tutulmayla alakalı konuda bir sorun, acele etme zorunluluğu, sizden kaynaklanmayan bir erteleme/gecikme olursa, işler istediğiniz gibi gitmezse, sakin kalmaya çalışın. Mesela, ev satın almak veya kiralamanız gerekiyor çünkü yeni şehre taşınıyorsunuz ancak zaman çok kısıtlı, hemen yapmanız gerekti. Böylesi bir durumda ilk gördüğünüz evi tutmak iyi bir fikir olmayabilir. Yeterince araştırdığınıza emin olun çünkü Merkür gerilemesi sırasında alınan kararlar, genelde ileride düzeltilmesi gereken kararlar olur. Örnekten gidecek olursak, ileride bir gün, kiraladığınız evin size uygun olmadığını fark edebilirsiniz. Siz tutulma gündeminizi bu örnek üzerinden değerlendirin çünkü herkesin farklı bir gündemi olacaktır, ikizler burcu toplu olarak ev değiştirmiyor sonuçta 🙂 Peki Merkür hangi süreçte etkin? 10 Eylülden itibaren yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında gerileyecek. Şöyle bir yorum yapabiliriz rahatlıkla: Güneş tutulmasıyla oluşan gündeminizin istediğiniz gibi sonuçlanması için, Ekim ayında harekete geçmek veya Ekim ayında sonuç almayı beklemek en ideali. Üstelik Jüpiter sizi destekliyor olacağı için sonuç önünde sonunda lehinize olacaktır, acele etmeye gerek yok yani, gerekirse bekleyin, şartlar olgunlaşsın. İkizler burcu eylül yorumu en az iki bölümden oluşacak, birinci bölümü bu kadar olabildi 🙂 İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil diğer konuları yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>